Objavte lety za najlepšie ceny

Slovensko Orava Castle

Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Orava Castle


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Oravského hradu na Slovensku sú:

1. Aké sú vstupné poplatky na Oravský hrad?

Vstupné poplatky sa líšia podľa sezóny a veku návštevníkov. Pre dospelých je vstupné v letnej sezóne 8,00 € a v zimnej sezóne 5,00 €. Deti a študenti majú zľavu na vstupe.

2. Kedy bol postavený Oravský hrad?

Oravský hrad bol postavený v 13. storočí ako hrad pre kráľovského župana a neskôr sa stal sídlom Oravského grófstva.

3. Aké sú otváracie hodiny Oravského hradu?

Oravský hrad je otvorený pre verejnosť po celý rok, s výnimkou niektorých sviatkov a dní údržby. Prevádzková doba sa môže líšiť podľa sezóny, preto je vždy dobré si zistiť aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.

4. Môžem si na Oravský hrad odniesť svoje jedlo a pitie?

Na Oravskom hrade je zakázané konzumovať vlastné jedlo a pitie. V areáli hradu sú k dispozícii reštaurácie a stánky s občerstvením.

5. Sú prehliadky hradu aj v angličtine?

Áno, prehliadky Oravského hradu sú k dispozícii aj v angličtine a viacerých ďalších jazykoch, avšak je potrebné si ich dopredu zarezervovať.

6. Môžem sa na Oravský hrad dostať verejnou dopravou?

Áno, na Oravský hrad sa dá dostať verejnou dopravou - autobusom alebo vlakom. Od stanice sa potom musí ísť pešo alebo taxi.

7. Môžem sa na Oravský hrad dostať autom?

Áno, na Oravský hrad sa dá dostať autom, v blízkosti hradu sa nachádza parkovisko. Avšak počas sezóny môže byť parkovisko zaplnené, takže odporúčame prísť včas.

8. Môžem sa na Oravskom hrade fotografovať?

Fotografie v interiéroch Oravského hradu nie sú povolené, avšak možno fotografovať vonkajšie časti hradu a jeho okolie.

9. Je možné na Oravskom hrade prenocovať?

Áno, na Oravskom hrade je možné prenocovať. Hrad má svoje ubytovacie zariadenia a ponúka tiež možnosť organizovať podujatia ako svadby alebo firemné akcie.

10. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie Oravského hradu?

Najlepšie miesta na fotografovanie hradu sú pri rieke Orava, na protiľahlom kopci v obci Oravský Podzámok, alebo priamo pred hradom, odkiaľ je najlepší výhľad na jeho vežu a historické kamenné nádvorie.


Počasie Slovensko Orava Castle


V minulých rokoch bolo počasie na Slovensku na Oravský hrad veľmi nestále, pretože bývali vplyvy z rôznych smerov a tak sa prirodzene mohli vyskytnúť aj rôzne nepriaznivé poveternostné javy ako napríklad búrky, silný vietor, mráz, sneženie a podobne.

Oravský hrad je jedným z najnavštevovanejších turistických miest na Slovensku a jeho klimatické podmienky musia byť preto zohľadnené pri návšteve hradu. Turisti by si mali byť vedomí toho, že počasie na Orave môže byť zmenčlivosť.

V lete sa na Orave teploty pohybujú okolo 24 stupňov Celzia a občas sa môžu objaviť búrky, ktoré môžu narobiť škody na stavbách, okolí a zasiahnuť aj turistov, ktorí by sa práve mohli nachádzať na hrade.

V zimnom období je na Orave zima a teploty sa môžu pohybovať aj pod -10 stupňov Celzia. Padnutý sneh môže hradu dodávať krásu, ale zároveň aj problém pre návštevníkov na cestách a na teréne hradu.

Často sa stáva, že turisti navštívia Oravský hrad práve v netypickom počasí, ktoré môže bobtnať zo zriedkavých javov ako napr. silný vietor, prudký dážď alebo okolité prehozy či bahno.

Preto je vhodné pri návšteve hradu sledovať predpoveď počasia a pripraviť sa na nepredvídateľné situácie. Turisti by mali v prípade nepriaznivého počasia použiť vhodné oblečenie, topánky s dobrým prísunom a iné ochranné pomôcky.

Aj keď sa počasie na Orave veľmi mení, Oravský hrad stále predstavuje iných turistov, ktorí chcú objaviť historickú krajinu, históriu, kultúru ale aj krásnu prírodu, ktorú ponúka okolie hradu.

Ak práve plánujete návštevu hradného komplexu, odporúčame prehliadnuť turistické počasie a adaptovať sa na aktuálne podmienky. Oravský hrad je skutočne jedinečný a stoja za to pozrieť a navštíviť.


Ubytovanie Slovensko Orava Castle


Slovensko Orava Castle: Miesto, kde sa stretáva kultúra a histórie

Stredoveký hrad Orava, nachádzajúci sa v severozápadnom Slovensku, je obdivuhodným príkladom architektúry a histórie. Hrad sa nachádza nad zákutím rieky Orava, na kopcach Západných Tatier, a slúžil ako dominantná stavba Oravského kniežatstva až do 18. storočia. Dnes je to turistická atrakcia, ktorú by ste určite mali navštíviť, keď sa ocitnete v tejto oblasti.

Ubytovanie

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Oravský hrad, máte na výber viacero možností ubytovania v okolí, ktoré sú vhodné pre vaše individuálne potreby a požiadavky. Orava Castle Hotel & Resort, ktorý sa nachádza v tichej a pokojnej oblasti Oravy, poskytuje luxusný pobyt v Hotelovom krídle so 44 izbami, ktoré sú elegantne zariadené a pohodlne vybavené. Navyše, miestne kolesá a wellness centrum s bazénom a saunou sú k dispozícii pre oddych a relax.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v penzióne obklopeného krásnou prírodou, kde sa môžete tešiť z výhľadov na rieku alebo hory v okolí. Táto možnosť ponúka súkromné a útulné miesto, kde sa môžete tráviť kvalitný čas s rodinou a priateľmi. Penzióny v okolí ponúkajú aj jedinečné tradičné jedlá a ochutnávky miestnych produktov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo jednoduchšie a ekonomickejšie bývanie, existuje možnosť kempovania v okolí hradu. Kampovanie je vhodné pre tých, ktorí milujú prírodu a chcú skúsiť niečo nové a iné. Táto možnosť je pre vás, ak ste pripravený na nejakú dobrodružnú cestu a skúsenosť s prírodou.

Atrakcie

Oravský hrad bol postavený v 13. storočí a jeho históriu tvorili mnohí majitelia. Venujte sa prehliadke 3 poschodového hradu, ktorý sú plné histórie a tajomstiev. Interiér hradu je plný valu osnáženými so stredovekými zbraňami, nástrojmi, schodiskami so záhadnými dverami a klenbami. Z hradu je tiež krásny výhľad na okolité krajinu a horské vrchy.

Okrem Oravského hradu, existuje mnoho ďalších atrakcií ako napríklad Horná Orava, malé historické mestá, Vyhliadkova lanovka Oravice, ZOO Orava, rozhľadne, jazerá, cerkov, rieky a horské stúpania. Turisti si tiež môžu vyskúšať rafting alebo rybolov na rieke Orava.

Kultúrny život

Oravský hrad je aj miestom, kde sa stretávajú kultúry a tradície. Na hradnom nádvorí sa v letnom období koná niekoľko kultúrnych podujatí a festivalov. Môžete sa tešiť na folklórne vystúpenia, koncerty, výstavy rôznych umelcov a remeselných dielní.

Okrem toho, Oravský hrad je miesto, kde natáčali niekoľko filmov vrátane slovenského “Kolja”, ktorý bol ocenený Oscara za najlepší zahraničný film.

Zhrnutie

Ak hľadáte ubytovanie a zároveň chcete objaviť krásy Slovenska, Orava Castle je skvelou voľbou. Je to jeden z najkrajších hradov na Slovensku a ponúka jedinečnú atmosféru a dokonalý spojenie histórie, kultúry a prírodných krás.

Pripravte sa na dobrodružnú a vzrušujúcu cestu, plnú nových zážitkov a pamiatok. Bude to určite nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá bude trvať celý život!


Dovolenka Slovensko Orava Castle


Slovensko je nádhernou krajinou s kopcovitým terénom a krásnymi pamiatkami, ktoré stále pritahujú mnoho turistov. V čase, keď mnohí hľadajú drahé dovolenky v zahraničí, Slovensko ponúka mnoho príležitostí na pohodlnú a cenovo dostupnú dovolenku. Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, ktoré je zároveň aj veľmi malebné, určite vyskúšajte navštíviť Oravský hrad.

Oravský hrad leží na juhu Oravy v severozápadnej oblasti Slovenska. Tento rozsiahly hrad a zrúcanina patrí medzi najvýznamnejšie historickej pamiatky na Slovensku. Hrad sa nachádza na veľkom mola v Tatrách a ponúka nádherný výhľad do okolitých krajov.

Hrad bol postavený v 13. storočí a počas svojej histórie bol mnohokrát až po základy zničený. Napriek tomu bol stále obnovovaný a dnes je veľkolepým príkladom stredovekej architektúry. Hrad bol aj miestom mnohých kultúrnych podujatí a koncertov.

Pri návšteve hradu si môžete pozrieť interaktívne múzeum, ktoré vám ponúkne pohľad na históriu hradu, Oravy a samotného Slovenska. Zistíte niečo o živote na hrad veľa sto rokov dozadu a o rytieroch.

Oravský hrad má vynikajúcu polohu a ponúka nádherný výhľad na Tatry. Okolie hradu ponúka aj mnoho príležitostí pre turistov, ktorí sa radi venujú horskej turistike. Na Orave sú tiež mnohé malé dediny a mestečká, ktoré stoja za návštevu. Tu môžete ochutnať miestne špeciality, nakúpiť tradičné rukodielné výrobky alebo sa zúčastniť tradičných podujatí.

V zimnom období v Oravskej oblasti nájdu záujemcovia množstvo možností na zimnú turistiku alebo na lyžovanie. Okolo hradu je tiež veľa ľadovcových jazier, ktoré sú zimou jedinečné a nádherné.

Oravský hrad je pre turistov mimoriadnym zážitkom a čarokrásne miesto, kde sa môžete vrátiť o storočie späť. Je to miesto, kde môžete vidieť, aké bolo Slovensko v minulosti a pritom sa aj zabaviť a relaxovať v krajine krásnej prírody a historických pamiatok. Nech vás ťahá kamkoľvek na Slovensko, nečakajte s návštevou tohto fantastického miesta!


Letenka Slovensko Orava Castle


Ak sa chystáte na dovolenku na Slovensko a hľadáte miesto pre romantickú prechádzku alebo pre rodinný výlet s deťmi, potom Oravský hrad je ideálnou voľbou pre vás. Oravský hrad sa nachádza v severnej časti Slovenska, v regióne Orava, v okolí Mestského hradiska Oravský Podzámok.

Hrad je známy svojou malebnou polohou nad riekou Orava, kde pohľady na okolitú prírodu sú jednoducho nádherné. Oravský hrad bol postavený ešte v 13. storočí a v priebehu svojej histórie prešiel viacerými rekonštrukciami a úpravami. Dnes je Oravský hrad jedným z najnavštevovanejších miest na Slovensku a návštevníci sa sem vracajú najmä kvôli svojej dramatickej histórii a divadelnému charakteru.

Oravský hrad ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a zážitkov. Môžete sa prechádzať po hradnom nádvorí a obdivovať krásne výhľady na okolitú krajinu, ako aj navštíviť múzeum, v ktorom sa dozviete viac o histórii tohto miesta. V stredovekom stavebnom komplexe nájdete napríklad historickú jazdu, kde vám bude predstavený unikátny program, ale môžete si tiež prezrieť skutočné zbrane a zbrane z rôznych stílů čias. Jeho slávnostná sála je jednou z najkrajších miestností na hrade, ktorá vám pripomene ako sa kedysi žilo na hradoch. Pre prechádzku po hradnom areáli sa zvyčajne odporúča stráviť 2 hodiny a spolu s prehliadkou hradu si môžete vychutnať aj kávu alebo občerstvenie na terasách.

Ak sa rozhodnete navštíviť Oravský hrad, určite nezabudnite na svoj fotoaparát, pretože sa vám ponúkne množstvo príležitostí na fotenie. Oravský hrad je miesto, kde sa návštevníci vrátia do čias, kedy život bol jednoduchý a kedy sa rodiny zotavovali po pracovnom dni s prechádzkou hore hradnou zárubňou. Navštívit Oravský hrad je skvelý spôsob ako stráviť deň na Slovensku, takže si nezabudnite zohnať letenku a vyrazte do miesta, kde sa môžete cítiť ako skutočný rytier alebo princezná.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky