Objavte lety za najlepšie ceny

Srí Lanka Nuwara Eliya

Počasie Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka Nuwara Eliya je oblasť, ktorá sa nachádza v horách stredného priesmyku Srí Lanky. Je to miesto s nádhernými zelenými kopcami, chladným počasím a bohatou prírodou. Bolo kedysi považované za miesto pre britských kolonistov a na každom kroku tu cítiť európsky vplyv.

Počasie v Nuwara Eliya môže byť trochu zložité, pretože sa nachádza na horskom pásme a podnebie sa mení v závislosti od ročného obdobia a nadmorskej výšky. Väčšinou je tu vlhké a chladné počasie s oblačnosťou a mierne teploty. Najlepším časom na návštevu je obdobie od decembra do februára, kedy je na vrchole sezóny. Teploty sa pohybujú okolo 15°C na strednej nadmorskej výške a 22°C na nižších nadmorských výškach.

V prípade, že plánujete návštevu v období novembra a marca, pravdepodobne sa stretne s miernym dažďom, najmä v noci. Je však stále možné užiť si krásu tohto miesta a vidieť, ako sa počasie mení počas dňa. V lete teploty dosahujú maximálne 23°C a najmä v noci je chladno.

Okrem toho, Nuwara Eliya je tiež známe pre svoje zábery mlhovín, ktoré vytvárajú krásny efekt na kopcoch. Toto miesto je ideálne na oddych a relaxáciu a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúčavám a prepaľovaniu.

Miesto je plné prírodných divov, ktoré by mal každý návštevník vidieť. Patrí sem napríklad Victoria Park, ktorý je známy svojou rôznorodosťou rastlín a krásnymi kvetmi. Prírodou je tiež jazero Gregory, ktoré bolo kedysi miesto, kde britskí kolonisti hrali golf. Dnes je to obľúbené miesto na piknikovanie a lodnú jazdu.

Sri Lanka Nuwara Eliya je tiež známe pre svoje plantáže čaju a fariem, kde sa pestuje tradičný srílanský čaj. Tourists môžu vidieť, ako sa toto slávne nápoj vyrába a vyskúšať si ho aj sami. Tento čaj je známy pre svoju bohatú chuť a aroma a patrí medzi najlepšie na svete.

Celkovo, Sri Lanka Nuwara Eliya je ideálne miesto pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúčavám a relaxovať v krásnej prírode a zažiť zábery, ktoré sa nezabudnú. Teploty tu sú mierne počas celého roka, takže ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, Nuwara Eliya je pre vás to správne miesto.


Dovolenka Srí Lanka Nuwara Eliya


Svět se pomalu ale jistě otevírá a můžeme si začít plánovat své cestování. Jestliže hledáte krásné a exotické místo pro svou další dovolenou, musíte se podívat na Srí Lanku a její nádherné město Nuwara Eliya.

Nuwara Eliya se nachází v centrální části Srí Lanky a je jednou z nejkrásnějších oblastí této země. Město se nachází v nadmořské výšce 1868 metrů a je obklopeno úchvatnou krajinou, plnou zelených kopců a vodopádů.

Jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí Nuwara Eliya je nepochybně Horton Plains National Park, což je národní park, který se nachází na východním okraji města. V parku se můžete projít okolo krásného jezera a podívat se na unikátní flóru a faunu. Například se zde nachází jedno z mála míst na světě, kde rostou jedlové stromy.

Další zajímavostí Nuwara Eliya je Adma Agro Tea Factory, kde si můžete prohlédnout celý proces výroby čaje a samozřejmě i ochutnat některé z nejlepších čajů na světě. V této oblasti se čaj pěstuje a sklízí na úchvatných zelených kopcích, což je skvělé místo pro romantickou procházku v přírodě.

Nezapomeňte také navštívit místní tržiště, kde si můžete koupit mnoho fantastických exotických plodů a místních pokrmů. Můžete ochutnat například tradiční rýži s kari nebo mnoho dalších typů místních specialit.

Pokud si chcete užít nádherný výhled na celé město a okolní krajinu, můžete se vydat na nejvyšší bod Nuwara Eliya, kterým je Pidurutalagala. Na vrcholu se nachází vysílač a rozhledna, kde se můžete těšit na krásný výhled na okolní krajinu.

Dovolená v Nuwara Eliya na Srí Lance vám zajisté nabídne nezapomenutelný zážitek a krásné vzpomínky. Tak neváhejte a plánujte svou cestu co nejdříve!


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Nuwara Eliya


Otázky:

1. Čo robiť v Nuwara Eliya?
2. Kedy je najlepší čas na návštevu Nuwara Eliya?
3. Ako sa dostať z Colombo do Nuwara Eliya?
4. Aké sú najlepšie hotely v Nuwara Eliya?
5. Aké sú najlepšie atrakcie v Nuwara Eliya?
6. Kde sa dá kúpiť čaj v Nuwara Eliya?
7. Aké je počasie v Nuwara Eliya?
8. Koľko stojí prenájom auta v Nuwara Eliya?
9. Aké sú najlepšie reštaurácie v Nuwara Eliya?
10. Kde sa dá požičať bicykel v Nuwara Eliya?

Odpovede:

1. V Nuwara Eliya sa môžete ísť pozrieť na čajové plantáže, národný park Horton Plains, vodopády a tiež si užiť nádherné výhľady na okolité hory a jazerá.
2. Najlepší čas na návštevu Nuwara Eliya je v piatok alebo sobotu, pretože v této oblasti sa konajú trhy.
3. Z Colomba sa dá dostať do Nuwara Eliya vlakom, autobusom alebo taxíkom.
4. Najlepšie hotely v Nuwara Eliya sú The Grand Hotel, Araliya Green Hills Hotel a Jetwing St. Andrew's.
5. Najlepšie atrakcie v Nuwara Eliya sú Horton Plains National Park, Victoria Park a Galway's Land National Park.
6. V Nuwara Eliya sa dajú kúpiť čaje v továrniach na čaj, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta.
7. Počasie v Nuwara Eliya je celoročne vlhké a daždivé. Najteplejšie mesiace sú máj a jún a najchladnejšie mesiace sú december a január.
8. Cena prenájmu auta v Nuwara Eliya sa líši v závislosti od typu auta a trvania prenájmu.
9. Najlepšie reštaurácie v Nuwara Eliya sú Lake View Pub and Restaurant, The Hill Club a Grand Indian.
10. V Nuwara Eliya sa dá požičať bicykel v niektorých hoteloch alebo vypožičovniach v meste.


Ubytovanie Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka, tajomstvo východného sveta, ktoré ponúka prekrásne miesta na oddych a relaxáciu v neopakovateľnom prostredí. Jednou z takýchto destinácií je mesto Nuwara Eliya, ktoré sa nachádza v srdci krajiny, na nádhernom pohorí Sri Pada.

Nuwara Eliya je známa pre svoje nádherné zrúcaniny a exotické krajiny, kde sa idylické prostredie mieša s tradičnou kultúrou miesta a prírodnými krásami. Len niekoľko minút vzdialený od mesta sa nachádza vstup do národného parku Horton Plains a Adam's Peak, z ktorých sa dá vidieť deväť hor a štyri obrovské rieky.

Každý rok tisíce turistov navštívia Nuwara Eliya, aby si vychutnali prírodné krásy a kultúru miesta. Pre tých, ktorí tam hľadajú ideálne ubytovanie, ponúka mesto množstvo možností na výber.

V centre mesta sa nachádzajú kempingy, penzióny a hotely, ktoré ponúkajú ideálne ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a nízke náklady. Ak hľadáte exkluzívnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre viacúrovňové bungalovy s výhľadom na tamojšie zelené kopcisky. Tie ponúkajú dokonalé ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú romantickú a súkromnú atmosféru, zďaleka od shonu mesta.

Pre tých, ktorí si chcú vychutnať okolie mesta, ponúka Nuwara Eliya aj rôzne turistické aktivity. Môžete sa vydať na poznávacie túry po okolí, navštíviť plantáže čaju alebo si nájsť veľa ďalších aktivít.

Okrem toho sa v meste nachádza aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné srílanské jedlá alebo plniť chuť domácimi gastronomickými špecialitami.

Takže, ak hľadáte miesto na relax a oddych s prekrásnym výhľadom na prírodu, Nuwara Eliya je ideálne miesto pre Vás. Vyberte si jedno z mnohých ubytovaní a zažite skutočne neopakovateľnú dovolenku!


Letenka Srí Lanka Nuwara Eliya


Letenka Mala Lanská Niauara Eliya

Srí Lanka je krajina plná exotickej prírody, kultúry a histórie. Svojou rozmanitosťou a krásou priláka mnoho turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta Srí Lanky patrí nepochybne mesto Nuwara Eliya. Tento klenot, ktorý sa nachádza v horách, ponúka neskutočný výhľad na okolitú scenériu, ako aj možnosti na množstvo aktivít.

Ak sa chystáte na dovolenku do Srí Lanky, navštíviť Nuwara Eliyu by malo byť na vrchu zoznamu vašich plánov. Kúpte si letenku smerom do mesta Colombo, odkiaľ môžete pokračovať úchvatnou cestou ohraničenou plnou exotickou scenériou Dizelu Uva. Táto cesta je skutočnou podívanou, pretože ponúka výhľady na znamenitosti, ako sú napríklad čajové plantáže, vodopády a rieky.

Po príchode do mesta Nuwara Eliya nechajte svoje srdce zachvátiť jeho krásou. Toto kúzelné mesto leží v nadmorskej výške 1 868 metrov a je obklopené zelenými kopcovitými vrchmi. Je tiež známe ako "malý Anglický vidiecky dom", pretože jeho centrum dopĺňajú historické budovy, ktoré nadväzujú na britské koloniálne obdobie.

Jednou z hlavných atrakcií v Nuwara Eliya je jeho čajový priemysel. Štátna čajová spoločnosť Sri Lanky tu prevádzkuje niekoľko čajových plantáží, kde sa návštevníci môžu zúčastniť zaujímavých prehliadok a ochutnať ručne spracovaný čaj. Okrem toho je tu množstvo turistických trás, kde si môžete prechádzať a vychutnávať zaujímavé výhľady.

Ďalšou zaujímavou pamiatkou v Nuwara Eliya je Hortonov národný park. Tento park je domovom pre mnoho zvierat, ako sú napríklad srnky, majmuny a slony. Môžete si tu pozrieť aj rôzne druhy vtákov, pretože Hortonov národný park je miestom s najvyššou koncentráciou vtáctva na Srí Lanke.

Srí Lanka je jedinečná krajina a mesto Nuwara Eliya je jedným z magických miest, ktoré jej krajinu obalovali. Vydejte sa na cestu a uvidíte, že praskajúce čajové plantáže a zelené kopce sú iba začiatkom toho, čo Nuwara Eliya ponúka. Nechajte sa zlákať a kúpte si letenku na túto nádhernú destináciu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky