Objavte lety za najlepšie ceny

Island Reykjavík

Dovolenka Island Reykjavík


Dovolenka na Islande sa stala v posledných rokoch veľmi populárnou a Reykjavík, hlavné mesto Islandu, je výborným miestom na začiatok vašej cesty. Toto malebné mesto ponúka návštevníkom množstvo aktivít, cenovo dostupné ubytovanie a skvelú kuchyňu.

Ak hľadáte prírodné krásy, Island je pre vás tou správnou voľbou. Blízko Reykjavíku sa nachádza prírodné kúpalisko s geotermálnou vodou, Blue Lagoon, ktoré ponúka jedinečný zážitok pre návštevníkov. Ďalej je tu tiež národný park Thingvellir, kde sa stretávajú európska a americká tektonická doska.

Mesto Reykjavík samo o sebe ponúka množstvo aktivít. Môžete navštíviť Národné múzeum Islandu a zoznámiť sa s históriou krajiny, alebo sa vydať na prechádzku po malých uličkách mesta a ochutnať miestne špeciality v jednom z mnoho reštaurácií. Okrem toho sa v Reykjavíku tiež nachádza množstvo múzeí a galérií.

Ubytovanie v Reykjavíku je cenovo dostupné a ponúka výbornú kvalitu. Mnoho hotelov sa nachádza v centre mesta, ale ak milujete prírodu, sú k dispozícii aj chatky a kempy. Jedlo v Reykjavíku je vynikajúce a ponúka mnoho možností pre vegetariánov a vegánov.

Reykjavík je tiež skvelým miestom na východisko pre celodenné výlety na miesta ako Snaefellsnes Peninsula alebo Čierny pláž Vik. Na Islande sa tiež nachádza mnoho malých dediniek a miest, kde môžete objavovať jedinečné prírodné krásy a miestnych obyvateľov.

Dovolenka na Islande Reykjavík určite nezostane len v pamäti, ale určite v srdciach všetkých cestovateľov. Tento ostrov ponúka jedinečné a fantastické prírodné krásy, bohatú kultúru a počas leta aj svetlo 24 hodín denne. Nechajte sa uniesť kouzlo Islandu a navštívte tento skvelý kúsok zeme!


Počasie Island Reykjavík


Island Reykjavík je fascinujúcim miestom svojou unikátnou prírodou, ale aj počasím. Táto oblasť je známa svojimi extrémnymi teplotami, silnými vetrami a častými zmenami počasia. Ak sa chystáte navštíviť Island Reykjavík, musíte byť pripravení na rôzne klimatické podmienky.

Zima v Island Reykjavík začína v novembri a končí v apríli. Táto sezóna je charakteristická vysokými snehovými zrážkami a extrémnymi teplotami, ktoré sa pohybujú okolo -5°C. V zime sa na Islande zväčša taktiež nachádza menej svetla, slnko vychádza neskoršie a zapadá skôr, preto musíte byť pripravení na skorý západ slnka.

Leto na Islande začína v máji a trvá až do septembra. Táto sezóna je charakteristická prvotriednou turistikou a slnečnými dnami, kedy sa slnečné lúče odrážajú na snehu, čo vytvára krásny lesk. V lete sú teploty príjemne chladné a pohybujú sa okolo 10°C a 15°C.

Island Reykjavík sa nachádza na severnej pologuli, takže môžete sa tešiť na polárne svetlo, aj na slnko, ktoré zapadá neskôr. Počas juhoafrického leta môžete zažiť 24-hodinové slnečné svetlo, ktoré na Islande trvá približne tri mesiace. Na druhej strane, v zime môžete zažiť polárnu noc, kedy sa slnko nezjaví celých 24 hodín.

Island Reykjavík je tiež známy svojimi silnými vetrami, ktoré môžu dosiahnuť rýchlosť až 60 km/h. Tieto silné vetry sú spôsobené vo veľkej miere geografickou polohou a miestami sa môžu stať nebezpečnými pre turistov, ktorí by mali byť pripravení na nečakané zmeny počasia.

Ak sa chystáte navštíviť Island Reykjavík, musíte byť pripravení na rôzne klimatické podmienky. Aby ste sa cítili pohodlnejšie, odporúčame zobrať si teplejšie oblečenie a obuv, prípadne vetrovek a slnečné okuliare na ochranu pred vysokými UV lúčmi.

Island Reykjavík je krásnym miestom, ktoré ponúka návštevníkom jedinečnú prírodu a zážitky. Ak ste pripravení na rôzne klimatické podmienky a nebojíte sa výziev, Island Reykjavík je presne to, čo hľadáte.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Reykjavík


Q: Ako sa volá hlavné mesto Islandu?
A: Hlavné mesto Islandu sa volá Reykjavík.

Q: Aké je počasie v Reykjavíku?
A: Počasie v Reykjavíku je zväčša chladné a zrána oblačné. Teploty sa pohybujú od -1°C v zimných mesiacoch až po 11°C v lete.

Q: Čo sa dá robiť v Reykjavíku?
A: V Reykjavíku sa dá robiť veľa vecí, ako napríklad navštíviť pamiatky a kultúrne miesta, kúpať sa v termálnych prameňoch, ísť na výlety do prírody alebo ochutnať tradičnú islandskú kuchyňu.

Q: Aké sú najznámejšie atrakcie v Reykjavíku?
A: Najznámejšie atrakcie v Reykjavíku sú napríklad Hallgrímskirkja (najvyšší kostol v Islande), Harpa (moderné koncertné centrum), múzeum islandských sag v Perlan a Národné múzeum Islandu.

Q: Koľko stojí návšteva Reykjavíku?
A: Návšteva Reykjavíku môže byť dosť drahá. Cena ubytovania, jedla a atrakcií sa líši v závislosti od sezóny a typu cestovateľa. V niektorých obdobiach sa ceny môžu výrazne zvýšiť kvôli obľúbenosti destinácie.

Q: Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Reykjavíku?
A: Najlepšie miesta na fotenie v Reykjavíku sú napríklad Hallgrímskirkja a jej okolie, Harpa, múzeum Perlan, domovnícke uličky v centrálnom meste a park Laugardalur.

Q: Je angličtina široko používaná v Reykjavíku?
A: Áno, angličtina je široko používaným jazykom v Reykjavíku. Väčšina obyvateľov hovorí plynnou angličtinou a vaše potreby budú zvyčajne uspokojené v angličtine.


Ubytovanie Island Reykjavík


Island je krajina so zaujímavou prírodou a krásnymi výhľadmi, ktoré privádzajú množstvo turistov každý rok. Reykjavík, hlavné mesto Islandu, je jedným z miest, kde sa môžete ubytovať a užiť si všetko, čo Island ponúka.

Reykjavík sa môže pochváliť množstvom ubytovacích zariadení ako hotely, penzióny, apartmány a hostely. Vyhovujú tak náročnejším turistom, ako aj tým, ktorí vyhľadávajú lacné riešenia pre svoje cesty. Preto vám predstavíme niektoré z najobľúbenejších typov ubytovania, ktoré sú dostupné v Reykjavíku.

Hotely

V Reykjavíku sa nachádza množstvo luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre náročnejších turistov. Môžete si vybrať z rôznych zariadení, ktoré sú situované v rôznych častiach mesta a ponúkajú pohodlné a moderné ubytovanie. Niektoré z najluxusnejších hotelov sú napríklad Hotel Borg, Grand Hotel Reykjavík či Hotel Reykjavík Marina.

Penzióny

Penzióny sú skvelou voľbou pre tých cestovateľov, ktorí hľadajú oveľa lacnejšie riešenie ubytovania, ako sú hotely. V Reykjavíku sa nachádza množstvo penziónov, ktoré ponúkajú základnejší komfort a ubytovanie za rozumné ceny. Ceny závisia od jednotlivého penziónu a jeho polohy. Niektoré z najlacnejších penziónov sú napríklad KEX Hostel, Bus Hostel Reykjavík či Reykjavík Hostel Village.

Apartmány

Ak hľadáte niečo viac ako základné ubytovanie, ale nehodláte si priplatiť za hotelový luxus, môže byť pre vás najlepšou voľbou apartmán. V meste je dostupných viacero krásnych apartmánov s moderným vybavením, ktoré vám poskytnú dostatok súkromia a komfortu. Niektoré z najobľúbenejších sú Reykjavik Residence Apartment Hotel, OK Apartments Reykjavik či Rey Apartments.

Hostely

Hostely sú najlacnejšou voľbou a najviac obľúbeným typom ubytovania pre turistov. Island má množstvo super moderných a dobre vedených hostels s obmedzenými možnosťami, ale za výhodnú cenu. Vo väčšine hostels nájdete spoločné miestnosti pre spoločné varenie, salonky a iné základné možnosti. Hostely v Reykjavíku sú napríklad Galaxy Pod Hostel, Kex, Oddsson Hostel Reykjavik alebo Hostelling International Iceland.

Nezávisle na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, v Reykjavíku môžete očakávať pohodlné a luxusné zariadenia v kombinácii s krásnymi výhľadmi na mesto i prírodu. S vhodným ubytovaním môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku na tomto nádhernom mieste.


Letenka Island Reykjavík


Ak hľadáte niečo výnimočného pre svoju ďalšiu dovolenku, Island Reykjavík bude určite tou správnou voľbou. Islanďania nazývajú svoju krajinu "zemou ohňa a ľadu", čo znamená, že sa tu nachádza mnoho kontrastov: od ľadovcov a sopiek po geotermálne pramene a termálne kúpele. A letenky do Reykjavíku sú teraz viac dostupné ako kedykoľvek predtým.

Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku a skúmať krásy tohto ostrova, musíte najskôr získať letenky do Reykjavíku. Našťastie pre túto destináciu existuje veľa nízkonákladových leteckých spoločností a preto je možné si kúpiť letenky za prijateľné ceny.

Keď prichádzate do Reykjavíku, môžete sa rozhodnúť pre množstvo aktivít. Jedním z najobľúbenejších miest je tzv. "Zlatý okruh", ktorý je plný úchvatných prírodných krás, s významom pre históriu a kultúru tohto miesta. Medzi miesta, ktoré stoja za návštevu, patrí napríklad Gullfoss, známy ako zlatý vodopád, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších vodopádov na svete.

Pre milovníkov prírodných krás je tiež nevyhnutné navštíviť kráter Kerid, ktorý sa nachádza medzi mestami Reykjavík a Selfoss. Tento obrovský kráter vznikol po erupcii sopky pred viac ako 3000 rokmi a presahuje hĺbku 50 metrov.

Okrem prírodných krás, je Reykjavík aj kultúrnym strediskom, kde môžete vidieť rôzne umelecké diela a historickej hodnoty. Najdôležitejšie pamiatky v tomto meste sú zadarmo a môžete si ich vychutnať, napríklad vonku v parku.

Jedna z najviac známych pamiatok v Reykjavíku je Hallgrímskirkja, ktorá je považovaná za najväčší kostol v Island. Tento kostol je jednoduchý, ale má ohromujúcu vežu, ktorá sa týči do výšky 74 metrov nad mesto.

V blízkosti Hallgrímskirkja sa nachádza aj Harpa, národné divadlo v Reykjavíku, ktoré má ikonickú architektúru. V Harpe môžete vidieť rôzne predstavenia vrátane opery a divadla.

Island Reykjavík je jednou z najkrajších a najzaujímavejších destinácií, ktoré môžete navštíviť. Táto polárna krajina má veľa ponúk, a to nielen prírodných krás, ale aj kultúrnych pamiatok a aktivít. Ak si plánujete túto destináciu navštíviť, nezabudnite si zabezpečiť letenky do Reykjavíku skôr, pretože v období letnej sezóny sa môžu rýchlo vydať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky