Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené štáty americké New Orleans, Louisiana

Počasie Spojené štáty americké New Orleans, Louisiana


New Orleans, Louisiana je mesto, ktoré leží v južnom pobreží Spojených štátov amerických, a to pri brehu rieky Mississippi. Je to mesto, ktoré je známe svojou jedinečnou kultúrou a históriou, a kde počasie môže byť pomerne premenlivé.

Väčšina ľudí si zvykne predstavovať, že celý juh USA je horúci a vlhký, ale realita je niekedy iná. Počasie v New Orleans môže byť v zime dosť chladné a v lete veľmi horúce. Teploty v zime sa pohybujú okolo 10 stupňov Celzia, s možnosťou výskytu mrazu. V lete môže byť teplota až okolo 35 stupňov Celzia, s vysokou vlhkosťou, ktorá môže byť náročná pre tých, ktorí nie sú na takéto počasie zvyknutí.

V čase hurikánov je New Orleans náchylné k extrémnym poveternostným podmienkam. Hurikány sú zvyčajne najzraniteľnejší v období od júna do novembra, keď je teplota vody v Mexickom zálive najvyššia. V roku 2005 utrpela New Orleans jednu z najväčších katastrof v dejinách USA, keď hurikán Katrina spôsobil obrovské škody a straty na životoch a majetku. Pretože New Orleans leží pod úrovňou mora, bolo po hurikáne ešte ťažšie riešiť následky povodní.

Dobrou správou je, že existujú mnohé preventívne opatrenia proti hurikánom. Mesto sa postavilo na odolnosť pred budúcimi katastrofami tým, že vylepšilo svoju infraštruktúru, vrátane opatrení na ochranu pred povodňami, aby sa čo najviac minimalizovala škoda.

Okrem toho môže byť počasie v New Orleans pomerne nestabilné aj v iných ročných obdobiach. Mesto sa nachádza v subtropickom pásmi, ktoré znamená, že je náchylné na rýchle zmeny počasia. Zvyšuje sa tak riziko výskytu búrok s prívalovými dažďami, ktoré môžu spôsobiť povodne v meste.

V zhrnutí, počasie v New Orleans môže byť pomerne variabilné a nevyhnutné sú dobré plány na takéto podmienky. Ak sa plánuje cestovať do tohto mesta, odporúčame sledovať predpoveď počasia a vziať so sebou vhodné odevy a vybavenie na ochranu pred nepriaznivými podmienkami. Bez ohľadu na podmienky však New Orleans je krásne a jedinečné mesto, ktoré stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké New Orleans, Louisiana


1. Čo je to New Orleans?
- New Orleans je mesto v americkom štáte Louisiana.

2. Ktoré jazyky hovoria v New Orleans?
- V New Orleans sa najviac hovorí anglicky, no taktiež sa tam môžete stretnúť s francúzskym a španielskym jazykom.

3. Aký je počasie v New Orleans?
- V New Orleans je subtropické podnebie, s vysokou vlhkosťou a mírnymi zimami. Letá sú horúce a daždivé.

4. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v New Orleans?
- Medzi turistické atrakcie v New Orleans patria francúzska štvrť s jazzovými klubmi, galérie umenia, katedrály, múzeá a koloniálne stavby, ako aj kultúrne podujatia, ako napríklad Mardi Gras.

5. Je New Orleans bezpečné mesto?
- V niektorých častiach mesta môže byť bezpečnosť problematická, preto je dôležité dodržiavať určité zásady bezpečnosti a poradiť sa s miestnymi obyvateľmi o tom, ktoré časti mesta vyhýbať.

6. Kto je najznámejší obyvateľ New Orleans?
- Jedným z najznámejších obyvateľov New Orleans bol hudobník Louis Armstrong.

7. Môže sa v New Orleans kúpať v rieke Mississippi?
- Kúpanie v rieke Mississippi nie je odporúčané, pretože rieka má silný prúd a často je znečistená.

8. Aký je najznámejší zvyk v New Orleans?
- Mardi Gras je najznámejším zvykom v New Orleans a je to karneval, ktorý sa koná v období pred Veľkou nocou. Rôzne parade, masky a hluk v uliciach sú súčasťou osláv.


Ubytovanie Spojené štáty americké New Orleans, Louisiana


New Orleans, Louisiana je fantastické miesto na dovolenku, kde si každý turista môže nájsť niečo pre svoje zmysly a záujmy: od kultúrnych a historických pamiatok až po gastronomické zážitky a nočný život. Ak chcete navštíviť toto krásne mesto, musíte si samozrejme zabezpečiť aj ubytovanie.

V New Orleans sú rôzne možnosti ubytovania, z ktorých si môžete vybrať podľa svojej chuti a rozpočtu. Mesto ponúka širokú škálu hotelov, apartmánov a domácností na prenájom. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, vyberte si niektorý z mnohých prvotriednych hotelov, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti mesta. Môžete si napríklad vybrať pôvodný a elegantný Hotel Monteleone, ktorý sa nachádza v historickej štvrte French Quarter. Je to hotel s bohatou históriou, najznámejší pre svoj slávny bar Carousel a ak sa chcete ospravedlniť, prečo by ste tam ýchodili, skúška koktejlu by definitvne mohla pomôcť. Štýlový Loews New Orleans Hotel sa nachádza priamo na pobreží Mississippi. Ponúka jedinečné výhľady na rieku a služby, ktoré zaručia nezabudnuteľný pobyt.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a prednosť dávajú zníženým cenám, sú k dispozícii mnohé možnosti hostílov a privátnych izieb, ktoré sú roztrúsené po celom meste. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta, takže majú prístup k mnohým zaujímavým miestam, ktoré mesto ponúka. Napríklad, Hostel International New Orleans je ideálny pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie v centre mesta. Nájdete ho v historickom budove na ulici Carondelet Street. Zákazníci si môžu vybrať medzi izbami súkromia alebo súkromnými izbami.

Mnoho turistov dáva prednosť prenájmu apartmánov alebo domov, ktoré poskytujú väčšiu súkromnosť a pohodlie. Tieto ponuky sú dostupné aj prostredníctvom stránok, ako je Airbnb alebo VRBO. Často sú lacnejšie ako hotely a poskytujú veľa priestoru a možnosti zabezpečenia vlastných jedál.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania sa rozhodnete, New Orleans vám garantuje nezabudnuteľný pobyt. Mesto je plné kultúrneho a historického dedičstva, zabávnych nočných klubov, vynikajúcich reštaurácií a pôsobivých pamiatok. A čokoľvek si vyberiete, určite uvidíte slávne rieku Mississippi a zakúsite nádhernú atmosféru tohto mesta.


Dovolenka Spojené štáty americké New Orleans, Louisiana


New Orleans, Louisiana, je jedním z nejzajímavějších cestovatelských cílů v jižních Spojených státech. Tento městský raj, známý jako "Big Easy", je pozoruhodný svou bohatou historií, zábavnou hudbou, jeskynním jazzem, vynikající kuchyní a kultovními tradicemi.

Město bylo založeno v roce 1718 Francouzi a následně ovládáno Španěly, což se odráží v jeho směsi starého světa s novými prvky. V dnešní době je New Orleans pulzujícím městem s bohatým kulturním dědictvím, které je zjevné ve všech jeho částech.

Když sem dorazíte, můžete si užít jedinečný styl města, začínaje jeho architekturou s francouzskými balkony a dál do jeho ulic, z nichž každá má své vlastní kouzlo. Pokud jste fanouškem hudby, nemůžete minout Frenchmen Street, kde reggae, jazz a blues hrají odpoledne i do pozdních nočních hodin.

Kromě hudby a divokých nočních klubů můžete v New Orleans navštívit mnoho muzeí, galerií a historických památek. Místo, které byste rozhodně neměli minout, je Jacksonovo náměstí, největší a nejkrásnější veřejné prostranství v New Orleans, které je obklopeno letitými stromy a několika sty sochami.

A co stojí za zmínku více než cokoli jiného, je jeho jedinečná kuchyně. New Orleans je nejlepším místem v USA pro milovníky mořských plodů, ale také pro ty, kteří milují vydatná jídla a kořenitou pikantní chuť. Pokud jste ochutnali gumbo, red beans and rice nebo třeba muffulettu, už nikdy nezapomenete na tyto lahůdky.

V New Orleans se můžete také zapojit do různých místních tradic, jako je například starý obyčej zvaný Mardi Gras, největší karneval v USA. To je monumentální akce, plné barvitého oblečení, průvodů a folklóru.

Kromě všech těchto faktorů stojí za zmínku také dostupnost četných kulturních a historických oblastí v blízkosti města. Pokud si zarezervujete více času, neváhejte navštívit národní parky, jako je Chalmette Battlefield, Fontainebleau State Park a také tajemný hřbitov v Houme.

Návštěva New Orleans by měla být součástí jakékoliv cestovatelské dobrodružství na jihu Spojených států, protože vám nabídne nepřeberné množství zážitků a nezapomenutelných zážitků. Město má jedinečný duch a osobnost, kterou jinde prostě nenajdete.


Letenka Spojené štáty americké New Orleans, Louisiana


Letenka do New Orleans, Louisiana je pre mnohých cestovateľov výbornou voľbou na objavovanie okúzľujúceho juhu Spojených štátov. New Orleans je jedným z najživších a najatraktívnejších miest v USA, ktoré odhaľuje bohatú kultúru, históriu a architektúru. Tento prístav na brehu Mississippi ponúka množstvo zábavy, zaujímavosti a tradícií, ktoré by si určite nemal nechať ujsť.

Letenka do New Orleansu môže byť tiež lacná, čo je pre mnohých klientov nevyhnutné pri cestovaní. Existuje veľa možností, ako si môžete zabezpečiť letenku do tohto mesta najlacnejšie. Ak máte flexibilné plány, môžete zvážiť cestu v menej turistickej sezóne a kúpiť si lístok vopred. Avšak, ak chcete vidieť toto príjemné mesto v plnom rozkvete počas Mardi Gras, ktoré je zvyčajne v období februára až marca, pripravte sa na vyššie ceny leteniek a ubytovania.

Hlavnou turistickou atrakciou v New Orleans je francúzska štvrť, ktorá ponúka veľa kultúrneho bohatstva. Vychutnajte si autentické cajun jedlá v niektorom z reštaurácií s živou hudbou. Vypadnite na večernú prechádzku po slávnej Bourbon Street a ochutnajte kokteil Hurricane - starú mestsťanskú pochúťku. Urobte si aj prechádzku po mestskej štvrti Garden District a obdivujte krásnu antebellum architektúru.

Návštevníci si tiež nemôžu nechať ujsť návštevu Národného vojnového múzea, kde získajú vzrušujúci pohľad na vojenskú históriu USA a na zvyšky letu Apollo 13. Kultúrni nadšenci sa môžu navštíviť mestské múzeá ako aj New Orleans Jazzmuseum, ktoré vám ponúkne prehliadku v histórii jazzu.

Obchodné centrá sú tiež veľmi dobre zásobené. Môžete si kúpiť originálne ručne vyrobené umenie, alebo originálne kusy Mardi Gras. Ak sa chcete výborne nakúpiť, nevynechajte návštevu trhoviska French Market.

Pre objavovačov, ktorí sa radi vybrali z mesta, je tu ochutnávka jedného z druhov najlepšieho rumu v svete vo Five Roses Distillery. Ďalšie možnosti zahŕňajú výlety na ekosystémy v močiaroch a faktory, kde sa vyrábajú kozmetika a káva.

V New Orleans nájdete aj veľa ubytovacích možností, od hotelov v zámožnej mestskej štvrti po lacné hostely pre budgetových cestovateľov. Niektoré hotely sa obchádzajú s čarovnou kultúrou mesta - húževnatéch kurtizánok, spisovateľov z minulosti, ktorí dávali New Orleans jeho bohato farebný zovňajšok.

Výlet do New Orleans bude rozhodne nezabudnuteľným zážitkom. Toto mesto ponúka niečo pre každého - od kultúry a histórie až po hravú a zábavnú atmosféru. Ak sa chcete odreagovať a uvoľniť sa, preletením do tejto časti Spojených štátov by ste určite nemali premýšľať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky