Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Biertan

Ubytovanie Rumunsko Biertan


Biertan je malé historické mestečko v srdci rumunskej regiónu Transylvánie. Je to miesto s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, a preto je obľúbeným turistickým cieľom pre návštevníkov z celého sveta. Ak chcete navštíviť Biertan, potrebujete kvalitné a pohodlné ubytovanie, ktoré vám umožní zážiť atmosféru tohto čarovného miesta.

Biertan ponúka veľa možností ubytovania s rôznymi cenovými reláciami. Môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v historických domoch v centre mesta, ale aj v blízkosti Biertanských hradieb. Na výber sú aj hotely, penzióny a apartmány.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete sa ubytovať v historických domoch z 18. a 19. storočia s peknou architektúrou a tradičným nábytkom. Tieto hotely a penzióny ponúkajú rôzne izby a apartmány s kúpeľňou, televízorom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Nájdete tu aj reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné rumunské jedlá a raňajky.

Ak radšej hľadáte ubytovanie v prírode, môžete sa ubytovať v penzióne v blízkosti Biertanských hradieb. Tento penzión ponúka rôzne izby s aj bez balkóna a terasy s výhľadom na okolité kopce a polia. Penzión ponúka tiež rôzne aktivity v prírode ako napríklad turistiku, cyklistiku, rybolov a jazdu na koni.

Okrem toho, v Biertane sú aj apartmány, kde sa môžete ubytovať s rodinou alebo s priateľmi. Tieto apartmány ponúkajú vynikajúce vybavenie, ako je kuchyňa, obývačka, kúpeľňa a televízor. Môžete sa ubytovať v apartmáne so samostatným vchodom, kde budete mať súkromie a ticho.

Vzhľadom na nádhernú krajinu, ktorá obklopuje mesto, mnohé ubytovania ponúkajú aj cyklistický alebo turistický výlet. Toto opatrenie vám umožní objaviť krásy tejto oblasti a zároveň sa potom vrátiť do pohodlia a pokoja vášho miesta pobytu.

Kto navštívil Biertan, určite sa zamiloval do jeho jedinečnej atmosféry, historických miest, krásnej krajiny a tradičnej kuchyne. Výber ubytovania závisí od vašich preferencií a finančných možností. Bez ohľadu na tom, aké ubytovanie si vyberiete, vysokej kvality a užívajte si všetko, čo ponúka toto miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Biertan


Otázka: Kde sa nachádza Biertan?
Odpoveď: Biertan sa nachádza v centrálnej časti Rumunska, v župe Sibiu.

Otázka: Aké miesto v Biertane stojí za návštevu?
Odpoveď: Určite stojí za návštevu UNESCO chránená stredoveká katedrála.

Otázka: Aké tradičné jedlá by som mal v Biertane ochutnať?
Odpoveď: Biertan je známy svojimi tradičnými jedlami, medzi ktorými sú klobásy, guláš a polievky z kapusty.

Otázka: Môžem sa dostať do Biertanu verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, do Biertanu sa dá dostať autobusom z mesta Sibiu.

Otázka: Čo je najlepší spôsob, ako objaviť Biertan?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako objaviť Biertan, je prejsť sa pešo po malebných uličkách a navštíviť miestne atrakcie, ako je napríklad katedrála.

Otázka: Kedy sa najlepšie navštíviť Biertan?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Biertanu je na jar alebo na jeseň, keď sa turistické atrakcie neplnia a teploty sú stále príjemné.

Otázka: Aké ubytovanie je k dispozícii v Biertane?
Odpoveď: V Biertane sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od malých penziónov až po luxusné hotely.

Otázka: Aké ďalšie turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí Biertanu?
Odpoveď: V okolí Biertanu sú ďalšie turistické atrakcie, ako napríklad Sighisoara, mesto zapisované do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, a národný park Piatra Craiului.


Letenka Rumunsko Biertan


Letenky do Rumunska sú častým cieľom turistov, ktorí sa chcú oboznámiť s bohatou históriou a kultúrou tejto krajiny. Biertan, malé mestečko nachádzajúce sa v južnej oblasti Transylvánie, je jedným z miest, ktoré určite stojí za návštevu.

Ak hľadáte letenky do Rumunska, existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať. Štátna spoločnosť TAROM ponúka lety z Viedne, Mníchova, Budapešti či Istanbulu do Bukurešti. Z Bukurešti potom môžete cestovať ďalej do Biertanu autobusom alebo súkromným autom. Alternatívou je využiť služby súkromných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú bezprostredný let z rôznych európskych miest do medzinárodného letiska v Sibiu, ktoré sa nachádza len niekoľko desiatok kilometrov od Biertanu.

Samotný Biertan je malebné mestečko s pôvabnými uličkami, plným typických transylvánskych domčekov a krčiem, ktoré si zachovali svoj pôvodný charakter. Jednou z najvýznamnejších atrakcií je zrejme historický kostol, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a je UNESCO svetovým dedičstvom. Kostol bol vystavaný ešte v 15. storočí a pôsobí veľmi dojímavo svojou jednoduchosťou a eleganciou.

Okolo mestečka je tiež množstvo cyklistických a turistických trás, pozdĺž ktorých sa nachádza množstvo kameňových hrád, zřícenín a hradov, ktoré sú súčasťou histórie regiónu. Navštívením Biertanu tak môžete výborne spojiť turistiku s kultúrnym zážitkom.

Letenky do Rumunska sú stále dostupnejšie a mnohokrát sa variažujú aj podľa obdobia, v ktorom plánujete cestu. Ak hľadáte jedno z najromantickejších miest tretieho talianskeho kráľa Carola, mestečko Biertan je tou pravou voľbou. Rozbaliť kufre a užiť si čaro tejto krajiny je stále viac obľúbené.


Počasie Rumunsko Biertan


Rumunsko je krásna krajina so zaujímavou históriou a kultúrou. Biertan, malé mestečko nachádzajúce sa vo väčšej oblasti Transylvánie, je miestom bohatej histórie a kultúrneho dedičstva. Pri hovore o počasí v Biertane, zohľadniť treba celkové klimatické podmienky v rumunskom regióne.

Biertan sa nachádza v horskej oblasti, kde vládne kontinentálne podnebie s výraznými rozdielmi v teplotách medzi zimou a letom. Letá sú teplé a suché, s priemerom teplôt dosahujúcim okolo 25 stupňov Celzia. Avšak, západné a južné veterné prúdy môžu priniesť občasné búrky a zrážky. Jeseň sa vyznačuje miernymi teplotami a častými padavinami.

Zima v Biertane býva studená a suchá. Teploty klesajú pod bod mrazu a intenzívny vietor môže zvýšiť pocitovú teplotu ešte ďalej. Zimné mesiace sa vyznačujú nízkymi vlhkosťami a minimom zrážok.

Naopak, jar je pre Biertan ideálnou ročnou dobou. Vzduch je svieži, ale nie príliš chladný a často sa vyskytujú krásne, jasné dni. Taktiež sa zvyšuje množstvo zrážok a príroda sa prebúdza z v zimného spánku.

Celkovo sa v Biertane dá očakávať striedanie teplejších a krajších dní s obdobím chladnejších a daždivých dní. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne miesto, odporúča sa vziať si so sebou oblečenie vhodné pre rôzne podnebie. Biertan ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť objaviť tento kúsok všedného Rumunska, a to nielen vďaka svojmu krásnemu prostrediu, ale aj svojej bohatej histórii a zaujímavému kultúrnemu dediačstvu.


Dovolenka Rumunsko Biertan


Rumunsko je krajina, ktorá sa v poslednej dobe stáva čoraz populárnejšou medzi turistami z celého sveta. Mnoho ľudí prichádza do Rumunska, aby objavili krajiny plné prírodných krás a malebných miest, ktoré sú prekypujúce históriou a kultúrou. Jedným z najkrajších miest v Rumunsku je mesto Biertan, ktoré sa nachádza v Transylvánii.

Biertan sa stalo obľúbeným turistickým cieľom pre mnohých, ktorí hľadajú pokoj a kľud z všedného života. Biertan sa nachádza v širokom údolí medzi oblúkmi pohoria Transylvánskej Alpy a pohoria Harghita. Okolitá príroda je nádherná – bohatá na horské plesá, hory, zeleň a strhujúce scenérie.

Miestna pamiatka UNESCO – Kostol svätého Trojice, je obrovským lákadlom pre turistov. Kostol bol postavený v 15. storočí a je jedným z najlepších príkladov gotickej architektúry v Transylvánii. Jeho nádherné drevené dvere sú obzvlášť zaujímavou atrakciou, ale aj iné prvky stojaceho kostola, ako napríklad oltár alebo varhany, sú skutočne umeloucne. Celá budova v sebe skrýva nesmierne množstvo záhad a tajomstiev, čím fascinuje návštevníkov.

Ak ste milovníkmi prírody, v blízkosti mesta Biertan sa rondom nachádza niekoľko prekrásnych farských koníkoch. Koníky nie sú len turistickou atrakciou, ale využívajú ich aj miestni na dopravu a prácu na poliach. Navyše, ponúka sa príležitosť so svojimi deťmi sledovať súťaže v jazdení a možnosť si skúsiť samých sa s jazdou.

Okolie mesta je tiež plné rôznych turistických atrakcií, ako napríklad Bârsa, mestečko založené v 12. storočí, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov juhozápadne od mesta Biertan. Zaujímavosťou je aj zrúcanina hradu Biertan, ktorá sa nachádza medzi mestami Sighisoara a Medias vo Vojvodine.

Toto miesto je ideálne na prechádzku po krásnej prírode a objavovanie tajomstiev miestnej histórie. Ak teda premýšľate o dovolenke, ktorá by bola nielen prekrásna pre prírodu a množstvo zaujímavostí, ale kde by ste sa mohli aj trošku zrelaxovať a rozprúdiť kreativitu, rozhodne neváhajte a vyrazte do rumunskej Biertanu. Určite sa to oplatí!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky