Objavte lety za najlepšie ceny

Švédsko Gotland

Ubytovanie Švédsko Gotland


Gotland, najväčší ostrov Švédska, je obľúbeným miestom turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, fascinujúca príroda a historické pamiatky urobili zoň jeden z najvyhľadávanejších cieľov v krajine.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, Gotland je skutočne rajom. Na ostrove nájdete rôzne druhy ubytovania, v závislosti od toho, na aký typ dovolenky sa rozhodnete. Tu sú niektoré z najlepších možností, ktoré môžete zvážiť.

Hotely

Gotland ponúka mnoho rôznych hotelov a penziónov. Od luxusných piatichhviezdičkových rezortov až po skromnejšie a cenovo dostupnejšie varianty. Niektoré z hotelov sa nachádzajú sa priamo na pláži, čo umocňuje ich kúzlo. Takéto hotely sú obľúbené medzi rodinami s deťmi a taktiež medzi pári a jednotlivcami, ktorí hľadajú pokojné miesto pre oddych.

Jachty

Gotland má veľké prístavy, kde môžete prenajať jachty a preniesť sa s ním po mori. Jachting je ideálnou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú príležitosť na preskúmanie pobrežia Gotlandu. V prístavoch sa taktiež nachádzajú kaviarne, reštaurácie a obchody, čo robí jachtingovú dovolenku ešte zaujímavejšou.

Ubytovanie v súkromí

Ak hľadáte skromnosť a individuálny prístup, potom je pre vás ubytovanie v súkromí tá správna voľba. Gotland ponúka mnoho možností pre ubytovanie a môžete si vybierať medzi jednoduchými izbami, apartmánmi alebo celými chatami a domami. Táto možnosť je obľúbená medzi turistami, ktorí sa chcú cítiť ako doma a chcú, aby ich dovolenka bola čo najviac uvoľnená a príjemná.

Kemping

Ak chcete získať dovolenku plnú zážitkov, potom je kemping na Gotlande tou správnou voľbou. Na ostrove nájdete mnoho kempov a táborísk, kde si môžete prenajať stan, karavan alebo chatku a užiť si prírodné krásy Gotlandu a jeho pláže. Táto možnosť je ideálna pre dobrodružnú dovolenku, ktorá je zároveň cenovo dostupná.

Keď príde na ubytovanie v Gotlande, máte na výber veľa rôznych druhov. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek druh ubytovania, nájdete tu skvelé miesto pre svoju dovolenku. Gotland je skutočne miestom bohatým na prírodné zdroje a históriu, čo len pridáva na jeho kúzle. Takže vyrazte do Gotlandu na svoju ďalšiu dovolenku a zažite zážitkový pobyt na tomto úžasnom mieste!


Počasie Švédsko Gotland


Gotland je ostrov nachádzajúci sa v Baltskom mori na juhovýchodnom pobreží Švédska. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou a bohatou históriou. Počasie v Gotlande má výrazný vplyv na život miestnych obyvateľov a turistov, ktorí sem prichádzajú v hojnom počte.

Gotland má suchšie a teplejšie podnebie ako zvyšok Švédska. To je vďaka tomu, že Gotland má morské podnebie. Teploty sa tu typicky pohybujú okolo 20 °C počas leta a okolo 0 °C počas zimy. V lete sa tu vyskytujú občasné zrážky, zatiaľ čo zima prichádza s občasnými snehovými prehánkami.

Jeseň a jar sú na Gotlande mokrejšie ako letá a zimy. Toto obdobie je typické pre oblačné a daždivé dni. Práve vďaka tomuto počasiu na ostrove vyrastá bohatá vegetácia. Gotland je známy svojimi rovinnými a zemitémi plochami, kde rastú stromy a rastliny, ktoré sa zvyknú vyskytovať v teplých a mokrých klimatických podmienkach.

Počasie na Gotlande ovplyvňuje morský vzduch prichádzajúci z Baltského mora. Tiež existujú dve prevládajúce veterné smery – juh a západ. Tieto veterné smery prinášajú z teplejších oblastí Európy viac tepla a vlhkosti do krajiny.

V lete sa turisti do Gotlandu radi hrnú. To je obdobie, keď je ostrov plný života a energie. Môžete sa tešiť na mnoho dni slnečného počasia, ideálne na plavanie a objavovanie krás ostrova. Zima na Gotlande je krásna, ale menej priaznivá pre turistov. Ak plánujete navštíviť Gotland v zime, budete musieť byť pripravení na chladné noce a krátke dni.

Vzhľadom na to, že Gotland má miernejšie podnebie ako zvyšok Švédska, môže byť navšteva ostrova celoročne príjemná. Turisti by mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky, ale môžu sa tešiť aj na krásne prírodné scenérie, ktoré Gotland ponúka.


Dovolenka Švédsko Gotland


Švédsko, krajina zelenej prírody, pohodových ľudí a krásnych histórických pamiatok. Ak máte radi prírodu spájanú s históriou, tak by pre Vás mohla byť ideálna dovolenka na ostrove Gotland.

Gotland je jeden z najväčších ostrovov Baltického mora a nachádza sa v južnej časti Švédska. Ostrov ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Gotland je známy nielen veľkým množstvom krásnych pláží, ale aj svojou históriou, ktorá siaha až do 8. storočia. Ostrov bol totiž útočiskom Vikingov a aj dnes sa tu dajú nájsť pozostatky ich kultúry a umenia.

Jedným z najkrajších miest na ostrove je nedaleko mesta Visby, kde sa nachádza hrad Kärnan. Ten bol postavený v 12. storočí a pre návštevníkov ponúka možnosť rozprávkového spoznávania histórie. Vyšlapané cestičky spájajú mnoho závažných miest spätých s históriou Gotlandu, takže po návšteve hradu Kärnan by sa nemalo zabudnúť pochodiť sa aj po meste Visby. Toto nádherné mestečko vniesť do svetla svieži vítr a príjemné muzeá.

Ak sa chcete zrelaxovať na pláži, jednou z najznámejších je piesková pláž Tofta. Tá sa rozprestiera na 3 kilometroch a každý si nájde svoje kúsky piesku. Pláž je známa pre svoje jemný piesok, takže počas dňa si určite užijete mnoho slnečného svetla.

Pre milovníkov prírody je najväčšou atrakciou park Lummelunda. Ide o oblasť, kde sa nájdu aj mnohé ďalšie zaujímavosti a divočina, ako je zdobenie skalnatých útesov farebnými morskými zvieratami či nádherná vegetácia.

Či už sa chystáte nájsť tradičnú škandinávsku kultúru alebo sa chcete len zrelaxovať na slnku a užívať si nádhernú pláž, ostrov Gotland Vám ponúka možnosti, ktoré vás takmer určite upútajú. Ak ste sa ešte na toto miesto nevybrali, urobte to čo najskôr a užite si to najlepšie z Švédska.


Najčastejšie otázky a odpovede Švédsko Gotland


Otázky a odpovede týkajúce sa Švédska a ostrova Gotland:

1. Aké je hlavné mesto Švédska?
Odpoveď: Hlavné mesto Švédska je Stockholm.

2. Kedy sa koná oslava Midsommar na ostrove Gotland?
Odpoveď: Oslava Midsommar na ostrove Gotland sa koná vo štvrtú nedeľu júna.

3. Aké sú typické jedlá Švédska?
Odpoveď: Typické jedlá Švédska sú napríklad kaviár, husie pečienky, kórejská rakva, husacia polievka a kanelbulle (korenie bulle).

4. Ako sa môžem dostať na ostrov Gotland?
Odpoveď: Môžete sa dostať na ostrov Gotland trajektom z dohodnutých miest v Švédsku.

5. Ktoré miesta na Gotlande by som nemal vynechať?
Odpoveď: Niektoré miesta na Gotlande, ktoré by ste nemali vynechať, sú Visby (UNESCO), Faro, Lummelunda Caves a Bungemuséet.

6. Aké je počasie na Gotlande?
Odpoveď: Počasie na Gotlande je zvyčajne studené až mírnym, so zimou studenou a vlhkou a letom sviežim a vlhkým.

7. Aké sú najlepšie pláže na Gotlande?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží na Gotlande sú Sudersand, Tofta, Ljugarn a Slite.

8. Aké sú neobvyklé atrakcie na ostrove Gotland?
Odpoveď: Niektoré neobvyklé atrakcie na ostrove Gotland sú kostol sv. Karla Boromejského, Levide Framgård a kaplnka svätého Olafa.

9. Aké sú miestne zvyky a tradície na ostrove Gotland?
Odpoveď: Niektoré miestne zvyky a tradície na ostrove Gotland sú nosenie Gotlandu traditionella kläder, oslavy Midsommar a rôzne festivaly, ako napríklad Almedalsveckan.

10. Aké je miestne hospodárstvo na ostrove Gotland?
Odpoveď: Miestne hospodárstvo na ostrove Gotland je orientované predovšetkým na cestovný ruch, poľnohospodárstvo a rybolov.


Letenka Švédsko Gotland


Švédsko je veľmi zaujímavá krajina so množstvom miest na navštívenie. Do takejto kategórie patrí aj Gotland – ostrov nachádzajúci sa v Baltskom mori. Tento ostrov Švédsko láka návštevníkov svojou krásnou prírodou, zaujímavými pamiatkami a jedinečnou kultúrou. Ak si plánujete cestu na Gotland, určite nebudete ľutovať.

Letenky na ostrov sa dajú zohnať za prijateľné ceny a návšteva Gotlandu vám ponúkne úplne nový pohľad na Švédsko. Letecká spoločnosť SAS ponúka lety z Bratislavy do letiska v švédskom meste Visby na ostrove Gotland. Cena za let sa pohybuje okolo 100 eur, avšak je v závislosti od ročného obdobia a termínu.

Keď sa dostanete na ostrov, môžete sa tešiť na množstvo zaujímavostí. Gotland má veľa miest hodných návštevy, ako napríklad Visby, ktoré je najkrajšie a najlepšie zachované stredoveké mesto v celej Švédsku. Navštívte vo Visby mohutné mestecké múry, ktoré sa skladajú z 11 brán, vstupov a múrov. Môžete sa prechádzať po úzkych uliciach s kamennými stavbami, ktorých vzhľad vás upúta.

Druhým najväčším mestečkom je Klintehamn, ktoré sa nachádza v plážovej oblasti. Mesto má dlhú históriu, ktorú možno vidieť v mnohých pamiatkach. Klintehamn je dokonalým miestom na relaxáciu, pretože ponúka návštevníkom veľa malých pláží, riasové polia a množstvo možností na lovenie rýb a iných morských tvorov.

Ak radi poznávate prírodu, tak navštívte Gejzírovo pole v Kratern – oblasti s jedinečnými gejzírmi, ktoré vybuchujú každý deň. Prírodná krása Gotlandu vám isto zaujme svojimi skalnatými plážami, pieskovými dunami a krasovými morami, pričom celý ostrov je tiež bohatý na rôzne druhy rastlín a zvierat.

Na ostrove sa konajú množstvo kultúrnych a športových akcií. Najväčšími udalosťami sú Storäldres dagar, ktorý je tohtoročne naplánovaný na 17. a 18. august, alebo Visby köpmannadagar, ktorý sa však koná v inom čase každý rok.

V švédskom Gotlande si môžete vychutnať všetko, čo krásna príroda a fascinujúca kultúra môžu ponúknuť. Navštívte tento ostrov, aby ste si z neho odniesli množstvo zážitkov, ktoré nebudete možno nikdy zabudnúť. Nechajte sa pochváliť neuveriteľnou prírodou, jež poskytuje Gotland, a užite si letový zážitok, ktorý ponúka SAS.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky