Objavte lety za najlepšie ceny

Thajsko Koh Similan

Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Similan


1) Aké aktivity sa dajú robiť na Koh Similan?
Na ostrove sa dajú robiť rôzne aktivity ako napr. potápanie, šnorchlovanie, turistika, plávanie a opaľovanie.

2) Môžem získať vízum na letisku v Thajsku alebo musím ho mať už pred cestou?
Vízum sa dá kúpiť na letisku pri prílete do Thajska, ale je lepšie si ho získať vopred.

3) Aké je najlepšie obdobie na návštevu Koh Similan?
Najlepšie obdobie na návštevu je v období november až apríl, kedy je suché obdobie a voda je čistá a pokojná.

4) Môžem si zapožičať vybavenie na šnorchlovanie a potápanie na ostrove?
Áno, na ostrove sú k dispozícii požičovne vybavenia na šnorchlovanie a potápanie.

5) Aké sú možnosti ubytovania na Koh Similan?
Na ostrove nie sú žiadne hotely, ale sú tam ubytovacie zariadenia v podobe stánkov a stanov.

6) Ako sa dostanem na Koh Similan?
Z Phuketu a Khao Lak sa dá dostať na ostrov cez speedboat alebo lodou. Cesta trvá približne 1,5 hodiny.

7) Je bezpečné potápať alebo šnorchlovať na Koh Similan?
Áno, potápanie a šnorchlovanie na Koh Similan sú bezpečné, ale treba dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia.

8) Aké sú ceny jedla a nápojov na Koh Similan?
Ceny na Koh Similan sú vyššie ako v iných častiach Thajska, jedlo a nápoje sa pohybujú okolo 300-500 THB.

9) Aké sú možnosti dopravy na ostrove?
Na ostrove nie sú žiadne dopravné prostriedky, ale väčšina miest na ostrove sa dá prejsť pešo.

10) Mám si so sebou zobrať niečo na ochranu pred komármi?
Áno, pri návšteve Koh Similan je dobré mať so sebou repelent na odtlačenie komárov.


Letenka Thajsko Koh Similan


Thajsko je veľmi obľúbenou destináciou turistov z celého sveta, a Koh Similan nie je výnimkou. Tento malý, ale nádherný ostrov v Andamanskej zátoke, kúsok od Phuketu, je známy svojimi čistými plážami, jasnou vodou a úchvatnou prírodou.

Cesta z Bangkoku alebo inej časti Thajska do Koh Similanu môže byť náročná, hlavne ak nie ste zvyknutí na cestovanie v Thajsku. Z tohto dôvodu si mnohí turisti radšej zadovážia letenku. Letenky z Bangkoku do Phuketu, ktorý je najbližším letiskom k Koh Similanu, sa dajú kúpiť už za 1000 - 2000 bahtov (30 - 60 eur) v závislosti od sezóny a poskytovateľa.

Po príchode na letisko v Phukete sa môžete dostať na Koh Similan rôznymi spôsobmi. Najčastejšie sa používajú komerčné lodičky, ktoré sú k dispozícii na nájom. Cesta trvá približne 2 - 3 hodiny a ceny sa líšia od 2000 - 5000 bahtov (60 - 150 eur) v závislosti od veľkosti lodičky a počtu pasažierov. Existujú aj turistické kempy na Koh Similan, takže ak máte v úmysle zostať na niekoľko dní, mali by ste si zarezervovať svoje miesto vopred.

Ak sa rozhodnete navštíviť Koh Similan, mali by ste si byť istí, že vás čakajú nádherné prírodné scenérie, ktoré zanechajú nezabudnuteľné zážitky. Plávanie a potápanie sú obľúbené aktivity, ale aj vodné športy sú tu populárne. Pre tých, ktorí hľadajú nejaké dobrodružstvo, je možné aj prechádzanie a podobné aktivity.

Celkové naklady na návštevu Koh Similanu závisia od vašich preferencií a rozpočtu. Avšak, lode na nájom a ubytovanie v kempoch sú pomerne cenovo dostupné, takže nie je dôvod na obavy.

Na záver vám teda odporúčam Koh Similan, jeden z najkrajších ostrovov juhovýchodnej Ázie. Nie je to len obyčajný ostrov, ale skutočné miesto, ktoré vám prinúti okamžite zabudnúť na svoje starosti a vychutnať si nádhernú prírodu. Dokonca aj cesta tam určite stojí za to, i keď len pre krásne výhľady.


Dovolenka Thajsko Koh Similan


Thajsko je jedna z najlepších destinácií pre dovolenky. Krajina sa vyznačuje nádhernou prírodou, exotickou kuchyňou a útulnými plážami. Jedným z najkrajších miest v Thajsku na prežitie dovolenky je Koh Similan.

Koh Similan sa nachádza v Andamanskom mori, juhozápadne od Thajska. Je to doslova raj na zemi, s tisíckami turisti každý rok prichádzajúcimi z celého sveta, ktorí sa chcú ponoriť do jeho nádherných krajín.

Pláže kde sa môžete slnčiť a kúpať sa sú tu úplne prírodné s jemným pieskom, krištáľovo čistou vodou a obrovskými korálovými útesmi chrlia najrôznejšie druhy rýb. Pláže tu nie sú tak preplnené turistami ako v niektorých iných thajských destináciách, takže si môžete vychutnať súkromie a pokojnú atmosféru.

Okrem pláže Koh Similan ponúka aj bohaté podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Rôzne modré a zelené farby mora, ktoré sa objavujú stratifikáciou vody, sú spektakulárne a zaujímavé. Miesto okolo tohto ostrova je známe ako rajište pre podmorský život, takže môžete očakávať, že uvidíte množstvo veľkých rýb, žralokov, mantu a ďalších rôznych druhov živočíchov.

Väčšina turistov trávi svoj čas na Koh Similan v kempe. Kemp je spôsob ako sa ubytovať priamo na pláži a vychutnať si krásy prírody. Kemp je vybavený všetkým potrebným zariadením, ktoré budete potrebovať pocas pobytu. Na ostrovoch tiež nájdete niekoľko malých reštaurácií a bara kde si môžete vychutnať tradičnú thajskú kuchyňu.

Ak hľadáte miesto, kde si počas vašej dovolenky odpočinúť, Koh Similan je miesto pre vás. Ide o jeden z najkrajších ostrovov v Thajsku a ponúka úspešnú kombináciu prírody, relaxácie a dobrodružstva. Ak chcete prežiť nezabudnuteľnú dovolenku, Koh Similan určite stojí za úvahu.


Ubytovanie Thajsko Koh Similan


Koh Similan je thajský ostrov v Andamanském moři, který patří to jedné z nejkrásnějších míst v Thajsku a je oblíben pro svou krásnou přírodu a útočiště pro potápěčské nadšence.

Pokud hledáte ubytování na Koh Similan, budete mít na výběr z několika možností. Většina ubytování na Koh Similan je situována na východní straně ostrova a nabízí pohled na Andamanské moře. Na východním pobřeží najdete malé bungalovy, které nabízejí základní pohodlí a útulnost.

Další možností jsou luxusní ubytování na ostrově Koh Similan. Pokud hledáte luxusní pobyt, můžete si zvolit nadstandardní hotel nebo resort. Většina z nich má bazény a soukromé pláže, kde si budete moci užít své prázdniny v klidu.

V nedalekém okolí Koh Similan najdete další možnosti pro ubytování. Například, můžete si vybrat mezi bungalovy nebo malými hotelovými komplexy v nedaleké oblasti Khao Lak. K dispozici jsou různé kategorie cenových tříd, takže najdete to, co vyhovuje vašemu rozpočtu.

Pokud si chcete užít více soukromí a klid, můžete zvolit nabídku na vzdálené pláže na sousedních ostrovech. Tyto pláže jsou obvykle menší a mají omezené množství ubytování.

Ubytování na Koh Similan je možné najít především prostřednictvím rezervace online. Většina ubytování má oficiální webové stránky, které nabízejí online rezervaci s detailním popisem, fotografiemi a recenzemi od hostů.

Celkově vzato, ubytování na Koh Similan je velmi pohodlné a snadno dostupné, a co je nejdůležitější, tahle oblast nabízí ty nejkrásnější kruhové výlety s prohlídkou krásné krajiny, oslnivou podmořskou faunu a flór a krpectrvé potápěčské chvíle. Zůstaňte v jednom z těchto míst a užijte si krásy Koh Similan.


Počasie Thajsko Koh Similan


Thajsko Koh Similan je ostrov nachádzajúci sa v Andamanskom mori a je súčasťou národného parku Similan. Tento ostrov je známy svojou nádhernou prírodou, bledými plážami, krištáľovo čistými vodami a úchvatnými koralovými útesmi. Ako každý ostrov, aj Thajsko Koh Similan má svoje charakteristické počasie, ktoré treba poznať pred cestovaním.

Thajsko Koh Similan má tropické počasie počas celého roka, avšak existuje obdobie, kedy by ste mali túto destináciu radšej vynechať. Obdobie monzúnov prichádza v júni a trvá do septembra. V týchto mesiacoch môže pršať a počasie môže byť nepredvídateľné. Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov počas týchto mesiacov, prichystajte sa na nestabilné podmienky a nezabudnite si so základnou výbavou, ktorá zahrňuje náhradné oblečenie a obuv.

Najlepší čas na návštevu Thajska Koh Similan je od decembra do marca. Počas týchto mesiacov je výborné počasie s vysokými teplotami, nízkou vlhkosťou a minimom dažďov. Slnko svieti takmer každý deň a teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú taktiež obdobím turistickej sezóny, takže sa pripravte na väčšie množstvo turistov, ktorí prichádzajú objaviť krásy tohto ostrova.

Ak sa chystáte na potápanie alebo šnorchlovanie, najlepší čas je od novembra do mája. V týchto mesiacoch sú vody oveľa kľudnejšie a jasnejšie. Je to preto, lebo monzúnové obdobia sa už skončili a vody sa vyčistili. Ak ste vášnivým potápačom, určite nebudete sklamaní, keď objavíte podvodný svet Thajska Koh Similan. Známy je najmä pre svoje korálové útesy, ktoré sú domovom mnohých morských druhov.

Všimnite si, že ide o tropickú oblasť, takže si so sebou vezmite opaľovacie krémy s vysokým faktorom. Tiež by ste mali zvážiť nosenie slnečných okuliarov a klobúka, ktoré vám pomôžu ochrániť sa pred priamym slnečným žiarením.

Ak sa chystáte navštíviť Thajsko Koh Similan, je dôležité poznať počasie. Najlepší čas na návštevu je od decembra do marca. V tejto dobe je výborné počasie a vody sú najkľudnejšie a jasnejšie. Ak sa chystáte potápať alebo šnorchlovať, najlepší čas je od novembra do mája. V bytej jsou sice občas monzunové účinky, ale to je období, kedy by ste radšej nemali Thajsko Koh Similan navštíviť. Nezabudnite si so sebou vziať ochranné krémy a ostatné výstrojové veci, aby ste sa ochránili pred slnečným žiarením. Snímky, ktoré získate, a spomienky, ktoré si odtiaľ zoberiete, budú určite nezabudnuteľné.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky