Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Oradea

Počasie Rumunsko Oradea


Rumunsko Oradea je jedným z najväčších miest v západnej časti krajiny. Nachádza sa v blízkosti hraníc Maďarska a zaujímavou atrakciou sú rímske ruiny a Art Nouveau architektúra.

Keďže sa Oradea nachádza priamo v západnej krajine, počasie tu býva miernym západným kontinentálnym podnebím. Osem mesiacov v roku je teplotný režim teplý, avšak teplota klesá v novembri až do marca, kedy bývajú dni chladnejšie a zima môže byť niekedy drsná.

V lete sa Oradea teší miernej teplote s maximom teplôt okolo 26 stupňov Celzia a minimom okolo 16 stupňov Celzia. V lete môže byť miesto trošku vlhké jednakože sa v prevažnej väčšine času udržuje pekné počasie.

Druhá polovica jesene a prvá polovica zimy sú pre Oradeu najchladnejšie obdobia. V týchto mesiacoch sa teploty pohybujú okolo -1 celzia a v prípade zrážok môže byť situácia už trošku nepríjemnejšia.

Celkové ročné zrážky sú vo všeobecnosti dosť nízke, ale pri silnejšej zrážkovej činnosti môžu dôjsť k záplavám. Najmokrejšími mesiacmi Oradey sú máj a jún.

Ak sa rozhodnete navštíviť Oradeu, odporúčame sa obliecť si viacvrstvé oblečenie, aby ste boli pripravení na prípadné zmeny počasia. V každom období je dôležité pripraviť sa na meniace sa počasie a mať s sebou ochranné oblečenie.

V každom mesiaci poskytuje Oradea svojim návštevníkom nezabudnuteľný zážitok, nezáleží na tom, aké obdobie roka zvolíte. Budete mať možnosť vidieť rímske ruiny, navštíviť prekrásne Univerzitné múzeum Oradea či cestovať do maďarského Miskolca, ktorý je jednou z najzaujímavejších turistických atrakcií pri hraniciach.


Letenka Rumunsko Oradea


Letenky do Rumunska sú v dnešnej dobe veľmi cenovo dostupné a ponúkajú množstvo skvelých destinácií, ktoré stoja za návštevu. Jednou z nich je aj mesto Oradea.

Oradea je hlavným mestom župy Bihor v západnom Rumunsku. Nachádza sa len pár kilometrov od hranice s Maďarskom, a preto je aj vplyv maďarskej kultúry veľmi významný. Mesto Oradea je krásne, plné histórie a kultúrnych pamiatok, ktoré sa určite oplatí vidieť.

Ak sa chystáte letieť do Oradey, môžete si vybrať z viacerých leteckých spoločností, vrátane Wizz Air alebo Ryanair. Cenové relácie leteniek sa pohybujú od 20 do 60 eur za jednu cestu, v závislosti od toho, kedy si letenky zabezpečíte.

Pri prílete do Oradey môžete využiť verejnú dopravu (autobus, vlak, taxi) alebo si na mieste požičať auto. S cestovateľskou preukážkou Európskej únie môžete využívať verejnú dopravu zadarmo.

Okrem pamiatok, ako sú Oradejský hrad, Katedrála sv. Ladislava alebo Kristov most, si môžete v meste užiť aj nákupy v obchodoch s tradičnými ručne vyrobenými výrobkami, odpočinok v niektorom z mestskej záhrad alebo navštíviť miestny festival.

Takže ak chcete spoznať jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest Rumunska, neváhajte a zabezpečte si letenku do Oradey. Určite nebudete ľutovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Oradea


Najčastejšie otázky a odpovede o Rumunsku Oradea sú:

1. Aké je klima v Oradei?

Ottawa má kontinentálne podnebie s miernymi letami a chladnými zimami. Priemerné teploty sa pohybujú od -2 ° C v januári do 21 ° C v júli.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Oradei?

Niektoré z najlepších miest na návštevu v Oradei sú Katedrála sv. Mihála, Národné divadlo, Citadela Oradea, Kúpele Felix, katedrála Neústupnej Panny Márie a Oradea Festetics Palota.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Oradei?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Oradei, sú letecky z Budapešti, treňom z Bukurešti alebo autom.

4. Aký je v Oradei jazyk, ktorý sa používa?

Jazykom, ktorý sa používa v Oradei, je rumunština.

5. Aká je miestna mena v Oradei?

Miestna mena v Oradei je rumunský lei (RON).

6. Aké sú miestne zvyky v Oradei?

Miestne zvyky v Oradei sa týkajú väčšinou tradičných rumunských sviatkov a sviatkov. Medzi najpopulárnejšie patrí Veľká nedeľa, keď sa pripravuje tradičná ryžová polievka a kuchyňa je otvorená pre hostí.

7. Aký je časový posun v Oradei?

Oradea sa nachádza v časovej zóne UTC +2.

8. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Oradei?

Najlepšie miesta na nákupy v Oradei sú obchodné domy Lotus, ParkLake a Iulius Mall, kde sa nachádza veľa obchodov s odevmi, obuvou, kozmetikou a elektronikou.

9. Aké sú miestne jedlá v Oradei?

Miestne jedlá v Oradei zahŕňajú tradičné rumunské jedlá, ako sú sarmale (kapustové rolky naplnené mäsom a ryžou), ciorba (kyslá polievka s mäsom a zeleninou), a mici (grilované mäso na špajli).

10. Je Oradea bezpečné miesto pre turistov?

Oradea je všeobecne považovaná za bezpečné miesto pre turistov, ale turistické miesta treba navštíviť s opatrnosťou a byť obozretní s osobnými vecami. V noci by ste sa mali vyhýbať opusteným oblastiam a byť opatrní na cestách.


Dovolenka Rumunsko Oradea


Rumunsko je krásna krajina s množstvom príležitostí na strávenie dovolenky. Jedným z jej nádherných miest je aj mesto Oradea, ktoré sa nachádza v západnej časti krajiny a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých zážitkov.

Oradea je jedným z najväčších miest v Rumunsku a jej história siaha až do rímskych čias. Toto mesto je plné nádherných historických pamiatok, takže turisti sa určite nenudia. Okrem toho, Oradea je aj moderné mesto s množstvom obchodov a reštaurácií.

Ak hľadáte ubytovanie v Oradea, môžete sa rozhodnúť pre množstvo hotelov, ktoré ponúkajú prepracované služby a zázemie. V Oradea nie sú len hotely, ale aj penzióny, kde si užijete pohodlné ubytovanie a ústretový personál.

Oradea je zaujímavá aj pre svoje termálne kúpaliská, kde si môžete oddýchnuť a užiť si krásny výhľad na okolitú prírodu. Okrem toho, môžete tiež navštíviť množstvo pamiatok a historicky zaujímavých miest v okolí Oradea. Medzi najznámejšie patria pevnosť Oradea, katedrála svätej Márie, radnica alebo synagóga.

Oradea je tiež dobre sprístupnená dopravným spojením z hlavného mesta Rumunska, Bukurešti. Môžete sa tam dostať vlakom alebo autobusom a cesta trvá zhruba päť hodín. Ak ste radšej motorovým vozidlom, môžete si prenajať auto a užiť si cestovanie po vlastnej osi.

Ak teda hľadáte krásne miesto na strávenie dovolenky v Rumunsku, neváhajte navštíviť Oradea. Je to mesto s množstvom zaujímavých atrakcií pre turistov a poskytuje ideálne zázemie pre príjemný pobyt.


Ubytovanie Rumunsko Oradea


Oradea je historické mesto v západnej časti Rumunska, ktoré ponúka návštevníkom mnoho možností ubytovania. V Oradei sa nachádza široký výber ubytovacích možností pre každého, od veľkých hotelov až po malé penzióny a ubytovania v súkromí. V tomto článku si predstavíme niektoré z najlepsie hodnotených ubytovaní v Oradei.

Grand Hotel Napoca
Grand Hotel Napoca je jedným z najpohodlnejších ubytovaní v Oradei. Nachádza sa v centre mesta a ponúka prostorné izby s klimatizáciou, satelitnou TV a minibarom. Hotel tiež ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie a bufetovú raňajky, ktoré sú zahrnuté v cene.

Continental Forum Oradea
Continental Forum Oradea je jedným z najprestížnejších hotelov v Oradei. Nachádza sa v srdci mesta a ponúka luxusné izby s klimatizáciou, minibarom a satelitnou TV. Hotel tiež ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie a raňajky s obohateným bufetom. K dispozícii sú tiež konferenčné miestnosti a fitnescentrum.

Pension Empire
Pension Empire je rodinný penzión v Oradei, ktorý ponúka útulné izby s klimatizáciou, satelitnou TV a vlastnou kúpeľňou. Penzión je situovaný v centre mesta a ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie a raňajky. Pension Empire je ideálny pre návštevníkov, ktorí preferujú menšie a intímne ubytovanie.

Hostel Adi
Hostel Adi je lacné ubytovanie v Oradei, ktoré ponúka jednoduché, avšak pohodlné izby s kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostel sa nachádza vo veľmi dobrej lokalite, len pár krokov od centra mesta. Hostel Adi je ideálny pre návštevníkov, ktorí hľadajú lacné a kvalitné ubytovanie.

Na záver, Oradea je veľmi atraktívna destinácia s množstvom ubytovacích možností. V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu si môžete vybrať medzi luxusnými hotelmi a penziónmi, alebo lacnejšími hosteľmi. Ak sa rozhodnete navštíviť Oradeu, určite si nájdete ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky