Objavte lety za najlepšie ceny

Tunisko Metlaoui

Dovolenka Tunisko Metlaoui


Tunisko je nádherná krajina s nekonečnými plážami, bohatou kultúrou a históriou, ale existuje aj ďalší dôvod, pre ktorý ho turisti vyhľadávajú – jeho neporušená príroda. Jedným z takýchto miest je Metlaoui, mesto v južnej časti Tuniska, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Atlas.

Metlaoui je známe najmä svojím scenickým údolím – Selja Gorges, ktoré sa nachádza v jeho okolí. Toto údolie je pozoruhodné svojimi kolmými skalnými stenami, ktoré sa vypínajú do výšky takmer 300 metrov, vytvárajúc tak spektakulárne zábery a nádhernú prírodu, ktorú by ste si určite nemali nechať ujsť.

Jedným z najlepších spôsobov, ako si túto oblasť užiť podrobnejšie, je turistická prehliadka. Navštívenie zaujímavých miest a prírodných atrakcií, ako sú napríklad jaskyne Selja Gorges, Budja Gorges, Tamerza Canyon či Belvedere des Romains, určite stánči za to. Okrem toho si môžete vychutnať aj krásny výhľad na oblasť, keď sa vydáte na prechádzku po prekrásnych cestách cez skalnaté priepasti a predovšetkým – si užiť fantastickú scenériu spojenú s prírodnou krásou.

Ďalšou zaujímavou aktivitou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, je návšteva oázy Tozeur. Táto oáza je známa svojou exotickou krásou a zelenej záhradou, ktorá sa rozprestiera na ploche viac ako 100 hektárov. Počas výletu do oázy Tozeur sa budete cítiť, akoby ste boli v inej krajine, pretože tu sa nachádza množstvo pamiatok a budov, ktoré zdobia južné pohoria Tuniska. Oáza Tozeur vám tiež ponúkne jedinečnú príležitosť ochutnať rôzne miestne špeciality a pochutiny.

Ak plánujete dovolenku v Tunisku a chcete nadýchnuť sa prírodných krás, spoznať miestnu kultúru a históriu, Metlaoui je určite vaše správne miesto. Tento malý kútik Tuniska, ktorý vám ponúka toľko nezabudnuteľných zážitkov v prírode, vás nadchne v každom ohľade. A pretože sa nachádza v blízkosti pohoria Atlas a medzi niektorými z najkrajších scenérií Tunisát, je to určite miesto na vašu nasledujúcu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Tunisko Metlaoui


Je mi ľúto, ale ako virtuálny asistent nemám prístup k špecifickým informáciám o danej lokalite. Môžem vám však poskytnúť bežné a obecné otázky a odpovede týkajúce sa Tuniska:

1. Aké je klima v Tunisku?
O: Klima v Tunisku je mediteránska, čo znamená, že máte teplé a suché letá a mierny zimný chlad. Teploty v lete sa môžu pohybovať v rozmedzí 30-40°C, zatiaľ čo v zime okolo 10-20°C.

2. Aký je oficiálny jazyk v Tunisku?
O: Oficiálny jazyk v Tunisku je arabčina, ale mnohí ľudia hovoria aj francúzsky a anglicky.

3. Potrebujem víza na návštevu Tuniska?
O: To závisí od vašej krajiny a pobytu v Tunisku. Za viacerých okolností je potrebné vízum, ale pre viaceré krajiny, ako napríklad pre Slovensko, nie sú k vízam nijaké požiadavky.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Tunisku?
O: Tunisko má mnoho krásnych a historických miest, vrátane púšte Sahara, starovekého ružového mesta Sidi Bou Said a historického mesta Tunis, ktoré sú len niektoré z najpopulárnejších miest.

5. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal ochutnať v Tunisku?
O: Medzi miestne jedlá patrí couscous, harīsa, brik, tajin a chorba. Sú to typické jedlá pre Tunisko a určite ich musíte skúsiť, keď navštívite túto krajinu.


Počasie Tunisko Metlaoui


Metlaoui je malé mesto v západnej časti Tuniska, nachádza sa v nadmorskej výške okolo 300 metrov nad morom. Mesto je obklopené púšťou a má subtropické podnebie, čo znamená, že letá sú veľmi horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt.

V lete sú teploty v Metlaoui vysoké, často prekračujú 40 °C, a vlhkosť v ovzduší je nízka, čo výrazne ovplyvňuje život v meste. Pri teplotách takýchto hodnôt prichádza k extrémnemu vysušovaniu pôdy a obzvlášť v septembri sa môžu objaviť pieskové búrky. V noci teploty klesajú o niekoľko stupňov a sú po celý rok vysoké, preto je dôležité byť pripravený na toto počasie a nosiť vhodné oblečenie.

Zimy v Metlaoui sú miernych teplôt, teplota sa pohybuje okolo 17-18 °C a v noci môže klesnúť až na 6-7 °C. V zime takisto môže prichádzať k dažďu a vlhkosti, ktorá vysvetľuje prečo sa v zime v púštnych oblastiach začína rásť tráva. V tejto oblasti má zimná doba podstatne krátšiu trvácnosť a zima rýchlo prechádza do leta.

Väčšinou v Tunisigh sa dá povedať, že počasie závisí od ročného obdobia. Je dôležité vždy si zistiť aktuálne počasie pred cestou na akúkoľvek destináciu, pretože v Livii je veľký rozdiel medzi jednotlivými ročnými obdobiami.

Ak sa chystáte navštíviť Metlaoui, nezabudnite sa pripraviť na extrémne horúce a suché počasie, ktoré v lete na vás čaká. Je dôležité mať pri sebe dostatok vody, aby ste predišli dehydratácii. V zime si prineste dostatok teplého oblečenia, ktoré dobre ochráni pred chladom. Celkovo je počasie v Metlaoui veľmi charakteristické, keďže sa jedná o púštnu oblasť s extrémnym klimatickým podnebím.


Ubytovanie Tunisko Metlaoui


Tunisko Metlaoui je malé mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Toto miesto je známe predovšetkým pre svoje krásne krajiny, rozmanitú históriu a kultúru. Pre turistov, ktorí sa chcú túlať po blízkom a vzdialenom okolí, je útočiskom ubytovanie, ktoré ponúka rôzne možnosti pre príjemný pobyt.

Ak hľadáte hotelový komfort, v Metlaoui nájdete pomerne málo možností. Mesto nie je turistickým strediskom, ale ponúka dovolenkárom prvotriedne služby. K dispozícii sú hotely a ubytovacie zariadenia, kde si môžete užiť pohodlie a pohodlie svojho domova.

Jedným z najlepších hotelov v Metlaoui je Hotel Paris Dakar. Tento hotel má výborný pomer kvality a ceny. Je vhodný pre rodiny, ktoré hľadajú priestor a pohodlie pre svoj pobyt. Nachádza sa v blízkosti niektorých turistických atrakcií, ako sú napríklad jaskyne a údolia. Slúži tak ako vynikajúce zázemie pre objavovanie krás južného Tuniska.

Ďalšou variantou je Hotel Le Château Rouge. Tento hotel má decentné ubytovanie s krásnou záhradou a bazénom. Byť v blízkosti vlakového nádražia, je to výborná voľba pre tých, ktorí chcú cestovať a objavovať okolité oblasti.

Pre turistov, ktorí sa radšej rozhodnú pre lacnejšiu možnosť, je k dispozícii aj ubytovanie v tábore. Jednou z možností je tábor Metlaoui Lodge, ktorý ponúka rôzne typy stanov a chatiek. Tento tábor ponúka tiež výlety a turistické prehliadky, kde si môžete užiť krásu okolitého prírodného prostredia.

V blízkosti Metlaoui sa nachádza aj niekoľko útulných penziónov, ktoré sú vhodné pre cestovateľov, ktorí chcú stráviť svoj čas v kľude a sústrediť sa na objavovanie okolitého prostredia, alebo na oddych a zrelaxovanie.

Vzhľadom na to, že Metlaoui nie je turistickým strediskom a je to mesto plné skrytých pokladov, je dôležité si uvedomiť, že ubytovanie v Metlaoui je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť niečo nové a uniknúť to tých známejších turistických oblastí. S množstvom možností, ktoré ponúka, Metlaoui je ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú trochu dobrodružstva a zábavy na svojom dovolenkovom trase.


Letenka Tunisko Metlaoui


Letenka do Tuniska Metlaoui

Tunisko je africká krajina, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie destinácie turistov. V Tunisku sa nájdu krásne pláže s bielym pieskom, historické pamiatky a pamätníky, či púšť pre milovníkov dobrodružstva. Metlaoui je malé mesto v západnej časti Tuniska, ktoré vás uchváti krásnymi prírodnými scenériami.

Ak hľadáte lacnú letenku do Tuniska Metlaoui, nemusíte sa trápiť. Na internete nájdete množstvo stránok, ktoré ponúkajú lacné letenky. Napríklad na stránke Expedia vás letenka z Bratislavy na mesiac január vyjde na približne 200 eur. Let trvá približne 4,5 hodiny a vedie cez Istanbul.

Keďže Tunisko je oblúbenou destináciou, letisko v Tunis-Carthage v Tunisku je oblúbené miesto pre prílet medzinárodných letov. Po prílete na letisko si môžete požičať auto a presunúť sa do mesta Metlaoui. Cesta trvá približne 4 hodiny.

Mesto Metlaoui je najznámejšie svojím vlakom, ktorý jazdí pomedzi skalnaté údolia a cez rieky prechádza po mostoch. Vlak nesie aj názov Le Lézard Rouge a je spôsob, ako sa dostať k najväčšej atrakcii mesta - kaňonu Selja.

Selja je krásne prírodné údolie s kaňonom, kde sa nachádza koberec z kamienkov vo viacerých farbách. Najlepší čas na návštevu tohto miesta je koncom júna, kedy sa na údolí usporiadava kultúrne podujatie, ktoré návštevníkovi ponúka okrem krásnej prírody aj možnosť ochutnať miestne jedlá.

Okrem Selje si nenechajte ujsť ani ďalšie krásne miesta, ktoré v Metlaoui nájdete, ako napríklad Skalnatý most, ktorý ponúka krásne výhľady na okolité hory a rieky. Môžete si pozrieť aj múzeum priemyslu, kde sa vám predstavia tradičné metódy, ktoré sa používajú v texte a ceramike.

Tunisko Metlaoui je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú niečo iné od bežných plážových dovoleniek. Letenky do Tuniska Metlaoui sú lacné, ale zážitky, ktoré získate, sú veľké. Nechajte sa okúzliť krásnymi prírodnými scenériami a záhoríte s čajom pri tradičnom kobereci z kamienkov v údolí Selja.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky