Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant

Letenka Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Juhoafrická republika je známa svojou diverzitou prírodného sveta a návštevníci z celého sveta sem prichádzajú za zážitkami na safari. Jedným z najpopulárnejších parkov je Národný park Addo Elephant, ktorý sa nachádza v provincii Východný Kapský.

Ako sa tam dostať? Najjednoduchšou možnosťou pre väčšinu cestujúcich bude let do Port Elizabeth, ktorý je vzdialený len asi 75 km od Národného parku. Cesty autobusom a autám sú samozrejme tiež možné, ale pre návštevu parku bude najlepšie mať dostupné auto.

Národný park Addo Elephant je jeden z najväčších národných parkov Južnej Afriky a nachádza sa taktiež najbližšie k mestu Port Elizabeth. Založený bol ako ochrana pre ohrozené druhy zvierat a momentálne slúži ako ochranné územie pre viac ako 600 slonov, leva, geparda, hyenu hnedú, rýhovaného, hadov, krokodílov, bradavičnatých woravelov a mnohé ďalšie.

Zvieratá v parku žijú v ich prirodzenom prostredí a sú často viditeľné pri jazde po safari. Safari v Národnom parku Addo Elephant je jedinečným zážitkom, pri ktorom je možné vidieť tieto ohromujúce zvieratá voľne žijúce v ich prirodzenom prostredí.

Národný park Addo Elephant sa nachádza v úplne inej oblasti, ako väčšina ostatných národných parkov. Jeho prostredie nie je typickou savanou a jeho hlavná atrakcia nie sú len sloni, ale aj ich prirodzené prostredie, ktoré je plné kontrastov.

Národný park Addo Elephant obsahuje nielen jedinečnú faunu a flóru, ale aj historické miesta. V parku sa nachádza niekoľko miestnych pamiatok, napríklad Kolonizačné stromy, ktoré sú dreviny, ktoré boli vysadené kolonistami ako súčasť ich osídlenia v oblasti.

Národný park Addo Elephant je jedinečne krásna destinácia pre všetkých, ktorí sú nadšení prírody a zvierat. Pre milovníkov safari, prírody alebo fotografie, tento park ponúka to najlepšie z Juhoafrické republiky. Ak sa chystáte na Juhoafrickú republiku a chceli by ste zažiť nádhernú prírodu a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, odporúčame navštíviť Národný park Addo Elephant.


Počasie Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Juhoafrická republika je krajinou, ktorá sa nachádza na Južnej Afrike. Táto krajina má veľmi rozmanité geografické a klimatické podmienky, a preto je dôležité, aby si turisti, ktorí ju navštívia, zabezpečili potrebné informácie o aktuálnej situácii v danej oblasti.

Národný park Addo Elephant je jedným z najkrajších parkov v Juhoafrickej republike. Tento park leží východne od Port Elizabethu a rozprestiera sa na viac ako 180 000 hektároch v južnej časti Karoo. Počasie v Národnom parku Addo Elephant sa líši podľa ročného obdobia a umiestnenia parku.

Park sa nachádza v okolí najteplejšieho miesta v Juhoafrickej republike, a to znamená, že tam môže byť veľmi horúco. Najteplejším mesiacom v parku je bežne február a najchladnejším mesiacom je máj, ale to neznamená, že tam bude veľmi chladno. V tomto čase môže byť v parku teplota okolo 20-25 stupňov Celzia.

Počas letného obdobia, teda v období od decembra do marca, sa v Národnom parku Addo Elephant očakáva veľa dažďov. Priemerná ročná zrážková hmota v parku je okolo 450 milimetrov. V období od apríla do mája až do septembra je v parku suché obdobie, takže môže byť tam suché a prachové počasie. Na jeseň a v zime je v parku suchšie ako v lete, ale počasie v týchto mesiacoch môže byť prekvapujúco v chladnom a daždivom dáždniku.

Preto, ak sa chystáte na cestu do Národného parku Addo Elephant, odporúčame vám sledovať predpoveď počasia a informovať sa na mieste u miestnych obyvateľov, aby ste boli pripravení na akékoľvek zmeny počasia.

Napriek tomu, že počasie môže byť zložité a nepredvídateľné, Národný park Addo Elephant stojí za návštevu pre svoje nádherné krajiny a nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Národný park Addo Elephant v Juhoafrickej republike je jedným z najväčších a najznámejších národných parkov na africkom kontinente. Je to domov pre viac ako 600 slonov a mnoho iných divokých zvierat. Ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku s prírodou, Národný park Addo Elephant bude pre vás tou správnou voľbou.

Ubytovanie v Národnom parku Addo Elephant je krásne a pohodlné. Park ponúka rôzne možnosti pre každého návštevníka od štandardných až po luxusné ubytovanie. Medzi populárne typy ubytovania patria chatky, ktoré sú pomerne jednoduché, ale pohodlné a zahraničným návštevníkom poskytujú autentický pocit afrických chatiek. Pre tých, ktorí hľadajú väčší komfort, sú k dispozícii aj bungalovy a vily súkromných lodží.

Chatky parku sú vybavené základným vybavením ako posteľ, stôl a stoličky, ventilátor, elektrické zásuvky a samozrejme, kúpeľňu. Sú vzdialené od seba, aby ste mali súkromie a možnosť užiť si okolitú prírodu. Niektoré chatky majú aj terasu so sedením a grilom, ktorý sa môžete použiť na pohostinnosť v lete.

Bungalovy a vily sú väčšou a luxusnejšou alternatívou k chatkám, ponúkajúce súkromie a komfort. Sú k dispozícii súkromné kúpeľne, kuchynky, obývacie izby a terasy s výhľadom do prírody. Tento typ ubytovania sa najviac hodí pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú pohodlie a luxus.

Národný park Addo Elephant ponúka aj možnosť kempovania s vaším vlastným stanom alebo karavanom. V parku sa nachádza niekoľko kempovacích miest, kde si môžete užiť prirodzenú krásu a nadšenie do prírody.

Ponuka ubytovania v Národnom parku Addo Elephant je uzavretá, ale môžete si vybrať zo širokej škály možností, ktoré vyhovujú vašim potrebám a rozpočtu. Ako turista sa budete cítiť ako doma, keď sa zotavíte v jednom z krásnych ubytovacích zariadení v Národnom parku Addo Elephant. Tu môžete viac než kedykoľvek predtým oceniť krásu prírody a zvierat, ktoré sú domovom v tomto nádhernom mieste v Juhoafrickej republike.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


1) Ako sa dostanem do národného parku Addo Elephant?
Odpoveď: Národný park Addo Elephant sa nachádza v Juhoafrickej republike a najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cestou vlastným vozidlom alebo s cestovnou kanceláriou, ktorá ponúka prepravu do parku.

2) Koľko stojí vstup do národného parku Addo Elephant?
Odpoveď: Vstupné do národného parku Addo Elephant sa líši podľa toho, či ste obyvateľom Juhoafrickej republiky alebo zahraničnou návštevou, a tiež podľa toho, či vstupujete do parku autom alebo pešo.

3) Aké divoké zvieratá môžem vidieť v národnom parku Addo Elephant?
Odpoveď: Národný park Addo Elephant je známy pre svoje slony, no okrem nich tu môžete vidieť aj leva, leoparda, kudu, hyenu, zebra, žirafu, antilopu, divokého psa a mnoho ďalších druhov zvierat.

4) Môžem sa v národnom parku Addo Elephant ubytovať?
Odpoveď: Áno, v národnom parku Addo Elephant sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, ako sú kempy, chalupy a hotely, ktoré vám umožnia zostať v parku na niekoľko dní.

5) Môžem v národnom parku Addo Elephant robiť turistiku?
Odpoveď: Áno, v národnom parku Addo Elephant je možné robiť turistiku a pozerať si zvieratá buď na vlastnú päsť alebo s miestnym sprievodcom. Existujú rôzne turistické trasy, ktoré sa líšia od ľahkých prechádzok po náročné túry.


Dovolenka Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Juhoafrická republika sa pyšní množstvom krásnych destinácií, okrem iného aj národným parkom Addo Elephant. Ak milujete prírodu a divokých zvieratá, je toto miesto ideálne pre vás.

Addo Elephant národný park sa nachádza východne od mesta Port Elizabeth a rozprestiera sa na území viac ako 180 000 hektárov. Park bol založený v roku 1931, s cieľom zachovať posledných 11 slonov, ktoré ostali v oblasti. Dnes je tu viac ako 600 slonov, a je to domov mnohých ďalších zvierat vrátane leopardov, hyen, antilop a pštrosieho vtáctva.

Pre mnoho turistov je toto miesto ideálne na safari, na ktorom môžu vidieť tých najväčších a najznámejších obyvateľov parku – slony. Elefanti tu majú naozaj skvelé podmienky, s vlastnými krmivami a zdrojmi vody. Navyše, približne 170 kilometrov ohradených alebo elektrických plotmi zabezpečuje maximálnu ochranu pre zvieratá, takže môžete byť istí, že ich uvidíte voľne a bezpečne.

Okrem slonov sa však tu môžete tešiť aj na množstvo ďalších krásnych zvierat. Priamo v Addo národném parku žijú druhy ako malá antilopa roan, kudu, jazeroantilopa, hroch, zebra, žirafa, leopard, šakal alebo gepard, len aby sme niektoré mená spomenuli. Pre tých, ktorí sú ochotní ráno vstať skoro, sa dá pokochať rannou scenériou s pštrosami, ktorý sa navzájom nápadne hajlujú.

Ak nechcete byť priamo v parku, môžete sa ubytovať v jednom z bed and breakfast v blízkosti parku. Na miestnom trhu sa dá ochutnať skutočne výborné jedlo, a fasada miestnej kaplnky, ktorá sa tiež nachádza na trhu, je krásne zdobená keramikou.

Do parku sa dá ísť aj s vodičom alebo spolujazdcom, ktorý vám umožní vidieť park čo najautentickejšie. Ak navštívite Addo národný park, určite si nezabudnite vziať so sebou kameru a pripraviť sa na záznam skutočne s nádherných okamihov, ktoré tu môžete zažiť.

Konečne, jediným, polohovo vzdialeným bodom návštevy krásnej prírody bude súhra s nádhernými tvormi života. Z vlastného pohľadu, prichádzať na safari, akým je práve Addo Elephant, je čarovné a vzrušujúce a bude to zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky