Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko Füssen

Dovolenka Nemecko Füssen


Nemecko je jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií medzi Slovákmi. A jedným z najkrajších miest v Nemecku je bezpochyby mesto Füssen. Nachádza sa v južnej časti Bavárska a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Füssene, nemali by ste vynechať jeho najzaujímavejšie pamiatky. Medzi ne patrí predovšetkým zámok Neuschwanstein, ktorý je jednou z najznámejších pamiatok v Nemecku. Tento zámok sa nachádza na západnom konci údolia Alp a bol postavený v 19. storočí za vlády Ludvíka II. Bavorského. Jeho nádherná architektúra a okolitá príroda privádzajú každý rok tisíce turistov.

Okrem zámku Neuschwanstein tu nájdete aj iné zaujímavé historické pamiatky. Kostol sv. Magdalény z 15. storočia, ktorý sa nachádza v centre mesta, je jedným z najdôležitejších. Ďalším zaujímavým miestom je Hohes Schloss – hrad vybudovaný v 15. a 16. storočí. Nachádza sa na námestí mesta a ponúka nádhernú panorámu okolitej krajiny.

Nie je to len počas leta, kedy sa mesto Füssen ožíva. Počas zimných mesiacov môžete vyraziť na blízke lyžiarske strediská, ale aj na prechádzky v zasneženom prostredí. V oblasti Füssen sa nachádza niekoľko dobrých lyžiarskych stredísk, z ktorých najznámejšie sú Tegelberg a Breitenberg.

Füssen sa však neprestáva rozvíjať a stáva sa tiež stále obľúbenejšou dovolenkovou destináciou pre tých, ktorí sa venujú cyklistike alebo turistike. V takom prípade si určite nenechajte ujsť návštevu pohoria Ammergebirge, ktoré sa nachádza v blízkosti Füssenu a ponúka množstvo turistických trás.

Füssen má navyše množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si návštevníci môžu vychutnať tradičné miestne jedlá, ako napríklad klobásu z Nemecka alebo krkovičku s kapustou. Mesto ponúka aj množstvo miest na nakupovanie, kde si turisti môžu zakúpiť suveníry alebo dekoratívne predmety.

Füssen je krásne mesto s množstvom atrakcií pre turistov. Pamiatky, krajina a zaujímavé podujatia, ako napríklad letné hudobné festivaly, robia z tohto mesta perfektné miesto na dovolenku. Takže, ak si hľadáte miesto na oddych a zároveň chcete objaviť niečo nové, vyskúšajte Füssen v Nemecku!


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Füssen


Otázky a odpovede pre turistov cestujúcich do Nemecka a obzvlášť do mesta Füssen môžu byť nasledovné:

1. Aký je časový posun medzi mou domovskou zemí a Nemeckom/Füssenom?
Odpoveď: Nemecko a Slovensko majú rovnaký časový pás, takže nie je žiadna časová zmena.

2. Aký je najlepší spôsob ako sa dostať do mesta Füssen?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať do Füssenu je autom, vlakom alebo autobusom. Môžete si prenajať aj auto na letisku, alebo v meste, aby ste sa mohli pohybovať v okolí.

3. Kde sa nachádza nádražie a ako sa odtiaľ dostanem do centra mesta?
Odpoveď: Füssener nádražie sa nachádza asi 10 minút pešo od centra mesta. Môžete sa do centra dostať aj autobusom alebo taxíkom.

4. Kde nájdem ubytovanie v Füssene a ako si ho môžem rezervovať?
Odpoveď: V Füssene je mnoho možností ubytovania vo forme hotelov, penziónov, apartmánov a ďalších. Rezervácie si môžete urobiť cez internet alebo kontaktný formulár na stránke ubytovateľa.

5. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Füssene?
Odpoveď: Najlepšie turistické atrakcie v Füssene sú Hrad Neuschwanstein, Hrad Hohenschwangau, Staré mesto Füssen, Jazero Forgensee a mnoho ďalších.

6. Koľko stojí vstupenka na Hrad Neuschwanstein?
Odpoveď: Vstupenka na Hrad Neuschwanstein stojí 13 € pre dospelého a 12 € pre študenta alebo seniora.

7. Aké sú otváracie hodiny obchodov v Füssene?
Odpoveď: Väčšina obchodov v Füssene otvára asi o 9.00 ráno a zatvára sa okolo 18.00 alebo 19.00 hodiny.

8. Aké sú tradičné jedlá v Füssene?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Füssene sú napríklad Bavorské knedle, Hendl (kuracie mäso), Spätzle (biele cestoviny), bavorské pivá a mnoho ďalších.

9. Ako sa dá najlepšie preskúmať okolie Füssene?
Odpoveď: Okolie Füssene sa dá najlepšie preskúmať autom alebo na bicykli. Môžete tiež absolvovať organizované túry, ktoré vám pomôžu objaviť skryté klenoty.

10. Ako dlho by som mal zostať v Füssene, aby som si mohol užiť to najlepšie z mesta?
Odpoveď: Odporúčame zostať v Füssene minimálne na 2 alebo 3 dni, aby ste mohli navštíviť najlepšie atrakcie v meste a okolí. Ak máte viac času, zistite si ďalšie možnosti, ako cestovať a objavovať krásne miesta v okolí.


Letenka Nemecko Füssen


Letenka do Nemecka - presne do mesta Füssen, sa zdá byť malou záležitosťou, no v skutočnosti ponúka veľa možností na cestovanie a objavovanie fascinujúceho regiónu. Füssen, miesto so 14 000 obyvateľmi, sa nachádza v južnej časti Nemecka, v oblasti Allgäu, ktorá je známa pre svoju nádheru a prírodné scenérie.

Ak hľadáte miesto na relax, Füssen vám ponúka nádherné jazerá, zelené lúky a čisté rieky, kde si môžete užívať oddych a súkromie. Historické a kultúrne pamiatky mesta zase poskytujú bohatý program pre turistov a cestovateľov. Na vrchole zoznamu návštevy sa nachádza zámok Neuschwanstein, ktorý je posledné dielo budúceho kráľa Bazila II. Jeho nádherná architektúra a majesticita robí z toho miesta najnavštevovanejší hrad v Nemecku.

Füssen je tiež ideálnym východiskom pre ďalšie poznávanie Allgäu. Neďaleko sa nachádza mesto Oberstdorf, ktoré je známe svojimi lyžiarskymi strediskami a ponúka celoročne mnoho možnosti na hiking a cykloturistiku. Milovníci prírody sa budú tešiť z návštevy krásneho parku Naturpark Tiroler Lech, kde môžete vychutnať rozmanité ekologické prvky a prekrásne scenickej trate.

Ako sa dostať do Füssenu z iných krajín sveta? Existuje niekoľko možností, ale letenka sa zdá byť optimálnym spôsobom pre cestovanie z ďalekých krajín, kde iné možnosti sú nepraktické alebo nemožné. Nezabudnite sa pozrieť na letecké spoločnosti a nájsť tie, ktoré ponúkajú najlepšiu dostupnú cenu.

Letenku do Füssenu si môžete zakúpiť online alebo priamo na letisku. Vždy sa uistite, že máte platné víza a doklady potrebné pre prechod cez hranice. V prípade potreby sa poraďte s cestovnou kanceláriou alebo s konzulárnym úradom pre rady a inštrukcie v závislosti na vašom mieste pobytu.

Ako vidíte, letenka do mesta Füssen otvára dvere pre nekonečné možnosti, ako objaviť prírodné, historické a kultúrne záznamy Allgäu a jeho okolia. Nezmeškajte príležitosť splniť si svoje cestovateľské sny a navštívte toto kúzelné mesto už dnes!


Ubytovanie Nemecko Füssen


Füssen je mesto v oblasti Bavorska v Nemecku, ktoré je známe pre svoje historické pamiatky, krásnu prírodu a blízkosť ku krásnym alpským regiónom. Ak si chcete užiť toto krásne mesto, tak potrebujete tiež nájsť vhodné ubytovanie.

Existujú rôzne možnosti ubytovania v meste Füssen, a to od hotelov po privátne ubytovanie. Keďže Füssen je obľúbenou turistickou destináciou, tak je dôležité mať na pamäti, že cena ubytovania môže byť vyššia, najmä počas letných mesiacov alebo v období okolo Vianoc.

Najpopulárnejšie typy ubytovania v Füssene zahŕňajú hotely, penzióny a apartmány. Mnohé hotely sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a majú vynikajúce možnosti stravovania u seba v hoteli. Medzi populárne hotely v Füssene patria napríklad "Hotel Hirsch" alebo "Luitpoldpark-Hotel".

Ak radi cestujete individuálne a preferujete intímne ubytovanie, tak sa v meste nachádza množstvo penziónov. Tieto penzióny vo Füssene sú prevažne rodinné podniky, ktoré ponúkajú svojim hosťom tam, kde to je možné, aj domáce raňajky alebo malé občerstvenie. Penzióny v Füssene sú ideálne pre tých cestovateľov, ktorí sa chcú ponoriť do miestnych tradícií a zvykov.

Poslednou možnosťou ubytovania sú apartmány, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí sa chcú ubytovať spolu. V meste Füssen a jeho okolí nájdete viacero apartmánov s dvoj-, troj- alebo štvorlôžkovými izbami. Väčšina apartmánov má aj kuchyňu, čo Vám umožní variť si vlastné jedlá.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, Füssen ponúka svojim návštevníkom romantické uličky, zaujímavé múzeá a krásne krajinné oblasti, ktoré Vás okúzlia. Ak teda hľadáte miesto na dovolenku, ktoré kombinuje históriu a kultúru s prírodou a relaxom, potom je Füssen určite skvelou voľbou.


Počasie Nemecko Füssen


V strede Európy sa rozprestiera krásna krajina Nemecka, ktorá ponúka fascinujúcu históriu, kultúru, ale aj rôzne scenérie a počasie. Medzi najkrajšie oblasti v Nemecku patrí Füssen, ktoré leží v južnej časti krajiny a susedí s Rakúskom.

Füssen je miesto, ktoré je obklopené Alpami a preto sa musíme pripraviť na zmenu počasia a rozmanité klimatické podmienky. Mesto Füssen má kontinentálne podnebie s teplými a vlhkými letami a studenými zimami. Vzhľadom k tomu, že mesto leží v horskej oblasti, môže byť klima veľmi zmenlivá a náhla zmena počasia je tu bežná.

V lete sa teploty v meste môžu pohybovať od 19 °C do 27 °C, s teplými slnečnými dnami, ale tiež s obdobiami dažďa. V zime sa teploty môžu pohybovať od -1 °C do 6 °C a najlepším obdobím na návštevu sú mesiace december a január, keď si môžete užiť vianočné trhy a lyžovanie na blízkych svahoch.

Ak plánujete svoju návštevu v lete, nezabudnite si počas svojej cesty do mesta Füssen zobrať slnečné okuliare, ochranný krém proti slnečnému žiareniu a klobúk, pretože slnko môže byť veľmi silné. V zime neskôr popoludní býva tmavšie, takže si nezabudnite zobrať so sebou aj reflektory a návleky na topánky.

Všetky ročné obdobia majú svoje čaro, ale najlepšie obdobie pre návštevu mesta Füssen je v jarnom období alebo na jeseň, keď je počasie slnečné a príjemné, a turisti sa môžu prechádzať po meste a užívať si malebné scenérie.

Celkovo je Füssen fascinujúce miesto, ktoré ponúka návštevníkom úžasné scenérie a kultúru. Nech už plánujete návštevu kedykoľvek v priebehu roka, budete určite požiadaní o zvládnutie rozmanitých klimatických podmienok, ktoré toto miesto ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky