Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Prince Edward Island

Ubytovanie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je krásna kanadská provincie, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a nezabudnuteľným pohostením. Ak hľadáte ubytovanie na tejto výnimočnej lokalite, máte na výber niekoľko možností.

Ak sa nachádzate v hlavnom meste Charlottetown, môžete si zvoliť niektorý z mnohých hotelov alebo motels. K dispozícii sú 3-hviezdičkové až 5-hviezdičkové hotely, ktoré ponúkajú luxusné a pohodlné ubytovanie pre turistov a obchodníkov. Väčšinou sa nachádzajú v centre mesta a tak vám poskytnú prístup ku všetkým zaujímavostiam a pamiatkam. V tomto méne sú zahrnuté aj malé motely, ktoré sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom.

Ak hľadáte ubytovanie v pokojnejšom prostredí, môžete si vybrať jednu z mnohých chát a rezortov na ostrove. Väčšina z nich ponúka zaujímavé rekreačné aktivity a pohodlie prirodzeného prostredia, ktoré je tak typické pre tuto oblasť Kanady. Cháty sú zvyčajne situované v menej rušných oblastiach na okraji mesta, aby vám priniesli pocit úplného súkromia a samoty. Zároveň si môžete vychutnať pamiatky ostrova, keď sa vyberiete na výlet do blízkosti lokalít.

Ak máte radi pocit nezávislosti a plnenie si vlastných časových plánov, môžete si prenajať apartmán. Apartmány sú ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré hľadajú flexibilitu a súkromie. K dispozícii je mnoho apartmánov na celom ostrove, v rôznych cenových kategóriách.

Väčšina ponúkaného ubytovania má k dispozícii zariadenia, ktoré potešia každého turistu. Ide sa hlavne o klimatizáciu, Wi-Fi, televíziu, kávovar a podobne. Ďalšími možnosťami sú vonkajšie bazény, grily a rekreačné priestory pre deti.

V záverečnej fáze by som chcel zdôrazniť, že ak hľadáte ubytovanie na Prince Edward Island, vyberte si to, ktoré bude zodpovedať vašim požiadavkám a rozpočtu. Potom si len užívajte kanadskú prírodu a jej pamiatky, ktoré sú nezabudnuteľné. Happy traveling!


Letenka Kanada Prince Edward Island


Kanada Prince Edward Island - Ostrov pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodu

Cestovanie po Kanade môže byť pre mnohých návštevníkov nadchádzajúcím zážitkom. Kanada totiž ponúka rôzne kúsky nezvyčajnej a pôsobivej prírody, ktorá zanechá na každom cestovateľovi nesmazateľný dojem. Medzi obľúbené cestovatelské destinácie patrí aj ostrov Prince Edward Island - malé, ale jedinečné miesto nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne, južne od Labradoru.

Existujú dva spôsoby, ako sa dostať na ostrov. Prvý je lodou, ale tu by vám prichádzalo na zrak množstvo platobných možností a pravdepodobne by ste museli prejsť aj dlhodobými plavbami. Druhý, oveľa pohodlnejší a praktickejší spôsob, je cesta letecky.

Letecké spojenie s ostrovom je zabezpečené celý rok a dostupné tu máte množstvo rôznych letov z rôznych kanadských miest i zahraničných letísk. Najlepší spôsob ako nájsť najvýhodnejšie letenky je využiť internetové vyhľadávače letov. Napríklad spoločnosť Expedia ponúka prehľad všetkých letov s cieľom Kanada a môžete si tak jednoducho vybrať najlepšie ponuky.

Je to vynikajúca príležitosť vidieť zaujímavé miesta a krásy krajiny, ktoré sú na ostrove k dispozícii. Ostrov sa vyníma krásou svojich pláží a nádherných útesov. Najnavštevovanejšími miestami sú napríklad Národný park Prince Edward Island alebo malé rybárske dedinky, kde si môžete vychutnať najlepšie morské plody. Okrem toho má ostrov bohatú históriu a kultúru, ktoré sa prezentujú na mnohých miestach na ostrove.

Pre tých, ktorí si radi pochutnajú na ľahkých štrngôčkach a vychutnajú si prírodu, je Prince Edward Island ideálnou voľbou. Letenky na tento ostrov nájdete vo viacerých spoločnostiach a v rôznych kategóriách, takže si môžete vybrať takú, ktorá sa hodí vašim potrebám najviac.

Preto neváhajte a cestujte do Kanady, krajiny, ktorá ponúka veľa možností na objavovanie a užívanie si krás. Ostrov Prince Edward Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prírodné krásy a pokojnú atmosféru. Určite sa tu bude u návštevníkov dobre a radi sa sem budú znova vracať. Takže si rezervujte letenky a vychutnajte si krásy ostrova!


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Prince Edward Island


Q: Kde sa nachádza Prince Edward Island?
A: Prince Edward Island sa nachádza na východnom pobreží Kanady, v Atlantickom oceáne.

Q: Koľko obyvateľov má Prince Edward Island?
A: V roku 2021 malo Prince Edward Island približne 158 000 obyvateľov.

Q: Aké sú hlavné mesto a najväčšie mesto na Prince Edward Island?
A: Charlottetown je hlavné mesto a zároveň najväčšie mesto na Prince Edward Island.

Q: Aký je oficiálny jazyk na Prince Edward Island?
A: Oficiálnym jazykom na Prince Edward Island je angličtina, ale mnoho obyvateľov hovorí aj francúzsky.

Q: Aké sú obľúbené aktivity na Prince Edward Island?
A: Obľúbené aktivity na Prince Edward Island zahŕňajú návštevy pláží a turistických atrakcií, cyklistiku, rybačku a golfovanie.

Q: Aké je počasie na Prince Edward Island?
A: Počasie na Prince Edward Island je v zime drsné a chladné, s teplotami klesajúcimi pod nulu. Letá sú teplé a vlhké s teplotami v rozmedzí od 20°C až 30°C.

Q: Aké sú najlepšie miesta na návštevu na Prince Edward Island?
A: Najlepšie miesta na návštevu na Prince Edward Island sú Charlottetown, pláže v Cavendish, mnohé historické ​​a kultúrne pamiatky a miesta na turistiku ako napríklad Skalnatý vrch, keďže Prince Edward Island je najmenším kanadským provinciálne územím, takže všetky tieto miesta sú dostupné na relatívne krátke časové obdobie.

Q: Aké sú tradičné jedlá na Prince Edward Island?
A: Tradičné jedlá na Prince Edward Island zahŕňajú morské plody, ako napríklad slávna hummer, ryby a škorice a zemiaky, ktoré sa pestujú vo veľkom množstve na ľudovo pomenovaných "potato fields".

Q: Aké sú najlepšie spôsoby ako dostať sa na Prince Edward Island?
A: Najlepšie spôsoby ako dostať sa na Prince Edward Island sú lietadlom, autom alebo trajektom. Existujú pravidelné letecké spoje z niekoľkých kanadských miest, cesty s autom cez most Confederation alebo trajektové spojenie s Pictou vo Washingtone D.C.


Dovolenka Kanada Prince Edward Island


Kanada Prince Edward Island je jedno z najkrajších a najmalebnejších miest na svete. Toto miesto ponúka nádhernú prírodu, jedinečnú kultúru a bohatú históriu. Ak plánujete dovolenku, Prince Edward Island je miestom, ktoré určite musíte navštíviť.

Toto miesto sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Je to ostrov, ktorý je pôvodom tradične rybársky a poľnohospodársky. Odtiaľ pochádza aj jeho charakteristický vzor, ktorý si získal množstvo fanúšikov po celom svete. Na ostrove sa nachádza množstvo malých mestečiek a dedín, ktoré sú plné histórie a fascinujúcich príbehov.

Jedným z najkrajších miest na Prince Edward Island je národný park Cavendish. Tento park sa rozprestiera na ploche 90 kilometrov štvorcových a ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa tu prechádzať tichožrútmi, kempovať, šnorchlovať a prechádzať sa na koni.

Ak máte radi more, môžete sa vybrať na akejkoľvek z množstva pláží, ktoré sú na ostrove k dispozícii. Niektoré z najkrajších sú pláže v mestečku Charlottetown a v Cavendish. Tieto pláže ponúkajú kopec zábavy a aktivít pre celú rodinu.

Prince Edward Island je tiež známy svojou kultúrou a tradičnými festivalmi. Môžete si pozrieť festivál slnka, medovou nádielkou alebo týždeňom vychýrených fanúšikov Star Trek. Okrem toho sa na ostrove môžete tiež dozvedieť o miestnych rybárskych a poľnohospodárskych praktikách.

Ak hľadáte romantiku, potom tiež neďaleko ostrova nájdete množstvo historických dediniek a zámok, ktoré ponúkajú prekrásnu atmosféru. Zámok Wayne ponúka nádherný výhľad na oblasť a je obľúbeným miestom pre svadby.

Dovolenka na Prince Edward Island je skutočne niečím, čo určite stojí za to si užiť. Toto miesto vám ponúkne nádhernú prírodu, zábavu pre celú rodinu a fascinujúcu historickú kultúru. Ak sa chystáte na Kanadu, neváhajte a navštívte tento úžasný ostrov, ktorý vám prinesie množstvo nezabudnuteľných zážitkov.


Počasie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je jedným z krásnych ostrovov, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne v Kanade. Je to malý, ale nádherný ostrov, ktorý sú návštevníci s nádhernou scenériou pri pobreží, ktorá pozostáva z oblakov modrých a tyrkysových farieb. Krajina najväčšieho ostrova, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne, je zameraná na turizmus, ľudia tu veľmi radi navštevujú, hlavne pre svoje krásne pláže, čo je skvelý spôsob, ako relaxovať a užiť si letného počasia.

Kanada Prince Edward Island má celkovo mierne a vlhké podnebie, čo pridáva komfort a príjemnosť turistickým aktivitám celoročne. V lete sú teploty pomerne vysoké a extrémne teploty sa tu netýkajú. Teploty sa pohybujú okolo 18 až 20 stupňov Celzia, ale môžu byť aj vyššie. Tieto teploty nám umožnia vychutnať si prekrásne udalosti a tradičné festivaly, ktoré sa tu konajú.

Jeseň na Prince Edward Island je krásne farebná a romantická. V týchto mesiacoch sa začnú teploty postupne znižovať, ale stále sú často potešujúce a teplota sa zvyčajne pohybuje okolo 10 až 13 stupňov Celzia. V súčinnosti s tým sa na ostrovoch objaví aj dážď, ktorý po dvoch až troch týždňoch ustúpi. Počasie nie je stabilné a môže sa často meniť (pekné dni sú v intervale po niekoľkých dňoch očakávať však dážď).

V zime je počasie na ostrove celkovo chladné a vlhké, čo je dané tým, že sa nachádzajú na severnom polhuli. Teploty v týchto mesiacoch klesajú až pod bod mrazu a môžu sa pohybovať okolo -7 až 0 stupňov Celzia. Ostrov na zimu často zasype sneh, čo pridáva krajine na kráse a zimnému šarmu. Teploty sú však dosť chladné pre niektorých ľudí, a preto menej turistov sa rozhoduje práve na zimné obdobie navštíviť Prince Edward Island.

Na jar sa teploty začínajú zvyšovať. Prvé kvety a zelené stromy začínajú kvitnúť a obnova prírody sa dostáva do plného prúdu. Teploty sa pohybujú okolo 6 až 10 stupňov Celzia, s tým, že príroda sa rozkvitne a zaujímavé turistické akcie ponúkajú fantastické príležitosti pre milovníkov vonkajšieho života.

Na záver je treba poznamenať, že ak navštívite Kanadu Prince Edward Island, môžete sa tešiť na veľmi príjemné počasie po celý rok, v závislosti od vašich preferencií. Ostrov ponúka množstvo turistických aktivít, ktoré dodajú vašej dovolenke na Kráľovnom ostrove ďalší kúsok zážitku, ktorý vám bude určite dlhodobo zostávať v spomínkach.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky