Objavte lety za najlepšie ceny

Salamonove ostrovy Reef Islands

Počasie Salamonove ostrovy Reef Islands


Salamonove ostrovy, alebo skratkou často nazývané Salomon Islands, sú súostrovím vo východnej časti Tichomoria. Sú to krásne ostrovy s bohatou históriou a kultúrou, ale aj s veľmi zaujímavým počasím.

Medzi jedným z ostrovov, ktorý rozhodne stojí za návštevu, sú Reef Islands. Tento ostrovový systém tvorí pár desiatok malých ostrovov, ktoré ležia asi 80 kilometrov východne od veľkého ostrova Malaita. Sú to ostrovy, ktoré ponúkajú malé turistické letoviská a zároveň sú domovom pre mnohé obydlia.

Je veľmi dôležité si uvedomiť, že ostrovy sa nachádzajú v oblasti, ktorá nie je priamym cieľom sezónnych cyklónov, ale v oblasti, kde môže dôjsť k náhlemu zhoršeniu počasia. Často sa tu vyskytujú silné búrky a nárazové vetvy. Najlepšie obdobie na návštevu je v januári až marci, keď sa môže teplota pohybovať od 26 až po 30 stupňov Celsia a vzduchová vlhkosť je relatívne nízka.

V lete, teda od apríla do júna, sa môže teplota zvýšiť až na 35 stupňov Celsia a pritom vlhkosť vzduchu sa môže pohybovať až okolo 80 percent. V lete prichádza aj obdobie dažďovej sezóny, kedy môže byť veľa dažďa, no toto obdobie by sa mohlo líšiť podľa konkrétnej lokality na ostrovoch. Na tomto mieste je dôležité poznamenať, že každoročné zvýšenie teplôt je aj dôsledkom celosvetovej klimatickej zmeny.

Celkovo, Salamonove ostrovy sú krásny kút sveta, ktorý určite stojí za návštevu a objavovanie. Sú to ostrovy, ktoré ponúkajú jedinečnú prírodu, ale aj veľmi zložité a premenlivé klimatické podmienky. Preto je dôležité plánovať cestu s ohľadom na obdobie počasia, ktoré by malo prispieť k nezabudnuteľnej dovolenke.


Ubytovanie Salamonove ostrovy Reef Islands


Salamonove ostrovy, známe aj ako Reef Islands, sú malou skupinou koralových ostrovov situovaných v Tichom oceáne na severe Nových Hebridov, ktoré sa nachádzajú v oblasti Melanézie.

Reef Islands sú charakteristické pre svoju nádhernú prírodu, ktorú tvoria korálové útesy, biele piesočné pláže a krištáľovo čisté vody, ktoré sú plné exotických morských rýb a živočíchov. To všetko robí z týchto ostrovov skutočného raj pre milovníkov potápania, ktorí si tu môžu užiť neopakovateľnú podmorskú krásu.

Aby sme zhodnotili, čo ponúka ubytovanie na Reef Islands, existujú dve hlavné možnosti pre turistov, ktorí sem prichádzajú. Prvou je pobyt v miestnych dedinách, kde môžete zažiť skutočný pôvodný život obyvateľov týchto ostrovov, ktorí sú známi svojou priateľskosťou a pohostinnosťou. Druhou možnosťou je pobyt v malých rezortoch, ktoré tu boli vybudované a ktoré poskytujú pohodlné a kvalitné ubytovanie pre turistov.

Vzhľadom na to, že ide o skutočne malé ostrovy, ubytovanie na Salamonových ostrovoch Reef Islands sú obmedzené na veľkosť oblasti. Väčšina dedín a rezortov sa nachádza na hlavnom ostrove Fonualei, kde sa nachádza aj hlavné letisko.

Najväčšími rezortmi na ostrovoch sú Tepuna Eco-Lodge a Baretta Lodge, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie v prirodzenom prostredí, kde si môžete zároveň užiť súkromie a ticho. Obyvatelia ostrovov sú pýšia na to, že ich ubytovanie v malých rezortoch je šetrné k prírode a kultúre ostrova.

Ak hľadáte ubytovanie s viac osobným prístupom, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v miestnych dedinách, ako sú Duff Islands a Ngalo Island. Tam môžete okúsiť miestnu kuchyňu a ochutnať tradičné jedlá priamo od miestnych kuchárov. Dedinu môžete navštíviť aj s miestnym sprievodcom, ktorý vám predstaví miestne zvyky a kultúru.

Dôležité je poznamenať, že na ostrovoch nie sú žiadne reštaurácie a potraviny sa väčšinou nakupujú v obchodoch dostupných len v malých dedinách. Turisti by mali mať vlastné zásoby jedla a vody, ktoré si môžu prichystať sami. Okrem toho, treba si zorganizovať aj svoje cestovanie na ostrovy, ktoré sa často ukážu byť náročné na organizáciu.

Celkovo ubytovanie na Salamonových ostrovoch Reef Islands poskytuje turistom neopakovateľný zážitok z pobytu v skutočnom tichomořskom raji. Toto nenapodobiteľné prírodné prostredie, kultúra a kuchyňa, vám ponúkajú skúsenosť, ktorú nezabudnete. Ak chcete zažiť miestnu atmosféru, ubytovanie priamo v dedinách vám poskytne najlepšiu skúsenosť pre pobyt na Reef Island. Ak chcete pobyt na ostrovoch urobiť trochu viac exkluzívny a odlúčiť sa od starostí každodenného života, mali by ste zvážiť ubytovanie v malom rezorte, kde sa môžete naozaj uvoľniť a vycítiť kúzlo odľahlého ostrova. Bez ohľadu na typ ubytovania, čakajú vás prírodné divy a okamihy výnimočného pokoja a kľudu.


Najčastejšie otázky a odpovede Salamonove ostrovy Reef Islands


1) Aké sú Salamonove ostrovy a kde sa nachádzajú?
Salamonove ostrovy sú skupina koralových ostrovov nachádzajúcich sa v Tichom oceáne, vzdialené 480 kilometrov od hlavného mesta Šalamúna.

2) Kto má na Salamonových ostrovoch prevahu?
Na Salamonových ostrovoch prevládajú Malaitanci. Táto etnická skupina tvorí asi 85% obyvateľov ostrovov.

3) Aké je podnebie na Salamonových ostrovoch?
Podnebie na Salamonových ostrovoch je tropické oceánické, s vysokou vlhkosťou a ročnými zrážkami okolo 3000 mm.

4) Je možné na Salamonových ostrovoch ubytovanie a stravovanie?
Áno, existuje niekoľko malých hotelov a reštaurácií na Salamonových ostrovoch, avšak ubytovanie a stravovanie sú vo všeobecnosti veľmi skromné.

5) Aké sú hlavné atrakcie a činnosti na Salamonových ostrovoch?
Hlavné atrakcie na Salamonových ostrovoch zahŕňajú šnorchlovanie, potápanie a plávanie v krištáľovo čistých vodách, prechádzky po bielej plážovom pobreží a návštevu tradičných dedín Malaitancov.

6) Aké sú dopravné spojenia na Salamonových ostrovoch?
Existujú pravidelné lety z hlavného mesta Šalamúna na hlavný ostrov Makira a potom trajektom na Salamonove ostrovy. Väčšina dopravy sa na ostrovoch uskutočňuje po mori, kde sú k dispozícii lodné služby.

7) Sú na Salamonových ostrovoch dostupné mobilné siete a internet?
Väčšina oblastí na ostrovoch má k dispozícii mobilné siete a internet, avšak prístup k týmto službám môže byť obmedzený.

8) Aké sú problémy, ktoré sa vyskytujú na Salamonových ostrovoch?
Medzi najväčšie problémy patrí nedostatok pracovných miest, chudoba a environmentálna degradácia kostrových ostrovov. Taktiež sú vykazované prípady násilia, ktoré by mohli predstavovať bezpečnostné riziko pre turistov.


Dovolenka Salamonove ostrovy Reef Islands


Ak hľadáte destináciu, kde sa môžete úplne odpojiť od civilizácie a stráviť pár dní v krásnej prírode, Salamonove ostrovy Reef Islands sú pre vás tou správnou voľbou. Táto neobyčajne krásna skupina ostrovov, ktorá sa nachádza na západnom okraji Tichomorja, ponúka jedinečnú príležitosť stráviť čas na izolovaných vodách, kde si môžete vychutnať okamihy pokojnej harmónie a krásy.

Salamonove ostrovy Reef Islands tvoria viac ako sto malých ostrovov, ktoré sú rozptýlené cez rozsiahly koralový útes, na ktorej sa nachádzajú čisté a rozmanité pláže. Chránené miesta pre rybolov a potápanie sa sú jednými z hlavných atrakcií, ktoré sú dostupné aj pre neodborníkov. Rovnako ako väčšina ostrovov Tichomořia, aj Reef Islands ponúkajú návštevníkom krištáľovo čisté vody, ktoré sú ideálne na plávanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity.

Koľo zdrojov obchodov a ľudí, ktorí sa tu každodenný život beží ďaleko od búrlivých asijských veľkomiest, sú Salamonove ostrovy Reef Islands úplne izolované a nenarušené prírodou. Toto miesto pre návštevníkov, ktorí sa tu ocitajú, predstavuje absolútny únik z každodenného života a umožňuje sa pohrávať s myšlienkou, že sú jedinými ľuďmi na svete.

Kto hľadá dovolenku plnú dobrodružstva a adrenalinu, môže si salamonove ostrovy užiť aj vďaka možnostiam kitesurfingu a windsurfingu. Kitesurfing je šport, ktorý sa stáva čoraz populárnejším, a Reef Islands poskytujú ideálne podmienky pre jeho provozovanie.

Ďalším skvelým spôsobom, ako spoznať Salamonove ostrovy, je loďou alebo kajakom. Turistická ponuka ostrovov ponúka zájazdy, po ktorých môžete okolo ostrovov plaviť alebo sa vydať na ostrovy, ktoré sú dobre známe svojimi plážami s miestnymi skalami a korálovými útesmi. Na ostrovoch si môžete užiť aj miestne jedlo a pivo.

Salamonove ostrovy Reef Islands sú ideálne miesto pre návštevníkov, ktorí hľadajú pokoj, ticho a harmoniu v nezničenej prírode. Čisté vody, vyhovujúce podmienky pre potápanie, rybolov a vodné aktivity robia z tohto miesta zaujímavý cieľ pre všetkých, ktorí sa chcú pohrať s prírodou, ktorá ich obklopuje. Takže, ak chcete uniknúť zo stresu a uspieť od každodenných problémov, užite si to na týchto ostrovoch.


Letenka Salamonove ostrovy Reef Islands


Salamonove ostrovy Reef Islands sú sen pre každého, kto túži po tropickom raji. Tieto ostrovy sú súčasťou Šalamúnových ostrovov v Južnom Pacifiku a nachádzajú sa približne 500 kilometrov od pobrežia Papuy-Novej Guiney. Sú známe svojimi bledými plážami, jasnou vodou a úchvatnou zrakom na koralové útesy.

Cesta na ostrovy nie je jednoduchá a môže sa skladat z niekoľkých rôznych dopravných prostriedkov. Letenka z krajiny do hlavného mesta Honiary na Guadalcanale v Šalamúnových ostrovoch je prvým krokom. Z Honiary môžete ísť na malé lietadlo do Lata, hlavného mesta Rennel a Bellony Islands, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom cípe Rennelu.

Keď pristanete na Rennelu, musíte ísť na miestnu loď, ktorá vás zavezie do miestnej osady, kde sa budete ubytovať a získať miestnu radu na to, ako sa dostať na Reef Islands. Podnebie na ostrovoch je tropické a vlhké so strednými podnebnými teplotami až 31 stupňov Celzia v lete a 24 stupňov Celzia v zime.

Po príchode na Reef Islands, čaká na vás rázovitá kultúra a zaujímavá história. Ostrovy boli miestom, kde bola uskutočnená niekoľko bitiek počas druhej svetovej vojny medzi Japoncami a spojeneckými vojskami. Tieto ostrovy sa stali veľmi populárnymi pre milovníkov potápania, ktorí sa môžu tešiť na úplne čisté vody a úžasné koralové útesy.

Reef Islands sú tiež známe svojou miestnou kuchyňou, ktorá obsahuje tradičné jedlá z kokosových orieškov a ryby. Miestni ľudia sa živia prevažne z rybolovu a pestovania základných plodov, ako sú banány a ananásy.

Či už sa rozhodnete vychutnať si sončenie na bielej pláži, skutočné potápanie v koralových útesoch alebo ochutnať miestnu kuchyňu, Salamonove ostrovy Reef Islands sú určite miesto, kde sa budete cítiť ako v raji!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky