Objavte lety za najlepšie ceny

Seychely Cousin Island

Počasie Seychely Cousin Island


Seychelské ostrovy sú známe svojimi nádhernými plážami, prírodnými rezerváciami a pestrou faunou a flórou. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste na týchto ostrovoch mali navštíviť, je Cousin Island.

Cousin Island je malý koralový ostrov, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov na západ od ostrova Praslin. Tento ostrov je známy svojou jedinečnou a ochranov hodnou biodiverzitou. Významnou časťou tohto ostrova je Cousin Island Special Reserve, ktorá bola vyhlásená za chránenú rezerváciu v roku 1968 a ktorá je domovom pre množstvo druhov ohrozených rastlín a zvierat.

Keďže Cousin Island sa nachádza v tropickom pásme, môžete sa tešiť na teplé a vlhké počasie počas celého roka. Ako každý ostrov, aj Cousin Island má dva základné ročné obdobia - suché a mokré.

Suché obdobie na Cousin Island trvá od mája do septembra a je to najideálnejší čas na návštevu ostrova. Počas tohto obdobia sa môžete tešiť na slnečné dni, kde teplota sa pohybuje okolo 28-30 ° C. V suchých mesiacoch je vzduch suchý a jemný, čo je ideálne pre potápanie a iné vodné športy. Toto obdobie na ostrove je výborne vhodné pre turistov, ktorí chcú zažiť krásny svet pod morom.

Mokré obdobie na Cousin Island trvá od decembra do apríla a počas tohto obdobia prichádzajú na ostrov príležitostné dažďové prehánky. Teplota počas tohto obdobia sa pohybuje okolo 30-32 °C. Vlhký a horúci vzduch spôsobuje, že bude pre vás ťažké zvládnuť aktivity na slnku. Napriek tomu možno v tomto období pozorovať množstvo druhov zvierat, pretože obdobie dažďov prináša so sebou aj hojnosť potravy pre zvieratá.

V každom prípade, návšteva ostrova Cousin Island je za každého počasia úžasným zážitkom. Prírodné krásy, ktoré sa na ostrove nachádzajú - zelené lesočky, krásne pláže a farebná ríša podmorského sveta vás určite očaria. Preto odporúčame, aby ste na Cousin Island vyrazili kedykoľvek počas roka a užili si toto jedinečné miesto v jeho celej kráse.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Cousin Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Cousin Island na Seychelách?

Najlepšie obdobie na návštevu Seychel a teda aj ostrova Cousin Island je medzi aprílom a októbrom, keď je suchší a menej horúco.

2. Akú faunu a flóru môžeme na ostrove nájsť?

Na ostrove sa nachádza veľa endemických druhov rastlín a zvierat vrátane riesoňa seychelského, kočkovitého lemura, vtáctva Seychel a korytnačiek.

3. Aké aktivity sú na ostrove k dispozícii?

Možno využiť snorklovanie, plachtenie, pohľad na vtáctvo seychelské alebo prechádzky po prírode s miestnym sprievodcom.

4. Je na ostrove možné ubytovanie?

Áno, na ostrove sa nachádza malý hotel, kde je možné ubytovať sa počas návštevy.

5. Aké je oblečenie odporúčané na návštevu ostrova?

Odporúča sa ľahké a priedušné oblečenie, plavky a plážové oblečenie, slnečné okuliare a opaľovací krém s ochranným faktorom.


Ubytovanie Seychely Cousin Island


Seychely sú ostrovový národ rozmiestnený v Indickom oceáne, kde turisti môžu nájsť všetko od luxusných plážových hotelov po nenarušené divočiny. Ak však hľadáte úplne jedinečnú a autentickú Seychelskú skúsenosť, Cousin Island bude určite tou pravou voľbou pre vás.

Cousin Island sa nachádza približne 2 km juhozápadne od ostrova Praslin a je súčasťou Seychelských ostrovov Granitic. Ostrov, ktorého rozloha je 27 hektárov, slúži ako prírodná rezervácia, kde sa turisti nemusia obávať rušenia zo strany iných turistov alebo ruchu v kúpeľoch. Všetko, čo tu nájdete, je prírodné a nádherné.

Ak hľadáte ubytovanie na ostrove, Hotel Cousin Island je to pravé pre vás. Je to jediné miesto, kde si turista môže užiť jednoduché ubytovanie a vychutnať si prírodu v plnej kráse. Hotel sa skladá z dvoch drevených kajut (bungalovov), každá z nich má kapacitu pre 4 osoby. Tieto kajuty sú vybavené všetkým, čo tí, čo hľadajú oddych v prírode potrebujú. Sú osadené ventilátormi a oddychovým priestorom vonku, kde si môžete vychutnať výhľad na nádhernú pláž Cousin Island a bistrejšie oblohy.

Môžete sa zdržať na tejto pláži, a plávať v miestach, kde máte možnosť vidieť rôzne morské živočíchy vrátane rôznych druhov rýb, morských korytnačiek a mnohých ďalších. Okrem toho môžete ísť na prechádzky po ostrove a objavovať prírodu a faunu ostrova. V rezervácii môžete vidieť množstvo vtákov, ako sú napríklad rybárske orly, holubovité holuby alebo stromové vtáky. Na ostrove je aj malé centrum návštevníkov, kde sa môžete dozvedieť viac o rezervácii, vidieť expozíciu miestnych organizácií alebo sa prihlásiť na nejakú z aktivít.

Cousin Island je tiež ideálnym miestom pre rodiny so staršími deťmi alebo páry, ktoré hľadajú romantický únik. Či už si užijete romantickú prechádzku a vyklíčenie, alebo sa budete plaviť na lodi okolo malých ostrovov v blízkosti, Cousin Island vám bude určite zážitkom na celý život.

Napokon, Cousin Island a jeho jednoduché, no pohodlné ubytovanie, sú dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné v Seychelských ostrovoch. Svoju návštevu si užijete naplno a budete si pamätať na tento ostrov ako na jeden z najkrajších a najcharakteristickejších z celého Seychelského arhipelagu.


Dovolenka Seychely Cousin Island


Seychely sú ostrovy obklopené tyrkysovým morom, ideálnym miestom pre dokonalú dovolenku na pláži s očarujúcimi výhľadmi na prírodné krásy. Jedným z najpopulárnejších miest na Seychelách, ktorý si nesmiete nechať ujsť, je Cousin Island.

Cousin Island je súkromný ostrov, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti asi 2 km od ostrova Praslin. Toto miesto je naplnené obrovským množstvom divokých zvierat vrátane vzácnych druhov vtákov a morských živočíchov. Ostrov bol vyhlásený za prírodnú rezerváciu, v ktorej môžete vidieť nerušenú divočinu s prvotriednimi plážami.

Cousin Island je zároveň domovom pre mnoho exotických vtákov, ako sú čapliarky, sokoly, rybári, vrhnútky a sladkovodné koky. Poloostrov je tiež domovom pre nejaké z hlbokomorských druhov rýb, ako sú napríklad barakudy, žraloky a pestré ryby.

Cousin Island je miestom, kde môžete skutočne ochutnať krásu Seychel. Ostrov ponúka niekoľko typov aktivít pre návštevníkov. Môžete si užiť prechádzku po prírodných chodníkoch, pozorovať vtáky a divé zvieratá, alebo sa vyhnúť do morských vôd, kde sa môžete pozerať na ryby a iné morské živočíchy.

Pre ľudí, ktorí majú radi víno a vynikajúcu kuchyňu, Cousin Island má zopár vynikajúcich plážových barov, kde si môžete vychutnať ovocné kokteily a iné zábavné nápoje. Pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať a rozmaznávať, ostrov ponúka aj nejaké masáže a wellness centrá.

Pre tých, ktorí chcú stráviť noc v krásnom prostredí pri mori, na ostrove je niekoľko ubytovacích zariadení, ako sú napríklad hotelové izby a villas. Všetky izby majú krásne výhľady na more a sú obklopené prírodou a zelenými palmami.

Celkovo je Cousin Island jedným z najkrajších miest na Seychelách. Návštevníci si tu môžu užiť prvotriednu prírodu, nádherné pláže a relaxačnú atmosféru. Ak hľadáte miesto, aby ste užili nezabudnuteľnú dovolenku na pláži, určite navštívte Cousin Island.


Letenka Seychely Cousin Island


Seychely sú unikátnym a krásnym miestom na Zemi, ktoré sa môže pochváliť krásnymi plážami, pestrými koralmi a fajčivou faunou. Cousin Island, jedno z najmalebnejších miest v Seychelách, si získalo vysoké renomé medzi turistami, a to vďaka svojej nádhernej prírode. Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, nájdite si najlepšiu letenku.

Seychely sú prístupné letecky, lety z Európy sa zvyčajne vykonávajú s prestupom v Dubaji alebo Dauha. Ak cestujete zo Spojených štátov alebo Kanady, môžete vyhrať čas a nevýhodnej polohe ostrova sa vyhnúť tým, že si zvolíte let od spoločnosti Air Seychelles, ktorá lieta priamo z Johannesburgu do Victoria.

Cousin Island je súčasťou národného parku a má veľmi prísne pravidlá pre turistov a návštevníkov. Mnohí sa takmer nikdy nedostanú na ostrov, pretože tam nie sú žiadne hotely a len obmedzený počet návštevníkov je povolený každý deň. Ak sa rozhodnete ísť na Cousin Island, najlepšie si zarezervujte miesto vopred.

Ak hľadáte najlepšiu letenku na Cousin Island, skúste prehľadávať online cestovné portály, ako napríklad Expedia alebo Skyscanner. Vyberte si letenku s najnižšou cenou a skontrolujte časy letov. Dobre plánujte svoj let a svoju dovolenku na Seychelách, a tak zabezpečte čo najväčší komfort a pohodlie.

Vyhliadka z lietadla na skalnatý ostrov s nádhernými plážami a prírodnými krásami Seychel patrí určite k nezabudnuteľným zážitkom. Bez ohľadu na to, či navštívite Cousin Island po prvýkrát alebo už ste boli tam predtým, príletom do tohto nádherného miesta sa stanete súčasťou jedinečného zážitku. Nevynechajte túto skutočne úžasnú príležitosť a užite si nezabudnuteľnú dovolenku na Seychelách.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky