Objavte lety za najlepšie ceny

Srí Lanka Colombo

Počasie Srí Lanka Colombo


Srí Lanka je tropická krajina ležiaca v Indickom oceáne. Colombo, hlavné mesto tejto krajiny, má ročné teploty od 25 stupňov Celzia v noci až po 33 stupňov Celzia cez deň. Počasie v Colombo sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Začiatok roka, od januára do marca, je obdobie, kedy prichádza suché obdobie. Dážď je vzácny a teploty sú stále vysoké. Toto obdobie sa považuje za najlepšie obdobie pre návštevu Colombo a celého Srí Lanky.

Od apríla do júna je obdobie, kedy prichádzajú sezónne monzúnové zrážky. Toto obdobie môže byť náročné pre turistov, pretože počasie môže byť veľmi nepredvídateľné. Teploty sú stále vysoké, ale môžu byť sprevádzané silným dažďom a búrkami.

Od júla do septembra sú monzúnové zrážky najintenzívnejšie a teploty sú nižšie ako v ostatných mesiacoch. To môže byť dobrý čas na návštevu oblastí, ktoré sú bežne suššie, ako je napríklad západné pobrežie. Večery môžu byť príjemne osviežujúce a chladnejšie.

Od októbra do decembra je monzúnové obdobie zvyčajne už preč a Srí Lanka sa približuje koncu daždivého obdobia. Teploty stúpajú, ale veľké množstvá zrážok už nie sú také časté.

Celkový ročný priemer zrážok v Colombo sa pohybuje okolo 2400 mm. Najväčšie množstvá zrážok sú zvyčajne v období monzúnu, ale miestni obyvatelia hovoria, že správne oblečenie a nepredvídateľné počasie môžu niekedy zásadne ovplyvniť plánovanie.

Vzhľadom na vysoké teploty a výkyvy počasia, je dôležité, aby ste sa pripravili na návštevu Colombo a celej Srí Lanky. Doporučuje sa mať so sebou dostatok vody na hydratáciu a ochranu pred slnkom. Svoje plány na deň by ste mali premyslieť vopred, aby ste sa vyhli silným dažďom a búrkam. S vedomím o klimatickej realite, môžete však zažiť neopakovateľnú krásu zeme, ktorá má všetko, čo potrebujete na vyplnenie vašej túžby dobrodružstva a zároveň miernym klimatickým podmienkam.


Ubytovanie Srí Lanka Colombo


Srí Lanka je malý ostrov v Indickom oceáne a je známy svojou pestrou kultúrou a krásnou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť Srí Lanku, Colombo bude vašou pravdepodobne prvou zastávkou. Colombo je hlavným mestom Srí Lanky a jeho významným centrom hospodárstva, kultúry a turizmu. Aby ste sa vyhli stresu hľadaním vhodného ubytovania, tu je náš článok o ubytovaní v Colombe.

Luxusné hotely v Colombe

Colombo má množstvo luxusných hotelov. Niektoré z nich sú umiestnené priamo pri pláži a ponúkajú úchvatné výhľady na Indický oceán. Tieto hotely sú obvykle vybavené všetkým modernými vybavením - od klimatizácie až po bazén a fitness centrum. Niektoré hotely tiež ponúkajú bohaté raňajky, exkluzívne reštaurácie a bary s výhľadom na oceán. V tejto kategórii nájdete napríklad Shangri-La Hotel či Cinnamon Grand.

Stredné hotely v Colombe

Stredné hotely sú pre väčšinu cestovateľov najlepšou voľbou, ak hľadajú útulné a cenovo prístupné ubytovanie. Sú ideálnym miestom na oddych a zároveň sa vám nevyprázdnia vrecká. V tejto kategórii sú hotely, ktoré ponúkajú podobné zariadenie ako tie luxusné, ale s menej luxusným dekorom. Ďalšími možnosťami sú hotelové apartmány, ktoré sú ideálne pre skupiny alebo rodiny s deťmi. V tejto kategórii sú napríklad OZO Colombo či Cinnamon Red.

Budget hotely v Colombe

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, môžete zvážiť prenájom izby v budget hoteli alebo hosteli. Tieto hotely ponúkajú základné vybavenie, ako sú spoločné priestory a miestnosti, kde sa môžete zdržiavať, počítače s bezplatným prístupom na internet a konečne ubytovanie v základnej miestnosti. Ubytovanie v budget hotely sú ideálne pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť turistiku a výlety, a nie sú zvyknutí tráviť veľa času v hoteli. V tejto kategórii sú napríklad CityRest Fort alebo Drift BnB.

Všeobecne platí, že čím viac platíte za ubytovanie, tým viac luxusu a pohodlia dostanete. Voľba však závisí od vašich individuálnych potrieb a predstáv o ubytovaní. Najlepšie je porovnať ponuky rôznych hotelov a vybrať si hotel podľa vašich finančných možností a očakávaní. Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, v Colombe si určite nájdete ubytovanie, ktoré bude zodpovedať vašim požiadavkám.


Letenka Srí Lanka Colombo


Srí Lanka je nádherný ostrovní stát v jižní Asii, který láká turisty z celého světa svou bohatou kulturou, exotickou přírodou a plážemi, které okouzlují krásou. Pokud se chystáte navštívit tuto úchvatnou zemi, pak stoprocentně nenechte ujít možnost navštívit její hlavní město Colombo.

Nádherné pláže a kulturní bohatství Srí Lanky je zpřístupněno prostřednictvím mezinárodního letiště Bandaranaike, které se nachází nedaleko Colomba. Mnoho turistů si proto rezervuje letenku na Sri Lanku a vydává se za dobrodružstvím do těchto krásných, exotických krajů.

Odletové letiště z Prahy do Colomba je podmíněno výběrem letové společnosti. Například Qatar Airways nabízí přestup v Dauhá, ale přistává v Kolombu také Emirates. Po příletu na mezinárodní letiště v Kolombu se můžete snadno dostat do centra města například místními autobusy, taxíky nebo na objednanou zájezdovou dopravou.

Colombo je nejen hlavním městem Srí Lanky, ale také jedním z přístavů této země. Jeho kulturní bohatství a přírodní krásy lákají turisty z celého světa. Můžete zde navštívit mnoho památek, jako například chrám Gangaramaya, kde můžete vidět sochy Buddhy a různé další artefakty. Dále stojí za navštívení Národní muzeum Srí Lanky, které nabízí bohatou historii této úchvatné země.

Pro milovníky přírody je velkou lahůdkou návštěva zoologické zahrady Dehiwala, která se nachází v jižní části města. Zde si můžete prohlédnout mnoho zvířat a druhů ptáků, které obývají Srí Lanku.

Colombo nabízí i mnoho krásných pláží, na kterých si můžete užívat slunce a koupání v azurově modrých vodách Indického oceánu. Oblíbené pláže jsou například Mount Lavinia a Negombo. Můžete si také prohlédnout místní rybářský přístav, kde můžete ochutnat čerstvé ryby a další plody moře.

S celkovým požitkem z pobytu na Srí Lance a v Colombo se navíc vrátíte domů s množstvím nezapomenutelných zážitků, okouzlujících památek a malebných krajů. Zážitek z návštěvy této úchvatné země se vám navždy vryje do paměti a určitě se vzdáte plánu na opakovanou návštěvu v budoucnu.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Colombo


Otázka: Aké je hlavné mesto Srí Lanky?

Odpoveď: Hlavné mesto Srí Lanky je Colombo.

Otázka: Ako získať víza pre návštevu Srí Lanky?

Odpoveď: Cestovatelia do Srí Lanky musia získať cestovné víza vopred cez online systém vízovej registrácie.

Otázka: Aké sú najlepšie oblasti na pobyt v Colombo?

Odpoveď: Najlepšie oblasti na pobyt v Colombo sú Fort, Pettah, Colpetty a Galle Face.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Srí Lanky?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Srí Lanky je od decembra do marca, keď je suché obdobie.

Otázka: Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Colombo?

Odpoveď: Najpopulárnejšie atrakcie v Colombo zahŕňajú Gangaramaya buddhistický chrám, Viharamahadevi Park, Národné múzeum a Galle Face Green.

Otázka: Aké je miestne jedlo na Srí Lanke?

Odpoveď: Miestnym jedlom na Srí Lanke sú rôzne kari a rýžové jedlá, ako napríklad dal curry, fish curry a samosas.

Otázka: Ako sa najlepšie dostať z letiska v Colombo do hotela?

Odpoveď: Najlepšou možnosťou je použiť oficiálne taxi služby, ktoré sú k dispozícii na letisku v Colombo.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Srí Lanky?

Odpoveď: Srí Lanka sa považuje za relatívne bezpečnú krajinu, ale turisti by mali chrániť svoje osobné veci a vyhýbať sa osamelým miestam v noci.

Otázka: Kde môžem nakúpiť suveníry v Colombo?

Odpoveď: Najlepšie miesta na nakupovanie suvenírov v Colombo sú Odel, Barefoot a Paradise Road.


Dovolenka Srí Lanka Colombo


Srí Lanka, raj na zemi. Toto úchvatné miesto je jedno z najkrajších miest na svete, kde môžete relaxovať a užívať si svoju dovolenku v plnom rozsahu. Ak plánujete svoju dovolenku v Srí Lanke, určite navštívte jej hlavné mesto Colombo.

Colombo je očarujúce mesto, ktoré je plné exotického a farebného života. Dýchajúce mesto sa môže pochváliť niekoľkými atrakciami, čo z neho robí ideálny cieľ pre cestovateľov, ktorí sa chcú zoznámiť s bohatou kultúrou a históriou Srí Lanky.

Pozrite si niektoré z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť:

1. Gangaramaya Temple - Gautama Buddha, starobylé súsošia, nádherné záhrady, kultúrne akcie, knihy o duchovnom poznaní a mnoho ďalších. Gangaramaya Temple je symbolom duchovnej prítomnosti v Colombo.

2. Nacional Museum - Srí Lanku možno najlepšie spoznať prostredníctvom jej histórie a kultúry. V Národnom múzeu v Colombo nájdete vzácne predmety a históriu Srí Lanky. Toto múzeum je hlavnou atrakciou pre milovníkov histórie.

3. Green Path - ak chcete urobiť prechádzku v prírode a plne si užiť pohodu, zvoľte si cestu Green Path. Táto cesta ponúka zelené prostredie, obklopené kvetmi a krásnymi stromami.

4. Mount Lavinia Beach - ak si chcete vychutnať nádherné pláže a užiť si slnko a piesok, navštívte Mount Lavinia Beach. Toto miesto je ideálne pre plážové aktivity, fotenie a užívanie si scenérie.

Okrem týchto atrakcií môžete navštíviť mnoho ďalších známych turistických miest v Colombo, ako napríklad Beira Lake, Independence Square, Galle Face Green a Fort District.

Srí Lanka je známa svojou bohatou kuchyňou. Ak ste gurmánom, určite sa oplatí ochutnať miestne pochutiny a korenené jedlá. Robí si čas pre gurmánske zážitky v miestnych reštauráciách a obchodoch so sladkosťami, aby ste si užili chuťové dobrodružstvo.

Srí Lanka ponúka mnoho možností na nákupy. Kupujte suveníry, miestne remeslá, oblečenie a veľa ďalších vecí z miestnych trhov a nákupných stredísk. Užite si malé kúsky Srí Lanki a zvoľte si niečo na pamiatku.

Všeobecne srílanská kultúra je založená na pohostinnosti a priateľskom prístupe k návštevníkom. Ak si vychutnáte svoju dovolenku v Colombo, uistite sa, že urobíte niekoľko priateľov a budete si ich pamätať na celý život.

Srí Lanka, vrátane jej hlavného mesta Colombo, ponúka vynikajúcu kombináciu kultúry, histórie, krásy prírody a chutí. Tento ostrov vám ponúka jedinečné zážitky, ktoré si určite budete pamätať na celý život. Ak plánujete svoju dovolenku, určite zvoľte Srí Lanku a nechajte sa unášať jej krásami a šarmom.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky