Objavte lety za najlepšie ceny

Zimbabwe Matobo National Park

Ubytovanie Zimbabwe Matobo National Park


V Zimbabwe je mnoho nádherných miest, ktoré stoja za to navštíviť a jedným z nich je Matobo National Park. Tento park je domovom pre mnoho divokých zvierat, vrátane leva, slona, geparda a čierneho nosorožca. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, budete potrebovať dobré ubytovanie, ktoré bude pohodlné, bezpečné a zároveň v zhodnej cene.

Jednou z možností ubytovania v Matobo National Park je tábor Vundu. Tábor ponúka desať súkromných stanov, každý z nich má svoju vlastnú kúpeľňu a terasu s výhľadom na krásnu okolitú prírodu. Tábor sa nachádza na brehu rieky a ponúka možnosti rybolovu a prechádzok po okolí.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Matobo National Park je tábor Amalinda. Tábor ponúka osem súkromných stanov, ktoré sú situované v skale a majú nádherný výhľad na park. Okrem ubytovania tábor ponúka aj službu gurmánskej kuchyne a mnoho aktivít, ako je rybolov, turistika a prehliadky miestnych skalných rytín.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Matobo National Park je tábor Big Cave. Tábor ponúka sedem súkromných stanov, každý z nich s vlastným balkónom a výhľadom na okolité skalné kopce. Tábor Big Cave je situovaný v západnej časti parku a ponúka mnoho možností na turistiku a prechádzky po kopcích.

Ak hľadáte ubytovanie v Matobo National Park, je dôležité zvážiť, aké sú vaše potreby a očakávania. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z možností ubytovania, budete mať prístup k nádherným výhľadom na prírodu, nezabudnuteľné zážitky a vzácne zvieratá, ktoré by ste inde možno nevideli.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Matobo National Park


Otázky a odpovede pre návštevu Zimbabwe Matobo National Park:

1. Aké sú otváracie hodiny parku?
Otváracie hodiny parku sú od 6:00 do 18:00 hod.

2. Koľko je vstupné do parku?
Vstupné do parku je 15 dolárov pre dospelých a 5 dolárov pre deti.

3. Môžu sa v parku jazdiť na bicykloch?
Nie, v parku nie je povolené jazdenie na bicykloch.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v parku?
V parku môžete vidieť slony, žirafy, nosorožce, paviány, antilopy a množstvo druhov vtákov.

5. Je možné v parku prenajať si vozidlo?
Áno, je možné prenajať si vozidlo v parku, ale len so sprievodcom.

6. Je možné ťahať karavány v parku?
Nie, v parku nie je povolené ťahať karavany.

7. Je v parku k dispozícii ubytovanie?
Áno, v parku je k dispozícii ubytovanie v kempoch a hoteloch.

8. Môže sa v parku robiť grilovanie?
Áno, grilovať je povolené len na určených miestach.

9. Môžem si priniesť vlastnú stravu do parku?
Áno, je možné si priniesť vlastnú stravu do parku.

10. Aké sú zvyčajné počasie a teploty v parku?
Teploty sa pohybujú od 15 do 30 stupňov Celzia a obdobie dažďov je od januára do marca.


Počasie Zimbabwe Matobo National Park


Zimbabwe's Matobo National Park is a popular tourist destination located in the southwestern part of the country. The park is home to a wide range of wildlife and geologic formations that make for an unforgettable experience for visitors. However, weather patterns in the area can have a significant impact on your visit.

The climate in Matobo National Park is classified as a savannah climate, with hot and dry weather in the summer months and cool, dry winters. The hottest part of the year is between November and February when temperatures can reach up to 35°C (95°F). The rainy season is from November to March, but the amount of rainfall received varies from year to year. The heaviest rainfall is generally in January and February, and it can make some of the park's roads inaccessible.

The best time to visit Matobo National Park is during the dry season. From April to October, the weather is pleasant, with temperatures ranging from 20-25°C (68-77°F), making it easier to explore the park's natural beauty. Aside from that, the lack of rain also makes it easier to spot wildlife, as animals tend to gather around water sources.

In terms of climate concerns, visitors to Matobo National Park should pack plenty of sunscreen, hats, and lightweight clothing for the hot summer months. Insect repellent is also recommended as mosquitoes can be prevalent in the area. For those visiting during the cooler winter season, pack some warm clothes, as temperatures can drop in the evenings.

However, regardless of the time of year you visit, a stay in the Matobo National Park is sure to be a once-in-a-lifetime experience. With incredible geologic formations like the Matobo Hills and an abundance of wildlife, it's a must-see destination for anyone visiting Zimbabwe.


Dovolenka Zimbabwe Matobo National Park


Zimbabwe je krajina bohatá na divokú prírodu a nádherné prírodné scenérie, a jedným z najkrajších a najpopulárnejších parkov v krajine je Matobo National Park.

Matobo National Park sa nachádza v juhozápadnej oblasti Zimbabwe a je považovaný za jednu z najstarších a najvýznamnejších oblastí v krajine, kde sa dochovali kultúrne a historické miesta, ako aj bohatú faunu a flóru.

Park je známy pre svoje kamenné formácie a skalné skalné útvary, ktoré boli vytvorené nespočetnými eróznymi silami v priebehu mnohých tisícročí. Tieto skalné útvary poskytujú tiež útočisko pre zvieratá, ktoré žijú v parku, ako sú leopardy, slony, nosorožci, krokodíly a mnoho ďalších druhov.

Okrem zvierat, Matobo National Park je tiež známy pre svoju kultúrnu a historickú hodnotu. Je to domov pre viac ako 2000 umiestnených obrazov a hieroglyfov na skalách až po 13. storočie, ktoré sa stali súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Ďalšie atrakcie, ktoré park ponúka, sú staré hroby Kráľa Matopa, ktorý bol vládcom kraja v 19. storočí. Tieto hroby sú obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru miestnych kmeňov a kultúr.

Ak hľadáte oddych a uvoľnenie, Matobo National Park ponúka aj možnosti pre sviežu vodu plávanie v miestnych jazerách a slapoch. Môžete si tiež rezervovať piknikové miesto a stráviť niekoľko hodín na slnku a relaxovať.

Celkovo Matobo National Park ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú kultúru a historické miesta, ako aj širokú škálu aktivít pre turistov. Ak hľadáte dovolenku s rozmanitosťou, Matobo National Park môže byť ideálnou voľbou pre vás.


Letenka Zimbabwe Matobo National Park


Ak hľadáte prírodu v plnej kráse a zároveň sa chcete dozvedieť niečo o histórii, letenka do Zimbabwe Matobo National Park je presne to, čo hľadáte. Tento národný park sa nachádza vo juhozápadnej časti Zimbabwe a ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na objavovanie a učenie sa.

Matobo National Park je vynikajúci príklad zachovania divokých a nezvyčajných miest na svete. Nachádza sa tu oblasť, ktorá je známa svojimi obrovskými kamennými útvarmi a skalnými formáciami, rovnako ako aj serverálne druhy divokej zveri, vrátane slonov, levov, leopardov a mnohých ďalších. Navyše, park je domovom pre mnoho druhov vtákov a rastlín, ktoré sú zriedkavo nájdené inde na svete.

Okrem toho, park má tiež veľa historických pamiatok, ktoré sú pre mnohých návštevníkov zaujímavé. Park bol kedysi miestom domova pre belgických misionárov, ktorí sa tu usadili v 19. storočí. V roku 1896 bol park svedkom Bitky na Shangani River, v ktorej sa stretli vojská Ndebele a britského impéria. Toto je len zlomok histórie, ktorá sa nachádza v Matobo National Park.

Letenky do Zimbabwe a návšteva Matobo National Park sú pre tých, ktorí hľadajú niečo iné, než len vynikajúce pláže a mesto plné toho najnovšieho zábavného priemyslu. Toto je miesto, kde si môžete vychutnať krásu prírody a zároveň sa vzdelávať o histórii a kultúre Afriky. Takže, neváhajte a zarezervujte si letenku hneď teraz, aby ste sa mohli vydať na jedinečnú cestu do Matobo National Park.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky