Objavte lety za najlepšie ceny

Seychely Aride Island

Ubytovanie Seychely Aride Island


Seychely sú známe svojimi krásnymi plážami, modrým morom a nádhernými prírodnými scenériami. Pokiaľ hľadáte ideálne miesto na oddych a zároveň si chcete užiť aj krásnu prírodu, mali by ste navštíviť Aride Island. Táto malá ostrovná krajina ponúka úchvatné výhľady a možnosti vodných športov.

Ak hľadáte ubytovanie na Aride Island, máte na výber niekoľko možností. Väčšina turistov si vyberá ubytovanie v hoteloch, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Hotely ponúkajú rôzne možnosti ubytovania, od jednoduchých izieb až po luxusné apartmány.

Väčšina hotelov na Aride Island ponúka priamo na mieste niekoľko zariadení a služieb, ktoré Vám môžu pomôcť zlepšiť Váš pobyt. V hoteloch na ostrove máte tiež prístup k jedálenským zariadeniam, kde sa Vám ponúknu chutné a kvalitné jedlá. Okrem toho zvyčajne ponúkajú aj spoločné priestory, ako je napr. miestnosť s televíziou, spoločenská miestnosť alebo slnečná terasa.

Ak hľadáte niečo menej formálne a radšej si užívate nezávislosť, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo domoch na Aride Island. Tieto ubytovania sú väčšinou lacnejšie ako hotely, ale ponúkajú podobné zariadenia a služby.

Niektorí turisti sa rozhodnú pre ubytovanie v kempe alebo na stanoch na ostrove. Tento spôsob bývania je efektívny a je možné si výrazne ušetriť na ubytovaní.

Napriek tomu, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, Aride Island neostane Vám v pamäti. Táto malá krajina ponúka nespočetné množstvo príležitostí na relaxáciu, oddych a dobrodružstvo. A ak ste plánujete ubytovanie na Seychelách, Aride Island by nemalo chýbať na Vašom zozname.


Počasie Seychely Aride Island


Seychely Aride Island je ostrov nachádzajúci sa v Indickom oceáne. Tento ostrov patrí do skupiny Seychelských ostrovov a svojím charakterom pripomína typické tropické klima.

Počasie na Seychely Aride Island je všeobecne charakterizované vysokými teplotami po celý rok. Priemerná teplota vzduchu sa pohybuje v rozmedzí od 24°C do 30°C a teplota mora sa môže pohybovať od 27°C do 29°C. Nie je tu žiadna výrazná zmena teploty počas dňa ani počas roka, preto sa na Seychely Aride Island dostanete do celoročne teplého a mierne vlhkého klimatu.

V priebehu roka môžete očakávať dva hlavné obdobia: suché a dažďové. Suché obdobie, kedy prší len minimálne množstvo zrážok, trvá od júna do septembra a februára až mája. Počas dažďového obdobia, ktoré trvá od októbra do januára, prší prakticky každý deň, no zrážky nevytvárajú záplavy a netreba sa obávať, že by Vám počasie pokazilo plánovanú dovolenku.

Väčšina turistov navštevuje Seychely Aride Island v období od decembra do marca, keď sú nižšie teploty a nižší výskyt zrážok. Počas tejto doby býva na plážach relatívne viac ľudí, ale aj tak máte dostatok miesta na súkromie a oddych.

Ak sa na Seychely Aride Island chystáte, nezabudnite sa pripraviť na tropické podnebie a náročné slnko. Nezabúdajte na dostatok nápojov, slnečnú ochranu, klobúk a lehké oblečenie. S dobrou prípravou Vám nič nebráni užiť si nádherné pláže, kúpať sa v teplom mori a obdivovať krásy tejto ostrovné krajiny.


Letenka Seychely Aride Island


Seychely sú známe svojimi úchvatnými plážami a prírodnou krásou. Jednou z najznámejších destinácií na Seychelách je ostrov Mahé. No ak chcete objaviť trochu menej známy, ale nepochybne krásny ostrov, vydejte sa na Aride Island.

Aride Island je malý ostrov nachádzajúci sa asi 10 km severozápadne od ostrova Praslin. Má rozlohu len 69 hektárov, ale jeho prírodná krása a bohatstvo divokej fauny a flóry sú naozaj úžasné.

Jedným z hlavných lákadiel Aride Island je chránená oblasť so zvláštne chráneným druhom pralesa. Návštevníci sa tu môžu pozrieť na rôzne exoticke druhy rastlín a zvierat ako napríklad druhy vtákov, gekónov a hmyzu. Aride Island je jedným z najviditeľnejších miest, kde sa môžete stretnúť s veľrybami, delfínmi a dokonca aj morskými korytnačkami. Pre milovníkov prírody a ekoturistov je tento ostrov neodolateľným rajom.

Okrem toho, na Aride Island sa nachádza aj skvelá pláž, kde si návštevníci môžu užiť čisté more a relaxovať na bielej pieskovej pláži. K dispozícii je aj množstvo vodnej aktivity ako potápanie alebo šnorchlovanie.

Ako sa teda dostať na tento malý rajský ostrov? Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je lietaním. Mnoho leteckých spoločností ponúka letenky na Seychely s možnosťou pristávania na ostrove Mahé. Z Mahé potom môžete využiť niektorú z miestnych lodí alebo lodných služieb, aby ste sa dostali na Aride Island.

Celkovo je Aride Island ideálny cieľ pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať a užiť si pokojnú prírodu v spriatelenom prostredí. A s jeho jedinečnou kombináciu krásnej pláže a prírodnej scenérie, Aride Island určite stojí za to navštíviť pri návšteve Seychel.


Dovolenka Seychely Aride Island


Seychely sú malý štát nachádzajúci sa v Indickom oceáne, ktorý sa skladá z 115 ostrovov. Tieto ostrovy sú známe svojou nádhernou prírodou, biele piesočné pláže, tyrkysové vody a tropické lesy. Medzi najkrajšie ostrovy na Seychelách patrí Aride Island.

Aride Island sa nachádza na sever od Mahé, hlavného ostrova Seychel, a je považovaný za prírodný raj. Ostrov je chránený a slúži ako rezervácia pre množstvo ohrozených druhov rastlín a zvierat. Hlavnou atrakciou Aride Islandu je nepochybne pláž s bledým pieskom a jasne tyrkysovou vodou, kde sa môžete v pohode slneniu, plávať, potápať a surfovať. Okrem toho, ostrov ponúka aj množstvo turistiky a príležitostí na pozorovanie vtákov.

Na Aride Islande môžete tiež navštíviť rezerváciu, ktorá zvyšuje povedomie o dotknutých druhoch a umožňuje vám vidieť ich v ich prirodzenom prostredí. Najzaujímavejšími vtákmi, ktoré nájdete na ostrove sú papagáje a fregatky. Toto je dobrý pozemok pre každého milovníka fauny.

Ako sa dostať na Aride Island? Existujú denné lode, ktoré sú k dispozícii pre turistov, ktoré sa môžu odbaviť zo Seychel na Aridea. Cesta trvá asi hodinu a pol a ponúka krásny výhľad na okolité ostrovy. Existujú aj súkromné lode, ktoré môžete prenajať, ak chcete cestovať v súkromí.

Na Aride Island môžete zostať v malom letovisku, ktoré ponúka ubytovanie vo veľmi komfortných chatách a bungalovoch. Letovisko má reštauráciu, kde sa môžete pokojne občerstviť a každú noc si môžete vychutnať miestnu gastronómiu.

Ak hľadáte skutočnú tropickú dovolenku, Seychely Aride Island sú naozaj skvostným miestom na prežitie. Okrem nádherných pláží a prírodných krás, vám Aride Island tiež ponúka možnosti na turistiku a pozorovanie ohrozených druhov vtákov. Vydajte sa na túto oblasť a zistite, prečo je Aride Island tak populárna turistická destinácia.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Aride Island


1. Aké je počasie na Aride Island?
- Počasie na Aride Island je teplé a vlhké po celý rok s teplotami okolo 30 ° C v najteplejších mesiacoch a okolo 25 ° C v najchladnejších mesiacoch. Prší tu veľa, najmä od novembra do januára.

2. Aké aktivity je možné podniknúť na Aride Island?
- Na Aride Island sa zvyčajne organizujú prehliadky ostrova, ktoré sú sprievodcami znalými fauny a flóry na tomto ostrove. Turisti sú vítaní, aby sa prechádzali po ostrove, skúmali rôzne druhy živočíchov a užívali si nádherné pláže na ostrove.

3. Musím mať víza na návštevu Aride Island?
- Pre Slovákov nie je potrebné mať víza na Seychely, ale musia mať platný pas, ktorý je platný minimálne šesť mesiacov od dátumu odchodu z Seychel. Taktiež sa požaduje doklad o očkovaní proti žltej horúčke. Navyše, pre návštevy chránených oblastí, kde Aride Island patrí, sa požaduje povolenie.

4. Ako sa dostať na Aride Island?
- Aride Island sa nachádza len pár kilometrov od hlavného ostrova Mahé. Existuje niekoľko spoločností ponúkajúcich dopravu k Aride Island. Je to však najlepšie koordinovať priamo s hotelom, kde budete ubytovaný.

5. Kde sa môžem ubytovať na Aride Island?
- Aride Island má iba jeden hotel s len niekoľkými izbami, preto je nutné si ubytovanie zarezervovať vopred. Hotel sa nazýva Aride Island Nature Reserve Lodge a nachádza sa priamo v chránenej oblasti. Cena ubytovania sa na Aride Island môže pohybovať okolo 400-500 eur za noc.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky