Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Chilubi

Dovolenka Zambia Národný park Chilubi


Ak hľadáte dovolenku pre milovníkov prírody, ktorá zahrnuje pozorovanie rôznych druhov divočiny a ponúka zážitky z ticha a kľudu, potom by ste určite mali zvážiť návštevu Zambie. Krajina ponúka jedinečné zážitky z afrických národných parkov a jedným z nich je aj národný park Chilubi.

Chilubi leží na severovýchode Zambie a je jedným z najkrajších národných parkov v krajine. Je to ostrov v jazere o rozlohe 400 kilometrov štvorcových, ktorý sa dá ľahko dosiahnuť trajektom alebo člnom. Národný park Chilubi patrí medzi ornitologické oblasti a ponúka množstvo zvierat, ako sú krokodíly, hipopotami, buvoly, leopardy a mnoho iných.

Mnoho návštevníkov prichádza do Chilubi, aby si užili nádhernú krajinu, ktorá ponúka nádherné národné parky s jazerami, lagúnami a bažinami. Takéto prostredie je ideálne na prechádzky a zdokonaľovanie vašich fotografických zručností. Nehovoriac o tom, že park je plný nádherného vtáčieho života.

Najlepšou dovolenkou v Chilubi je samozrejme safari. Safari ponúka návštevníkom možnosť vidieť zvieratá prirodzene v ich prirodzenom prostredí. Národný park Chilubi ponúka rôzne druhy turistických prehliadok, ako sú plavby po jazere, prechádzky a jazdy v otvorenej džípe. Turisti si tu môžu vychutnať aj piknik pri jazere alebo na pláži a relaxovať v kľude a pohode nádherného prírodného prostredia.

Chilubi je rovnako bohatý na kultúru a miestna tradícia poteší aj tých, ktorí sú zvedaví na miestne zvyky a kultúru. Na ostrove sa nachádza množstvo miestnych obyvateľov, ktorí si zachovali svoje tradičné životné spôsoby. Turisti sa môžu oboznámiť s miestnymi zvykmi a tradíciami prostredníctvom interakcie s domácimi obyvateľmi a snažiť sa pokúsiť sa naučiť si základy miestneho jazyka a ochutnať miestne jedlá.

Ak plánujete dovolenku v Afrike a hľadáte miesto, kde si môžete užiť kľudné a pokoje plné prírodných krás, potom neváhajte navštíviť národný park Chilubi v Zambii. Toto miesto ponúka obrovské množstvo zážitkov z divočiny a odpočinok v úžasnej prírodnej kulisse. Navštívte toto kus Afriky a zažite nezabudnuteľné zážitky na dovolenke.


Ubytovanie Zambia Národný park Chilubi


Zambia, krajina ležiaca v srdci Afriky, ponúka množstvo možností pre milovníkov prírody. Medzi najkrajšie miesta na Zambii patrí Národný park Chilubi, ktorý je známy svojimi mokradmi a riečnymi ostrovmi. Tento park sa nachádza na ostrove Chilubi, ktorý leží v jazere Tanganika, a zasahuje približne 60% plochy ostrova.

Ak hľadáte ubytovanie v Národnom parku Chilubi, máte na výber niekoľko možností. Park ponúka ubytovanie v safari stýle, ktoré je zodpovedajúce miestnej prírode. Toto ubytovanie vám poskytne autentický zážitok a umožní vám byť blízko prírody.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z hotelov v okolí. Tieto hotely poskytujú pohodlné ubytovanie s výhľadom na jazero Tanganika a Národný park Chilubi, a tiež ponúkajú možnosti pre relaxáciu a oddych.

Národný park Chilubi je známy svojou pestrou faunou a flórou. Medzi najčastejšie viditeľné zvieratá patrí slon africký, lev, leopard, gepard, bivoj africký, hyena hřivnatá, nilský krokodíl a mnoho druhov antilop. Ak patríte medzi milovníkov vtáctva, môžete vidieť množstvo druhov vtáctva, ktoré sú charakteristické pre tento park.

Okrem sledovania zvierat a vtáctva môžete vyskúšať množstvo aktivít. Môžete sa vydať na prechádzku v prírode a obdivovať krásne scenérie ostrova, alebo si prenajať kajak a vydať sa na jazero Tanganika. V parku sa tiež často organizujú safari prechádzky a nočné jazdy, ktoré vám poskytnú možnosť vidieť zvieratá aj v noci.

Národný park Chilubi ponúka autentický zážitok, ktorý si určite neužijete v žiadnom inom národnom parku na svete. Ak hľadáte jedinečné miesto, kde môžete prežiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú adrenalínu a prírodných krás, Národný park Chilubi je miesto, na ktoré rozhodne nemôžete zabudnúť.


Letenka Zambia Národný park Chilubi


Zambia je jedno z najzelenších a najdivokejších miest na svete, plné parkov a rezervácií, kde žijú zvieratá ako lev, slon a žirafa. Jedným z najkrajších a najunikátnejších parkov v krajine je Národný park Chilubi.

Chilubi sa nachádza na ostrove v jazere Bangweulu v severovýchodnej Zambii a je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov, ktoré sa nedajú nájsť nikde inde na svete. Park je známy svojimi mokradmi a peryfériou, ktorá je domovom rôznych druhov ibisov, pelikánov a volaviek. Tento park ponúka turistom jedinečnú príležitosť vidieť niektoré z najohrozennejších druhov vtákov na svete.

Letenka do Zambie Chilubi Národný park ponúka prvotriedne možnosti na cestovanie do parku, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti len niekoľkých hodín od Lusaky, hlavného mesta Zámbie. Ako hosť parku sa budete môcť potápať vo vodách jazera Bangweulu a snívať o fantastickom veľrýbe-lištencom, ktorý je považovaný za posvätné zviera.

Chilubi Národný park poskytuje jedinečné zážitky. Mnoho z ich zvierat a vtákov nie je možné vidieť nikde inde na svete a turistom ponúka vzácne možnosti zachytiť si niektoré z najohromujúcejších záberov. Aj keď park nie je najznámejším národným parkom v Zámbii, zaručuje to, že návšteva tohto parku vás nikdy neopusťa sklamaným.

Letenka do Zambie Chilubi Národný park ponúka nezabudnuteľné zážitky aj pre turistov, ktorí sú ochotní utratiť viac. Park ponúka rôzne ubytovania pre cestujúcich, ktoré zahrňujú kemping, lodné ubytovanie aj luxusné chaty. Môžete navyše plánovať svoj vlastný let na ostrov. Letenky do Zámbie sú k dispozícii v mnohých letoviskách po celom svete.

Ak plánujete svoju dovolenku v Afrike, určite zvažte návštevu Národného parku Chilubi. Táto oblasť sústavy parkov nabíja návštevníkov jedinečnou zmesou zvierat, rastlín a krajiny, ktorý vám nikdy nebudú chýbať v pamäti. So svojou letenkou do Zambie budete môcť objaviť kúzlo tohto úžasného parku a mať nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstiev!


Počasie Zambia Národný park Chilubi


Zambia je africká krajina, ktorá sa nachádza uprostred kontinentu a je známa svojimi úchvatnými prírodnými krásami a divokými zvieratami. Jedným z najkrajších národných parkov v krajine je Chilubi.

Chilubi sa nachádza na severovýchode Zambie a je súčasťou eko-regiónu Zambezi. Park zaberá plochu viac ako 500 kilometrov štvorcových a je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane slonov, levov, hyen, krokodílov a mnohých ďalších. Táto lokalita je preto jedným z najkrajších miest na Zemi, kde sa môžeme stretnúť s takýmito úžasnými zvieratami.

Počasie v Chilubi Národnom parku je ovplyvnené ročnými obdobiami. Na jeseň a zimu (apríl až august) sú teploty miernejšie a počasie je suchšie. V lete (september až marec) sa počasie môže zhoršiť, a to najmä počas obdobia dažďov. Tieto dažde môžu trvať až niekoľko dní a niekedy môžu prísť blesky, ktoré znepríjemnia pobyt turistom.

Aj keď počasie v Chilubi Národnom parku môže byť niekedy nepredvídateľné, turisti, ktorí si sem prídu, sa budú môcť tešiť z úžasných scenérií a zážitkov, ktoré ponúka tento nádherný park. Áno, v lete môže byť teplota príliš vysoká alebo môžu prísť búrky a dažde. Avšak v okamihu, keď sa prejde dažďom, park sa ochladí a prírodu oživí. Maprira-safari na slonoch, prechádzka po parku, alebo dokonca súťaž medzi hyenou a levom - to sú všetko zážitky, ktoré si turisti môžu užiť v Chilubi.

Celkovo sú výhody pobytu v Chilubi väčšie ako nevýhody. Príroda je fantastická a každý návštevník si sem príde za svojim zážitkom. Bez ohľadu na aktuálny stav počasia, tento národný park ponúka neopakovateľné skúsenosti a zážitky, ktoré si pamätáte na celý život. Je to niečo, na čo sa určite nemôžete nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Chilubi


Otázka: Čo je to Národný park Chilubi v Zambii?
Odpoveď: Národný park Chilubi je chránený prírodný areál nachádzajúci sa na ostrove Chilubi v Zambezskom jazere. Je to útočisko pre množstvo druhov zvierat a rastlín.

Otázka: Ako sa dostanem do Národného parku Chilubi?
Odpoveď: Najlepšie sa do parku dostanete loďou z rôznych miest v okolí jazera, ale môžete sa sem dostať aj cestou po pevnine.

Otázka: Aké druhy zvierat môžem vidieť v Národnom parku Chilubi?
Odpoveď: V parku sa nachádza množstvo ohrozených druhov zvierat ako napríklad slony, bukvice afričkej, krokodily nilské, hrochy hnedé a mnoho iných.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť v Národnom parku Chilubi?
Odpoveď: Môžete si pozrieť zvieratá na safari, ísť na rybolov, plávať v jazere, navštíviť miestne dedinky a spoznať kultúru miestnych obyvateľov.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Chilubi?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je medzi júnom a októbrom, kedy je suché obdobie a zvieratá sú častejšie viditeľné.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Národnom parku Chilubi?
Odpoveď: V parku sa nachádzajú kempy a chatky, kde môžete prespať. Môžete si však vybrať aj jednu z miestnych dediniek, kde je ubytovanie v dobrej kvalite a môžete vyskúšať tradičnú kuchyňu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky