Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Burgenland

Počasie Rakúsko Burgenland


Počasie v Rakúsku Burgenland sa líši v závislosti od ročného obdobia a lokalizácie. Burgenland, ktorý leží na východnom okraji Rakúska, je známy svojou slnečnou a suchou klímou, ktorá obzvlášť vyhovuje pestovaniu hrozna a vinárskej kultúre.

V letných mesiacoch môžeme očakávať teploty od 25°C až do 35°C a občasné búrky s krátkodobými dažďami. V tejto dobe sú najteplejšie oblasti v južnej časti, okolo jazera Neusiedler See a prihraničnej lokalite s Maďarskom.

Jeseň v Burgenlande prináša mierne teploty a vysokú vlhkosť, ktoré vytvárajú ideálne podmienky pre zber hrozna. Obe oblasti sa týmto javom prispôsobili a vytvárajú z nich veľké vinárske oblasti s množstvom pestovateľov hrozna.

Zima v Burgenlande môže byť chladná, ale zväčša nie príliš dlhá. Teploty sa pohybujú od 3°C až do -5°C s miernym snežením a menej ako 10 dní ročne s teplotami pod -10°C. Väčšina oblastí v Burgenlande tiež ponúka riešenia zimných športov a je preto obľúbenou turistickou destináciou v zimnom období.

Jar v Burgenlande je obdobím, kedy teploty začínajú stúpať a príroda sa začína prebúdzať. Je to obdobie mnohých vinárskej festivalov a trhov, kde si môžete vychutnať najlepšie vína z miestnych viníc a pokrmov z regiónu.

Celkovo, Burgenland má mierne kontinentálne podnebie s miernymi zmenami teploty medzi ročnými obdobiami. To robí túto oblasť ideálnou pre pestovanie hrozna a vinohradníctvo a zároveň príjemnou celoročnou turistickou destináciou.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Burgenland


1) Aké je hlavné mesto Burgenlandu?
Odpoveď: Eisenstadt.

2) Ako sa volí najväčšie jazero v Burgenlande?
Odpoveď: Neusiedler See.

3) Ktoré vinárske oblasti sa nachádzajú v Burgenlande?
Odpoveď: Neusiedlersee-Hügelland, Mittelburgenland a Südburgenland.

4) Ktoré kúpele sú najpopulárnejšie v Burgenlande?
Odpoveď: Lázně St. Martins a Lázně Bad Tatzmannsdorf.

5) Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Burgenlande?
Odpoveď: Schloss Esterházy, Fertőd Esterházy Palace, National Park Neusiedler See-Seewinkel a Mörbisch am See.

6) Aké je tradičné jedlo v Burgenlande?
Odpoveď: Burgenlandská slanina s cibuľou a chrenom, a Burgenlandské rezance s maku a kyslou smotanou.

7) Aké sú najdôležitejšie svetové dedičstvá v Burgenlande?
Odpoveď: Fertőd Esterházy Palace a krajina Kultúry Podyjia-Dyje.

8) Aké sú najvhodnejšie aktivity pre návštevníkov v Burgenlande?
Odpoveď: Cyklistika, turistika, vinohradnícke túry a kúpanie v jazerách a kúpeľoch.

9) Aké sú najlepšie letné festivaly v Burgenlande?
Odpoveď: Castle Concerts Esterházy, Liszt Festival Raiding a Seefestspiele Mörbisch.

10) Aké sú najlepšie zimné športy, ktoré si môžete vyskúšať v Burgenlande?
Odpoveď: Bežkovanie po značených tratiach a lyžovanie vo vnútorných športových centrách.


Letenka Rakúsko Burgenland


Rakúsko je jednou z najkrajších krajín Európy, známa svojimi horskými scenériami, historickými zámky a kultúrnou bohatosťou. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete potešiť krásou prírody a zároveň si užiť kultúru, potom Rakúsko Burgenland je to pravé miesto pre vás.

Burgenland je najmenší rakúsky štát, ktorý sa nachádza na hranici s Maďarskom a Slovenskom. Je známy svojimi vinohradmi, úžasnou kuchyňou a kultúrnym dedičstvom. Navštíviť môžete nádherne zachované zámky, ako Schloss Esterházy alebo potulovať sa na miestnych trhoch plných miestnych špecialít.

Ak si chcete užiť spoznávanie Burgenlandu, letenka je jednoduchý spôsob, ako sa tam dostať. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Rakúska, vrátane Austrian Airlines, Ryanair a easyJet.

Mnohé z týchto spoločností ponúkajú rôzne letoviská v Rakúsku, vrátane Viedne, ktorá je hlavným mestom krajiny a kultúrnym centrom. Burgenland je od Viedne vzdialený iba niekoľko hodín jazdy autobusom alebo autom.

Ak sa chystáte na návštevu Burgenlandu, určite si nenechajte ujsť jeho kúpele, ktoré sú známe svojimi liečivými prameňmi a lázniami. V skutočnosti, Burgenland je známy ako "raj kúpeľov" a môžete si tu užiť množstvo zábavy a relaxu.

Burgenland je tiež domovom mnohých výnimočných vinárov, a preto sa určite vyberte na degustáciu miestnych vína. K najznámejším patria Welschriesling, Blaufränkisch a Zweigelt.

V Burgenlande nájdete množstvo krásnych cyklotrás, vďaka ktorým si môžete užiť okolitú prírodu a kultúrne pamiatky. Ak sa snažíte o aktívny turistický zážitok, potom si nenechajte ujsť návštevu národného parku Neusiedler See-Seewinkel, ktorý je dobrou možnosťou pre pešiu turistiku a pozorovanie vtákov.

Nakoniec, ak sa vraciate z Burgenlandu a máte čas na zastávku v hlavnom meste Rakúska - Viedni, nezabudnite navštíviť jeho pamiatky a muzeá. Vyberte sa na prechádzku po starom meste, navštívte národnú operu, záhradu Schönbrunn a iné.

V súhrne je Burgenland skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú spojenie medzi prírodou a kultúrou. Letenka do Rakúska Burgenland je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú cestovať a spoznávať nové krajiny a miesta. Je to miesto, ktoré navštevujú milovníci vína, kultúry a prírody, takže určite nečakajte a plánujte svoju návštevu.


Ubytovanie Rakúsko Burgenland


Rakúsko Burgenland je jedným z najkrajších regiónov Rakúska a má mnoho ponúk pre turistov. Tento región so svojou krásnou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom privádza návštevníkov z rôznych kútov sveta.

Ak sa plánujete navštíviť Rakúsko Burgenland, výber vhodného ubytovania je kľúčovým faktorom pre váš pobyt. V dnešnej dobe existuje mnoho možností ubytovania, ktoré sa líšia v závislosti od vašich preferencií a potrieb.

Jednou z populárnych možností ubytovania pre návštevníkov sú hotely. V Burgenlande môžete nájsť hotely rôznej úrovne, ktoré sú vhodné pre návštevníkov s rozpočtom aj tých náročnejších. Od luxusných hotelov v centre mesta až po lacnejšie možnosti v okolí, tu nájdete všetko podľa vašich predstáv.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a nezávislosti, sú k dispozícii apartmány a penzióny. Tie sú obzvlášť vhodné pre návštevníkov, ktorí plánujú dlhší pobyt a potrebujú si uvarovať jedlo alebo si denne pripraviť raňajky.

Ak ste milovníkom prírody, môže byť pre vás ideálnou možnosťou ubytovania kempovanie. V Burgenlande sú k dispozícii mnohé kempy, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú jedinečnú prírodu a zážitky.

Okrem toho, Rakúsko Burgenland ponúka aj netradičné možnosti ubytovania, ako sú napríklad vinárske domy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vinohradov a sú obľúbené pre svoju uvoľnenú atmosféru.

V závislosti od toho, pre akú formu ubytovania ste sa rozhodli, nájdete v Burgenlande mnoho možností pre príjemný pobyt v tomto fantastickom regióne. Či už hľadáte luxus alebo útulnosť, ideálne ubytovanie v Rakúsko Burgenland nájdete na každom kroku. Stačí si len vybrať to správne pre vás a užiť si krásy tohto úchvatného miesta.


Dovolenka Rakúsko Burgenland


Rakúsko je krajinou plnou kultúry, histórie a úchvatných prírodných krás. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších oblastí Rakúska je Burgenland, kde návštevníci môžu objaviť úchvatné vinohrady, jazerá a nádherné historické pamiatky.

Burgenland sa nachádza východne od Viedne a na juhu hraniciu s Maďarskom. Je to región bohatým na jazerá, ako je Neusiedlerské jazero, ktoré sa rado navštevuje kvôli jeho krásnym plážam a vodným športom, ako napríklad windsurfing. Okrem toho Burgenland ponúka aj bohatú pamiatkovú kultúru, ktorá sa datuje do čias rímskej ríše.

Medzi najvýznamnejšie pamiatky v Burgenlande patrí hrad Lockenhaus, ktorý sa nachádza uprostred zalesneného územia a bol postavený v 13. storočí. Je to skvelé miesto na prechádzky a fotografovanie. Ďalšou klenotom regiónu je hrad Forchtenstein, romantický zámok s krásnymi záhradami, ktorý bol postavený v 13. storočí a slúžil ako strážna veža.

Okrem toho je Burgenland známy aj pre svoje vína. Oblasť je domovom najlepších viníc v Rakúsku a ponúka skvelé degustácie vín, ako napríklad vínnych oblastí Neusiedlersee a Blaufränkisch, kde môžete ochutnať miestne druhy, ako napríklad vynikajúce cuvée, Chardonnay alebo Riesling.

Po tvrdivom dni objavovania krás Burgenlandu si môžete oddýchnuť v niektorom z kúpeľov. Prirodzené minerálne pramene sú miestnym pokladom a ponúkajú unikátne liečivé účinky.

Rakúsko Burgenland je miesto, kde si môžete oddýchnuť, objaviť krásy prírody, historické pamiatky a ochutnať skvelé vína. Je to nádherná destinácia pre tých, ktorí hľadajú niečo nové a zaujímavé a túžia objaviť nádherný región plný kultúry, histórie a prírodných krás.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky