Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené kráľovstvo Cambridge

Letenka Spojené kráľovstvo Cambridge


Letenka do Cambridge - Vstretnite sa s akademickou perličkou Spojeného kráľovstva

Cambridge je malé mesto východne od Londýna, ktoré je jedno z najprestížnejších akademických stredísk na svete. Je plné unikátnych ukážok gotickej architektúry, múzeí a knižníc, kde si národnostný umelec bude určite pochutnávať na kultúre a hodnotách, ktoré mesto ponúka. Ak plánujete cestovať s rodinou, priateľmi alebo sami, prihláste si letenku do Cambridgeho a uistite sa, že získate trvale nedostupný zážitok.

Doprava z letiska do Cambridge

Cambridgeské letisko je vzdušné prístavisko vŕtané východne od Londýna a dá sa k nemu dostať vlakom, autobusom, taxíkom alebo pôžičkou. Najvhodnejším spôsobom dopravy je vlak, ktorý trvá menej než hodinu z letiska až do stanice v centre Cambridge. Vlakový lístok si môžete kúpiť online alebo priamo na letisku, no budete potrebovať vstupenku do zóny.

Kam sa vybrať v Cambridge?

Univerzita v Cambridge je jedným z najstarších a najvýznamnejších akademických zariadení na svete a ideálnou oblasťou, ktorú by ste nemali prehliadnuť ako turista. Môžete prejsť aj viskózne zeleným Trinity College, King's College, St. John's College alebo prísť na slávny matematický Penny Lane.

Jedným z najznámejších pamiatok je Fitzwilliam Museum, kde nájdete jedinečnú zbierku egyptských artefaktov, biedermeierske výtvarné umenie, diela Cézanna a Tiepella a samozrejme aj múzejnú kaviareň, kde si môžete vychutnať kávu alebo čaj.

O tom, že Cambridge nie je len mesto pre intelektuálov, sa môžete presvedčiť pri návšteve parku Midsummer Common, kde sa vždy niečo deje. Prechádzka podél rieky Cam je tiež veľmi príjemná a v lete sa môžete vybrať na čln.

Najlepšie miesta, kde si dáte najlepší obchod s Cambridge

Trochu si môžete zopakovať študentskú kariéru, navštíviť pub alebo zaťať si sedlo v jednom z mnohých barov. Môžete vyskúšať čerstvé kaviarenské kaviárne, predvažovať si zdravé jedlá v kaviarni albo sa vydať do jednej z veľkých reštaurácií ako je Alimentum na Hills Road alebo Restaurant 22 v Chesterton.

Nechýbajú však ani obchody so suvenírmi a sponzorované obchody v meste. Najobľúbenejšie sú obchody s šperkmi a hodinkami, ako aj obchody s ručne vyrábanými papierovými a kameninovými výrobkami. Ak potrebujete nakupovať v nákupnom stredisku, odporúčame nakupovať v nákupnom centre, kde nájdete širokú škálu komerčných značiek, kaviarní a reštaurácií, ktoré vám umožnia predlžiť si svoju nákupnú túru.

Koľko stojí cesta do Cambridge?

Výška nákladov na letenky závisí od zvoleného letu a od toho, koľko skladovacieho priestoru si môžete dovoliť. Priemerná cena letenky do Cambridge je asi 200 EUR, vrátane poplatkov a príplatkov.

Zhrnutie

Cambridge je ideálne miesto na oddych a relaxovanie po náročnom období. Je to jedno z najprestížnejších akademických centier na svete, ktoré určite stojí za návštevu. Okrem úžasných budov a múzeí ponúka aj vzrušujúce akcie a skvelé nákupné príležitosti, ktoré robia z Cambridge ideálne miesto na dovolenku s rodinou alebo priateľmi. Vyberte si letenku a vychutnajte si nezabudnuteľné chvíle v tomto kultúrne hudobnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Cambridge


1. Na čo je zameraný Cambridge?
Cambridge je známe svojimi vynikajúcimi univerzitami, ktoré sa špecializujú na vysoko náročné študijné programy v rôznych odboroch. Okrem toho existujú aj iné školy a inštitúcie ponúkajúce vysoko kvalitné vzdelávanie v oblastiach, ako sú vedecký výskum, technológia a podnikanie.

2. Ako môžem sa dostať do školy v Cambridge?
Väčšina univerzít a škôl v Cambridge má postup prijímania, ktorý zahŕňa prijímacie testy, zloženie skúšok, podanie žiadosti a rozhovory. Niektoré školy poskytujú možnosť aj pre externých študentov, ktorí sa môžu zúčastniť v rámci online kurzov alebo súťaží.

3. Aké sú náklady na štúdium v Cambridge?
Náklady na štúdium v Cambridge sa líšia v závislosti od konkrétnej školy a programu. Všeobecne platí, že vysokoškolské vzdelanie v Cambridge patrí k najdrahším vo Veľkej Británii. Väčšina z vybraných kurzov sa pohybuje v oblasti od 20 000 až 40 000 libier za rok.

4. Je možné získať finančnú pomoc na štúdium v Cambridge?
Áno, univerzity a školy v Cambridge ponúkajú rôzne typy štipendií a finančných podpor. Okrem toho existujú aj nadácie a iné organizácie, ktoré poskytujú zdroje na štúdium v Cambridge pre študentov, ktorí splnia určité kritériá.

5. Aké sú možnosti anglického jazykového kurzu v Cambridge?
Cambridge patrí k najlepším miestam na svete na vzdelávanie v angličtine. Tisíce študentov a dospelých z celého sveta prichádzajú každý rok absolvovať intenzívne jazykové kurzy s rôznymi úrovňami zručnosti. Cambridge je zároveň domovom renomovaného certifikátu Test angličtiny ako cudzieho jazyka, ktorý môže byť platným dôkazom jazykovej zdatnosti pre potenciálnych zamestnávateľov.

6. Kde sa nachádzajú najkrajšie miesta v okolí Cambridge?
Okolie Cambridge ponúka množstvo pozoruhodných miest, ako sú historickej budovy a múzeá, krásne záhrady a parky a okolité dedinky. Najobľúbenejšími miestami sú zvyčajne strecha Katedrála svätého Jána, krásny Trinity College či Botanická záhrada v Cambridge. Najlepšie miesta v okolí Cambridgy si vždy vyberie každý návštevník podľa vlastnej obľuby a záujmu.


Počasie Spojené kráľovstvo Cambridge


Spojené kráľovstvo je známe svojím nevyspytateľným počasím. Cambridge, ako jeden zo najdôležitejších univerzitných miest v Anglicku, nie je výnimkou. Letné dni sú často teplé a slnečné, ale aj daždivé dni sa nevyhýbajú. Zima môže byť drsná, s nízkymi teplotami a častými dážďami.

Práve teraz, v apríli, Cambridge začína prekvitať kvetmi a zeleňou. Teploty dosahujú približne 14-15 °C vo dne a 6-7 °C v noci. Zvyčajne býva sychravo, ale občas sa môže objaviť aj dažďová prehánka.

Máj a jún prinesú teplejšie dni a môžete očakávať teploty okolo 19-22 °C. Sychravé obdobia sa striedajú so slnečnými a dažďovými dňami. Na konci júna sa zvyčajne koná slávnostný deň univerzity, ktorý je plný slávnostného oblečenia, rektorov, profesorov a študentov.

V júli a auguste môžete očakávať teploty najmenej 24-25 °C, ale nie je to zaručené. Deň môže byť slnečný a teplý, ale do večera môže prísť dažďová búrka. Ak sa vám podarí chytiť krásny letný deň, určite navštívte záhrady univerzity, ktoré sú vtedy plné kvetov.

Jeseň prichádza v septembri a októbri, s teplotami okolo 15-18 °C. Tieto mesiace sú na väčšinu turistov ideálne na návštevu Cambridge, keďže nie sú príliš horúce a menej je turistov. Môžete sa tešiť na krásne farebné zmeny stromov a tráv.

Zima v Cambridge býva chladná a vlhká, s teplotami niekedy aj pod nulou. Môže sa objaviť aj sneh, čo nadobúda krásne, kým znečistí cesty. Teploty v zime sa pohybujú okolo 4-7 °C.

Pri návšteve Cambridge nezabudnite na to, že počasie môže byť nevyspytateľné a môžete sa stretnúť s vetrom, dažďom alebo dokonca aj so slnkom. Doporučujeme, aby ste si vzali oblečenie vrstvovo, aby ste sa mohli prispôsobiť zmenám počasia.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Cambridge


Cambridge je známe svojim šarmom, históriou a kultúrou. Nachádza sa na východe Anglicka a je domovom jedného z najstarších univerzít na svete. Pre mnohých je to miesto, kde sa stretávajú tradícia a moderný svet. Preto nie je prekvapením, že toto miesto priláka množstvo turistov z rôznych kútov sveta, ktorí túžia spoznať kultúru a dejiny tohto miesta. V prípade, že hľadáte ubytovanie v Cambridge, máte na výber množstvo možností.

V niekoľkých rokoch Cambridge získalo veľký nárast v počte turistov, pretože má veľa pamiatok a historických miest, ktoré by ste si mali prezrieť pri návšteve mesta. Ak hľadáte ubytovanie, ponuka rozsahuje od hotelov, hostincov a penziónov až po apartmány.

Ak veľmi nemáte rád hlučné prostredie, v meste sú k dispozícii penzióny alebo bed and breakfast, ktoré sú väčšinou situované v pokojných oblastiach mesta. Tieto ubytovania sa nachádzajú najmä v okolí centra mesta, kde sa nachádza množstvo unikátnych obchodov a reštaurácií. Hostinci sú tiež dobrým miestom na ubytovanie, pretože väčšina z nich sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií a mesta.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v hoteli. V meste sú k dispozícii rôzne hotely s rôznou škálou cien, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach mesta. Ak ste na dovolenke s rodinou alebo s priateľmi, apartmány sú skvelou možnosťou. Nachádzajú sa v rôznych častiach mesta a môžete si vybrať podľa svojich predstáv.

Ak si chcete Dopriať niečo viac, existuje aj možnosť ubytovania v luxusných hoteloch alebo penziónoch. Tieto ubytovanie sú zvyčajne situované v centre, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na mesto alebo priamo na námestiach. Keď sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie v Cambridge, môžete si užiť reštaurácie s košom jedla a pitia.

Záver

Je jedno, či hľadáte ubytovanie v centre mesta, alebo na pokojnom predmestí. V Cambridge máte na výber z množstva ubytovaní, ktoré vyhovujú vašim predstavám a požiadavkám. Myslite na to, že mesto je často rušné, takže dajte prednosť po starostlivo premyslenej lokalite, ktorá bude vyhovovať vašim predstavám a umožní vám si vychutnať vašu dovolenku na maximum. Ubytovanie je základom úspešnej dovolenky, preto investujte do ubytovania, ktoré vám poskytne všetky vaše potreby a požiadavky.


Dovolenka Spojené kráľovstvo Cambridge


Poznávate nekjrajšie miesto pre kultúrnu dovolenku Spojeného kráľovstva? Ak zatiaľ áno, tak sme sa stretli na takej istej vlne! Pre tých, ktorí to ešte nevedia, hovorením o mieste na kultúrne dovolenky v Spojenom kráľovstve, máme na mysli mesto Cambridge.

Cambridge je najznámejšie po svojej univerzite, ktorá patrí k najprestížnejším na svete a vzhľadom na to, že univerzita bola založená už v roku 1209, mesto sa môže pochváliť aj unikátnou architektúrou.

Jedným z najkrajších miest v Cambridge je Keble College Chapel, ktorý je slávnym príkladom architektúry 20. storočia. Vybudovaný bol ako súčasť Keble College, čo je jedno z väčšieho množstva z koleji Cambridgeskej univerzity. Chapel sa pýši oknami sfarbenými vitrážami, ktoré sú veľmi zaujímavé z estetického aspektu.

Pre milovníkov architektúry, by bol návšteva Kings College Chapel nevyhnutnosťou. Kaplnka bola pôvodne vybudovaná v roku 1446, ale až po 100 rokoch bola dokončená. Okrem toho, že je Kings College Chapel najkrajším príkladom gotickej architektúry, má aj veľmi bohatú históriu. Jedným z najznámejších príbehov je ten o zlatom horáku, ktorý sa na kaplnke nachádza. To je jedno z dôvodov, prečo je táto budova taká populárna medzi turistami.

Ak vás zaujíma kultúra a história, v cambridžskej historických múzeach nájdete bohatú zbierku výtvarného umenia a remesla, ako aj inkových artefaktov a antických soch.

Pre tých, ktorí sa radi prechádzajú prirodou, v meste sa nachádza množstvo parkov, kde si môžete užiť čerstvý vzduch. Najznámejšie sú The Backs, ktoré sú pozoruhodnou kombináciou záhrad a mostov. Popri tom môžete nájsť aj časy, aby ste si odpočinuli a užívali si nádhernú atmosféru okolo seba.

Mestečko Cambridge je tiež veľmi zaujímavé svojou gastronóniou ponukou. Dobrou voľbou je navštíviť Pint Shop, ktorá slúži skvelé pivo a jedlo, ktoré je slávne pre svoje kvalitné suroviny. Ak máte radi sushi, potom by ste nemesli vynechať restaurant Aromi v histórickej Mill Road, kde si môžete vychutnať veľa druhov tejto japonskej ryžovej pochúťky.

Po náročných aktivitách vám chýba posilniť si telo pekným drinkom? Vyberte sa do lokálu D’Arry's, kde si môžete vychutnať chutné koktejly a pokojnú atmosféru.

Cambridge je naozaj skvostným miestom pre všetkých, ktorí hľadajú kultúrne, ale aj relaxačné zážitky. Tak čo na to, keď začnete plánovať vašu nasledujúcu dovolenku, začnite úplne ináč a zvoľte tento úžasný cieľ!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky