Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Mellieha

Počasie Malta Mellieha


Malta Mellieha je známa svojou krásnou plážou a bohatou históriou. Aj napriek tomu sa na túto časť Malty nezabúda aj z pohľadu počasia. Keďže sa nachádza na juhu Stredozemného mora, klima v Mellieha je mediteránska, s miernymi zimami a horúcimi letami.

Počas lete sa teploty v Mellieha pohybujú okolo 30°C, a to hlavne v júli a auguste. Zvyčajne je veľmi slnečno, takže slnečné krémy sú nevyhnutnosťou. Niekedy sa môžu vyskytnúť príležitostné búrky, ktoré dodajú trochu osvieženia, ale trvajú väčšinou len krátko.

V zime sú teploty oveľa nižšie, priemerne okolo 15-20°C. Zvyčajne je vlhko a daždivo, ale zimu v Mellieha nemožno nazvať drsnou. Na jar a na jeseň je počasie skôr miernym, s teplotami okolo 20-25°C.

Voda v Mellieha je najlepšia na plávanie v lete, keď má teplotu okolo 25-26°C. V zime je voda oveľa chladnejšia, preto nie je taká populárna na plávanie ako v lete.

Všeobecne platí, že počasie v Mellieha je výborné na dovolenku počas celého roka. Leto je však najlepšou časťou roka na návštevu tejto časti Malty, kedy turisti môžu využiť všetky možnosti na pláži a relaxovať pri krásnom počasí v príjemnom prostredí.


Letenka Malta Mellieha


Letenky na Maltu: Mellieha

Mellieha, popularne turistické mesto na severe Malty, je skvelým miestom na oddych a relaxáciu. Zamestnaný turisti si tu môžu na chvíľu oddýchnuť od ruchu a stresu veľkomiest a užiť si krásne pláže a turistické atrakcie.

Ak hľadáte letenky na Malta Mellieha, určite nenájdete lepšiu možnosť ako návštevu tejto krásnej oblasti. Letisko Malta International Airport ponúka množstvo možností, ako sa dostať do Melliehy. Najlepšie možnosti sú súkromné taxi, verejné autobusy a vlak. Doprava na Malte je relatívne lacná a efektívna, čo je pre turistov velkou výhodou.

Mellieha ponúka množstvo aktivít a zábavy pre návštevníkov. Kolesárenie, jazda na kanoe, prechádzky po pláži a medzi maltskými dedinkami alebo dokonca prehliadka historických pamiatok, sú len niektoré z možností, ako si tu užiť dovolenku. Pre tých trochu dobrodružnejších turistov, ponúka Mellieha aj snorkeling, potápanie a prelety helikoptérou.

Mellieha je známa svojimi krásnymi plážami a dokonca sa môže pochváliť tým, že v minulosti obsadila prvú priečku v súťaži o najkrajšiu pláž na Malte. Mellieha Bay je najväčšou a najznámejšou plážou v oblasti a ponúka množstvo možností na vodné aktivity pre deti aj dospelých.

Okrem toho, Mellieha ponúka aj množstvo možností na nákupy a stravovanie. Tu nájdete stánky s tradičnými suvenírmi a keramikou, podniky s miestnymi kuchynskými špecialitami a niektoré z najlepších reštaurácií na Malte.

Letenky na Malta Mellieha sa zvyčajne predávajú za vyššie ceny ako letenky do iných regiónov na Malte, ale stojí to za to. Môžete si byť istí, že návšteva Melliehy vám poskytne dokonalú dovolenku. S krásnymi plážami, množstvom turistických atrakcií a príležitosťou k odpočinku a relaxácii - Mellieha je skvelou voľbou pre vašu nasledujúcu dovolenku.


Dovolenka Malta Mellieha


Malta Mellieha je jedno z najkrajších miest, ktoré by si určite mal navštíviť na svojej dovolenke. Nachádza sa na severe Malty, a v posledných rokoch sa stala obľúbeným miestom pre turistov, a to z viacerých dôvodov.

Pláže

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa turisti radi vracajú do Melliehy, sú bezpochyby pláže. Malta je známa svojimi krásnymi plážami, a Mellieha nesklamala. Tu nájdeš pláže pre každého - od tých s pevným pieskom, po malé skalnaté zátoky. Najznámejšia z Melliehských pláží je Ghadira Bay, ktorá je najväčšou plážou na Malte a je obľúbená najmä pre svoj plytký vstup do mora.

Historické pamiatky

Malta má bohatú históriu a Mellieha nie je výnimkou, nájdeme tu mnoho historických pamiatok. Najvýznamnejšiou z nich je svätynňa Mellieha, ktorá bola vybudovaná v druhej polovici 19. storočia. Ide o jeden z najvyšších a najväčších kostolov na Malte a je zasvätený Pannemárie.

Staré mesto Mellieha

Mellieha staré mesto sa nachádza na kopci nad plážou Ghadira Bay, ktorá má úžasný výhľad na okolitú krajinu. Okolo historického kostola sv. Pavla a sv. Agáty, nájdete množstvo úzkych uličiek a tradičných domov.

Ubytovanie

V Melliehe nájdete množstvo ubytovacích možností, od hotelov a apartmánov, po bungalovy a súkromné vily. Ak hľadáš kvalitné ubytovanie za dobrú cenu, potom by si mal zvážiť apartmán. Mellieha má množstvo pekných apartmánov s vybavenou kuchyňou a čistými izbami.

Zábava

V Melliehe sa nudiť rozhodne nebudeš. Okrem pláže a historických pamiatok, tu nájdeš aj množstvo reštaurácií, barov a nočných klubov. Najlepšou návštevou je večerná prechádzka po uzkej Malej ulici, kde nájdeš množstvo barov a klubov.

Ak hľadáš skvelú dovolenku plnú plážových zážitkov, kultúry a zabávania, tak by si určite mal zvážiť Melliehu. Toto nádherné miesto určite stojí za to, aby si si tam zarezervoval svoju ďalšiu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Mellieha


1. Aké je počasie v Melliehe?

Počasie v Melliehe je často slnečné a teplé, s teplotami v lete dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia.

2. Kam sa dá ísť z Melliehy na výlety?

Z Melliehy sa dá ísť na výlety do okolitých pláží a zátok, do historických miest ako Valletta a Mdina, ale aj do susedného ostrova Gozo.

3. Aké je tamojšie stravovanie?

Malta je známa svojou výbornou kuchyňou, ktorá kombinuje prvky stredomorskej a južoeurópskej kuchyne. V Melliehe nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá, ako sú rabbit stew alebo pastizzi.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Melliehe?

Mellieha ponúka rôzne možnosti ubytovania, od hotelov a apartmánov až po ubytovanie v súkromných domoch a vilách.

5. Aké je tamojšie dopravné spojenie?

Na Malte nájdete mnoho verejných dopravných prostriedkov, ako sú autobusy a taxíky, ktoré vás odvezú k všetkým turisticky atraktívnym miestam.

6. Je Mellieha bezpečné miesto na dovolenku?

Malta je celkovo považovaná za bezpečné miesto na dovolenku a Mellieha nie je výnimkou. Avšak, ako všade inde, treba si dávať pozor na kradnutie a iné kriminálne aktivity.

7. Aké aktivity a atrakcie ponúka Mellieha?

Mellieha ponúka mnoho atraktivít, ako sú pláže, turistické trasy, histórické pamiatky, ako napríklad starobylé kostoly a muzeá, a tiež rôzne vodné aktivity, ako sú surfovanie a potápanie.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Melliehy?

Najlepší čas na návštevu Melliehy je v lete, keď je počasie najteplejšie a pláže sú najatraktívnejšie. Avšak, ak sa chcete vyhnúť väčším davom turistov, odporúčame návštevu v jarných alebo jesenných mesiacoch.

9. Aké sú tamojšie kultúrne zvyky a tradície?

Na Malte trvajú mnohé tradičné festivaly a slávnosti počas celého roka, ktoré sú často spojené s kresťanskými svátkami. Okrem toho, maltská kultúra má bohaté dedičstvo, ktoré sa odráža v architektúre, umení a hudbe.

10. Aké sú náklady na život v Melliehe?

Malta nie je jednou z najlacnejších dovolenkových destinácií, ale náklady na život v Melliehe sú stále relatívne nízke. Ceny za jedlo, ubytovanie a dopravu sú zvyčajne o niečo nižšie ako v iných európskych krajinách.


Ubytovanie Malta Mellieha


Mellieha je krásne malé mestečko nachádzajúce sa na severnej časti Malty. Toto miesto je veľmi populárne medzi turistami nielen kvôli krásnym plážam, ale aj kvôli kvalitnému ubytovaniu a službám v oblasti. Ak sa teda chystáte navštíviť Melliehu v blízkej budúcnosti, pozrite sa na niektoré z najlepších miest, kde si môžete zarezervovať svoje ubytovanie.

1. Maritim Antonine Hotel & Spa
Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie s výhľadom na St. Paul's Bay, Maritim Antonine Hotel a Spa môže byť tou správnou voľbou pre vás. Tento hotel má plne vybavené izby, ktoré sú priestranné a pohodlné. Okrem toho vám hotel ponúka aj Wellness centrum, kde si môžete užiť oddychové masáže a iné procedúry.

2. Luna Holiday Complex
Luna Holiday Complex je jednou z najpopulárnejších možností pre ubytovanie v Melliehe. Tento komplex má niekoľko rôznych izieb, ktoré sú vhodné pre páry aj rodiny s deťmi. Súčasťou komplexu je aj vonkajší bazén, ktorý je ideálny na osvieženie v horúcich letných dňoch.

3. Pergola Hotel & Spa
Pergola Hotel a Spa je ďalším exkluzívnym hotelom v oblasti Mellieha. Tento hotel ponúka izby, ktoré sú zariadené v modernom štýle a majú jedinečne dizajnovaný nábytok. K dispozícii je tiež vonkajší bazén, ktorý sa nachádza na streche hotela a ponúka úchvatný výhľad na more.

4. Solana Hotel & Spa
Solana Hotel & Spa je jedným z najlepších miest na pobyt v Melliehe. Tento hotel ponúka luxusné izby s výhľadom na more alebo na okolité hory. Súčasťou hotela je aj moderné Wellness centrum, kde si môžete užiť oddychové procedúry ako masáže, kúpele a iné.

5. Mellieha Bay Hotel
Mellieha Bay Hotel je ďalšou skvelou voľbou pre ubytovanie v Melliehe. Tento hotel sa nachádza len pár krokov od pláže a ponúka štýlovo zariadené izby s výhľadom na more. Súčasťou hotela je tiež vonkajší bazén, ktorý je ideálny na osvieženie v horúcich letných dňoch.

Okrem vyššie uvedených miest existuje v Melliehe mnoho ďalších hotelov a apartmánov, ktoré dokážu uspokojiť potreby návštevníkov z celého sveta. Takže si môžete byť istí, že nájdete tá správne ubytovanie, kedy navštívite toto krásne miesto. Ak teda chcete zažiť relaxačnú dovolenku na Malte, Mellieha je tou správnou voľbou pre vás.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky