Objavte lety za najlepšie ceny

Izrael Telč-Avivské muzeum umenia

Počasie Izrael Telč-Avivské muzeum umenia


Tel-Avivské muzeum umenia sa nachádza v samotnom srdci historického centra Tel Avivu, v nádhernom historickom paláci, ktorý zaujíma svojimi krásnymi elegantnými líniami a jasnou kubistickou architektúrou. Okrem toho, že je to skvelé miesto na verejnosť, ktorá sa môže naučiť viac o izraelskej kultúre a histórii, muzeum sa tiež vyznačuje častými výstavami z domova a zahraničia.

Ak sa chystáte na návštevu Tel-Avivského múzea umenia, je dôležité poznať predpovede počasia v regióne. Izrael je známy svojou horúčavou a suchou klímou počas leta, s júlom a augustom, kedy sa teplomer môže pohybovať až na 40 °C. To znamená, že ak sa chystáte na návštevu Tel-Avivu v lete, musíte byť pripravení na horúce a suché počasie a na silné slnečné žiarenie.

Keď väčšina krajín prechádza zima, Izrael už rozpráva o jarnej sezóne. To znamená, že v polovici zimy už môžete očakávať príjemné teploty v regióne Tel Avivu. Teploty sa však môžu stále výrazne líšiť v závislosti od toho, kedy sa rozhodnete navštíviť muzeum. V januári a februári sa na pobreží priemerne dostaneme k 20 °C, ale teploty v noci sa môžu dostávať k 10 °C až k 12 °C. V marci a apríli sa teploty môžu zvýšiť až na 25 °C a málo dažďov, takže je to skvelý čas na návštevu Tel Avivu a samozrejme aj Tel-Avivského múzea umenia.

V lete môžu byť teploty vrcholom, ale aj keď sú mnohí turisti odlaďovaní takými vysokými teplotami, v Tel Avivu nikdy nie je nuda. Tu sú nádherné pláže, ktoré sú ideálne pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť čerstvost a krásu okolitej prírody.

V každom prípade, ak sa chystáte navštíviť Tel-Avivské muzeum umenia, musíte mať na pamäti, že počasie môže byť premenlivé a môžete sa stretnúť s nápadnými horúčavami a silnými erupciami tepelnej vlny, ale v niektorých mesiacoch môžete očakávať tiež mierny a príjemný čas, ktorý Vám umožní spoznať kultúru a históriu Izraela v príjemnejších podmienkach. Bez ohľadu na ročné obdobie je Tel-Avivské múzeum umenia určite jedným z miest, ktoré by ste mali navštíviť počas svojej návštevy Tel Avivu.


Dovolenka Izrael Telč-Avivské muzeum umenia


Ak hľadáte zaujímavé a kultúrne bohaté miesto na vašu dovolenku, určite by ste mali zvážiť Izrael a navštíviť Tel-Avivské muzeum umenia.

Tel-Avivské muzeum umenia je najväčšie múzeum umenia v Izraeli a jedno z najväčších v Blízkom východe. Nachádza sa v srdci Tel-Avivu, v blízkosti pláže a množstva kaviarní a reštaurácií. Muzeum má viac než 5000 exponátov, zahŕňajúcich maliarstvo, sochárstvo, fotografiu a iné formy výtvarného umenia. Svojou rozmanitosťou a kvalitou zbierky umenia sa muzeum radí medzi najprestížnejšie v Blízkom východe.

Mnohé z exponátov Tel-Avivského múzea umenia sú moderné diela, ktoré boli vytvorené od konca 19. storočia. Medzi tieto moderné diela patrí niekoľko obrazov od slávnych maliarov, ako napríklad Marc Chagall, Pablo Picasso a Salvador Dali. V muzeu tiež nájdete rozsiahlu zbierku izraelského umenia, ktorá zahŕňa diela izraelských umelcov a aj diela iných výtvarných umelcov z celého sveta.

Jednou z najdôležitejších výstav Tel-Avivského muzea umenia je výstava moderného izraelského umenia, ktorá predstavuje celú škálu moderných umeleckých diel. Táto výstava je nevyhnutným miestom pre návštevníkov, ktorí sú zvedaví na izraelskú kultúru.

Okrem toho muzeum ponúka aj množstvo dočasných výstav, ktoré sa často menia, čím sa zabezpečuje, že návštevníci sa budú vždy stretávať s novými a zaujímavými dielami. V súčasnosti sa v múzeu nachádza výstava "Japonské umenie a dizajn", ktorá predstavuje rôzne japonské umenie a architektúru.

Ak teda hľadáte kultúrnu dovolenku, Izrael a Tel-Avivské muzeum umenia sú skvelou voľbou. Táto ikonická inštitúcia návštevníkom ponúka nielen možnosť obdivovať rôzne diela umenia, ale aj prehľad o izraelskej kultúre a historickom dianí. Takže, neváhajte a navštívte Tel-Avivské muzeum umenia, kde si môžete užiť umenie v jeho najlepšej forme.


Letenka Izrael Telč-Avivské muzeum umenia


Izrael je krajina s dlhou a bohatou históriou, ktorá sa odráža nielen v kultúre, ale aj v umení. V centre pozornosti sa nachádza nádherné Tel-Avivské múzeum umenia, ktoré je jednou z najvýznamnejších kultúrnych institúcií v Izraeli.

Ak teda plánujete cestu do Izraela a máte záujem o umenie, návšteva Tel-Avivského múzea umenia by nemala chýbať vo vašom zozname. No a preto by mohla letenka z Telče do Tel Avivu byť tou správnou voľbou pre Vás.

Múzeum je situované v centre mesta Tel-Aviv a patrí medzi najväčšie múzeá umenia v Izraeli. Jeho tradícia siaha až do roku 1932 a svoje dvere otvorilo v roku 1933. Odvtedy sa stalo jedným z najprestížnejších výstavných priestorov v krajine. V súčasnosti, vďaka rozsiahlej renovácii, sa stalo jedným z najmodernejších múzeí v Blízkom východe.

V múzeu môžete vidieť množstvo vrcholových diel európskeho a medzinárodného umenia, ale aj diela izraelských umelcov. Vystavené sú obrazy, sochy, fotografie, ale aj skulptúry a iné krehké umenie. V múzeu sa nachádza aj knižnica a výskumné centrum, ktoré sa zameriava na podporu výskumu v oblasti umenia.

Okrem permanentnej expozície sa v múzeu pravidelne organizujú aj temporálne výstavy, ktoré sú zamerané na aktuálne témy v oblasti umenia. Na návštevu múzea si musíte určite vyhradiť pár hodín, ale určite ju nebudete ľutovať. Jediné, čo je potrebné si zabezpečiť, je letenka z Telče do Tel Avivu.

Letenky na túto trasu sú bežne dostupné a budú mať pre návštevu múzea nenahraditeľnú hodnotu. Preto ak sa chystáte navštíviť Izrael a máte radi umenie, nezabudnite podrobnejšie preskúmať Tel-Avivské múzeum umenia a zabezpečiť si letenky na tejto trase v dostatočnom predstihu.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Telč-Avivské muzeum umenia


1. Ako sa dostanem do Telč-Avivského múzea umenia?
Odpoveď: Telč-Avivské múzeum umenia sa nachádza v ulici Shaul HaMelech 27 a je prístupné verejnou dopravou (autobusy a vlaky).

2. Aké sú otváracie hodiny múzea?
Odpoveď: Telč-Avivské múzeum umenia je otvorené v nedeľu a pondelok od 10:00 do 18:00, v utorok a stredu od 10:00 do 21:00 a vo štvrtok, piatok a sobotu od 10:00 do 14:00.

3. Koľko stojí vstupné do múzea?
Odpoveď: Vstupné do Telč-Avivského múzea umenia je 50 ILS pre dospelých a 30 ILS pre deti a študentov.

4. Aké výstavy sú momentálne v Telč-Avivskom múzeu umenia?
Odpoveď: Informácie o aktuálnych výstavách si môžete prečítať na oficiálnej stránke múzea.

5. Sú v múzeu dostupné výkladové prehliadky?
Odpoveď: Áno, Telč-Avivské múzeum umenia ponúka výkladové prehliadky, ktoré musíte predom zarezervovať.

6. Môžem fotografovať v interiéri múzea?
Odpoveď: Fotografovanie v interiéri múzea je povolené len so súhlasom múzejného personálu.

7. Je v Telč-Avivskom múzeu umenia možné zakúpiť suveníry?
Odpoveď: Áno, v múzeu si môžete zakúpiť suveníry, darčeky a knihy o umeleckých dielach vystavovaných v múzeu.


Ubytovanie Izrael Telč-Avivské muzeum umenia


Izraelské Tel-Avivské múzeum umenia je jedným z najvýznamnejších múzeí na Blízkom východe a nachádza sa v srdci Tel Avivu. Toto múzeum ponúka návštevníkom možnosť vidieť jeden z najvýznamnejších zbierok moderného umenia v Izraeli.

Ubytovanie v blízkosti múzea

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti múzea, môžete zvážiť niekoľko možností. Jednou z nich je York House Hotel, ktorý sa nachádza len niekoľko minút chôdze od múzea. Hotel je vybavený vo viktoriánskom štýle a ponúka komfortné izby a prvotriedne služby.

Ďalšou možnosťou je The Rothschild Hotel, ktorý sa nachádza len 10 minút chôdze od múzea. Tento hotel ponúka moderné a elegantné ubytovanie s prvotriednymi službami a vynikajúcou polohou v centre mesta.

Ak hľadáte jednoduchšie a cenovo dostupnejšie možnosti, môžete sa pozrieť na hostely ako Abraham Hostel Tel Aviv alebo Florentin House, ktoré sa nachádzajú v blízkosti múzea a ponúkajú pohodlné spoločné izby a spoločné priestory.

Čo vidieť v múzeu

Izraelské Tel-Avivské múzeum umenia ponúka rozsiahlu zbierku moderného umenia, ktorá zahŕňa diela izraelských a medzinárodných umelcov. Medzi najvýznamnejšie diela v zbierke patrí množstvo abstraktných a surrealistických diel od významných umeleckých osobností, ako napr. Marc Chagall, Pablo Picasso a Wassily Kandinsky.

Okrem zbierky moderného umenia múzeum ponúka aj rôzne dočasné výstavy a súťaže pre mladých umelcov. Návštevníci môžu okrem toho navštíviť aj múzejnú knižnicu, ktorá obsahuje viac ako 25 000 kníh a periodík o modernom umení a kultúre.

Zhrnutie

Izraelské Tel-Avivské múzeum umenia ponúka návštevníkom možnosť vidieť jednu z najvýznamnejších zbierok moderného umenia v Izraeli. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti múzea, môžete sa ubytovať v mnohých hoteloch alebo hosteloch v blízkosti. Pri návšteve múzea nezabudnite vidieť najvýznamnejšie diela z moderného umenia a navštíviť múzejnú knižnicu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky