Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Baracoa

Ubytovanie Kuba Baracoa


Baracoa, jedno z najkrajších miest na Kube, je ideálne miesto na relax a oddych. Nachádza sa v priateľskom klimatickom pásme, kde počasie je teplé a vlhké, a je známe svojimi prekrásnymi plážami, miestnymi kuchyňami a bohatou históriou.

Ak sa rozhodnete zúčastniť sa letného festivalu, koniec roka alebo iných podujatí v Baracoa, bude pre vás veľmi dôležité si nájsť správne miesto na ubytovanie. Pretože turistický ruch tu ešte nie je tak rozvinutý ako v iných častiach Kuby, výber ubytovania nie je taký veľký, ale stále si môžete vybrať z niekoľkých možností.

Jednou z možností bývania v Baracoa je nájomný dom. Tieto typy budov sú často veľmi kvalitné a zvyčajne majú veľkú k dispozícii dostatočný počet miest na spanie. Pre turistov, ktorí chcú mať k dispozícii vlastné kuchynské zariadenie, sú domy s kuchyňou výborne vhodné. Tie majú zvyčajne priestranný obývák, oddelený od kuchyne, ktorý umožňuje cítiť sa pohodlne a oddychovať v teplom prostredí.

Ďalšou dobrú možnosťou bývania v Baracoa sú penzióny a hotely. Pre turistov, ktorí sa chcú cítiť ako doma, sú penzióny výborné miesto na ubytovanie. Sú tu väčšinou rodinné penzióny, hostely alebo aj malé hoteliky. Väčšina z týchto zariadení má k dispozícii raňajky, čo je pre mnoho turistov dôležité. Hotely v Baracoa sú väčšie, pohodlnejšie a poskytujú viac komfortu pre turistov, ale nemusia byť tak výhodne situované ako domy na prenájom alebo penzióny.

Je dôležité pochopiť, že Baracoa je malé mesto, takže výber ubytovania nie je s rozhodujúcim faktorom na to, kde a ako strávite vašu dovolenku. Kľúčové rozhodnutie závisí od toho, aký typ zariadenia a služieb vyhovuje vašim preferenciám a finančným limitom.

V Baracoa môžete nájsť vylepšené časti mesta s modernými hotely a letoviskami, ako aj skromnšie oblasti so staršími, ale klenoty rodinných prenájmov.

Ceny ubytovania v Baracoa môžu byť v priemere nižšie ako v iných turistických oblastiach na Kube, ale počítajte s tým, že obmedzený výber ubytovania zvyšuje ceny, ktoré sa môžu vyšplhať až na úroveň, kde sa vám nebudú javiť ako super.

Vybrať si miesto na ubytovanie v Baracoa závisí od mnohých faktorov vrátane vašich preferencií, rozpočtu a požiadaviek na komfort. Napriek tomu, či hľadáte rodinný penzión, malý hotel alebo nájomný dom, určite nájdete to správne miesto na ubytovanie v Baracoa.


Počasie Kuba Baracoa


Kuba, ako najväčší ostrov v Karibiku, ponúka mnoho rôznych klimatických zón. Baracoa, najstaršie mesto na Kubá, sa nachádza na východnom pobreží krajiny v provincii Guantanamo a má svoje vlastné, charakteristické klimatické podnebie.

Baracoa má celoročne vlhké tropické podnebie. Prší tu viac ako 200 dní v roku, pričom obdobie od mája do októbra je najzrážkovejšie. V týchto mesiacoch môžu byť silné búrky a hurikány, ktoré môžu spôsobiť záplavy a spôsobiť škody. Najvyššie denné teploty sa vyskytujú v lete, od júna do septembra, keď môžu dosiahnuť približne 32 °C. Zimné mesiace sú trochu chladnejšie, ale stále príjemné – temperatura sa pohybuje medzi 24 °C a 26 °C.

Miesto Baracoa je zaujímavé pre svoju rôznorodosť krajiny. Okolie je veľmi zelené a prekrásne, s množstvom palmových hájov a kakaových plantáží. Práve tu sa nachádza unikátny regionálny druh kakaa. V blízkosti Baracoa tiež nájdete pohorie El Yunque, ktoré vytvára účinok ochladenia. Vďaka tomu podnebie Baracoa nie je také horúce, ako by sa mohlo zdať.

Návštevníci mesta mali v minulosti problémy s prístupom kvôli neúplnému cestovnému systému, avšak teraz je tam niekoľko ciest a terén je oveľa lepší. Baracoa je ešte stále dosť opustená destinácia, takže môžete očakávať ticho, ale aj nedostatok niektorých turistických služieb, ktoré môžete nájsť v iných miestach na Kube.

Celkovo je počasie v Baracoa celkom nevyspytateľné, ale aj tak toto mesto láka návštevníkov z celého sveta kvôli svojej kráse a jedinečnosti. Ak plánujete cestu na Kube, rozmýšľajte o návšteve Baracoa, ale plánujte svoje cesty tak, aby ste sa vyhli tropickým búrkam a hurikánom.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Baracoa


Otázka: Kde sa nachádza Baracoa?
Odpoveď: Baracoa je mesto na východnom pobreží Kuby v provincii Guantánamo.

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Môžete sa tam dostať lietadlom z Havany alebo autobusom z inej časti Kuby.

Otázka: Aké je počasie v Baracoa?
Odpoveď: Ide o vlhké subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplými teplotami po celý rok.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Baracoa?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na návštevu sú napríklad Malecón, pláž Playa Maguana, kaštieľ Seboruco a muzeum Cacique Hatuey.

Otázka: Čo je typické jedlo v Baracoa?
Odpoveď: Baracoa je známa svojou čokoládou a varením s kakaovými bobmi. Najtypickejšie jedlo je kokosový koláč a ryby v banánových listoch.

Otázka: Čo je najlepší spôsob, ako spoznať miestnu kultúru v Baracoa?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako spoznať miestnu kultúru v Baracoa, je navštíviť miestne trhy a obchodovať s miestnymi ľuďmi, stretnúť sa s rybármi a špekulovať s nimi o priateľstve a návšteve miestnych reštaurácií.


Dovolenka Kuba Baracoa


Kuba je známa svojim bohatým kultúrnym dedičstvom, nádhernými plážami a tropickým klimatom. Baracoa, mesto na východnom pobreží, je jedným z najkrajších destinačných miest v Kube. Pre tých, ktorí si chcú užiť odpočinok, zábavu a zároveň spoznať novú kultúru, je Baracoa ideálnym miestom na dovolenku.

Baracoa má okolo 80 000 obyvateľov, čo z neho robí veľmi pokojné a príjemné miesto na pobyt. Mesto je obklopené hory a džungľou, čo ponúka nekonečné možnosti na turistiku a dobrodružstvo. Každý rok sem prichádza široká paleta návštevníkov, ktorí hľadajú rôzne zážitky.

Mnoho turistov sa rozhodne navštíviť Baracoa najmä pre jeho pláže. Majú ľahký prístup k moru a sú absolútne úžasné. Pláže v Baracoa sú ideálne na plávanie, potápanie, windsurfing a mnoho ďalších vodných športov. Najznámejšia pláž v meste sa volá Playa Maguana a je populárna pre svoje biele piesky a tyrkysové more.

Pre tých, ktorí sú záujem o históriu a kultúru, Baracoa ponúka aj veľa možností. Mesto je známe svojou pestrou kuchyňou, ktorá je ovplyvnená africkou a karibskou kuchyňou. Pokiaľ máte radi exotické chute a vône, potom ste na správne adrese. Sú tu aj mnohé historické pamiatky, ktoré uvidia turisti. Najpopulárnejšia z nich je El Castillo, starý španielsky hrad, ktorý bol postavený v 18. storočí na obranu proti pirátom.

Baracoa je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú prežiť dovolenku v tichom a krásnom prostredí, medzi tropickými plážami, zelenou prírodou a bohatou kultúrou. Mnoho turistov však tiež uprednostňuje dobrodružné aktivity, ako sú rafting, turistika a potápanie. Pre tých, ktorí majú radi výzvy, sú tu nádherné vodopády a miesta, kam sa dá ísť len peši.

V Baracoa nájdete aj množstvo hotelov a reštaurácií, kde si môžete užívať typické miestne jedlá a legendárnu kubánsku hudbu a tanec. Dokonca aj keď nie ste tanec a hudba fanúšika, nebudete chcieť odísť zo scény, keď raz vidíte, aký je to umelecký zážitok.

Vydajte sa na dobrodružstvo a objavujte krásy Baracoa. Prežite svoju dovolenku plnú zážitkov a užívajte si to najlepšie, čo Kuba ponúka. Zistite, prečo sa Baracoa stala jedným z najkrajších miest na Kube.


Letenka Kuba Baracoa


Kuba je krajina plná jedinečných zážitkov a nádherných památek. Pokud toužíte po exotické dovolené, rozhodně neváhejte a vydejte se do města Baracoa. Toto město se nachází na východě Kuby, jež je nejvýchodnějším bodem Kuby a tedy i celého ostrova. Navštívit tuto část země určitě stojí za to a nezapomenutelným zážitkem bude i letenka do Baracoa.

Baracoa bývá označována jako „hlavní město kubánského turismu“, ačkoli zdaleka nejde o rušný průmyslový centr jako například Havana. Objevíte zde klidné uličky a mnoho kulturních památek, z nichž některé jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kuba je země plná kontrastů a Baracoa to dokazuje dokonale.

Do Baracoa se dostanete přes některé z větších kubánských měst, ale stojí za to to na ostrově zůstat déle a procestovat všechny krásy, které tento ostrov nabízí. Například si můžete užít delší setkání s kulturou a tradicemi těchto míst a to hned na začátku pobytu. V Havaně najdete mnoho kulturních památek, restaurací a barů, ale také ulice s živou hudbou a tancem. Navštívit také můžete i další města, jako jsou Trinidad, Santiago de Cuba nebo Cienfuegos.

Návštěva Baracoa sama o sobě je již skvělým zážitkem a v případě, že jste již nějakou dobu mobilním uživatelem Xiaomi, budete moci využít speciální akci od oblíbené značky. Xiaomi nabídku spojil s celkovým dojmem z Kuby a tak můžete ve vybraných obchodech zakoupit letenku do Baracoa včetně smartphonu Redmi Note 9S. Tento smartphone vám umožní využívat všechny přednosti chytrého telefonu v plné parádě. Pokud se tedy rozhodnete pro nákup smartphonu a letenky, můžete se těšit na skvělou dovolenou.

Baracoa vás překvapí svou východiskovou polohou pro výlety na horské vrcholky, při nichž obdivujete nejen nádherné přírodní krásy a vodopády, ale také se dostanete do centra kubánské kuchyně. Místní ryby a krevety jsou oblíbené i u návštěvníků a Baracoa je místem, kde najdete to nejlepší z kimchi, guava džemů a dalších pokrmů z těch nejlepších ingrediencí.

Letenka do Baracoa vám umožní objevit město plné kontrastů, ale také nádhernou přírodu. Předal hory se dostanete k severnímu pobřeží, kde pláže řadí Kuba mezi nejlepší na světě. Mnohé z nich jsou úplně pusté a neopakovatelným zážitkem je procházka po bílém písku a nekonečný oceán i při západu slunce. Kuba je skvělým místem pro dovolenou, která nabízí spoustu zážitků, a tím baracoa jistě nevyjímaje. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v exotickém prostředí, objevte krásnou přírodu a poznávejte jinou kulturu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky