Objavte lety za najlepšie ceny

Salamonove ostrovy Rennell a Bellona

Letenka Salamonove ostrovy Rennell a Bellona


Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sa nachádzajú v juhozápadnom Tichom oceáne a patria do štátu Šalamúnove ostrovy. Sú jedným z najvzdialenejších miest na svete a dychberúcou prírodnou krásou, ktorá je obklopená tajomnou históriou.

Rennell a Bellona boli prvýkrát objavené kapitánom Philipom Carteretom v roku 1767. Ostrovy sú pomerne malé, Rennell má dĺžku 86 kilometrov a Bellona 12 kilometrov. Napriek svojej malej veľkosti však tieto ostrovy ponúkajú návštevníkom množstvo aktivít, ktoré môžu robiť, ako napríklad potápať sa, rybárčiť alebo sa len relaxovať na jednej z mnohých pláží, ktoré ostrovy ponúkajú.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu, Rennell je domovom mnohých druhov exotických rastlín a zvierat. Niektoré z najzaujímavejších zvierat, ktoré môžete vidieť, sú teviotový vták, ktorý je považovaný za najväčšieho lietajúceho vtáka sveta, alebo guamanský vták, ktorý je najväčší vták, ktorý kedy žil.

Pre tých, ktorí sú fanúšikmi histórie, Rennell a Bellona majú bohatú minulosť, s viacerými lomenými bodmi a legandami. Na Rennell sa nachádza sústava starých kamenných valov, ktoré boli zrejme postavené niekedy v období medzi 1200 a 1400 n.l. A navyše, ostatky lode Port-au-Prince, ktorá sa potopila v roku 1806, sa nachádzajú v blízkosti ostrova. Táto loď prepravovala vzácne tovary, ako napríklad zlato a striebro, a dnes ponúka návštevníkom nádherné miesto na potápanie.

Cesta na Rennell a Bellona však nepatrí k najjednoduchším. Ostrovy sú vzdialené viac ako 300 kilometrov od hlavného mesta štátu, Honiary, a lety sú často oneskorené alebo zrušené v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok. Napriek tomu majú návštevníci, ktorí sa rozhodnú tieto ostrovy navštíviť, záruku nezabudnuteľnej a jedinečnej dovolenky.

Rennell a Bellona sú pre tých, ktorí hľadajú niečo iné a chcú skúsiť niečo nové, ideálnou voľbou. Tieto tajomné ostrovy ponúkajú nádherné scenérie, fascinujúcu históriu a hlavne únik z bežného života. Ak sa rozhodnete tieto ostrovy navštíviť, prílete do jej hlavného mesta Tigoa bude určite nezabudnuteľné zážitkom pre vás.


Dovolenka Salamonove ostrovy Rennell a Bellona


Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sú nezávislý štát, ktorý sa nachádza v južnom Pacifiku. Tento ostrovný raj je zložený z dvoch ostrovov, Rennell a Bellona, ktoré sú oddelené úzkou priečkou. Tieto ostrovy sú známe svojou nezvyčajnou prírodou, ktorá je bohatá na endemické druhy vtákov, rastlín a zvierat.

Dovolenka na Salamonove ostrovy Rennell a Bellona ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, ktoré sa ťažko nájdu niekde inde na svete. Zaujímavosťami tohto miesta sú napríklad jaskyne, ktoré sa nachádzajú v južnej časti ostrova Bellona. Zvlášť fascinujúce sú jaskyne v oblasti Vahmone, kde návštevníci môžu vidieť jedinečné kamenné monumenty a kľukaté koridory.

Pre tých, ktorí sa radi potápajú, je toto miesto úžasné. Rennell a Bellona sú obklopené koralovými útesmi a ponúkajú návštevníkom možnosti pozorovať podmorský život vrátane rôznych druhov rýb a morských živočíchov. Tí, ktorí sa neboja vody, môžu skúsiť aj surfovanie na vlnách. Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sú známe svojimi obrovskými vlnami, ktoré sú ako stvorené pre tento adrenálnový šport.

Inou zaujímavou aktivitou na týchto ostrovoch je jazdenie na konskom záprahu. Návštevníci sú vyvezení do prírody, kde si môžu vychutnať panoramatický výhľad na okolité ostrovy a oceán. Okrem toho tu nájdete aj množstvo historických pamiatok, ktoré sú pamiatkou na minulosť ostrova a jej kultúru.

Pri plánovaní dovolenky na Rennell a Bellona si treba uvedomiť, že tieto ostrovy sú veľmi odľahlé a doprava sem nie je moc jednoduchá. Letecké spoločnosti lietajú sem len z výnimočných miest, takže návštevníci musia byť pripravení na ťažkú cestu. Napriek tomu, ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov v južnom Pacifiku, určite nepretrhnete. Salamonove ostrovy Rennell a Bellona ponúkajú nezabudnuteľné zážitky, ktoré sa stanú nezabudnuteľnými spomienkami na celý život.


Počasie Salamonove ostrovy Rennell a Bellona


Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sa nachádzajú v Tichom oceáne a tvoria jednu z najvzdialenejších oblastí Oceánie. Tieto dva ostrovy majú unikátne počasie, ktoré je ovplyvnené oceánom a ich geografickou polohou.

Rennell a Bellona sú pomerne izolované ostrovy, ktoré majú subtropické podnebie. Vzhľadom na svoju polohu v Tichom oceáne sú však vystavené dramatickým zmenám počasia.

Teploty na Rennell a Bellona sú celoročne teplé a stabilné, s priemernými teplotami od 24 °C do 27 °C. Väčšina zrážok padá v období od novembra do apríla, čo znamená, že toto obdobie má tendenciu byť vlhkejšie a horúcejšie s vysokou vlhkosťou.

Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sú oceánske ostrovy, čo znamená, že sú vystavené množstvu cyklónov a tropických búrok. To znamená, že počasie na týchto ostrovoch môže byť nevyzpytateľné a niekedy aj nebezpečné.

Vzhľadom na svoje geografické umiestnenie sú Rennell a Bellona jednou z najvzdialenejších oblastí Tichomorí. To môže mať vplyv na zásobovanie a zabezpečenie, keď počasie nie je ideálne. Napriek tomu však tieto ostrovy zostávajú krásnym miestom s exotickou faunou a flórou, ktoré lákajú turistov z celého sveta.

Ako mnoho ostrovov v Pacifiku, aj Rennell a Bellona čelia rastúcemu hroziacemu riziku zmeny klímy a hurikánov. Je dôležité, aby sa tieto oblasti pripravili na to, čo môže prísť a aby sa snažili minimalizovať vplyv na svoje obyvateľstvo a životné prostredie.

Vzhľadom na svoju polohu v Tichom oceáne majú Salamonove ostrovy Rennell a Bellona unikátne a zaujímavé počasie. Rovnako ako ostatné ostrovy v Pacifiku, aj tieto ostrovy čelia výzvam zmeny klímy a hurikánov. Napriek tomu sú to krásne miesta, ktoré lákajú turistov svojou exotickou prirodou a bohatou kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Salamonove ostrovy Rennell a Bellona


1. Kde sa nachádzajú Salamonove ostrovy Rennell a Bellona?
- Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sú vulkanické ostrovy v Tichom oceáne a nachádzajú sa juhovýchodne od ostrova Guadalcanal, ktorý patrí do Šalamúnových ostrovov.

2. Aká je veľkosť ostrovov Rennell a Bellona?
- Rennell má rozlohu približne 660 štvorcových kilometrov a Bellona má rozlohu približne 17 štvorcových kilometrov.

3. Kto žije na ostrovoch Rennell a Bellona?
- Väčšina obyvateľov na ostrovoch Rennell a Bellona patrí k pôvodným obyvateľom ostrovov, tzv. Rennellese. Sú to Polynézania, ktorí hovoria vlastným jazykom a majú svoju vlastnú kultúru.

4. Aké sú najväčšie atrakcie na ostrovoch Rennell a Bellona?
- Najväčšou atrakciou ostrova Rennell je jeho lagúna, ktorá je zapísaná v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Bellona, na druhej strane, je známa svojimi útesmi a úžasnou faunou a flórou.

5. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrovy Rennell a Bellona?
- Cestovať na Salamonove ostrovy Rennell a Bellona môže byť ťažké a nákladné. Najlepšie je kontaktovať miestne cestovné agentúry, ktoré Vám pomôžu s organizáciou cesty. Alternatívou môže byť loď, ktorá prichádza na ostrovy raz za niekoľko týždňov.


Ubytovanie Salamonove ostrovy Rennell a Bellona


Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sú dve nádherné ostrovy na juhovýchodnom pobreží Pacifiku, ktoré vás zaručene očaria svojou prírodou a kultúrou. Ak hľadáte malé a tiché miesto pre dovolenku, tieto ostrovy ponúkajú niekoľko možností ubytovania.

Na Rennell ostrove, ktorý patrí medzi najväčšie korálové ostrovy na svete, nájdete niekoľko malých resortov a bungalovov. Najpopulárnejšími sú Rennell Island Lodge a Tigoa Bungalows, ktoré ponúkajú jednoduché, no pohodlné ubytovanie s krásnym výhľadom na more. Okrem toho existujú aj niektoré rodinné domy, ktoré sa dajú prenajať cez Airbnb alebo iné ubytovacie platformy.

Bellona, druhý ostrov Salamonových ostrovov, ponúka ešte viac limitované možnosti ubytovania. Väčšinou sa tu ubytovávajú hostia u miestnych rodín alebo v neformálnych bungalovoch postavených na pláži. Medzi najznámejšie ubytovacie možnosti patrí VatakuLodge, ktorý ponúka jednoduché, no roztomilé bungalovy s kuchyňou a súkromnými záhradkami na pláži. Okrem toho, na tomto ostrove nájdete aj niekoľko ďalších možností ubytovania podobného typu.

Ako sa dostanete na Salomonove ostrovy Rennell a Bellona? Najjednoduchším spôsobom je letieť do Honiary, hlavného mesta Šalamúnovie ostrovy a potom sa prepraviť na Rennell alebo Bellona. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú služby letov na tieto ostrovy. Okrem toho, môžete sa rozhodnúť aj pre niektorú z výletných lodí, ktoré sú obľúbenou možnosťou návštevy ostrovov.

Celkovo, ak hľadáte prírodnú krásu, oddych a vynikajúcu kultúru, Salamonove ostrovy Rennell a Bellona sú určite miestom, ktoré musíte navštíviť. Napriek tomu, že ostrovy nemajú mnoho ubytovacích možností, poskytujú jedinečnú skúsenosť, ktorá vás zaručene nadchne.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky