Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Taunggyi

Dovolenka Myanmar (Barma) Taunggyi


Myanmar, formerly known as Burma, is a country that has recently opened up for tourism. Its rich cultural heritage and stunning landscapes have made it an appealing destination for travelers far and wide. Among the many attractions in Myanmar, Taunggyi stands out as a destination that is worth exploring.

Taunggyi is the capital of the Shan State and is situated in the eastern part of the country. It is surrounded by beautiful hills, making it an ideal location for hiking and trekking. The town is famous for its hot-air balloon festival, which takes place annually in November.

The festival attracts tourists from all over the world who come to witness the colorful hot-air balloons of various shapes and sizes filling up the sky. The festival lasts for five days and is a celebration of the ancient tradition of sending hot-air balloons into the air to ward off evil spirits.

Apart from the festival, Taunggyi is also home to a beautiful lake called Inle. The lake is surrounded by lush green hills and is known for its unique floating gardens. The gardens are cultivated by the local people and are made up of large clusters of water hyacinth and other water plants that are held together by bamboo poles.

Visitors can hire boats to explore the lake and visit the nearby villages. It is a great way to experience the local culture and lifestyle. Another attraction in Taunggyi is the Shwe Phone Pwint Pagoda, which is situated on a hilltop and offers stunning views of the surrounding countryside.

For those who love hiking, Taunggyi has plenty to offer. The nearby Shan Hills are home to several trekking trails that take you through lush green forests and tea plantations. The trails offer stunning views of the hills and valleys, and it is a great way to experience the natural beauty of the area.

In conclusion, Taunggyi is a beautiful destination that is worth a visit for those who enjoy exploring new and unique places. Whether it's the hot-air balloon festival, the floating gardens, or the hiking trails, there is something here for everyone. Make sure to add it to your bucket list of places to visit in Myanmar.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Taunggyi


Ospravedlňujeme sa, ale ako AI jazykový model nemáme informácie o najčastejších otázkach a odpovediach týkajúcich sa mesta Taunggyi v Myanmar (Barma). Môžeme však ponúknuť svoje služby pri preklade alebo hľadaní informácií. Ak by ste mali konkrétne otázky, ktoré by sme mohli pre Vás vyhľadať, radi Vám s tým pomôžeme.


Letenka Myanmar (Barma) Taunggyi


Letenka do Myanmaru (Barmy) je momentálne skvelou investíciou do cestovania a objavovania krajiny, ktorá sa ešte stále drží svojej autenticity a starosťami o svoju tradíciu. Jedným z miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je mesto Taunggyi.

Taunggyi je hlavné mesto štátu Shan, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Barmskej nížiny a patrí medzi najväčšie mestá v tejto oblasti. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 4711 stôp n.m. a je známe ako miesto, kde sa každoročne v mesiaci novembri koná slávnosť ohňov a sviečok, známa ako Tazaungdaing Festival.

Okrem festivalu Taunggyi ponúka aj mnoho iných atrakcií pre turistov. Mesto sa môže pochváliť rôznymi pagodami, chrámami, jazerami a nádhernými výhľadmi na hory okolo neho. Niektoré z miest, ktoré určite stojí za návštevu, sú napríklad pagoda Sulamani, chrám Hawnanpawng a jazero Inle.

Okrem toho, Taunggyi ponúka aj rôzne možnosti nákupov a skvelé trhy. Na trhoch si môžete zakúpiť rôzne domáce hand made produkty, ako napríklad tradičné odevy, koberce a kurzy, ktoré sú pre danú oblasť typické.

Cestovať do Taunggyi môžete z mesta Yangon alebo Mandalay. Z Yangonu sa tam dostanete lietadlom s niekoľkými letami denne, pričom let trvá zhruba hodinu a pol. Z Mandalayu sa môžete dostať do Taunggyi s autobusom, ktorý cestu zvládne za zhruba 6 hodín.

V cene letenky do Myanmaru (Barmy) si môžete užiť nie len krásne miestne panorámy, ale aj príležitosť na objavovanie fascinujúcej kultúry a histórie krajiny. Vyberte si letenku do Taunggyi a užite si príjemnú cestu a nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Myanmar (Barma) Taunggyi


Myanmar (predtým známa ako Barma) je krajina v juhovýchodnej Ázii s bohatou kultúrou a históriou. Myanmar sa môže pochváliť množstvom kultúrnych a historických pamiatok, ako aj úchvatnou prírodou a počasím.

Taunggyi leží v juhovýchodnej časti Myanmaru a je hlavným mestom oblasti Shan. Toto mesto je známe svojimi tradičnými oslavami, ako je napríklad Festival pliec (známy aj ako Tazaungdaing), ktorý sa koná každý rok v novembri. Ale aké je počasie v Taunggyi?

Počasie v Taunggyi je ovplyvnené horským terénom oblasti. Mesto leží na približne 1430 metroch nad morom, čo znamená, že tu býva chladnejšie počasie ako v iných častiach Myanmaru.

Zima v Taunggyi prebieha od decembra do februára a teploty môžu klesnúť až na 5 ° C. Začiatkom jari, od marca do mája, teploty sa zvyšujú na priemerných 25 ° C. Vlhkosť vzduchu v tejto dobe sa pohybuje okolo 50-60 percent.

Leto, od júna do augusta, prináša monzúnové obdobie. Toto obdobie prináša zvyčajne hojné zrážky a vyššiu vlhkosť vzduchu. Teploty sa však stále držia na priemerných 24 ° C.

Jeseň v Taunggyi, od septembra do novembra, je obdobím sucha a minimálneho dažďa. Teploty sa pohybujú okolo 26 - 27 ° C a vzduch je suchý a menej vlhký.

V Taunggyi môže byť počasie pomerne nepredvídateľné, ale keďže mesto leží vo vnútrozemí krajiny, môžete sa tešiť na chladnú a sviežu klimu počas celej roka. Ak sa chystáte na návštevu, nezabudnite si so sebou priniesť aj teplejšie oblečenie, najmä ak cestujete v zime.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Taunggyi


Myanmar, známa aj pod starším názvom Barma, je veľmi zaujímavou a kultúrne bohatou krajinou. Táto krajina je domovom mnohých etnických skupín a ponúka návštevníkom mnohé unikátne zážitky. Ak plánujete navštíviť Myanmar, určite si nechajte čas aj na Taunggyi - toto mesto ponúka návštevníkom mnohé možnosti ubytovania.

Taunggyi sa nachádza v oblasti Šan, v juhovýchodnej časti Myanmaru. Mesto sa nachádza na vyvýšenine a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Taunggyi je tiež známe svojimi festiválmi, ktoré majú korene v tradičných rituáloch etnických skupín, ktoré tu majú svoje korene.

Ak hľadáte ubytovanie v Taunggyi, nájdete tu mnohé hotely a penzióny. Niektoré z najlepších ubytovaní tek mesta sú:

1. Pristina Hotel and Services Apartment - Tento hotel ponúka návštevníkom moderné ubytovanie a vybavenie, ktorý poskytuje komfort a pohodlie. Väčšina izieb ponúka klimatizáciu, chladničku a bezplatný internet.

2. Taunggyi Hotel - Tento hotel sa nachádza v úplnom centre Taunggyi a ponúka svojim hosťom príjemné ubytovanie v klasickom štýle. Z izieb je krásny výhľad na mesto a okolitú krajinu.

3. Treasure Hotel Taunggyi - Tento hotel je známy svojou luxusnou atmosférou a príjemnou službou. V hoteli sa nachádza aj reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá.

4. Elite Hotel - Tento hotel ponúka ubytovanie za rozumnú cenu a vybavenie, ktoré poskytuje komfort a pohodlie. Hotel sa nachádza v blízkosti mnohých turistických atrakcií v Taunggyi.

Navyše, v Taunggyi sa nachádza aj mnoho hostílov a ubytovníkov, ktoré ponúkajú cenovo dostupné a jednoduché ubytovanie. Takže ak chcete spoznať miestnych ľudí a získať skutočný zážitok z pobytu v Taunggyi, môžete si vybrať ubytovanie v jednom z týchto hostílov.

V každom prípade, nech si vyberiete akékoľvek ubytovanie v Taunggyi, môžete sa tešiť na mesto plné zaujímavých miest a kultúrnych skvostov. Ak plánujete návštevu Myanmar, určite sa oplatí zahrnúť Taunggyi do svojho itinerára a vychutnať si pobyt v tomto čarovnom meste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky