Objavte lety za najlepšie ceny

Španielsko Zaragoza

Letenka Španielsko Zaragoza


Španielsko Zaragoza – zrelaxujte sa v krásnom meste na pohyblivom rieke

Ak chcete navštíviť jedno z najkrajších miest v Španielsku, vyberte si Zaragozu. Zaragoza je hlavným mestom provincie Zaragoza a nachádza sa na brehu rieky Ebro a je známe svojou rímskou históriou a gotickou architektúrou. Aj keď je to jedno z najväčších miest v Španielsku, udržuje si stále ten pôvab malého mestečka. Ak sa rozhodnete vycestovať do Zaragozy, môže to byť vaša najlepšia voľba.

Kde sa ubytovať v Zaragoze?

V Zaragoze je množstvo ubytovacích možností, takže si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Ak hľadáte luxus, môžete sa ubytovať v štvorhviezdičkovom Eurostars Boston, ktorý sa nachádza v srdci mesta. Ak hľadáte niečo viac príjemné pre vašu rodinu, môžete sa ubytovať v apartmáne povzbudivých Méliès, ktorý ponúka veľa priestoru a pohodlia pre rodiny s deťmi.

Ako sa dostať do Zaragozy?

Dostať sa do Zaragozy je veľmi jednoduché, existuje veľa letov, ktoré ju spojujú s inými časťami Španielska aj s inými krajinami Európy. Najlepšie je ísť na španielsku nízkonákladovú letovú spoločnosť Vueling, ktorá ponúka lacné lety z rôznych miest. Výhodou je, že letisko sa nachádza priamo v Zaragoze, takže cesta do hotela vám zaberie len málo času.

Čo urobiť v Zaragoze?

Hneď ako sa ubytujete a oddýchnete si, môžete sa vybrať na prehliadku mesta. Zaragoza má bohatú históriu a kultúru, ktoré sa prejavia v celom meste. Môžete navštíviť rímske ruiny, katedrálu Pilar a mnoho ďalších architektonických pamiatok. V noci je Zaragoza plná života, s množstvom barov, reštaurácií a klubov na výber. Najlepšie miesto, kde nájsť dobré jedlo a miestne víno, je El Tubo. To je najstaršia časť mesta, kde môžete ochutnať tapas a iné miestne špeciality.

Ak máte radi umenie, potom by ste mali navštíviť múzeum Goya vo Vila de Fuendetodos v blízkosti Zaragozy. Múzeum je zasvätené Franciscovi Goyovi, najslávnejšiemu umeleckému synovi Zaragozy, a je to miesto, kde si môžete vychutnať jeho diela.

Zaragoza je aj ideálnym miestom na návštevu niekoľkých známych španielskych miest, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, ako je napríklad Pamplona, ​​San Sebastian a Bilbao.

Záver

Zaragoza je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu bohatej histórie, kultúry a krásnej krajiny. Známe architektonické pamiatky a množstvo miest, kde sa vám uľaví od stresu, vás určite priamo nadchnú. Tak neváhajte a získajte letenku do Zaragozy, aby ste si mohli vychutnať tento úžasný kúsok Španielska.


Ubytovanie Španielsko Zaragoza


Španielsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo turistických destinácií. Jednou z nich je aj Zaragoza, hlavné mesto provincie Aragón. Ak ste sa rozhodli navštíviť túto destináciu, viezť sa do nej môžete vlakom z Madridu alebo Barcelony. V prípade, že ste na cestách a hľadáte dočasné ubytovanie v Zaragoze, môžete zvoliť niekoľko možností.

Najčastejšou formou ubytovania pre turistov v Španielsku sú hotely. V centre mesta Zaragoza sú k dispozícii hotely rôznej kategórie, od luxusných po cenovo dostupnejšie. Väčšina hotelov v centrálnej časti mesta sa nachádza v tichej a pokojnej ulici, čo je pre turistov mimoriadne príjemné. Väčšina hotelov našťastie ponúka aj rôzne zliavne akcie, takže si môžete nájsť ubytovanie aj za prijateľnú cenu.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, môže byť ideálnym riešením hostiteľská služba Airbnb. Na tejto platforme nájdete mnoho ubytovacích zariadení v meste, ako sú apartmány alebo izby. Okrem toho, že si môžete vybrať z množstva možností, môžete sa tiež rozhodnúť pre zdieľané ubytovanie, ktoré býva v Španielsku čoraz populárnejšou formou ubytovania.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a radšej majú svoje vlastné miesto, kde sa môžu cítiť ako doma, sú k dispozícii aj apartmány. V centre Zaragozy nájdete množstvo apartmánových komplexov s dostatkom miesta pre celú rodinu alebo väčšiu skupinu priateľov. Väčšina týchto apartmánov je plne vybavených, čo znamená, že si nemusíte robiť starosti s prípravou jedla alebo s práčkou.

V Zaragoze sú tiež dostupné lacné hostely a ubytovne, ktoré ponúkajú pre nocľah cenovo najvýhodnejšie možnosti. Aj keď výbava týchto ubytovacích zariadení býva v zásade jednoduchšia, v centre mesta nájdete aj hostely s vlastným bazénom a grilom.

V Zaragoze nájdete mnoho možností ubytovania, či už ste na cestách s rodinou alebo skupinou priateľov. Je len na vás, ktorú možnosť zvolíte. Ak ste sa rozhodli navštíviť toto krásne španielske mesto, nezabudnite si dopredu zostrojiť plán a zvoliť si ubytovanie, ktoré bude pre vás najideálnejšie.


Počasie Španielsko Zaragoza


Španielsko je známe svojou slnečnou a teplou pohostinnosťou a Zaragoza, hlavné mesto provincie Zaragoza, nie je výnimkou. Mesto leží v severovýchodnom Španielsku na brehu rieky Ebro a má typickú kontinentálnu klímu so suchými letami a chladnými zimami.

Letné mesiace od júna do septembra sú obvykle horúce s priemernou teplotou okolo 30 ° C a zriedkavými, ale intenzívnymi dažďami. Aby sa zabránilo horúcim teplotám, mnoho Zaragozanov si poobede dopraje siestu (siesta) a vonkoncom len tak nechodí po priamom slnku. Nákupy sa robia skôr pred ôsmou hodinou rannou alebo po ôsmej hodine večer, keď sa ulice opäť zaplnia ľuďmi.

Jeseň môže byť funkčnou sezónou pre návštevu Zaragozy, s teplotami klesajúcimi na pohodlných 20 - 25 ° C a ideálnym počasím na prechádzky v parkoch a návštevu pamiatok.

Zima v Zaragoze je chladná a suchá, s teplotami sa snažiacimi udržať na úrovni 8 - 15 ° C a so slnečnými dňami, ktoré nezabúdajú trochu ukázať. Mierny chladno pripomína v zime, že ste stále v Španielsku a Vy alebo Vy a Vaši deti môžete dokonca vidieť aj sneh. To bude, samozrejme, v menšom počte a najväčšmi v horských oblastiach v blízkosti mesta.

Jar, v zaragozskom prípade má tendenciu byť krátka, ale slnečná, s temperárnymi okolo 15-20 ° C, alebo dokonca nejakým dnami, ktoré dosahujú teplotu 25 ° C. Rastliny kvitnú a všetko sa zdá byť obnovované a pripravené ísť do ušľachtilého boja s teplom.

Všeobecne platí, že počasie v Zaragoze je priateľské a mesto si vás a Vašu rodinu zamiluje tak ako my, robotíci, zaragozské počasie milujeme pre jeho jedinečnosť a dodáva miesto kúzelného dotyku. Čo si ešte pridať na koniec? Veď to poznáte: Kde je počasie pekné, tam sa ľudia tešia!


Dovolenka Španielsko Zaragoza


Zaragoza je hlavné mesto španielskej provincie Aragon a je známe svojimi historickými pamiatkami, kultúrnymi atrakciami a pôvabnými parkami. Ak plánujete dovolenku v Španielsku, nevynechajte návštevu Zaragozy.

Zaragoza má veľa zaujímavých miest a aktivít, ktoré ponúka turistom. Najdôležitejšou atrakciou mesta je Bazilika Panny Márie del Pilar, ktorá je považovaná za najväčšiu barokovú chrám v Španielsku. Bazilika bola postavená na mieste, kde sa zjavila Panna Mária Apoštola Jakuba a bola zapísaná do zlatého knižného záznamu. Okrem baziliky si môžete v Zaragoze pozrieť aj rímsky amfiteáter z 1. storočia alebo múzeum prírodnej histórie.

Zaragoza má aj mnoho parkov, ktoré sú obľúbenými miestami pre turistov aj miestnych obyvateľov. Napríklad Park Grande José Antonia Labordu, ktorý je najväčším parkom v Zaragoze, alebo Park Ebro, ktorý je výborným miestom na prechádzky a pikniky.

Ak chcete vyskúšať typické španielske jedlá, navštívte mäsový trh Mercado Central de Zaragoza alebo ochutnajte tapas v niektorom z mnohých miestnych barov a reštaurácií. Španielska gastronómia je pestrá a jedinečná, takže je určite stojí za skúšku.

Zaragoza má výbornú dopravu, takže môžete jednoducho cestovať z mesta do okolitých miest. Napríklad môžete navštíviť mestečko Tarazona, ktoré je známe svojimi gotickými budovami, alebo jazdiť na bicykli po cyklotrasách v okolí mesta.

Ak hľadáte miesto pre dovolenku, kde spojíte zaujímavé atrakcie, úžasné jedlo a kultúrne skvosty, nezabudnite na Zaragozu. Mesto ponúka veľa možností na oddych a zároveň vám umožní spoznať čarovnú atmosféru Španielska.


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Zaragoza


Ospravedlňujeme sa, ale potrebujeme presnejšie informácie o vašom požiadavke. O aké témy sa chcete dozvedieť a aký typ informácií potrebujete? Sme tu, aby sme vám pomohli, dajte nám prosím viac podrobností o vašom dotaze.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky