Objavte lety za najlepšie ceny

Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake

Najčastejšie otázky a odpovede Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Q: Čo je to La Brea Pitch Lake?
A: La Brea Pitch Lake je najväčšie asfaltové jazero na svete, nachádza sa na ostrove Trinidad v krajine Trinidad a Tobago.

Q: Ako je vytvorené toto jazero?
A: Je vytvorené prirodzenými procesmi, ktoré spočívajú v teplote a tlaku pod zemou, čím dochádza k vytváraniu asfaltu.

Q: Prečo je toto jazero dôležité?
A: Toto jazero je dôležité pre svoju pôvodnú produkciu asi 10 miliónov ton asfaltu na ťažbu a poľnohospodárstvo.

Q: Je možné sa kúpať v tomto jazere?
A: Nie, kúpanie v tomto jazere nie je povolené z bezpečnostných dôvodov.

Q: Aké sú ďalšie zaujímavosti okolo tohto jazera?
A: Jazero je domovom pre množstvo rastlín a živočíchov, ktoré sa adaptujú na extémne podmienky, a je tiež miestom archeologických nálezov.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu La Brea Pitch Lake?
A: Najlepší čas na návštevu jazera je počas sušnej sezóny, kedy sú podmienky pre prieskum najlepšie.


Ubytovanie Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago sú dvoma malými ostrovmi, ktoré tvoria jeden štát Karibiku. Oba ostrovy sú známe svojou krásou, bohatou kultúrou a históriou. Čo mnohí však nevedia, je to, že Trinidad a Tobago je domovom k jednému z najväčších asfaltových jazier na svete.

La Brea Pitch Lake, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova Trinidad, je jedinečné turistické miesto, ktoré si zaslúži byť navštívené. La Brea Pitch Lake je asfaltové jazero, ktoré tvorí jedno z najexotičkejších miest na svete a je to jedno z najväčších svojho druhu.

Ubytovať sa v okolí La Brea Pitch Lake ponúka návštevníkom možnosť skúsenosti s najväčším asfaltovým jazerom na svete a zároveň ubytovať sa v krásnej krajine plnej exotických rastlín a zvierat.

Existuje mnoho možností, kde sa môžete ubytovať v okolí La Brea Pitch Lake, vrátane hotelov, apartmánov a hostincov. Väčšina z nich ponúka nezabudnuteľný výhľad na krásny ostrov Trinidad a Tobago, ktorý vám umožní užiť si západ slnka a krásu prírody.

Ak hľadáte niečo skutočne luxusné, môžete sa ubytovať v The Villas of Stonehaven. Tieto luxusné vily sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a istotu svojím hostom. Ubytovanie ponúka neobmedzený výhľad na krásu La Brea Pitch Lake, jazera a okolia.

Pre tých, kto hľadajú niečo cenovo dostupnejšie, je tu mnoho hostincov a malých hotelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú čo najlepší pomer cena-výkon. Bez ohľadu na to, aké je vaše ubytovanie, budete mať určite krásny výhľad na jazero a okolitú krajinu.

Nakoniec, ak hľadáte niečo jedinečné a nezabudnuteľné, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie v okolí La Brea Pitch Lake. Kempovanie vám umožní prežiť atmosféru priameho kontaktu s prírodou a okolím, ktoré vám poskytne príležitosť priblížiť sa k krásnemu jazeru a nádhernému okoliu.

Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake je skutočne mimoriadne úžasné miesto, ktoré sa nachádza v jednej z najexotických častí sveta. Ak hľadáte ubytovanie v okolí La Brea Pitch Lake, máte množstvo možností. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, určite nebudete sklamaní a váš pobyt bude rozhodne nezabudnuteľný.


Letenka Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Ak hľadáte originálne zážitky z cestovania, návšteva Trinidadu a Tobaga by určite mala byť na vašom zozname. Tento dvojostrov ponúka množstvo skvostov, jedným z nich je určite La Brea Pitch Lake.

La Brea Pitch Lake, čiže jazero lepiacej sa nafty, sa nachádza na jihozápade ostrova Trinidad a je jediným miestom tohto druhu v celom svete. Toto nezvyčajné miesto je považované za sedmé najväčšie asfaltové jazero na svete a jeho pôvod sa datuje až do obdobia ledového veku.

Názov jazera pochádza od slova "Pitch", čo znamená lepiaci sa asfalt. Toto jazero vzniklo v dôsledku zemetrasenia, ktoré sa udialo pred vyše 5000 rokmi. Hlbina jazera sa odhaduje na 75 metrov a na jeho povrchu sa nachádza špecifický geologický útvar nazvaný "Pitch Lake Mud Volcanoes", ktorý pozostáva z plynu, bahna a vody.

Návšteva La Brea Pitch Lake ponúka návštevníkom nezvyčajný zážitok, keďže sa môžu prechádzať po jeho povrchu, ktorý vytvára dojem pružnosti a podobá sa napríklad na pohovku. V jazere sa pritom nachádza až 10 miliónov ton lepiacej sa nafty, ktorá sa využíva nielen v oblasti stavebníctva, ale aj v leteckom priemysle na tesnenie motorov.

Pri návšteve La Brea Pitch Lake by ste určite nemali vynechať návštevu múzea, ktoré sa nachádza neďaleko jazera a kde si môžete bližšie pozrieť históriu jazera a aj jeho využitie.

Ak hľadáte unikátny zážitok z cestovania, návšteva La Brea Pitch Lake by určite mala byť na vašom zozname. Okrem tohto neobvyklého miesta ponúka Trinidad a Tobago množstvo skvostov, ktoré rozhodne stojí za to objaviť.


Dovolenka Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago sú súostrovím v Karibiku a patria medzi najkrajšie destinácie na svete pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Ak hľadáte niečo naozaj unikátne, rozhodne navštívte prírodný výtvor, ktorý nájdete na juhu ostrova Trinidad - La Brea Pitch Lake.

La Brea Pitch Lake je najväčší asfaltový jazier na svete a jeden z najväčších prírodných zdrojov asfaltu na planéte. Tento úžasný prírodný výtvor vznikol pred miliónmi rokov v dôsledku zemských pohybov a subdukcii, kedy sa tekuté asfalty dostali na povrch. Jazero má rozlohu 40 hektárov a kočujúc sa na jeho povrchu sa budete cítiť, akoby ste chodili po mäkej koberčine.

Jazero sa stalo turistickou atrakciou, ktorú si nenechajte ujsť, ak ste na dovolenke v Trinidad a Tobago. Tu môžete prezrieť celý proces ťažby asfaltu a zistiť, ako sa ťaží a spracúva do ďalších produktov. Návštevníkom sa poskytuje odborný výklad a návštevníkov si môžu vyskúšať, ako je to chodiť po tejto zaujímavej kôre.

Okrem obdivovania tohto nezvyčajného jazera môžete v oblasti aj objaviť skryté tajomstvá prírody. V blízkosti jazera sa nachádza chránená oblasť štrkových pláží, mangrovové bažiny a iné prírodné záznamy. Pozrite si tiež pobrežie, ktoré je známe svojou krásou a poskytuje výhľady na nedotknuté krajiny.

Pre milovníkov dobrodružstva, ktorí sa neboja hazardovať sám so sebou, odporúčame jeden z najzaujímavejších vodopádov - Chaguaramas Falls, ktorý sa nachádza v západnom Trinidad. Ešte jednou z možností sú ohromujúce pieskovce, ktoré sa tiahnu po pobreží a ktoré môžete prejsť pomocou miestnych sprievodcov, ktorí vám najmä ukážu miesta, ktoré nie sú známe turistom.

Ak plánujete dovolenku v Trinidad a Tobago a máte radi prírodu a dobrodružstvo, určite neobchádzajte La Brea Pitch Lake. Táto nezvyčajná destinácia určite stojí za návštevu.


Počasie Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago sú dve karibské ostrovy, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou a nezabudnuteľnými zážitkami. No jedným z najunikátnejších miest na týchto ostrovoch je bezpochyby La Brea Pitch Lake, ktorá sa nachádza na juhozápade ostrova Trinidad.

La Brea Pitch Lake je v skutočnosti najväčším asfaltovým jazerom na svete. Jeho rozloha predstavuje 40 hektárov a hĺbka asfaltu sa pohybuje medzi 75 a 100 metrov. Ako vznikla táto zvláštna krajina? V skutočnosti ide o produkt aktivity sopky, kde sa tekutý asfalt ako dym z vriacej kotle vyplavuje na povrch a tvorí obrovské jazerá. Okrem Trinidadu a Tobaga sa podobné výskytisko asfaltu dá nájsť aj na iných miestach sveta, no La Brea Pitch Lake je bezkonkurenčne najväčšie.

Vzduch nad La Brea Pitch Lake je o niečo teplejší ako v iných častiach ostrova, no pritom stále príjemný a vlhký. Najviac dažďových dní tu býva v mesiacoch od mája do júla, no zvyšok roka je relatívne suchý. Celoročne tu vládne tropické podnebie, s teplotami v rozmedzí 25 až 32 °C.

Aj keď by sa mohlo zdať, že La Brea Pitch Lake je iba nepríjemnou krajinnou zvláštnosťou, v skutočnosti je to miesto s veľkým turistickým potenciálom. Návštevníci sa tu môžu potápať vo vode, v ktorej sa prísne zakazuje plávanie, kvôli veľkému množstvu bitúmenu. Okolo jazera sú vybudované chodníky a turistické zóny, z ktorých je mu možné sa najviac priblížiť. Výhodou návštevy je aj fakt, že La Brea Pitch Lake sa nenachádza na hlavnej turistickej trase ostrova, a tak zvyčajne nepreplnená turistami.

La Brea Pitch Lake je skutočne vzácna zvláštnosť, ktorú každý turista navštíviaci Trinidad a Tobago by mal mať na zozname must-see miest. Výlet na tento jedinečný kúsok zeme zaručene zaujme nielen milovníkov prírodných zvláštností ale aj tých, ktorí hľadajú niečo neobvyklé a ojedinelé.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky