Objavte lety za najlepšie ceny

Taliansko Pienza

Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Pienza


Otázka: Kde sa nachádza mesto Pienza v Taliansku?

Odpoveď: Mesto Pienza sa nachádza v provincii Siena v regióne Toskánsko v Taliansku.

Otázka: Prečo je mesto Pienza také známe?

Odpoveď: Mesto Pienza je známe svojou krásnou architektúrou, kultúrnym dedičstvom a svojím unikátnym syrom z kozieho mlieka, ktorý sa volá pecorino.

Otázka: Aké atrakcie by som si mal/a pozrieť v Pienze?

Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie v meste Pienza patrí kostol Santa Maria Assunta, Námestie Piazzo Pio II, Palazzo Piccolomini, Palazzo Borgia, Palazzo Comunale a katedrála San Giovanni.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Pienze?

Odpoveď: Medzi najlepšie reštaurácie v Pienze patria La Buca di Enea, Osteria La Porta, La Taverna del Pian delle Fontane, La Bandita Townhouse Restaurant a La Terrazza del Chiostro.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu mesta Pienza?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu mesta Pienza je na jar, konkrétne v apríli a máji, ale aj na jeseň, konkrétne v septembri a októbri, keď je príjemné počasie a mesto nie je preplnené turistami.

Otázka: Je Pienza vhodné pre rodiny s deťmi?

Odpoveď: Áno, mesto Pienza je vhodné pre rodiny s deťmi. Okrem poznávania historických zaujímavostí si deti môžu vyskúšať aj miestne delikatesy, napríklad pecorino syr.

Otázka: Aké možnosti na ubytovanie mám v Pienze?

Odpoveď: V meste Pienza je mnoho možností pre ubytovanie, od hotelov a penziónov až po súkromné apartmány a domy na prenájom. Niektoré z najlepších hotelov v Pienze sú La Bandita, Relais Il Chiostro Di Pienza, a La Saracina.


Dovolenka Taliansko Pienza


Taliansko je známe ako krajina, ktorá ponúka okrem nádherných pamiatok a monumentálnych stavieb aj krásnu prírodu a zaujímavý kultúrny život. Ak sa chystáte na dovolenku do Talianska a neviete, kde by ste mali navštíviť, môžeme vám odporučiť nádherné mesto Pienza.

Pienza sa nachádza v regióne Toskánsko, iba pár kilometrov od slávneho mesta Montepulciano. Je to malé mestečko, ale svojou nádhernou architektúrou a sústredením historických pamiatok na jednom malom území, si získalo miesto na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pienza sa predovšetkým zaujíma architektonickou krásou. Najznámejšou pamiatkou mesta je katedrála Santa Maria Assunta, ktorej stavbu zahájil v roku 1459 pápež Pius II. Známa je aj ako „koruna mesta“ a nachádza sa na námestí Piazza Pio II.

Ďalšími zaujímavými pamiatkami sú napríklad radnica, palác Piccolomini a kaštieľ Borgia. V meste sa nachádza aj niekoľko múzeí, kde si môžete prezrieť remeslá a umelecké diela, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Okrem pamiatok si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu okolo mesta. Pienza je obklopená zložitými kopčekmi, na ktorých sa pestuje množstvo viníc, olivových hájov a cereálií. Toto miesto ponúka nádherný výhľad na okolité krajinu a skvele sa sem hodí prechádzky a cykloturistiku.

Pre gurmánov je Pienza rajom. Toto mesto sa totiž zaujíma nielen architektúrou, ale aj tradičnými kuchyňami a vyznačuje sa najmä produkciou pecorino syrov. Pecorino je tu všadeprítomné, ale na vyskúšanie stojí aj tradičná pizza a výborné vína.

Ak sa chystáte na dovolenku v Taliansku, nezabudnite si naplánovať návštevu malebnej Pienzy. Toto miesto ponúka okrem krásnych pamiatok aj nádhernú prírodu a chutné jedlá a bude to určite nezabudnuteľné zážitok.


Letenka Taliansko Pienza


Pienza, známe aj ako "Ideálny mesto", sa nachádza v centrálnej časti Talianska a je známa svojou nádhernou renesančnou architektúrou, vynikajúcou gastronómiou a prekrásnou krajinou. Ak plánujete cestu do tohto malebného mestečka, rozhodne vám odporúčame zakúpiť si letenku do Talianska.

Najbližšie letiská k Pienze sú v Pise a Ríme a z týchto miest sa môžete dostať do Pienzy cestou. Cesta taxíkom alebo prenajatým autom trvá približne 2 hodiny z Ríma a 2,5 hodiny z Pisy. Cesta vlakom trvá asi tri hodiny z Ríma a tri a pol hodiny zo Pisy.

Ak hľadáte najlepšie ceny na letenky do Talianska, odporúčame vám hľadať ponuky na webových stránkach low-cost aerolínii ako Ryanair, Wizz Air, easyJet alebo Vueling. Výhodou leteniek low-cost aerolínií je, že sú zvyčajne oveľa lacnejšie ako letenky klasických aerolínií.

Po príchode do Talianska rozhodne nezabudnite ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi jedlami z ovčieho syra a lahodnými vínami. Prechádzajte sa ulicami mesta, obdivujte krásnu architektúru a užívajte si uvoľnený taliansky životný štýl.

Pienza ponúka aj množstvo pamiatok, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Medzi najdôležitejšie patrí katedrála Sant'Andrea, Palazzo Piccolomini a Palazzo Borgia.

V Pienze nájdete tiež mnoho obchodov, ktoré ponúkajú lokálne vyrobené výrobky, ako sú ručne vyrábané klobúky a kožené výrobky. Pokiaľ máte radi kúpu suvenírov, rozhodne by ste si mali nechať ujsť návštevu miestnych trhov.

Výlet do Pienzy je skutočne zážitok, ktorý by si každý mal raz v živote užiť. A zakúpenie letenky určite pomôže ušetriť čas a peniaze. Takže nehľadajte ďalej, vyberte si najlepšiu letenku a užite si svoje dobrodružstvo v Taliansku!


Ubytovanie Taliansko Pienza


Taliansko je známe svojou krásou a romantikou, ktorá očarila nespočetné množstvo turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie talianske mestá určite patrí aj mestečko Pienza, ktoré sa nachádza v regióne Toskánsko. Je to malebné mesto ležiace na kopci s krásnymi výhľadmi na toskánske krajiny. Medzi najväčšie turistické atrakcie Pienzy určite patrí historické centrum mesta, ktoré bolo zahrnuté na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Ak hľadáte ubytovanie v Pienze, môžete sa tešiť na mnohé možnosti. V meste nájdete krásne rodinné hotely a penzióny, ktoré vám poskytnú vynikajúce služby a pohodlie. Ak máte radi luxusné ubytovanie, určite si v Pienze nájdete aj niekoľko 5-hviezdičkových hotelov, ktoré sú známe svojou kvalitou a komfortom.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac autentické a regionálne, sú tu nádherné toskánske farmy a vidiecke domy, ktoré poskytujú ubytovanie v pravom toskánskom štýle. Šarmantné farmy sú obklopené krásnou prírodou a poliami olivovníkov a viníc, čo vám zaručí príjemné okolie a relaxačnú atmosféru.

Väčšina ubytovacích možností v Pienze je umiestnená v blízkosti hlavných turistických atrakcií, čo vám umožní ľahký prístup k mnohým pamiatkam mesta. Veľa hotelov a farm ponúka aj príjemné pobyty so zahrnutými službami, ako napríklad masáže, víkendové pobyty, degustácie miestnych vín a gastronomické zážitky.

Pokiaľ máte radi turistiku alebo cyklistiku, určite oceníte ubytovanie v Pienze, ktoré je obklopené množstvom turistických trás a cyklotrás. Tieto aktivity sú veľmi populárne v okolí, pretože ponúkajú vynikajúci spôsob, ako objaviť krásy toskánskej krajiny a zároveň si užiť príjemné chvíle v prírode.

Ubytovanie v Taliansku Pienza je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentický toskánsky zážitok a príjemnú atmosféru. Medzi krásnymi toskánskymi krajinami si užijete krásne ubytovanie s neuveriteľnými možnosťami a zážitkami. Takže neváhajte a zarezervujte si svoj pobyt v Pienze už teraz a nechajte sa ohromiť krásami Talianska!


Počasie Taliansko Pienza


Taliansko je známe svojou krásnou krajinou a rôznorodosťou počasia. Mesto Pienza, ktoré sa nachádza v strednej časti Talianska, nie je výnimkou. Toto mesto, ktoré je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO, má stredomorské podnebie a počasie sa v priebehu roka mení.

Leto v Pienze začína v júni a končí sa v septembri. Toto obdobie je charakterizované teplým a sušším počasím. Priemerná denná teplota v tomto období je okolo 29 stupňov Celzia, no teploty môžu vystúpiť aj na 35 stupňov. Nočné teploty sú príjemné a pohybujú sa okolo 18 stupňov. Aj keď je toto obdobie teplé, odporúča sa, aby sa návštevníci Pienzy pripravili na možné búrky a krátkodobé prehánky.

Jeseň v Pienze sa začína v októbri a končí sa v decembri. Toto obdobie je teplejšie ako jar a priemerná denná teplota je v tomto období okolo 16 stupňov Celzia. Nočné teploty klesajú a pohybujú sa okolo 5 stupňov. Pre návštevníkov tohto obdobia sa odporúča prichystať si teplejšie oblečenie a obuv.

Zima v Pienze sa obvykle prejavuje mrazivým a suchým počasím. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 6 stupňov Celzia a chladnú po západe slnka. Návštevníci by mali mať na pamäti, že v tomto období sa môže vyskytnúť aj sneženie a mráz. Preto sa odporúča prichystať si teplé oblečenie a obuv, aby bolo možné vychutnať si okolitú krásnu prírodu.

Jar v Pienze začína v marci a končí sa v máji. Toto obdobie je obvykle vlhké a studené s priemernou teplotou okolo 14 stupňov Celzia. Nočné teploty klesajú a pohybujú sa okolo 8 stupňov Celzia. Často sa vyskytujú aj dažďové prehánky, a preto sa odporúča prichystať si vhodné oblečenie a obuv.

Vzhľadom k tomu, že Pienza sa nachádza v strednom Taliansku, klimatické podmienky môžu byť nepredvídateľné a zmeny môžu nastať rýchlo. Preto sa odporúča, aby sa návštevníci prichystali na možné zmeny počasia a mali pri sebe vhodné oblečenie a obuv. Napriek tomu, či navštívite Pienzu počas leta, jesene, zimy alebo jari, na vašom výlete sa určite budete môcť tešiť z jej krásnej krajiny a bohatého kultúrneho dedičstva.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky