Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Oudtshoorn (stručie farmy)

Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Oudtshoorn (stručie farmy)


Aké je klima v Oudtshoorn?

Oudtshoorn má suché kontinentálne klima s vysokými letnými teplotami a nízkou vlhkosťou. Zimy sú chladné a suché, s príležitostnými snehovými líniemi v horách.

Aký je najlepší čas na návštevu Oudtshoornu?

Najlepší čas na návštevu Oudtshoornu je v lete (december - marec), keď teploty sú najteplejšie a môžete navštíviť množstvo atrakcií a aktivít, ktoré sa konajú v tomto období.

Ako sa dostať do Oudtshoornu?

Môžete sa do Oudtshoornu dostať autom, autobusom, vlakom alebo letiskom. Najlepšie je cestovať autom, pretože to umožní väčšiu slobodu a dostanete sa aj k miestam, ktoré nie sú dostupné inými spôsobmi dopravy.

Čo stojí za návštevu v Oudtshoornu?

Oudtshoorn je najviac známy pre svoje farmy pštrosieho peria a jeskynné systémy, ktoré sú len niekoľko kilometrov od mesta. Ak rád ochutnávate víno, môžete navštíviť niektoré z najlepších vínnych pivníc v regióne.

Aké sú stravovacie možnosti v Oudtshoornu?

V Oudtshoornu nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať jedlo z juhoafrických špecialít, ako je napríklad bulharská kuchyňa. Obľúbenými jedlami sú aj rožteky, baranina a pštrosia mäso.

Kde sa dá ubytovať v Oudtshoornu?

Oudtshoorn ponúka množstvo ubytovacích možností, vrátane hotelov, penziónov a kamenných domov. Môžete si vybrať z prémiových rodinných kúpeľov, alebo si rezervovať budgetovú ubytovanie.

Ako dlho by som mal zostať v Oudtshoornu?

Odporúčame zostať v Oudtshoornu minimálne dva dni, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho atrakcie a skutočne si užili juhoafrickú kultúru. V závislosti od toho, koľko času máte, môžete zostať aj dlhšie a preskúmať aj okolité oblasti.


Ubytovanie Juhoafrická republika Oudtshoorn (stručie farmy)


Juhoafrická republika je krajinou s množstvom fascinujúcich miest, ktoré stojí za návštevu. Jedno z týchto miest sa nachádza v meste Oudtshoorn a je známe svojou pestrosťou a originalitou. Ak hľadáte nezvyčajný a unikátny zážitok, musíte zvážiť pobyt na stručích farmách.

Stručie farmy sú skutočne jedinečné, lebo vás zavedú na cestu do minulosti. Hoci sú príjemné a útulné, svojou rozprávkovosťou vás vtiahnu do sveta, ktorý už dávno neexistuje. Nachádzajú sa v blízkosti mesta Oudtshoorn, ktoré je hlavným mestom regiónu Klein Karoo v provincii Západný Kapský.

Príchod na stručiu farmu vám ponúkne príležitosť vidieť a otestovať, ako prežívali a pracovali poľnohospodárske rodiny na konci 19. storočia. Farmy sú vlastnené a prevádzkované rodinami, ktoré sú veľmi hrdé na svoje korene a kultúru.

Stručie farmy sú malebné, ale zároveň ponúkajú širokú škálu rôznych ubytovacích možností pre rôzne potreby. Bez ohľadu na to, či hľadáte romantický únik alebo chcete stráviť prázdniny s priateľmi, stručie farmy sú vynikajúcim miestom na oddych.

Ak ste milovníkom prírody, určite oceníte nádherné prostredie, ktoré vás obklopí. Farmy sú obklopené krajinou s mnohými útesmi a kopčekmi, ktoré poskytujú nádherný výhľad. Medzi inými vecami si môžete zahrať golf, okúpať sa v bazéne alebo si užívať čerstvé ovocie a zeleninu z veľkostatku.

Stručie farmy vám prinesú neopakovateľný zážitok a ukážu vám stránku Juhoafrickej republiky, ktorú návštevníci často neveria, že je taká fascinujúca. Takže ak hľadáte nezvyčajný zážitok, neváhajte a navštívte Oudtshoorn!


Počasie Juhoafrická republika Oudtshoorn (stručie farmy)


Juhoafrická republika je známa svojou rozmanitosťou krajiny a počasia. Oudtshoorn je mesto v provincii Západný Kapsk, ktoré leží v suchom a teplom klimatickom pásme.

Oudtshoorn je známy ako domov slávnych stručích fariem, kde sú chované najmenšie stručí plemena na svete. Tento región má veľmi suché a horúce leto a studenú zimu, ktorá neprináša veľa zrážok.

Počas leta v Oudtshoorn sa môžu teploty niekedy vyšplhať až do 40 °C. Toto je pre mnohých návštevníkov šokujúce a vyžaduje veľa hydratácie. V noci sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 15-20 °C.

Zima v Oudtshoorn je celkom studená, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 0 °C v noci až po 18 °C počas dňa. Zima neprináša veľa zrážok a preto v tomto období vegetácia zoschne a tráva sa stáva pálivejšou.

Aj keď Oudtshoorn má horúce a suché počasie, najväčšou atrakciou sú stručie farmy a nádherné scenérie tohto regiónu. Navyše, ak si vyberiete správny čas návštevy, môžete vidieť zdanlivo nezvyčajné kvety kvitnúce na púštnych kaktusoch v pôvodnom púštnom krajinnom prostredí.

Ak navštívite Oudtshoorn, pripravte sa na horúce a suché počasie. Pri návšteve v letnej sezóne nezabudnite na dostatok vody. A ak máte radi exotické kvety, nezabudnite na apríl a máj, kedy kvitnú kaktusy.


Dovolenka Juhoafrická republika Oudtshoorn (stručie farmy)


Juhoafrická republika je nádherná krajina plná prírodných krás a fascinujúcich miest. Jedno z týchto miest, ktoré by si rozhodne nemal nechať ujsť, je Oudtshoorn.

Oudtshoorn sa nachádza v provincii Western Cape v Juhoafrickej republike a je známe ako "hlavné mesto" stručích farm. Táto oblasť bola v minulosti domovom mnohých chovateľov strúc a dnes je tam stále mnoho farm, ktoré sa venujú chovu týchto fascinujúcich zvierat.

Ak sa rozhodneš navštíviť Oudtshoorn, nezabudni si zaregistrovať na prehliadku farmy. Budete mať príležitosť vidieť strúčie perie, ktoré sa používa v módnom priemysle, ako aj ochutnať jedlo z tohto mäsa - je to veľmi chutné a zdravé. Okrem toho sa na farmách môžeš stretnúť so strúčimi mláďatami a dokonca ich aj nakŕmiť.

Oudtshoorn má však oveľa viac ponúk, ako len farmy strúc. Pre tých, ktorí hľadajú prírodné krásy, je tu Cango jaskyňa. Toto nezabudnuteľné miesto ponúka návštevníkom skvelý zážitok prenikania do spletitej siete jaskýň a kamenných klenieb.

Okolitá príroda Oudtshoornu je nádherná a plná skvelých turistických miest a trás. Môžeš sa vybrať na prechádzku horskými masívmi, kde môžeš vidieť gazely, zebriny, krokodíly a iné pôsobivé druhy zvierat. Preplávaj si rieku alebo okús zážitok z kvetnatých saun údolí.

Oudtshoorn má tiež niekoľko kvalitných reštaurácií, kde si môžeš pochutnať na chutnom jedle s miestnymi ingredienciami. Okrem toho je tu aj nevyčerpateľné množstvo možností na nákupy - môžeš si vybrať z lokálnych trhov a rôt, kde sa predávajú tradičné produkty a suveníry.

Jednou z najvýhodnejších vecí pri návšteve Oudtshoornu je príjemné klima, ktoré tu panuje po celý rok. Zimné mesiace (jún až august) sú pomerne chladné, ale letné mesiace (december až marec) sú teplé a slnečné. Vďaka tomu môžeš vychutnať Oudtshoorn v akejkoľvek sezóne.

Ak hľadáte bezstarostný dovolenkovýúnik, ktorý ponúka miesto s prírodnými krásami a fascinujúcou zvieraciou faunou, potom je Oudtshoorn tou správnou voľbou pre vás. Nechaj sa okúzliť týmto fantastickým miestom plným farieb, prírodných krás a zvieracích zážitkov.


Letenka Juhoafrická republika Oudtshoorn (stručie farmy)


Oudtshoorn je malé mestečko na juhu Juhoafrickej republiky a jedným z hlavných dôvodov prečo sem turisti prichádzajú, sú slávne stručie farmy. Oudtshoorn sa nachádza v provincii Western Cape a približne 450 kilometrov východne od Cape Townu.

Mesto bolo kedysi centrom stručích farmárstiev, ktoré produkovali perie pre trh v Európe a Amerike. Dnes je turistickou atrakciou, kde sa môžete zoznámiť s každodenným životom stručiarov a vidieť si ich nádherné a silné vtáky. Väčšina farmárov ponúka prehliadky, kde si môžete pozrieť, ako sa tieto nádherné zvieratá živia a ako sa s nimi pracuje. Okrem strúcích farmárov sú v okolí aj farmy s poľnými plodinami, ako sú avokády, hrozno a figy.

V meste sa nachádza aj niekoľko historických budov zo strieborného obdobia v Juhoafrickej republike, ako napríklad - CP Nel Museum a Le Roux Townhouse. V muzeu si môžete pozrieť vzácne fotografie a artefakty z obdobia zlatej horúčky a prehliadnuť si aj rekonštrukciu starovekých jaskýň a kmeňových miest.

Oudtshoorn sa nachádza aj v centre nádherného prírodného parku Swartberg, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolité útesy a balvany. Jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v parku je Swartberg Pass, ktorá ponúka nekonečné množstvo nádherných výhľadov a zákutí.

Oudtshoorn je výbornou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú rovnováhu medzi prírodou a kultúrou. Mestečko ponúka úplne iný zážitok v porovnaní s inými populárne miestami v Juhoafrickej republike a určite stojí za návštevu pre každého, kto sa chce zoznámiť s týmto jedinečným svetom strúcích farmárstiev.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky