Objavte lety za najlepšie ceny

Peru Churup Lake

Ubytovanie Peru Churup Lake


Churup Lake je nádherné jazero v peruánskom Andách, ktoré je veľmi populárnym cieľom turistov. Ak sa rozhodnete navštíviť tento kúzelný kúsok zeme, potrebujete sa ubytovať, a preto sme pre vás zostavili zoznam najlepších ubytovacích zariadení v okolí.

1. Refugio Churup

Refugio Churup sa nachádza v tesnej blízkosti jazera Churup a ponúka jednoduché, ale príjemné ubytovanie s nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Je to ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú jednoduchú a lacnú ubytovanie.

2. Lodge Parque Natural Churup

Lodge Parque Natural Churup je rozkošné ubytovanie medzi Andami a ponúka luxusné ubytovanie, bazén, reštauráciu a bar. Tento hotel je ideálny pre turistov, ktorí si chcú užiť pobyt v prírode, ale zároveň nechcú opustiť pohodlie svojho domova.

3. La Casa de los Tioz

La Casa de los Tioz je jedinečné ubytovanie s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu a ponúka tradičné peruánske jedlá. To všetko robí z tohto miesta ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú autentické peruánske zážitky.

4. Hospedaje Los Cactus

Hospedaje Los Cactus je pokojné a pohodlné ubytovanie, ktoré je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú útočisko pred rušným mestom. Tento hotel je vybavený základnými potrebami a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

5. Albergue Don Bosco

Albergue Don Bosco je krásne ubytovanie s výhľadom na jazero Churup. Hotel ponúka tiež reštauráciu a bar, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú užiť chvíľu oddychu a relaxu.

V Peruánskych Andách môžete nájsť množstvo krásnych oblastí, ale jazero Churup stojí za to vidieť. Pri výbere ubytovania pre váš pobyt v tejto oblasti by ste si mali zvoliť miesto, ktoré vám najviac vyhovuje, ale zároveň vám pomôže zažiť krásu tohto miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Churup Lake


Čo je Churup jezero?

Churup Lake je alpské jezero v peruánských Andách, nachádzajúce sa v blízkosti mesta Huaraz.

Ako sa dostanem k Churup jezeru?

Z Huarazu sa môžete dostať k Churup Lake autobusom alebo taxíkom a potom musíte prejsť 5-hodinovú turistickú trasu.

Je potrebné si zobrať s sebou niečo špeciálne na túru k Churup jezeru?

Áno, mali by ste mať vhodné turistické oblečenie, obuv na chôdzu, slnečné okuliare, opaľovací krém, vodu a jedlo.

Je dovolené plávať v Churup jezere?

Nie, kvôli obmedzeniam životného prostredia a na ochranu zdravia návštevníkov je kúpanie zakázané.

Koľko času by som mal pridať na turu k Churup jezeru?

Túra trvá približne 5 hodín, takže by ste mali pridatoť ďalšie 1-2 hodiny pre obhliadku jazera.

Koľko stojí vstup na Churup jezero?

V súčasnosti (2021), vstup na Churup Lake stojí 10 soľov za osobu.

Aké iné miesta v okolí by mal návštevník vidieť?

Huaraz ponúka množstvo turistických atrakcií, vrátane ďalších krásnych jazier, ako je Huascarán, Llanganuco, Parón a mnoho ďalších. Taktiež si môžete vyskúšať rôzne turistické aktivity, ako je rafting, horolezectvo alebo jazdenie na koni.


Počasie Peru Churup Lake


Peru je známe svojou fascinujúcou prírodou a pamiatkami, ale aj svojim nezvyčajným počasím. Ak sa chystáte navštíviť Peru, návštevu Churup Lake by ste si určite nemali nechať ujsť. Nachádza sa v blízkosti mesta Huaraz a ponúka krásne výhľady na okolité hory a jazero.

Aké je počasie v tomto zaujímavom kúte Perua? Churup Lake sa nachádza v Andách, kde je počasie ovplyvnené horským klimatom. Najvhodnejšie obdobie na návštevu je sušné obdobie, ktoré sa vyskytuje od maja do septembra. Počas tohto obdobia môžete očakávať suché, ale chladné počasie. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 15 stupňov Celzia.

Avšak, ak sa rozhodnete navštíviť Churup Lake v období mája až septembra, pretože budete mať šancu zažiť krásnu obdobie zimy v Andách, keď sa na hory vytvárajú nádherné snehové vrcholy a jazero je pokryté tenkou vrstvou ľadu.

Ak sa chystáte navštíviť Churup Lake v období daždivých mesiacov, od októbra do apríla, môžete očakávať viac zrážok. Premávka cestou k jazeru je menej bezpečná, ale za to budete mať príležitosť vidieť množstvo vodopádov a riek, ktoré tekú z hôr.

Je dôležité si uvedomiť, že počasie v Andách je veľmi nepredvídateľné, preto si pri plánovaní návštevy Churup Lake musíte byť pripravení na všetky možnosti. Teploty môžu byť nízke, takže by ste si mali zobrať dostatok vrstiev oblečenia, aby ste sa udržali v teple.

Kráľovstvo Andov ponúka nádhernú sceneriu celej kozmickej scény. Či už návštevou Churup Lake alebo iných miest v Andách, uistite sa, že ste plne pripravení na zmenu počasia. Buďte opatrní a užite si krásu, ktorá vás obklopuje v tomto úchvatnom kúsku sveta.


Dovolenka Peru Churup Lake


Peru je krajina plná nádherných prírodných scenérií a histórie. Ak hľadáte dovolenku, ktorá zahŕňa turistiku a dobrodružstvo, tak by ste mali navštíviť oblasť okolo jezera Churup.

Jezero Churup sa nachádza v oblasti Huaraz v peruánskych Ándach. Toto jezero patrí k najkrajším a najznámejším miestam v pohorí Cordillera Blanca.

Cesta k jezeru je náročná, pretože sa nachádza vo vysokohorskej oblasti, ale je to určite stojí za to. Cesta vedie cez horské obce a rušné mestá, kde sa môžete potápať do kultúry a životného štýlu peruánskych ľudí.

Pri príchode k jezeru Churup sa ocitnete v nádhernom prírodnom údolí obklopenom patagónskymi hory. Jezero Churup samotné je obklopené ľadovcami a ponúka vodné aktivity vrátane raftingu a kajakovania.

Ak ste nadšený turista, môžete sa pokúsiť zvládnuť chodník na vrchol hory Churup, ktorá sa nachádza nad jezerom. Táto cesta je príležitosťou vidieť obrovské ľadovce a závratné pohľady na okolité pohoria.

Okrem turistiky a vodných aktivít je oblasť okolo jezera Churup populárna aj pre milovníkov prírody. Môžete sledovať rôzne druhy flóry a fauny, ktoré sú pre túto oblasť bežné. Tu sa môžete stretnúť s guanakom, zvieratami, ktoré sú podobné lamám, ale menšie.

V oblasti Churup Lake môžete nájsť aj rôzne miesta na stravovanie. V okolí jezera sa nachádza niekoľko miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať chuť tradičných peruánskych jedál.

Keď plánujete dovolenku v Peru, nezabudnite uvažovať o návšteve oblasti okolo jezera Churup. Toto je jedno z najkrajších miest v Andách, ktoré ponúka niekoľko aktivít pre turistov a možno dokonca aj zážitok života.


Letenka Peru Churup Lake


Peru is a country that is known for its remarkable natural beauty and diverse landscapes. From the Amazon rainforest to the Andes mountains, Peru has much to offer visitors. One of the most popular destinations in Peru is the Churup Lake, located in the Cordillera Blanca mountain range. If you are planning to travel to Peru, then Churup Lake must be included in your itinerary.

The best way to get to Churup Lake is by flying into Jorge Chávez International Airport in Lima. From there, you can take a domestic flight to Huaraz, which is the closest city to Churup Lake. Several airlines operate flights between Lima and Huaraz, and the cost of the airline tickets varies depending on the airline and the season in which you are traveling.

Once you arrive in Huaraz, you can hire a guide or join a group tour to get to the Churup Lake. It is important to note that the hike up to the lake is not easy, and is only recommended for experienced hikers. The trail takes you through some steep inclines, so it is necessary to be in good physical condition before attempting it.

The hike up to Churup Lake is worth it, though, as you will be rewarded with some of the most breathtaking views that Peru has to offer. The turquoise waters of Churup Lake are surrounded by towering mountains, making it a picture-perfect spot for nature photography. The hike up to the lake takes approximately four hours, but you will feel like you are in a different world as you marvel at the stunning natural surroundings.

In conclusion, the Churup Lake is a must-visit destination if you are traveling to Peru. The journey to the lake may be challenging, but the stunning vistas and natural beauty that awaits you at the end will make it all worth it. So, book your flight to Peru today and add the Churup Lake to your itinerary for an unforgettable experience.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky