Objavte lety za najlepšie ceny

Mexiko Teotihuacan

Letenka Mexiko Teotihuacan


Mexiko je krajina, ktorá fascinuje svojou históriou a nádhernými pamiatkami. Medzi najvýznamnejšie atrakcie patrí nepochybne Teotihuacan, veľkolepé archeologické miesto, ktoré sa nachádza asi 50 km severovýchodne od Mexico City. Tu sa nachádza najväčšia pyramída v Severnej Amerike, plno ďalších impozantných stavieb a niekoľko múzeí so zaujímavými exponátmi.

Ako sa sem dostať? Napriek tomu, že Teotihuacan nie je príliš vzdialené od hlavného mesta, môže byť pre návštevníkov ťažké sa sem dostať bez dopravy. Najpraktickejšou možnosťou je objednať si letenky priamo do Mexika, alebo do nejakej z okolitých krajín s nadväzným letom.

Ak sa chystáte na samostatnú cestu, taxíky a verejná doprava v meste sú síce dostupné, ale pre turistov zvyčajne zložitejšie a nepraktickejšie. Riešením je si objednať transfer priamo do Teotihuacan, čo Vám uťaží starosti a zvyšuje pohodlie, a to hlavne po celodennom výlete.

Pri kúpe letenky do Mexika, nezabudnite vopred zistiť, ako vstupuje do krajiny, či potrebujete víza alebo nie a kedy vás bude vyzvaný k tomu, aby ste ich predložili. Mexiko je síce turistami priateľská krajina, ale určité administratívne povinnosti sú potrebné.

V každom prípade, navštívenie archeologického areálu Teotihuacan by mal byť v programe každého, kto navštívil alebo navštívi Mexiko. Úchvatný pohľad na prekrásne pyramídy a dominantné miesto na vrchole krajiny sľubujú nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Mexiko Teotihuacan


Mexiko je krajina, ktorá je plná kultúrnych pokladov, prírodných krás a histórie. Jedným z najfascinujúcejších a najpopulárnejších miest v krajine je Teotihuacan, staroveké mesto pozdĺž trasy medzi Mexico City a Pueblou.

Teotihuacan je jedným z najdôležitejších archeologických záznamov Mayskej kultúry a jeho pamiatky, z ktorých najznámejšími sú Pyramída Slnka, Pyramída Mesiaca a Ciencoša Palác, sú veľmi dobre zachovalé. Toto pôsobivé miesto navštívia ročne desiatky tisíc turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a do pozoruhodnej kultúry tejto oblasti.

Ak hľadáte ubytovanie v Teotihuacane, máte na výber mnoho možností. Od luxusných hotelov až po hostely a kempy, môžete si nájsť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu. Väčšina miestnych hotelov je vzdialená len niekoľko minút pešou chôdzou od archeologického parku, čo umožňuje ľahký prístup k tejto úžasnej pamiatke.

Medzi najlepšie hotely v oblasti patrí Hotel Teotihuacan, ktorý je len pár minút od múzea Teotihuacán, v ktorom sa nachádza expozícia rôznych artefaktov a exponátov, ukazujúcich históriu a kultúru tohto miesta. Hotel ponúka štýlové a pohodlné izby s modernými zariadeniami a klimatizáciou. Okolie hotela je plné zelene a ponúka relaxačnú atmosféru pre hostí.

Ak hľadáte niečo prístupnejšie pre rodiny alebo skupiny, môžete využiť možnosti ako Camping & RV Park Teotihuacán, kde máte možnosť kempovať, čo je skvelá voľba pre cestovateľov, ktorí radi trávia čas v prírode. Majitelia parku ponúkajú tiež možnosti ubytovania v karavanoch, ktoré sú pripravené pre dlhodobé a krátkodobé pobyty. Sú tiež k dispozícii spoločné sprchy a toalety pre všetkých hostí.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v hostele, ako je Casas de Campo, ktorý ponúka lacné, ale kvalitné izby pre turistov po celý rok. Hostel ponúka jednoduché zariadenia, ale veľmi pohodlné a čisté izby. Ich personál je veľmi priateľský a ochotný pomôcť hosťom s akýmikoľvek potrebami.

Teotihuacan je fascinujúce miesto s množstvom zaujímavých pamiatok a bohatou históriou. Ak plánujete návštevu tohto miesta, určite by ste mali zvážiť možnosti ubytovania, ktoré sú k dispozícii v tejto oblasti. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, môžete si byť istí, že si nájdete vynikajúce miesto na ubytovanie, aby ste si mohli užiť všetky krásy, ktoré Teotihuacan ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Teotihuacan


Otázky:
1. Čo je Teotihuacan?
2. Kedy bola Teotihuacan postavená a kto ju postavil?
3. Kde sa nachádza Teotihuacan?
4. Aké pamiatky sa nachádzajú v Teotihuacane?
5. Je možné vstúpiť do pyramídy Slnka?
6. Aké sú vstupné poplatky do Teotihuacanu?
7. Aké sú otváracie hodiny Teotihuacanu?
8. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Teotihuacanu?
9. Sú v areáli Teotihuacanu reštaurácie alebo obchody?
10. Ako sa dostanem do Teotihuacanu z Mexico City?

Odpovede:
1. Teotihuacan je staroveká archeologická lokalita v Mexiku.
2. Teotihuacan bola postavená medzi 1. a 7. storočím a jej stavbu iniciatívnymi boli príslušníci Toltéckej kultúry.
3. Teotihuacan sa nachádza v centrálnej časti Mexika, asi 50 km severovýchodne od Mexika City.
4. V Teotihuacane sa nachádza množstvo pamiatok vrátane Pyramídy Slnka, Pyramídy Mesiaca, Paláca Quetzalpapálotla alebo Ciudadelu.
5. Nie, do pyramídy Slnka nie je možné vstúpiť z bezpečnostných dôvodov.
6. Poplatky sa líšia v závislosti na vstupenke, vstupné bežne začína od 75 mexických peso (približne 3,5 eura).
7. Teotihuacan je otvorená denne od 9:00 do 17:00 (v niektorých obdobiach roka môžu byť otváracie hodiny rozšírené).
8. Najlepším obdobím na návštevu Teotihuacanu je v suchom období od decembra do mája.
9. V areáli Teotihuacanu sú reštaurácie, obchody so suvenírmi a stánky s občerstvením.
10. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Teotihuacanu z Mexico City, je autobusom alebo taxíkom. Jednosmerná cesta trvá približne 1,5 hodiny.


Dovolenka Mexiko Teotihuacan


Mexiko je exotická a vzrušujúca krajina, ktorá ponúka mnoho zážitkov a atrakcií pre turistov. Ak ste uvažovali nad dovolenkou v Mexiku, potom vás určite zaujme miesto Teotihuacan.

Teotihuacan je miesto, ktoré má stále veľa tajomstiev a zvedavosti. Toto miesto ponúka širokú škálu zaujímavých aktivít a atrakcií, ktoré sa určite nebudete chcieť nechať ujsť.

Teotihuacan je antické mesto, ktoré sa nachádza v strede Mexika v oblasti nazývanej "Valley of Mexico". Jeho názov sa prekladá ako "Mesto bohov", a to preto, že hmotné pozostatky tejto kultúry ukazujú, že sa tu nachádzali veľkolepé stavby a súčasne to bolo aj miesto, na ktorom sa mohli ľudia dialinguovať s bohmi.

Niektoré z aktivít, ktoré môžete v tejto oblasti robiť, sú nasledovné:

1. Prechádzky okolo pyramíd

Pyramídy sa nachádzajú vo väčšine kútov mesta. Prejdite sa po ňom a užívajte si panoramatický pohľad.

2. Návšteva múzea

Múzeum Teotihuacán ponúka prehliadku najdôležitejších objavov, ktoré sa tu uskutočnili. Ide o množstvo artefaktov, ktorých cez čas množstvo zbytosti zhaslo.

3. Adrenalínový zážitok

Ak hľadáte niečo viac extrémne, môžete vyskúšať let balónom alebo skok z padákom.

4. Návšteva Grown Art

Zaujíma Vás históriu mesta? V tom prípade sa určite chcete pozrieť na miesto „Grown Art“, ktoré sa nachádza v mieste, kde bolo sídlisko a kde bolo najviac umelcov.

5. Užívajte si gastronomické speciality Mexika

Mexiko ponúka svojim návštevníkom širokú paletu kulinárskych zážitkov. Určite neváhajte vyskúšať tacos, nachos a guacamole.

Ak si už dlho želáte vidieť a spoznať niečo originálne, neváhajte a navštívte Teotihuacán. Budete nadšení z jeho magickej krásy.


Počasie Mexiko Teotihuacan


Mexiko je známe svojou krásnou prírodou, históriou, a samozrejme, počasím. Jedným z najznámejších archeologických miest, ktoré láka množstvo návštevníkov každý rok, je Teotihuacan. Toto miesto sa nachádza približne 50 kilometrov severovýchodne od Mexico City a je plné tajomstiev a histórie starobylého mesiaca.

Počasie v Teotihuacan je ovplyvnené hrebeňovými pohoriami a dažďovými oblasťami, ktoré sa nachádzajú v okolí. Najlepšie obdobie na návštevu Teotihuacanu je od januára do maja. V týchto mesiacoch je počasie skvelé a príjemné, s teplotami sa pohybujúcimi medzi 20 - 25 stupňami Celzia. Množstvo slnečného svetla a malé množstvo zrážok robí z týchto mesiacov ideálne obdobie na prehliadku Teotihuacanu.

Od júna do septembra sa v Teotihuacanu nachádza obdobie dažďov, ktoré sú časté vo veľkom množstve. Teploty sa v tejto dobe pohybujú okolo 24 stupňov Celzia, no vzhľadom na množstvo zrážok bude vaša návšteva náročnejšia. Keďže ide o približne 2000 ročné archeologické miesto, infraštruktúra a cesty sú vo veľmi zlom stave počas dažďov.

Okrem toho, keďže Teotihuacan sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške, počasie tu môže byť chladné aj v lete. Preto je vhodné, aby ste si so sebou priniesli teplejšie oblečenie, najmä v noci.

teda ak plánujete návštevu Teotihuacanu, najlepšie by bolo, keby ste si vybrali mesiace január až máj, keď sú teploty príjemné a slnečné svetlo dodá energiu vašej návšteve. Ak plánujete návštevu v priebehu obdobia dažďov (jún - september), nezabudnite si pridať do batožiny športové oblečenie a vode odolné botasky pre maximálny komfort.

Teotihuacan je skvostom Mexika, ktorý stojí za návštevu. Jeho histórie a krásy sú nekonečné a určite zostanú v pamäti každého návštevníka. Podmienky počasia nie sú prekážkou, ktorá by vám zabránila v jej spoznávaní.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky