Objavte lety za najlepšie ceny

Irán Qeshm Island

Dovolenka Irán Qeshm Island


Irán je jednou z nejzajímavějších zemí, které se můžete vydávat na dovolenou. Jedním z nejmalebnějších míst, která si určitě zaslouží návštěvu, je ostrov Qeshm.

Qeshm Island se nachází na jihozápadě Iránu a je největším ostrovem v Perském zálivu. Ostrov je domovem pro mnoho jedinečných přírodních útvarů, historických památek a nezapomenutelných zážitků.

Jednou z nejvýznamnějších památek na ostrově Qeshm je vesnice Laft. Tato vesnice je známá svými tradičními iránskými domy postavenými z hlíny a slámy. Všimnout si můžete také sítě podzemních tunelů, které byly používány pro ochranu obyvatelstva v dobách bojů.

Dalším velmi zajímavým místem je Staré město Shibderaz, které je ohraničené útesy a skalami. Toto neuvěřitelné místo vám nabízí možnost vidět nádherné skalnaté útesy, písečné duny a malebné palmové zahrady.

Pro milovníky přírody je park Mangrove v zátoce Chahkouh nezapomenutelným zážitkem. Toto krásné místo naleznete v jižní části ostrova a je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat. Člověk zde může vidět sladkovodní krokodýly, řasy a mnoho dalších zajímavých druhů živočichů.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na rybářskou loď, která vás zavede do oblasti Garrafeh, kde se můžete potápět a pozorovat podmořský život. Tato oblast je považována za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování žraloků.

Kromě očarujících přírodních scenérií nabízí ostrov Qeshm také nespočet kulturních a historických akcí. Na místních trzích se můžete setkat s mnoha lidmi a ochutnat místní speciality jako je například kořeněné rajské jablko, granátová jablka nebo fíky.

V reprodukované vesničce Hengam se můžete projít po starých uličkách, uvidíte tam rybářské přístavy a vstoupíte do kruhu domů, kde najdete různé tradiční řemesla jako výrobu oděvů, košíkářství a mnoho dalších.

V nedalekém městě Musandam na východním pobřeží Perského zálivu si můžete udělat výlet na lodi a obdivovat nádhernou krajinu. Uvidíte skály na pobřeží a budete mít možnost pozorovat delfíny.

Návštěva ostrova Qeshm Island vás zavede do úžasného světa, plného krásy, kultury a dobrodružství. Tento ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodních úkazů a osobité kultury.


Ubytovanie Irán Qeshm Island


Iránsky ostrov Qeshm je jedným z najväčších ostrovov Perzského zálivu a nachádza sa na juhovýchodnom pobreží Iránu. Ostrov je populárny turistický cieľ, ktorý ponúka návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Ak sa chystáte na dovolenku na ostrov Qeshm, jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by ste mali myslieť, je ubytovanie.

Návštevníci môžu nájsť rôzne možnosti ubytovania na ostrove Qeshm, od luxusných hotellí až po jednoduché penzióny alebo apartmány. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza na juhovýchodnom pobreží ostrova, v blízkosti najkrajších pláží a miestnej prístavnej oblasti.

Ak máte radi luxusné ubytovanie, potom sa na ostrove Qeshm nevidia rôzne hotely, ktoré ponúkajú špičkové služby a zariadenia, ako sú klimatizácia, bazén, fitnescentrum, obchody a reštaurácie. Medzi najluxusnejšie hotely na ostrove patrí Hormoz Grand Hotel a Iran Saman Hotel.

Pre tých, ktorí preferujú tradičné ubytovanie, určite budú milovať rôzne penzióny a apartmány po celej oblasti. Väčšina izieb má k dispozícii ventilátor, kúpeľňu a faclitety na prípravu kávy a čaju. Niektoré z týchto penziónov a apartmánov sú v blízkosti miestnych trhov predajcov, pešej zóny, rôznych miestnych pamiatok a pod.

Pre tých, ktorí preferujú bývanie v prírode, jednou z najlepších možností ubytovania môže byť táborovanie. Na ostrove Qeshm je veľa táborovísk, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi a užívateľov dopravných prostriedkov. Táborovanie je dostupné pre všetkých turistov, ktorí si nenechajú ujsť kombináciu modrej vody, piesku a nezabudnuteľných západov slnka.

V oblasti Qeshm Island nájdete rôzne možnosti ubytovania, kde si môžete vychutnať svoju dovolenku. Bez ohľadu na to, ktorú z možností si vyberiete, vyberte si ubytovanie, ktorá vám najviac vyhovuje. Ostrov ponúka návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov akú cestovanie storčí ponúknuť. Takže rezervujte si svoje ubytovanie na ostrove Qeshm a pripravte sa na nezabudnuteľný zábytok.


Počasie Irán Qeshm Island


Irán je krajina, ktorej pobrežie sa rozprestiera na juhu Ázie. Tamojšie počasie je všeobecne subtropické, s horúcimi a suchými letami a miernejšími zimami. Na ostrove Qeshm, ktorý sa nachádza v Perzskom zálive, môže byť počasie ďalej ovplyvnené geopolitickými faktormi.

Letá na ostrove sú veľmi horúce a suché. Teploty môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia a vlhkosť môže byť nízka. Práve kvôli vysokým teplotám sa čo najviac odporúča navštíviť tento ostrov počas apríla až októbra.

Zimy na ostrove veľmi mierne a teplota sa zriedkavo klesne pod 20 stupňov, hoci vlhkosť môže byť vyššia ako v lete. Najzima tohto obdobia nastáva v januári a februári.

Pocítia si miestni aj vonkajší vplyv faktora. Geopolitická situácia v Perzskom zálive a konkrétne medzi Iránom a Spojenými štátmi môže mať vplyv na počasie kvôli obchodným blokádam a obmedzeniam na vývoz a dovoz. To môže viesť k dodávkam obmedzeného množstva zdrojov a zvýšeniu cien počas určitých obdobií.

Celkovo je však počasie na ostrove Qeshm vo väčšine roka slnečné a teplé, s miernymi rozdielmi v závislosti od ročného obdobia. Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, sú geopolitické faktory, ktoré môžu ovplyvniť dodávky zdrojov a ceny základných tovarov na ostrove.


Letenka Irán Qeshm Island


Irán je krajina plná histórie, architektúry a kultúry. Často však nedostáva toľko pozornosti ako niektoré iné krajiny, čo môže byť pre niektorých ľudí výhodou - menej turistov môže znamenať viac autentickej skúsenosti. Ak ste už navštívili najpopulárnejšie miesta ako sú Teherán, Isfahan alebo Shiraz a chcete niečo nové a iné, nezabudnite navštíviť Qeshm Island.

Qeshm Island je najväčším ostrovom v Perzskom zálive a ponúka množstvo skvostov. Čo sa týka prírodných krás, môžete navštíviť sopku Chahkuh, ktorá je národným parkom s nádhernými výhľadmi. Ale to nie je všetko. Na ostrove sa tiež nachádzajú slané jazerá, ktoré sú známe po celom svete a sú vynikajúcim miestom na plávanie a relaxáciu.

Qeshm Island je tiež domovom mnohých dedín a miest, kde sú zachovalé starodávne tradičné spôsoby života. Môžete navštíviť tradičnú dedinu Tala, kde sa stále vyrábajú rybárske koše a koše na vodu z palmových listov, alebo dedinu Shibderaz, kde si môžete pozrieť staré domy vyrobené z múru z bahna.

Okrem prírodných krás a hašterívnych dedín ponúka Qeshm Island tiež bohatú históriu. Ostrov bol dôležitým obchodným centrom v stredoveku a na jeho území sa nachádza množstvo historických pamiatok, ako sú starobylé mešity a hrobky.

Výlete na Qeshm Island by si mal každý zahrnúť do svojho cestovného zoznamu. Letenky sa dajú zakúpiť online a majú dostupné ceny. Ak hľadáte niečo nové a iné, Qeshm Island je tou správnou voľbou, či už ste turista alebo cestujete do Iránu z obchodných dôvodov.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Qeshm Island


Otázky a odpovede ohľadom Iránu a ostrova Qeshm:

1. Ako sa dostanem na ostrov Qeshm?

Odpoveď: Neexistuje priamy let na ostrov Qeshm. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom do mesta Bandar Abbas a odtiaľ loďou alebo trajektom na ostrov.

2. Musím mať vízum na návštevu ostrova Qeshm?

Odpoveď: Áno, pre väčšinu krajín sú potrebné víza. Navštívte webovú stránku iránskeho veľvyslanectva vo vašej krajine, aby ste si zistili podrobnosti o vízach.

3. Aké sú najlepšie miesta na ostrove Qeshm, ktoré by som nemal/a prehliadnuť?

Odpoveď: Určite by ste nemali vynechať navštíviť vesnicu Laft, Staré mesto Hormuz, prírodný most Chahkooh, pláže Nakhlestan a Hengam a Kalout Ďábelské záhrady.

4. Ako sa najlepšie prepravím po ostrove Qeshm?

Odpoveď: Najlepšie je prenajať si auto alebo motorku, pretože verejná doprava na ostrove Qeshm nie je príliš spoľahlivá. Môžete si tiež prenajať taxík na celodenné alebo polodenné výlety.

5. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu ostrova Qeshm?

Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Qeshm je jesenné obdobie (september - november) alebo jar (marec - máj), keď je počasie príjemné a nie sú také horúce teploty. Leto môže byť extrémne horúce a vlhké, zatiaľ čo zima môže byť veterná a suchá.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky