Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Icefields Parkway

Letenka Kanada Icefields Parkway


Ak plánujete cestovať do Kanady, určite nezabudnite v rámci vašich plánov zahrnúť aj slávne trasy ako Icefields Parkway. Táto trasa sa nachádza v národnom parku Banff a Jasper a s krásnymi výhľadmi na kanadské hory možno povedať, že patrí medzi najkrajšie trasy sveta.

Icefields Parkway sa vychádza z mesta Lake Louise, kde sa nachádza nádherné jazero s modrou farbou ako z rozprávky. Ak sa rozhodnete túto trasu prejsť, určite si vyhradite čas na poobedňajšiu kávičku v historickom hoteli Chateau Lake Louise. V hoteli si môžete vychutnať kávu priamo pri jazere s neopakovateľným výhľadom na hory a jazero.

Počas cesty po Icefields Parkway si môžete vychutnávať výhľady ako Bow Lake, ktoré sa týčia priamo pod vrcholmi hôr, alebo Columbia Icefield, kde si môžete zobrať svadobné fotky uprostred ľadovca. Okrem toho, možno vidieť na trase aj množstvo flora a fauny, od losov pásľavých až po horné kvety.

Na konci trasy sa nachádza malé útulné mestečko Jasper, s množstvom turistických atrakcií a pamiatok akými sú napríklad Wapiti Falls. Mestečko je obklopené krásnou prírodou a národným parkom Jasper.

Kanada skrýva množstvo krás a trasy ako Icefields Parkway sú nutnosťou ak sa chcete presvedčiť o tom, že Kanada má čo ponúknuť. Nechajte sa strhnúť krásou hor a lesov a nesmiete vynechať túto trasu v rámci vašej kanadskej dovolenky.


Počasie Kanada Icefields Parkway


Kanada je krajina bohatá na scenických krás a očarujúcich národných parkoch, ktoré sú klenotmi v korune kanadského prírodného dedičstva. Jedným z týchto národných parkov je aj klenot medzi klenotmi – Banffský národný park. Tento park je jedným z najstarších národných parkov na svete a obsahuje niektoré z najkrajších krajiniek alebo prírodných scenérií na svete.

Jedným z najvýznamnejších miest v Banffskom národnom parku je Icefields Parkway, nádherná cesta v kanadských horách s 232 kilometrami dlhá, ktorá sa strmo vlieva stredom kanadskej divočiny a ponúka panoramatické výhľady na hory, skaly, zelené plániny, horské potoky a ľadovce. Icefields Parkway je zároveň najexponovanejšou oblasťou predpišovaného parkovacieho systému v celom Banffskom národnom parku.

Táto nezabudnuteľná cesta ponúka úžasné scenérie, ale aj skutočný počasie v Kanade kedy v noci aj cez deň môže byť chladné. Kvôli výške a poloha cesty, s ťažiskom medzi 1000 a 2000 metrov nadmorskej výšky, sa počasie môže rýchlo meniť z jasného a teplého dňa na zamračené a studené. Toto počasie v Kanade núti turistov, aby sa pripravovali na premenlivé podmienky a aby sa dresscode prispôsoboval vymeniteľnosti počasia.

Pretože sa nachádza v pohorí Rocky Mountains, môže sa predpokladať, že v priebehu cesty bude teplota nad hranicou zmäkčovania a teploty sa môžu pohybovať od extrémnej zimy až po horúce leto. Turisti by mali byť pripravení na všetky ročné obdobia, ako je sneženie v zime alebo daždivé obdobia v letnom období. Okrem použitia vhodného oblečenia a obuvi by turisti mali pripraviť aj svoje vlastné autá a cestovať počas dňa, keď sú cesty najlepšie.

Icefields Parkway je jednou z najkrajších ciest na svete a akýkoľvek ročné obdobie si pre jazdu vyberiete, určite bude poskytovať nádherné scenérie. Turisti by mali mestá podpojiť pri cestovaní na tejto ceste – byť pripravení na krásne počasie aj na premenlivé podmienky, sledovať dopravné informácie a varovania a pripraviť sa na nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Icefields Parkway


Otázky:

1. Čo je Icefields Parkway?
2. Kedy je najlepší čas na návštevu Icefields Parkway?
3. Koľko trvá jazda po Icefields Parkway?
4. Ktoré miesta sú najzaujímavejšie na Icefields Parkway?
5. Koľko stojí vstup do národného parku, ktorý sa nachádza na Icefields Parkway?
6. Aký typ dopravy je najlepší na prejazd po Icefields Parkway?
7. Je možné kempovať na Icefields Parkway?
8. Ktoré zvieratá sa na Icefields Parkway môžu vidieť?
9. Kde sa dostanem s dobrým výhľadom na ľadovec Columbia Icefield?
10. Ktoré aktivity sú dostupné na Icefields Parkway?

Odpovede:

1. Icefields Parkway je 230 km dlhá cesta, ktorá sa nachádza v nádhernom horskom prostredí v kanadských Skalnatých horách.
2. Najlepší čas na návštevu Icefields Parkway je v lete, keď je cesta otvorená a počasie je priaznivé.
3. Jazda po Icefields Parkway trvá približne 3 hodiny.
4. Najzaujímavejšie miesta na Icefields Parkway sú Lake Louise, Moraine Lake, Peyto Lake, ľadovec Columbia Icefield a mnoho ďalších.
5. Vstup do národného parku, ktorý sa nachádza na Icefields Parkway, stojí približne 10 CAD na osobu.
6. Najlepšou dopravou na prejazd po Icefields Parkway je automobil alebo motocykel.
7. Áno, je možné kempovať na Icefields Parkway v niekoľkých táboroch, ktoré sa nachádzajú v národnom parku.
8. Na Icefields Parkway sa môže vidieť rôzne zvieratá, ako sú medvede, rysy, jelene, losy a mnoho ďalších druhov.
9. S dobrým výhľadom na ľadovec Columbia Icefield sa dá dostať na niekoľkých vyhliadkach, vrátane Columbia Icefield Skywalk a Glacier Skywalk.
10. Na Icefields Parkway sú k dispozícii rôzne aktivity, ako sú turistika, cyklistika, rybolov a mnoho ďalších.


Dovolenka Kanada Icefields Parkway


Do Kanady sa každoročne vyberajú milióny turistov, pretože táto krajina ponúka nekonečné množstvo krásnych miest a prírodných scenérií. Ak hľadáte skutočný prírodný zážitok, určite by ste mali zvážiť návštevu Icefields Parkway.

Tento nádherný okruh sa nachádza v Kolumbijských horách a ponúka turistom jedinečný pohľad na krásy tohto regiónu. Icefields Parkway je 230 km dlhý úsek cestovania, ktorý spojuje dva parky - Banff a Jasper. Cestou sa ocitnete v srdci Kolumbijských hôr, kde budete mať možnosť vidieť krásne jazerá, ľadovce, hory a divokú prírodu.

Cestovať po Icefields Parkway je jedinečný zážitok a to nielen vďaka krásnym scenériám, ale aj vďaka množstvu príležitostí na turistické aktivít. Môžete sa prechádzať po nádherných turistických chodníkoch, jazdiť na koni, alebo aj vystúpiť na niektorých z najvyšších vrchov v Kanade.

Najväčšou atrakciou Icefields Parkway je Athabasca Glacier - obrovský ľadovec, ktorý je súčasťou Kanadských Rockies. Je to jedna z mála ľadovcov, ktoré sa dajú vidieť z diaľky a taktiež sa dá na nej aj priamo ísť. Navštíviť túto krásnu prírodnú zaujímavosť a ochutnať krištáľovo čistú vodu z jej topenia sa stalo pre mnohých turistov nezabudnuteľným zážitkom.

V okolí Icefields Parkway nájdete množstvo ďalších nádherných jazier a vodopádov, medzi ktoré patrí aj nádherné Moraine Lake. Je to mierne kyslé jazero, ktoré záhadne mení farbu v závislosti od denného svetla. Taktiež tu nájdete zaujímavé Pozemské brány a Zlatý jazier, ktoré sú obľúbenými miestami medzi turistami.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete posedieť a oddýchnuť si s krásnym výhľadom na Kolumbijské hory, určite sa musíte zastaviť pri Peyto Lake. Jeho farba sa považuje za jednu z najkrajších v Kanade a je to úžasné miesto, aby ste si urobili krásne fotky.

Icefields Parkway predstavuje obrovské množstvo prírodných scenérií a zážitkov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zrelaxovať a vychutnať si krásy Kanady, Icefields Parkway je pre vás ideálnou destináciou.


Ubytovanie Kanada Icefields Parkway


Kanada je krajina, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou. Patrí medzi ne aj Icefields Parkway, ktorá prechádza najkrajšími miestami kanadských Skalnatých hôr medzi Lake Louise a Jasper v Alberte. Táto cesta je dĺžky 232 kilometrov a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na blízke hory, zasnežené štíty, ľadové polia a lesy.

Pri ceste Icefields Parkway si návštevníci môžu vybrať z mnohých miest na prespanie. Medzi nimi sú aj základne, ktoré ponúkajú nielen ubytovanie, ale aj občerstvenie a ďalšie zariadenia pre návštevníkov. Dostupné sú tiež kempingové miesta.

Ubytovanie na Icefields Parkway je určené pre všetky typy návštevníkov. Hostia si môžu vybrať z rôznych možností, či už ide o hotelové izby, luxusné apartmány alebo rustikálne chaty. Tieto miesta ponúkajú vynikajúce zariadenia a služby, aby sa hostia cítili pohodlne počas svojho pobytu.

Medzi najlepšie ubytovania na Icefields Parkway patria Mountaineer Lodge a The Fairmont Jasper Park Lodge. Mountaineer Lodge je ideálne umiestnený v blízkosti mnohých turistických atrakcií, zatiaľ čo The Fairmont Jasper Park Lodge ponúka výhľady na krásne okolité hory. Oba hotely ponúkajú luxusné izby a iné zariadenia pre návštevníkov.

Ako sme už spomínali, na Icefields Parkway nie sú dostupné len hotely, ale aj kempingové miesta. Väčšina z nich ponúka zariadenia pre kemping, ako sú sprchy, toalety a umývadlá. Niektoré z nich ponúkajú aj elektrické pripojenie a pitnú vodu.

V každom prípade je ubytovanie na Icefields Parkway niečo, čo si návštevníci nemôžu nechať ujsť počas svojej návštevy Kanady. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si návštevníci vyberú, určite si užijú nádherné výhľady na Skalisté hory a pamätní to čas strávený v krásnej kanadskej prírode.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky