Objavte lety za najlepšie ceny

Thajsko Bangkok

Ubytovanie Thajsko Bangkok


Thajsko je krajina, ktorá každý rok privíta tisíce turistov z celého sveta. Táto krajina ponúka turistom neuveriteľné skúsenosti, od úžasnej kuchyne a tradičnej kultúry až po nádherné pláže a fascinujúcu prírodu. Bangkok je hlavným mestom Thajska a je jedným z najpopulárnejších turistických miest na svete. Ak chcete navštíviť Bangkok, rozhodovanie o vašom ubytovaní môže byť kľúčovým faktorom, ktorým sa zameriavate.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Bangkok má pre vás mnoho možností. Hotel Mandarin Oriental Bangkok ponúka svojim hosťom luxusné izby, ktoré majú výhľad na rieku Chao Phraya a majú všetky moderné zariadenia potrebné pre pohodlný pobyt. Hotel Siam Kempinski Hotel Bangkok ponúka luxusné izby a apartmány, ktoré sú vybavené štýlovým nábytkom a majú výhľad na mesto. Vďaka svojmu umiestneniu ponúka toto ubytovanie aj výhľad na Kráľovský palác v Bangkoku.

Ak hľadáte kradnuté ubytovanie , hostely v Bangkok ponúkajú cenovo dostupné možnosti pre cestovateľov. Hostel One Day Bangkok sa nachádza v blízkosti mnohých turistických atrakcií a avizuje cestovateľom cenovo dostupné izby. Hostel She Bangkaja aj s priateľským a pohodlným prostredím, ktorý zodpovedá nákladom.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré sa nachádza v centre mesta, nemusíte sa obávať, pretože Bangkok má mnoho možností. Hotel Royal Orchid Sheraton je umiestnený medzi mnohými obchodnými centrmi a mnohými kultúrnymi atrakciami a poskytuje hosťom výhľad na rieku Chao Phraya. Hotel Millennium Hilton Bangkok ponúka svojim hosťom vynikajúcu polohu v blízkosti Národného kultúrneho centra a iných historických miest. Ubytovanie Citadines Sukhumvit 11 Bangkok je obľúbené medzi obchodnými cestujúcimi a ponúka izby s kuchynským kútom a práčkou.

Ak hľadáte niečo úplne jedinečné, môžete navštíviť aj rôzne tradičné miesta ubytovania v Bangkoku. Hostel Yard Hostel Bangkok ponúka ubytovanie v drevených domčekoch a má aj príjemný záhradkársky priestor. Hotel The Raya Surawong Bangkok má tradičné thajské izby a nachádza sa v blízkosti mnohých obchodov a barov.

Voľba ubytovania, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám, je kľúčová pre úspešný pobyt v Bangkoku. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, môžete mať istotu, že Thajsko a Bangkok vám prinesú mnoho nezabudnuteľných zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Bangkok


O: Ahoj! Kľúčové otázky a odpovede o Thajsku a Bangkoku:

1. Aké je počasie v Thajsku a Bangkoku počas leta a zimy?
O: Počasie v Thajsku sa líši v závislosti od obdobia, ale všeobecne sa dá povedať, že je tu tropický monzúnový podnebie. V lete (júl - september) je horúco a vlhko a môže sa vyskytovať príležitostný dažď. Zimné mesiace (december - február) sú chladnejšie, suchšie a prevláda tu obvykle slnečné počasie.

2. Mám potrebnú výbavu na cestovanie do Thajska a Bangkoku?
O: Áno, je dôležité si zabezpečiť niektoré veci, ako napríklad letné oblečenie, ale aj kryt, keď sa vyskytne príležitostný dážď. V Bangkoku sú ulice plné ľudí, takže pohodlné topánky sú dôležité. Okrem toho by ste mali mať s sebou niekoľko kúskov osvedčených insekticídov, aby ste mohli predchádzať zbitiu hmyzom, ktorý občas býva najaktívnejší v podvečerných hodinách.

3. Aké sú miestne možnosti ubytovania v Bangkoku a Thajsku vo všeobecnosti?
O: V Thajsku a Bangkoku nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov na 5* úrovni, kúpeľov, butikových hotelov, hostels a apartmánov. Ceny sa môžu veľmi líšiť v závislosti od výberu a obdobia cestovania.

4. Mám mať strach z chorôb a infekcií, keď cestujem do Thajska?
O: V Thajsku existuje riziko infekcií, ale toto je obvykle obmedzené na miesta mimo hlavných turistických oblastí. Najlepšie poradiť sa so svojím lekárom o očkovaní a najlepších preventívnych opatreniach.

5. Čo ma čaká, keď prídem do Bangkoku?
O: Bangkoku je preplnené obchodmi, kaviarnami, areálmi, kaviarnami, nákupnými centrami a rušnými trhmi. Je tu veľa historických pamiatok, vrátane chrámov a palácov, ktoré môžete navštíviť. Prezentácie jedál a pivo sú tu tiež viac ako prijateľné a pre turistov je tu toľko základných vecí, aby sa uspokojili ich záujmy a potreby.

6. Znamená to, že budem musieť platiť za veci v Thajsku v bahtoch?
O: Áno, platba v Thajsku by mala byť z väčšej časti v miestnej mene - bahtoch. Môžete použiť bankomaty alebo vymeniť si valuty na letisku alebo v banke. Niektoré obchody a reštaurácie akceptujú platby kreditnými kartami, ale tieto sú obvykle obmedzené na väčšie retaily.

7. Budem potrebovať víza, ak cestujem do Thajska z Európy?
O: Ak plánujete pobyt kratší ako 30 dní, nie je potrebné získať víza, ak ste občanom väčšiny európskych krajín. Ak plánujete pobyt na dlhšiu dobu, potom by ste mali získať víza vopred.

Akékoľvek otázky alebo pochybnosti, neváhajte sa opýtať miesto, ktoré navštevujete alebo vašu cestovnú agentúru, aby vám poskytli ďalšie informácie a odporúčania. Prajeme vám skvelý čas pri plánovaní a cestovaní na Thajsko a do Bangkoku.


Letenka Thajsko Bangkok


Letenky do Thajska a Bangkoku sú stále populárnejšie medzi cestovateľmi. Ako jedno z najvyhľadávanejších turistických miest Ázie ponúka Thajsko návštevníkom skvelú kombináciu kultúry, prírodných krás, exotických zvierat a vynikajúcej kuchyne.

Návšteva Bangkoku, hlavného mesta Thajska, je určite zážitkom na celý život. Toto mesto je nekonečnou zmesou moderných budov a tradičného životného štýlu Thajčanov. Svoje návštevníkov omamí nádhernými chrámami, palácmi a historickými pamiatkami. Navyše, aj trhy sú plné jedinečných produktov a gastronomických zážitkov.

Letenky z Európy do Bangkoku sú dostupné celoročne, vintage letecké spoločnosti ako Qatar Airways, Emirates, Lufthansa, Turkish Airlines, Air France atď. často sú skvelými možnosťami s obľúbenými nadväznými letmi z ich domovských krajín. Cena leteniek sa môže líšiť v závislosti na dátoch cesty, dĺžke trvania pobytu a počte prestupov.

Ak sa chystáte navštíviť Thajsko počas obdobia vysokej sezóny, kedy je počasie na najvyššom bode, cena leteniek sa môže zvýšiť. Vyhnite sa plateniu nadmerných cien a zarezervujte si svoje letenky s dostatočným predstihom.

Letenky sú obvykle rezervované na počítači alebo v cestovnej kancelárii. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú rezerváciu a nákup leteniek aj cez mobilné aplikácie.

Pri kúpe leteniek si taktiež overte, či súvisiace náklady ako poplatky za batožinu, stravu a iné služby uvedené v cene letenky alebo budú účtované dodatočne.

Vzhľadom na fakt, že Thajsko je vzdialené miesto od Európy, trvá cesta zvyčajne okolo 10 až 15 hodín. Ani počas letu však rozhodne nebudete nudiť, vďaka dostatočnému zábavnému programu na palube.

Je dôležité okrem letenky mať aj dostatočný časový plán, predovšetkým ak ide o prvú návštevu Thajska. Vzdušná brána k Thajsku, Bangkok je perfektný východiskový bod pre vašu dovolenku v tejto krajinnej kráse. Ak plánujete stráviť dlhší pobyt v Thajsku, plánujte si trip napríklad zámerným pádom k jadru Thajska - Chiang Mai, alebo prímorským mestom Phuket.

Obľubte si Thajsko a upokojte telo a ducha s nádherným východom slnka v Thajsku dnes!


Počasie Thajsko Bangkok


Thajsko Bangkok sa nachádza v tropickej oblasti s monzúnovým podnebím a s výraznými sezónnymi zmenami počasia. Bangkok má tri hlavné ročné obdobia - suchú sezónu, obdobie monzúnov a zmenu sezóny.

Suchá sezóna pre Bangkok sa vyskytuje od decembra do marca a je to najlepší čas na návštevu mesta. Počas tohto obdobia je počasie stabilné, s minimálnymi zrážkami a priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia. V noci sa teplota zvyčajne pohybuje okolo 20 stupňov Celzia, takže je to ideálny čas na ochladenie po dni plnom výskumov.

Monzúnové obdobie trvá od apríla do októbra a je to obdobie silných dažďov a vysokých teplôt. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 35 stupňov Celzia s vysokou vlhkosťou, ktorá môže byť pre niektorých turistov nepríjemná. Zrážky v tomto období sú vysoké a môžu trvať niekoľko hodín denne. Je dôležité mať so sebou dáždnik a patričné oblečenie, aby ste sa mohli suchí a chladní pohybovať mestom.

Zmena sezóny sa vyskytuje v júni a júli a je to obdobie, keď sa zmiešajú prvky sucha aj monzúnu. Môže to znamenať, že počasie je nevyspytateľné a môžu byť silné búrky. Keďže zmena sezóny trvá len krátko, môže to byť skutočne ťažké predpovedať, aké bude počasie.

Celkovo štandardné oblečenie pre Thajsko Bangkok by malo byť ľahké a priedušné, keďže teploty aj vlhkosť môžu byť vysoké. Mali by ste mať so sebou aj dáždnik či pláštenku na prípadné zrážky. V horúcich mesiacoch by ste mali piť dostatok vody, aby ste nevyhľadávali lekára a jedol by ste väčšinou v reštauráciách s dobrými hodnoteniami, aby ste sa vyhlo otrave jedlom.

V každom prípade, neexistuje jeden dokonalý čas návštevy Bangkok. Záleží to na vašom osobnom vkuse a časovej dostupnosti. Mnohí turisti sa rozhodujú navštíviť Thajsko Bangkok počas suchého obdobia (december – marec), keďže je menej pravdepodobné, že sa ocitnú v búrke. Avšak, ak nie ste citliví na vysokú vlhkosť a silné zrážky, tak je možno najlepšou možnosťou návšteva Bangkok v období monzúnu (apríl – október), kedy je mesto menej plné turistov a sú zvyčajne lacnejšie cesty a hotely.


Dovolenka Thajsko Bangkok


Thajsko je jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenky a medzi obľúbené miesta patrí aj Bangkok. Toto mesto sa nachádza na severe Thajska a je známe svojimi luxusnými hotelmi, ako aj pulzujúcim nočným životom.

Ak hľadáte dovolenku plnú zábavy, kultúry a dobrodružstva, Bangkok je miesto, ktoré by ste mali určite navštíviť.

Jednou z prvých atrakcií v meste, ktorú by ste mali navštíviť, je Kráľovský palác. Toto neprehliadnuteľné miesto je sídlom thajských kráľov už stáročia a stále je toto miesto dôležité pre vládu. Na nádvorí paláca sa nachádza chrám Wat Phra Kaew, ktorý je domovom najvzácnejšej sošky Buddhovej hlavy v Thajsku.

Ďalšou atrakciou, ktorú nemôžete vynechať, je chrám Wat Arun. Tento chrám sa nachádza na opačnom brehu rieky od Kráľovského paláca a je toto miesto vzácnou umeleckou pamiatkou. Tento chrám je známy svojou vysokou vežou, ktorá sa dvíha do výšky 80 metrov.

Okrem týchto kultúrnych atrakcií ponúka Bangkok aj skvelé nakupovanie. Nachádza sa tu obrovský trh, ktorý sa nazýva Chatuchak a ponúka veľké množstvo súkromných predajcov. Tento trh ponúka všetko - od oblečenia až po exotické druhy ovocia a zeleniny.

Ako sme už spomenuli, Bangkok je známy aj svojím pulzujúcim nočným životom. Nájdete tu množstvo miest s rôznymi atmosférami a hudbou, ktoré sú otvorené celú noc.

Aby sme to sumarizovali, dovolenka v Thajsku a najmä v Bangkoku je určite jedinečný zážitok, kde môžete zažiť kultúrne, historické a zábavné miesta. Je to mimoriadne miesto pre turistov, ktorí si prajú vidieť niečo iné, ako sú zvyčajné turistické oblasti.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky