Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Pura Ulun Danu Bratan

Letenka Indonézia Pura Ulun Danu Bratan


Indonézia má množstvo turistických atrakcií - od plytkých korálových útesov aľ po divoké džungle a prímorské dedinky. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí bezpochyby Pura Ulun Danu Bratan - jedinečný posvätný chrám postavený na brehu jazera Bratan uprostred krásnej prírody.

Pura Ulun Danu Bratan sa nachádza v severnej časti ostrova Bali a je prístupný z mesta Tabanan. Letenky do Indonézie sú často dostupné za veľmi prijateľné ceny, čo robí z tohto destinácie obľúbené miesto aj pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan je postavený na plošine nad jazerom Bratan, ktoré je súčasťou kaldera sopečnejho pôvodu. Okolie jazera ponúka nádherné výhľady na pohoria a zeleň okolitých hôr. Chrám bol postavený v meste Bedugul v roku 1633 a je zasvätený hinduistickým bohom, ktorí sú spojení s vodou. Tým najvýznamnejším je bohyňa Dewi Danu, ktorá chráni vodu a úrodu.

Samotný chrám postavený v štýle balinese architektúry má vreckovitý tvar so štyrmi malými chrámami, ktoré sú umiestnené v okolí hlavného chrámu. Domorodci sú presvedčení o tom, že chrám je schopný kontrolovať zásobovanie vodou v okolí, pretože udržiava harmonické napätie medzi prírodou a duchovnými bytosťami.

Pri návšteve chrámu musíte počítať s tým, že sa budete musieť obliecť do tradičných odevov a uviesť podrobnosti vašej návštevy pred rôznymi posvätnými predmetmi. Pri vstupe na územie platíte poplatok, ktorý slúži na udržiavanie chrámu a jeho okolia - poplatok je však len symbolický.

Ak plánujete letenku do Indonézie, nevynechajte návštevu tohto jedinečného chrámu. Vzhľadom k jeho náboženskej symbolike si vopred overte informácie o tom, ako sa máte správať a aké zásady by ste mali dodržiavať počas návštevy. Zaručujeme vám, že návšteva Pura Ulun Danu Bratan sa bude rozhodne patriť k jednému z najkrajších zážitkov z vašej cesty.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Ulun Danu Bratan


Otázka: Kde sa nachádza Pura Ulun Danu Bratan?
Odpoveď: Pura Ulun Danu Bratan sa nachádza na severe ostrova Bali v Indonézii.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Pura Ulun Danu Bratan?
Odpoveď: Vstupné do Pura Ulun Danu Bratan je zvyčajne okolo 50 000 indonézskych rupií (asi 3,50 USD) pre dospelých a 25 000 indonézskych rupií pre deti.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Pura Ulun Danu Bratan?
Odpoveď: Pura Ulun Danu Bratan je otvorený denne od 7:00 do 19:00.

Otázka: Je potrebné si vopred zakúpiť vstupenky do Pura Ulun Danu Bratan?
Odpoveď: Nie, nie je potrebné si zakúpiť vstupenky vopred. Vstupenky si môžete zakúpiť na mieste.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Pura Ulun Danu Bratan?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Pura Ulun Danu Bratan je chrám na brehu jazera s nádhernými záhradami a výhľadom na okolité hory.

Otázka: Kedy je najlepší čas navštíviť Pura Ulun Danu Bratan?
Odpoveď: Najlepší čas navštíviť Pura Ulun Danu Bratan je v období od mája do septembra, keď je suché obdobie a počasie je priaznivé. Avšak, môže byť viac turistov.

Otázka: Je vhodné obliecť sa určitým spôsobom pri návšteve Pura Ulun Danu Bratan?
Odpoveď: Áno, keďže sa jedná o posvätné miesto, je vhodné obliecť sa slušne a zakryť ramená a nohy.


Ubytovanie Indonézia Pura Ulun Danu Bratan


Indonézia je možno najobľúbenejšou a najnavštevovanejšou tropickou destináciou na svete. Čarovný ostrov Bali, jeho pláže a kultúra, sú na zozname cestovateľov z celého sveta. Okrem všetkých iných turistických atrakcií je tu aj krásna a zaujímavá Pura Ulun Danu Bratan. Tento chrám, ktorý sa nachádza na brehu jazera Bratan, je jedným z najznámejších chrámov na Bali.

Pura Ulun Danu Bratan je príkladom krásnej architektúry Balinese, ktorá sa zdá byť fúziou hinduistických, buddhistických a natívnych balických kultúr. Chrám bol postavený v 17. storočí Šró Mangú na počesť bohyne ríčnych Boho Agung Danu, ktorá ochraňuje vodu a zajišťuje hojnosť úrody na Bali.

Chrám je obklopený bujnou zeleňou a leží na brehu malebného jazera Bratan. Pozorovanie chrámu ponad hladinu jazera Bratan navoňajšie zväčšuje dojem jeho krásy a duchovnej atmosféry.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan nie je len posvätné miesto, ale aj turistická atrakcia. Okrem toho, že chrám ponúka úchvatný pohľad, môžete si tu prenajať loď a preplávať sa po jazere. Zažijete tu neuveriteľné výhľady na všetky strany. Okolo jazera sú pestré trhy, kde si môžete zakúpiť miestne výrobky a suveníry. Návštevu chrámu si určite nenechajte ujsť.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tohto krásneho miesta, máte viacero možností. Napríklad Amara Guest House, ktorá sa nachádza v oblasti Bedugul, ponúka kvalitné ubytovanie v blízkosti chrámu Pura Ulun Danu Bratan a jazera Bratan. Táto kvalitná ubytovňa ponúka pohodlné a luksusné izby, kde môžete oddychovať po dlhom dni objavovania krás Bali.

Celkovo, pokiaľ sa chystáte na Bali, nezabudnite navštíviť majestátny chrám Pura Ulun Danu Bratan. Toto je miesto, kde sa môžete ponořiť do krásnej Balinese kultúry, zrelaxovať a oddýchnuť si od každodenného života. A nezabudnite si nájsť kvalitné ubytovanie, ktoré je oddialené len kúsok od tohto jedinečného chrámu.


Dovolenka Indonézia Pura Ulun Danu Bratan


Pura Ulun Danu Bratan: Kúzelná destinácia pre dovolenku v Indonézii

Indonézia je krajina, ktorá ponúka ohromujúcu prírodu, história a kultúru. Je to krajina, ktorá má viac ako 17 000 ostrovov a každý z nich má niečo jedinečného. Jedným z takýchto unikátnych miest je Pura Ulun Danu Bratan.

Pura Ulun Danu Bratan je hinduistický chrám nachádzajúci sa na brehu jazera Bratan v centrálnej časti ostrova Bali v Indonézii. Chrám sa nachádza v nadmorskej výške 1239 metrov a jeho návšteva prináša nielen duchovnú skúsenosť, ale aj krásny výhľad na jazero Bratan.

Chrám je zasvätený bohu Vishnuovi a bohyni Danu. Danu je hinduistická bohyňa, ktorá je považovaná za bohyňu vody, a preto je chrám spojený s prvými prameňmi rieky, ktorá z jazera odtiekla.

Pura Ulun Danu Bratan je vynikajúcou prírodnou rezerváciou a svojím architektonickým dizajnom sa perfektne hodí do okolitého prostredia. Chrám má niekoľko poschodí a postavený je v tradičnom balijskom štýle.

Jazero Bratan, v ktorom sa chrám nachádza, je jedným z najväčších jazier na ostrove Bali. Návštevníci si môžu prenajať lodku a okolo jazera sa preplaviť, aby obdivovali nádherné scenérie okolo seba. Okolo jazera sa nachádza aj záhrada, ktorá je plná rôznych tropických rastlín a kvetov.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan je najkrajšie navštíviť počas rána, keď je jazero a okolitá príroda pokrytá rannou hmlou, ktorá dáva miestu tajomný vzhľad. Návšteva chrámu na západe slnka by vám zase poskytla vynikajúce fotografie.

Ak hľadáte jedinečné miesto pre vašu dovolenku, Pura Ulun Danu Bratan je určite miesto, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Toto kúzelné miesto vás privedie k srdcu Balijskej kultúry a duchovného univerza.


Počasie Indonézia Pura Ulun Danu Bratan


Indonézia je známa svojím tropickým podnebím a nádhernou prírodou, ktorá je plná zelených dažďových lesov, sopiek a obzvlášť nádherných pláží. Jedným z najznámejších miest v Indonézii, kde si môžete užiť krásu prírody, je Pura Ulun Danu Bratan - majestátna vodná chrám a populárne miesto pre turistov a miestnych obyvateľov.

Pura Ulun Danu Bratan je chrám na brehu jazera Bratan, ktoré sa nachádza v oblasti Bali v Indonézii. Chrám je zasvätený bohyni rýže a vody a je považovaný za dôležitý duchovný a kultúrny symbol pre väčšinu balijských veriacich. Chrám bol postavený v roku 1633 a je jedným z najstarších chrámov na Bali. Jeho nádherná architektúra a okolitá príroda ho robia tým najkrajším chrámom v Indonézii.

Počasie v Pura Ulun Danu Bratan sa líši v závislosti od ročného obdobia. Väčšinou je v oblasti vlhko a teploty sa pohybujú v rozmedzí 20 - 32 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú február a marec, keď teploty stúpajú až na 32 stupňov. Najmenej daždí sa v oblasti v auguste, ale počas celého roka je možné očakávať krátke, silné a nepravidelné dažde.

V zime, od decembra do februára, sa na oblohe objavuje veľa oblakov, ktoré znižujú množstvo slnečného svetla a robia zvláštne oranžovo-fialové sfarbenie, ktoré je typické pre Bali. V tomto období sú noci dlhé, ale dni sú krátke a vďaka chladnejším teplotám sa oplatí si so sebou priniesť teplejšie oblečenie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pura Ulun Danu Bratan, najlepšou dobou pre návštevu je od apríla do októbra, keď sú podmienky pre pohyb a turistiku najlepšie. Aj keď zimu treba vynechať, ostatné ročné obdobia sú vhodné pre návštevu chrámov a jazerá Bratan - miesto, ktoré je jednoducho krásne a poteší každého, kto miluje krásnu prírodu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky