Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Mrtvé more

Dovolenka Jordánsko Mrtvé more


Jordánsko, fascinujúca krajina nachádzajúca sa v krajine Blízkeho východu, ponúka veľa príležitostí na objavovanie histórie, kultúry, jedinečnej prírody a zážitkov, ktoré nezabudnete. Medzi najvýznamnejšie atrakcie Jordánska patrí Mrtvé more, ktoré navštíviť musíte.

Mrtvé more je najnižšie položené miesto na Zemi a zároveň jednou z najslanejších vodných oblastí na svete. Voda v Mŕtvom mori obsahuje takú vysokú koncentráciu soli a minerálov, že umožňuje plávaniu bez potreby plaveckej pomôcky. Okrem toho sa v oblasti Mŕtveho mora nachádza aj niekoľko liečivých prameňov, kde sa môžete kúpať a ponoriť sa do prírodných minerálnych kúpeľov.

Navštíviť Mrtvé more v Jordánsku nie je len o kúpaní a plávaní. Je to skúsenosť, ktorá vám umožní uvoľniť sa a odpočinúť si od každodenného života. Existuje množstvo luxusných resortov, ktoré ponúkajú skvelé služby a zariadenia v okolí Mŕtveho mora, kde sa môžete zrelaxovať, oddýchnuť si a užiť si slnko a pohodu.

Okrem toho, ak plačete pri návšteve Mŕtveho mora, nezabudnite si sledovať krásne západy slnka, ktoré sú nezabudnuteľné. Jordánsko je výbornou voľbou pre dovolenku pre tých, ktorí hľadajú kombináciu oddychu, relaxu a kultúrneho objavovania. V blízkom okolí sa nachádza množstvo historických miest, ako napríklad Petra, vádí Wadi Rum a mnoho ďalších.

Celkovo je Jordánsko jednou z najkrajších a najzaujímavejších destinácií na svete. Ak sa rozhodnete stráviť čas na Mŕtvom mori, budete užasnúť sa krásou tejto oblasti, ktorá bude pokojným a relaxačným útočiskom počas vašej dovolenky. Zároveň si môžete užiť aj kultúru a históriu Jordánska, ktorá rozhodne stojí za to objaviť. Nezmeškajte príležitosť navštíviť toto magické miesto!


Ubytovanie Jordánsko Mrtvé more


Jordánsko je pôvabná krajina v Stredomorí, ktorá ponúka cestovateľom množstvo miest a zážitkov. Jedným z najpopulárnejších turistických cieľov je určite Mŕtve more - tajomné jazerko, ktoré vás prekvapí svojimi jedinečnými vlastnosťami.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko a hľadáte vhodné ubytovanie pri Mŕtvom mori, určite nebudete sklamaní. Existuje množstvo hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú priamo na brehu jazera. Niektoré z nich sú veľmi luxusné a poskytujú komplexné služby, zatiaľ čo iné sú skromnejšie a cenovo priaznivejšie.

Je však dôležité mať na pamäti, že cena ubytovania v priamom okolí Mŕtveho mora môže byť vysoká. Okrem toho si treba uvedomiť, že jazero leží pomerne na samote, takže nemusíte očakávať množstvo rôznych aktivít v blízkom okolí. Na druhej strane sa však môžete tešiť z jedinečného zážitku plávania v slanom jazere, ktoré vám poskytne veľmi zaujímavé pocity.

Medzi najluxusnejšie hotely v tejto oblasti patria hneď tri hotely rôznych značiek: Kempinski Hotel Ishtar, Mövenpick Resort & Spa Dead Sea a Marriott Dead Sea Resort & Spa. Tieto hotely poskytujú luxusné apartmány s výhľadom na jazero, sú vybavené klimatizáciou, súkromným bazénom a rôznymi wellness službami.

Ak hľadáte niečo skromnejšie a cenovo dostupnejšie, mali by ste sa pozrieť na hotely, ktoré sa nachádzajú o niekoľko kilometrov vzdialenejšie od jazera. Niektoré z nich ponúkajú rovnaké služby ako luxusné hotely, avšak s o niečo priateľnejšími cenami.

Celkovo je ubytovanie pri Mŕtvom mori veľkým lákadlom pre návštevníkov Jordánska. Ak máte radi kúpanie, relax a potrebujete sa trochu oddýchnuť od zhonu bežného života, je to ideálne miesto pre vás. Mŕtve more je niečo ako zázrak prírody - poskytuje skvelé zážitky a pôsobí ako liečivý balzam na telo i dušu. Tak neváhajte a užite si pohodlné ubytovanie v jeho bezprostrednej blízkosti!


Letenka Jordánsko Mrtvé more


Ak hľadáte dokonalú dovolenku, kde sa môžete okúpať v najslanejšom jazere na svete, skúsiť morské bahno alebo navštíviť kultúrne pamiatky, Jordánsko je tou správnou voľbou. Letenka do Jordánska a návšteva Mŕtveho mora je niečo, čo by mali zažiť všetci cestovatelia a milovníci dobrodružstva.

Mŕtve more leží na hranici Izraela a Jordánska a vysoký obsah soli v tomto jazere zaisťuje, že sa v ňom nemôžu rozmnožiť žiadne organizmy. Kvôli tomuto vysokému obsahu soli je voda v jazere tiež veľmi slaná, čo poskytuje benefity pre zdravie a liečbu kožných ochorení.

V Mŕtvom mori sa môžete kúpať a obkolesený zelenými kopci a horami si užiť niektoré z najkrajších scenérií, aké ste kedy videli. Okrem kúpania v tomto zázračnom jazere sa môžete zúčastniť aj na rôznych aktivitách, ako napríklad na jazde na konskom, povoze alebo kajaku.

Jordánsko je tiež známe svojimi krásnymi historickými miestami, ako napríklad Petru. Toto krásne mesto situované v púšti je známe svojimi skalnými útvarmi a vynikajúcou architektúrou. Pre milovníkov histórie a kultúry je Petrá povinnosťou.

Okrem Petry si v Jordánsku môžete pozrieť aj Kráľovský palác v Ammáne, kde môžete vidieť krásnu zmes bizarných architektonických štýlov. Jordánsko má tiež viacero archeologických lokalít, ako napríklad Jerash a Madaba.

Cesty v Jordánsku sú dobre udržiavané a takmer všetky hlavné miesta sú dostupné autobusmi alebo taxíkmi. Cenovo je Jordánsko pomerne prístupné, takže väčšina turistov si môže dovoliť túto destináciu. Letenka do Jordánska nie je drahá, a tak sa môžete tešiť na dovolenku na jednom z najkrajších miest na svete.

Vzhľadom na krásy, ktoré Jordánsko ponúka, doporučujeme ju návštevu v najteplejšom období roka, ideálne v lete. Vybrať sa na dovolenku do Jordánska sa určite oplatí a bude to zážitok, ktorý nezabudnete. Pustite sa do dobrodružstva, ktoré vás čaká v tomto rozmanitom a jedinečnom kraji.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Mrtvé more


1. Aké je povrchové napätie vody v Mŕtvom mori?
- Povrchové napätie vody v Mŕtvom mori je vysoké v dôsledku vysokého obsahu soli.

2. Je prípustné kúpať sa v Mŕtvom mori?
- Áno, kúpanie v Mŕtvom mori je možné a je to obľúbená turistická atrakcia. Voda v Mŕtvom mori neumožňuje potopenie, čo robí kúpanie zábavným.

3. Je Mŕtve more skutočne mŕtve?
- Mŕtve more nie je skutočne mŕtve, hoci je to najsoľnatejšie jazero na svete. Mnoho mikroorganizmov a rastlín prežíva v jeho slanej vode.

4. Je potrebné použiť opaľovací krém pri kúpaní v Mŕtvom mori?
- Áno, pri kúpaní v Mŕtvom mori je stále potrebné používať opaľovací krém. UVA a UVB lúče stále prenikajú cez vodu.

5. Aké sú zdravotné výhody kúpania v Mŕtvom mori?
- Kúpanie v Mŕtvom mori môže pomôcť pri kožných ochoreniach, bolestiach kĺbov a prietokových problémoch, vďaka svojmu vysokému obsahu minerálov a solí.

6. Je možné plávať v Mŕtvom mori s kontaktnými šošovkami?
- Nie, nie je to bezpečné. Kontaktné šošovky môžu byť poškodené slanou vodou a pôsobiť nepríjemne na oči.

7. Aký je ideálny čas na návštevu Mŕtveho mora?
- Ideálny čas na návštevu Mŕtveho mora je na jar a jeseň, keď je chladnejšie počasie a menej turistov.

8. Aká je maximálna hĺbka Mŕtveho mora?
- Maximálna hĺbka Mŕtveho mora je asi 304 metrov.

9. Je možné plaviť sa na Mŕtvom mori?
- Áno, ale len v obmedzenom rozsahu. Plavidlá sú limitované kvôli veľkému obsahu soli v mori.

10. Aký je rozdiel medzi Mŕtvym morom a Akabským zálivom?
- Akabský záliv a Mŕtve more sú dva rôzne vodné útvary, aj keď sa nachádzajú v Jordánsku. Mŕtve more je jazero s vysokým obsahom soli, zatiaľ čo Akabský záliv je súčasťou Rudého mora a má obyčajnú slanosť vody.


Počasie Jordánsko Mrtvé more


Jordánsko je krajina v Blízkom východe a jej klimatické podmienky sú ovplyvnené suchom a polopúštnou krajinou. Teploty sa v Jordánsku líšia v závislosti od ročného obdobia, pričom letá sú horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú mierne. Návštevníci by mali nájsť vhodné odevy a zariadenia pre prežitie v teplých podmienkach, ktoré by mohli byť nebezpečné pre tých, ktorí sú citliví na teplo.

Mrtvé more, ktoré sa nachádza medzi Izraelom, Jordánskom a Západným brehom Jordánu je najnižšie položené miesto na Zemi s nadmorskou výškou až 428 metrov pod úrovňou mora. Známe je pre svoje slané vody, ktoré obsahujú približne 10 krát viac soli než bežné morské vody. Taktiež obsahuje minerálne látky, ktoré majú liečivé účinky na kožné ochorenia a dýchacie problémy. Mnoho turistov navštevuje Mŕtve more, aby sa uvoľnilo od stresu v jednom z pohodlných kúpeľov alebo aby sa spálilo na slnku na jednej z jeho pláží.

Počasie v okolí Mŕtveho mora je veľmi suché, pretože toto územie patrí do oblasti polopúšť a poušte, s len minimálnym zrážaním. V lete teploty môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zimnom období sú miernejšie s teplotami okolo 15 stupňov Celzia. Vzhľadom na extrémne podnebie je dôležité pripraviť sa na pobyt v tejto oblasti a zabezpečiť si dostatočné množstvo vody, aby sa predišlo dehydratácii.

Väčšina z Mrtvého mora sa nachádza v Jordánsku, ktoré má v tomto regióne aj rôzne turistické atrakcie ako sú hory Ajloun alebo najväčší jordánsky prírodný park - Dana. Jordánsko ponúka okrem exotického kúpania v Mŕtvom mori aj mnohé ďalšie zážitky, ktoré by ste nemali nechať ujsť. Medzi ne patrí napríklad návšteva historického Petra alebo Wadi Rum, ktorý je známy svojimi scenickými kopčekmi, ktoré robia z tohto miesta jeden z najkrajších v krajine.

Celkovo, počasie v Jordánsku, najmä okolo Mŕtveho mora, býva veľmi horúce v lete a miernejšie v zime. Pretože ide o oblasť so suchým alebo polopúštnym podnebím, je dôležité byť si vedomý rizika dehydratácie a zabezpečiť si dostatočné množstvo vody a primerané oblečenie pri návšteve tejto lokality. Vstúpte do kúpeľov a uvoľnite sa v jednom z najunikátnejších prírodných miest na svete!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky