Objavte lety za najlepšie ceny

Mosambik Benguerra Island

Dovolenka Mosambik Benguerra Island


Mosambik je krajina objavovania a dobrodružstva, plná kontrastov a nezabudnuteľných zážitkov. Ak hľadáte pokoj a relaxáciu na dokonalej exoticko-plážovej dovolenke, mali by ste sa vrhnúť do objavovania Benguerra Island.

Benguerra Island je ostrov ležiaci v Indickom oceáne, okolo 15 kilometrov od mosambického pobrežia. Ostrov sa nachádza medzi kanáli a lagúnami, ktoré ho obklopujú, a je známy pre svoje pôvabné biele piesočné pláže, pohostinných obyvateľov a ekskluzívne letovisko.

Benguerra Island je domovom pre languory, tenkochvostých tuleňov, morských korytnačiek, malých modro-hnedých stingrayov, klenotnatých chobotníc a rybárov, ktorí sa spájajú s morskej vody rybolovom po celý rok.

Ostrov ponúka plno veľkým možností ako sa zrelaxovať. Na plážiach na ostrove si môžete vychutnať vodné športy, kajaky, jazdu na koňoch, prechádzky po pláži či masáže z čistého oleja z kokosového orecha, ktoré vám prinesú pocit relaxácie.

K dispozícii je aj niekoľko historických miest a miestnych obyvateľov, ktorí sú veľmi pohostinní a radi zdieľajú svoje kultúrne pozadie s návštevníkmi.

Nie sú tu žiadne výlety na lodi, keďže morské prúdy sú tu značne silné, takže si môžete vychutnať pobrežie spolu s vodou v kľude a pohode. Využite jedinečnú príležitosť návštevy tejto úžasnej partie Afriky, ktorá je pestovaná biodiverzitou a rozmanitou kultúrou.

V inej časti ostrova môžete spoznať niekoľko rôznych miest a prežiť tam tak nezabudnuteľné chvíle nielen vodného, ale i pozemného športu, ako sú jazdenie na koni, bicyklárske výlety a treking po okolí.

Pri všetkých týchto možnostiach, bude ťažké odolať kúzlu Benguerra Islandu a nevydať sa na túto úžasnú dovolenku. Mosambik má veľa ponuknúť pre každého, kto sa chce vrátiť späť k prírode a zažiť prírodné krásy. Vychutnajte si krásu Indického oceánu, ktorý má okolo seba množstvo skrytých pokladov. Na Benguerra Islande si užite to najlepšie z tejto exotické krajiny a objavte malý kúsok neba.


Počasie Mosambik Benguerra Island


Mosambik Benguerra Island je zemepisný ostrov v Indickom oceáne, nachádza sa len niekoľko kilometrov južne od pobrežia Mosambiku. Tento ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, azúrovými vodami a úchvatnou prírodou. Vzhľadom na jeho polohu v rovníkovom pásme sa na Benguerra Island očakáva tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia po celý rok.

Celoročné teploty na Benguerra Island sú pomerne konzistentné a stabilné, s priemernými teplotami okolo 26 stupňov Celzia. Obdobie od mája do októbra je v zásade suché obdobie, kedy je teplota najpríjemnejšia a slnko svieti celý deň. Vlhkosť v tomto období klesá a v zásade nezostáva nižšia ako 80 percent. Toto je obdobie, kedy sú pláže najkrajšie a voda najjasnejšia. Je to ideálny čas na relaxáciu na pláži, opaľovanie sa, ale aj na aktivitu v mori, ako je napríklad potápanie, surfovanie alebo lovenie rýb.

Na Benguerra Island sa môžu vyskytnúť silné búrky a cyklóny, ktoré sú spôsobené vysokou teplotou vody Indického oceánu. Je najlepšie navštíviť ostrov mimo obdobia cyklónov, ktoré sa obvykle vyskytujú od decembra do marca. V tomto období môže byť na ostrove veľa búrok a riziko záplav je vysoké. Návštevníci by si mali na tieto obdobia dávať pozor a informovať sa o miestnych podmienkach pred cestou.

Mosambik Benguerra Island zahŕňa množstvo prírodných krás a ponúka množstvo aktivít a zážitkov. Teploty sú prijemné a stabillne počas celého roka a návštevníci sa môžu tešiť na nádherné pláže a čistú vodu. V zásade, najlepšie obdobie na návštevu tohto ostrova je od mája do októbra, kedy je počasie stabilné a vhodné na množstvo aktivít. Vzhľadom na prítomnosť cyklónov je však nevyhnutné informovať sa o miestnych podmienkach a postupovať opatrne, ak sa planujete návštevu v inom čase.


Najčastejšie otázky a odpovede Mosambik Benguerra Island


Otázky:
1. Aké aktivity je možné na ostrove Benguerra Island robiť?
2. Ako sa dostanem na ostrov Benguerra Island?
3. Ktoré hotely alebo ubytovacie zariadenia sú dostupné na ostrove Benguerra Island?
4. Aké je počasie na ostrove Benguerra Island v rôznych mesiacoch?
5. Aké sú zvyčajné ceny za ubytovanie a stravu na ostrove Benguerra Island?
6. Mám sa báť nebezpečenstva divých zvierat na ostrove Benguerra Island?
7. Ktoré miesta na ostrove Benguerra Island by som nemal vynechať?
8. Ako si môžem zabezpečiť potrebné povolenia a víza na cestu do Mosambiku?
9. Je bezpečné cestovať do Mosambiku a na ostrov Benguerra Island?
10. Aký jazyk sa najčastejšie používa na ostrove Benguerra Island a v Mosambiku všeobecne?

Odpovede:
1. Na ostrove Benguerra Island sa dá robiť potápanie, surfovanie, rybolov a jazda na koni.
2. Na ostrov sa väčšinou dostanete lietadlom alebo lodou.
3. Na ostrove sú k dispozícii luxusné hotely a ubytovacie zariadenia pre každého.
4. Počasie na ostrove je celoročne teplé a suché. V zimných mesiacoch môže v noci ochladnúť.
5. Ceny sa líšia podľa poskytovateľa, ale ubytovanie a strava sú zvyčajne drahšie ako v iných častiach Mosambiku.
6. Na ostrove sa nevyskytuje množstvo nebezpečných zvierat, ale treba byť opatrný pri plávaní v oceáne.
7. Na ostrove by ste nemali vynechať návštevu Národného parku Bazaruto a plavbu na priehradách Santa Carolina a Magaruque.
8. Na cestu do Mosambiku sa potrebuje vízum a povolenia je potrebné získať na mieste.
9. Existujú určité bezpečnostné riziká pri cestovaní do Mosambiku, takže je potrebné byť opatrný a dodržiavať miestne zvyky.
10. Portugalský jazyk je oficiálnym jazykom v Mosambiku a používa sa aj na ostrove Benguerra Island.


Ubytovanie Mosambik Benguerra Island


Benguerra Island je ostrov na východnom pobreží Mosambiku, ktorý je známy svojimi nádhernými bielymi plážami, jemným pieskom a krištáľovo čistým morom. Svojou exoticitosťou a romantickou atmosférou je Benguerra Island napriek tomu menej navštevovaným miestom pre turistov, ktorí hľadajú útočisko pred každodenným zhonem.

Ak plánujete svoju dovolenku na Benguerra Islande, mali by ste sa zabezpečiť ubytovanie, ktoré Vám zabezpečí úplný komfort a pohodlie počas pobytu. Na ostrove nájdete niekoľko možností ubytovania, ktoré sa od seba však líšia najmä cenou a luxusom.

Medzi najluxusnejšie možnosti ubytovania na Benguerra Islande patrí azda Benguerra Lodge, ktorá sa nachádza na juhu ostrova. Tento luxusný resort ponúka ubytovanie vo vybavených vílach s vlastným bazénom, s prístupom k pláži, wellness centrom a mnohými inými službami. Okrem toho hotel zabezpečuje aj súkromné prehliadky ostrova, potápačské výlety a mnohé ďalšie aktivity.

Ak hľadáte niečo menej luxusné, môžete sa ubytovať v miestnych bungalovoch. Tieto bungalovy sú často využívané na ubytovanie hostí so stredným rozpočtom, ktorí hľadajú pohodlie a jednoduchosť. Aj tieto bungalovy sa nachádzajú priamo na pláži a poskytujú úplný pocit pokoja a oddychu.

Kto by radšej neubytúval v hoteli alebo v bungalove, môže si prenajať aj kompletné vily. Na Benguerra Islande nájdete aj niekoľko typov súkromných vil s veľkými záhradami a s bazénmi. V súkromí tak môžete nesústredene relaxovať, vychutnávať si slnko a more a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky s Vašimi blízkymi.

Benguerra Island sú na Mosambiku miestom, kde môžete nájsť ubytovanie na všetky druhy cestovateľov. Svoje ubytovanie si môžete zabezpečiť vopred cez internet alebo na mieste na miestnych turistických kanceláriách. Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek typ ubytovania, užite si slow-life na tomto kúzelnom ostrove, ktorý ponúka neskutočné zážitky, prírodné scenérie a možnosť úplnej relaxácie.


Letenka Mosambik Benguerra Island


Letenka na Benguerra Island v Mosambiku – zážitok, ktorý stojí za to zažiť

Benguerra Island je jeden z najkrajších ostrovov v Mosambiku a ľudia z celého sveta sa sem radi vyberú, aby zažili nezabudnuteľnú dovolenku. Ak sa chystáte na túto nádhernú destináciu, určite je potrebné si predtým zabezpečiť letenku. V tomto článku sa dozviete viac o tom, ako si zabezpečiť letenku na Benguerra Island a aké sú možnosti dopravy na ostrov.

1. Ako si zabezpečiť letenku?

Najčastejším spôsobom dopravy na Benguerra Island je letecky. V Mosambiku je niekoľko medzinárodných letísk, kam sa z rôznych miest sveta dá priamo letieť. Príletové letiská, kam sa môžete dopraviť a následne presunúť dohodnutým dopravcom na Benguerra Island sú v Praie, JHB, Lisabone, Johannesburgu a Nairobi.

Pri výbere letu sa môžete rozhodnúť medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ktoré lietajú do Mosambiku. V súčasnosti je možné letieť napríklad s Qatar Airways, Emirates alebo Turkish Airlines. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od toho, odkiaľ sa vyráža a aká je sezóna. Najlepšie je sledovať ceny a hľadať akcie.

2. Ako sa dostať na Benguerra Island?

Po prílete na letisko poberie cestovateľ z letiska svoj batožinu, a naviguje sa do jedného z letísk v týchto miestach. Odtiaľ si turista vybaví dopravu na ostrov – „transfer“, ako sa tomuto druhu dopravy na ostrov často vraví. Prirodzene, ceny transferu závisia na vzdialenosti medzi letiskom a plážou, z ktorej sa bude nužné na ostrov dostať.

Doprava je zvyčajne zabezpečená triedou „charter“, ktorá znamená, že sa na palubu malého letadla v jednom smere dostanú turisti s jedným letom. Mimochodom, poskytovatelia transferov vedia zabezpečiť aj dopravu na druhej strane spojenia, čiže z pláže opäť na letisko.

3. Čo očakávať na Benguerra Island?

Benguerra Island ponúka nádherné biele piesočné pláže a turistické atrakcie ako potápanie, rybolov a vodné športy. Ostrov je tiež domovom mnohých exotických druhov flóry a fauny, vrátane plazov. Pre milovníkov prírody je to skutočný raj.

Na Benguerra Island nájdete aj luxusné hotely a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá mosambického pôvodu a medzinárodnú kuchyňu. Ak máte radi vynikajúcu kavu, tento ostrov patrí medzi top miesta na svete, kde ju môžete ochutnať.

Celkom určite si na Benguerra Island vychutnáte jeden z najkrajších zážitkov v živote. Cestovanie na ostrov je o to jednoduchšie, že môžete zakúpiť letenku priamo online a zabezpečiť si transfer dopredu. Tento ráj na zemi si určite zaslúži návštevu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky