Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Blarney Castle

Ubytovanie Írsko Blarney Castle


Blarney Castle - Ubytovanie v srdci Írska

Ak plánujete návštevu Írska a nechcete premeškať jeden z najkrajších a najzaujímavejších zámkov krajiny, pobyt v hoteli Blarney Castle bude pre vás tou správnou voľbou.

Blarney Castle sa nachádza v blízkosti mestečka Blarney v juhovýchodnej časti Írska. Zámok má dlhú a bohatú históriu, ktorá sa začína v 13. storočí a pokračuje až dodnes. Jeho najväčšou atrakciou je však Blarney Stone (kameň reči), ku ktorému sa môžete dostať po schodoch na vrchole veže zámku. Legenda hovorí, že po polohlasnom prekrojení cez kameň získate dar reči a šťastia.

Hotel Blarney Castle ponúka širokú škálu izieb, ktoré sú ideálne pre jednotlivcov, páry alebo rodiny. Každá izba je elegantne zariadená a poskytuje pohodlie a súkromie pre hostí.

K dispozícii sú aj viaceré reštaurácie a bary, kde si môžete pochutnať na tradičných írskych jedlách a nápojoch. Okrem toho si môžete užiť oddych v záhrade, ktorá sa nachádza v blízkosti hotela.

Ak sa chcete venovať športovým aktivitám, v blízkosti hotela sa nachádza golfové ihrisko a cyklistické trasy alebo prechádzky na čerstvom vzduchu.

Okrem toho sa v mestečku Blarney nachádza množstvo ďalších atrakcií, ako napríklad múzeá, malé obchody a tradície trhy, ktoré sú ideálne pre nákupy suvenírov a darčekov.

Ak hľadáte jedinečné ubytovanie v krásnom prostredí súloženom z histórie a tradície, ubytovanie v hoteli Blarney Castle bude pre vás tou správnou voľbou. Voľba, ktorú nebudete ľutovať a ktorú si budete pamätať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Blarney Castle


1. Kde sa nachádza Blarney Castle?
Blarney Castle sa nachádza v juhozápadnej časti Írska, asi 8 km od mesta Cork.

2. Aké je vstupné na Blarney Castle?
Vstupné na dospelého stojí €16, pre deti od 8 do 14 rokov €7 a deti do 7 rokov majú vstup zdarma.

3. Aké sú otváracie hodiny Blarney Castle?
Blarney Castle je otvorený celoročne, ale otváracie hodiny sa menia v závislosti od sezóny. V lete je otvorený denne od 09:00 do 18:00 a v zime len do 15:00.

4. Musím zdvihnúť kameň Blarney pre šťastie?
Áno, zdvihnutie kameňa Blarney sa považuje za zdroj šťastia a úspechu. Nachádza sa na vrchole veže a návštevníci si môžu pretiahnuť hlavu z okna, aby sa k nemu dostali a potom ho musia pobozkať.

5. Aké atrakcie sú ešte k dispozícií v Blarney Castle?
Okrem Blarney Castle sa tu nachádza množstvo ďalších atrakcií, vrátane záhrad, priepasti, múzea a priľahlých dediniek, kde si môžete kúpiť suveníry alebo navštíviť tradičné puby.

6. Dá sa Blarney Castle navštíviť za jeden deň?
Áno, veľa návštevníkov navštívi Blarney Castle a všetky jeho atrakcie v rámci jednodňovej výletu.

7. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať Blarney Castle?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k Blarney Castle, závisí od toho, odkiaľ prichádzate. Najbližšie letisko je v Corku a je možné použiť aj verejnú dopravu alebo taxi. Ak cestujete autom, parkovanie je k dispozícii v blízkosti hradu.


Počasie Írsko Blarney Castle


Írsko je známe svojou krásnou prírodou a rozmanitým počasím. Blarney Castle, ktorý sa nachádza v meste Blarney v južnej časti Írska, nie je výnimkou. Tento kameňný hrad bol postavený v 15. storočí a je známy svojou blarney kamennou klenotnicou, aj keď to, čo presne táto klenotnica robí, ostáva tajomstvom pre mnohých.

Počasie v Blarney Castle je veľmi variabilné a môže sa meniť z minúty na minútu. V čase jari a jesene môžete očakávať veľa dažďa a v zime zase množstvo snehu. Letné mesiace sú zvyčajne suché, ale môže sa stať, že sa zrazu spustí prívalový dážď alebo búrka. Je dôležité sa pripraviť na všetky možnosti a mať pri sebe náhradné oblečenie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Blarney Castle v daždivom počasí, môžete si vychutnať jeho krásu z vnútra hradu. Budete môcť prechádzať krásnymi záhradami, ktoré sú plné kvetov a zelene. Môžete tiež navštíviť múzeum, ktoré sa nachádza v hradnej veže, a dozvedieť sa viac o histórii Blarney Castle a jeho slávnej klenotnici.

V zimných mesiacoch môžete vidieť Blarney Castle pokrytý snehom, čo mu dodáva ešte väčšiu atmosféru. Ak máte šťastie a navštívite ho počas snehovej búrky, môžete sa tešiť na kúzelný zážitok.

V lete je Blarney Castle plný turistov, ktorí sa v záhradách vedia vyhrať a vypustiť zo seba energiu. Niektorí si prinášajú piknikové deky a strávia tam celý deň relaxujúc na tráve. V lete môžete tiež navštíviť miestne trhy, kde si môžete kúpiť miestne produkty a suveníry.

Blarney Castle je krásnym miestom, kde si môžete užiť rôznorodé počasie a vychutnať si jeho históriu a krásu. Ak sa rozhodnete ho navštíviť, nezabudnite si pripraviť náhradné oblečenie a buďte pripravení na akýkoľvek druh počasia.


Dovolenka Írsko Blarney Castle


Írsko je jedným z najkrásnejších a najzaujímavejších miest na svete, plný zelené krajiny, zaujímavých miest a histórie. Ak plánujete navštíviť Írsko a hľadáte kam ísť, Blarney Castle je miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Blarney Castle sa nachádza v južnom Írsku, v oblasti Cork. Tento zámok je pravdepodobne najznámejší pre Blarney Stone, ktorý sa nachádza na streche zámku. Tisícky turistov ročne prichádzajú do Blarney Castle, aby počuli o kúzle kameňa a o tom, ako vám môže pridať schopnosti, ako je nadanie reči.

Okrem Blarney Stone, zámok Blarney ponúka návštevníkom aj množstvo iných zaujímavostí a atrakcií. Jednou z nich je Blarney Gardens, ktoré sú osladené s výnimočnými kvetinami, drevenými mostíkmi a prírodnými potokmi. Tieto záhrady sú ideálne na prechádzky a pikniky.

Záhrady Blarney sú tiež plné historických pamiatok, ako je napríklad Dolmen Stone, ktorý je domorodým artefaktom z doby kamennej. Okrem toho môžete vidieť v záhradách aj vodopád a jazero.

Okrem nádherných záhrad a histórie, Blarney Castle ponúka aj niekoľko možností ubytovania pre turistov. K dispozícii sú rôzne výlety po Blarney Castle a tiež možnosti prehlbovať vaše vedomosti o histórii Írska.

Keď navštívite Blarney Castle, nezabudnite sa zúčastniť aj na návšteve mesta Cork. Toto mesto je známe svojou gastronómiou a nakupovaním.

V rámci navštívenia Írska je Blarney Castle jednou z najlepších destinácií. Prekrásne historické zámky, krásne záhrady a odpovedajúca krajina robia z tohto miesta jedno z najlepších miest, ktoré by ste pri návšteve Írska nemali vynechať.


Letenka Írsko Blarney Castle


Ak milujete históriu a romantické prostredie, nevynechajte svoju šancu vidieť Blarney Castle, rozhodne jedno z najkrajších miest v Írsku. Ako získať letenku a informácie o Blarney Castle?

Prvotne, východiskovým bodom je Dublin, hlavné mesto Írska. Z Dublina sa dostanete do Blarneyu jednoducho a rýchlo. Existuje niekoľko spôsobov prepravy, ako napríklad autobus, vlak alebo prenájom vozidla.

Od centra Dublinu môžete použiť M7 a potom M8 a držať sa východného smeru. Dobre známou cestou pre cestovateľov je aj autobusová doprava, ktorá vás odvezie priamo do Blarney až k samotnej veži.

Ak plánujete prenájom aut, pamätajte na to, že v Írsku sa vodičský preukaz mení naľavo. Okrem toho, cesty na irskej strane sú užšie ako cesty na britskej strane. Ale ak ste ochotní potrápiť sa s preukazom a cestou, blízkosť krajiny s množstvom zákutí, zákrut alebo úzkych ciest vám umožní vidieť Írsko z najlepšieho uhla a po svojom.

Samotné Blarney Castle vás očarí. Táto kamenná pevnosť bola postavená v roku 1446 a súčasne je najväčšou atrakciou v meste Blarney. Najznámejšou atrakciou v Blarney Castle je Blarney Stone, ktorú sa tvrdí, že prináša šťastie a schopnosť hovoriť dobre, ak ju poloníte. Aby ste sa k nej dostali, musíte vyliezť na vrchol 27 metrovej veže a zavesiť sa nad okraj steny spredu nadol. Neskôr si však môžete pripomenúť toto dobrodružstvo s nákupom oficiálneho certifikátu.

Okrem Blarney Stone, vám samotná pevnosť poskytne príležitosť na obdiv stavby a krajín okolo nej. Môžete sa tiež prechádzať v krásnom záhrade s krúžkovým kruhom, bocianím hniezdom, bažantnicou a potokom.

Niektoré časti pevnosti sú však veľmi staré, a preto nie sú v dobrých podmienkach. Mali by ste byť teda veľmi opatrní, a pri prechádzke pamiatkou dodržiavať všetky pokyny. Ale aj napriek tomu by úžasný výhľad z okien hradu a staromódna atmosféra mali určite stáť za návštevu.

Blarney Castle je určite jedno z najromantickejších miest Írska. Táto pevnosť je skutočným skvostom a to nielen pre turistov, ale aj pre samotných Írčanov. Odporúčame sa jej preto určite vyhnúť.

Ak teda túžite vidieť krásu Blarney Castle, využite svoju letenku do Írska a užite si prázdniny plné histórie a romantiky.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky