Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Dijon

Ubytovanie Francúzsko Dijon


Dijon je krásne historické mesto v srdci Burgundska, Francúzska, ktoré ponúka množstvo turistických atrakcií a pamiatok. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, určite si budete musieť vybrať aj ubytovanie. Dijon má množstvo možností, ako stráviť noc, od hotelov či penziónov po apartmány a hostely.

Ak sa rozhodnete ubytovať v centre mesta, máte na výber množstvo možností. Hotel Philippe Le Bon je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú skúsiť reštaurácie a bary v okolí. Tento hotel je postavený v objekte z 15. storočia a ponúka moderné a elegantné izby, ktoré sú v súlade s historickým atmosférou mesta.

Iným výborným ubytovaním pre návštevníkov Dijonu je Grand Hotel La Cloche Dijon. Nachádza sa na námestí Darcy, iba kúsok od hlavných turistických atrakcií, vrátane katedrály Notre-Dame de Dijon a múzea umenia. Svojou pamätnou históriou, modernými vybaveniami a luxusnými izbami, je Grand Hotel La Cloche Dijon jedným z najlepších hotelov v meste.

Ak by ste radšej mali ubytovanie, ktoré je priateľské k peňaženke, potom sa určite pozrite na množstvo hostels v okolí. Hostel Ethic Etapes Dijon sa nachádza v bloku s detskou školou, ktorú prevádzkuje miestny samosprávny úrad. Je to vynikajúci hostel pre jednotlivcov a skupiny, ktorí hľadajú ubytovanie za rozumnú cenu a s množstvom aktivít a zábavy.

Pre tých, ktorí hľadajú funkčnejšie a viac súkromné ubytovanie, existujú aj apartmány, ktoré sa dajú nájsť v mnohých častiach mesta. Vhodným a populárnym príkladom je Comedie Centrale, ktoré ponúka apartmány so samostatnými spálňami, kuchyňami a ďalšími vybaveniami. Tieto apartmány sú veľmi populárne pre páry alebo malé rodiny, ktoré hľadajú príjemné ubytovanie v centru Dijonu.

V konečnom dôsledku, Dijon má množstvo rozsiahlych možností na ubytovanie pre návštevníkov mesta. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, určite nájdete ubytovanie, ktoré bude splňovať vaše očakávania. Výber správneho ubytovania sa môže stať základným kameňom pre vaše cestovné plány v Dijonu!


Dovolenka Francúzsko Dijon


Dijon je hlavné mesto regiónu Burgundsko v strednom Francúzsku, ktoré ponúka množstvo atrakcií a obdivuhodnú architektúru. Pre tých, ktorí hľadajú perfektnú dovolenku, Dijon je tou správnou voľbou.

V Dijone je veľa vecí na pozretie, od nádherných uličiek a malých obchodov s kávou až po obdivovanie stredovekých stavieb ako je palác Hotel de Ville. Môžete vidieť pozoruhodné budovy ako Cathedral of Saint-Bénigne a Notre-Dame de Dijon, kde si môžete pozrieť sivý kameň sv. Jeana Baptisu. Okrem toho je v Dijone aj muzeum umenia, kde sa môžete zoznámiť s veľkými umeleckými dielami a stretnúť sa s geniálnymi tvorcami ako sú Rembrandt alebo Monet.

Ak radi cestujete po časovej osi, môžete sa vydať na návštevu neďalekých zámkov. Burgraves de Pernes a castles of Cheaumont sú len niektoré z tých, ktoré môžete vidieť počas vašej dovolenky v Dijone. Zámková cesta vedie okolo krásnej krajiny, ktorá vám poskytne krásny výhľad na vysočiny v okolí.

V Dijone môžete navštíviť aj trhy, kde nájdete kľúčové prvky francúzskej kuchyne, ako sú čerstvé ovocie a zelenina, pečivo a syry. Francúzska kuchyňa patrí medzi najlepšie jedlá na svete.

Po celodennej prechádzke môžete relaxovať v krásnych parkoch a záhradách, ktoré sú v Dijone široko-ďaleko rozložené. Mnohé z nich sú okolo rieky Ouche, ktorá tečie cez mesto. Park Darcy a Záhrady Arquebuse sú medzi najpopulárnejšími.

Záverom teda môžeme povedať, že Dijon je skutočne nádherným mestečkom, ktoré si zaslúži svoje miesto medzi tými najkrajšími miestami na svete, a keďže ponúka toľko miest na objavovanie, určite nikdy nebudete ľutovať, že ste sa rozhodli navštíviť toto miesto na svojej dovolenke.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Dijon


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska v Dijone do centra mesta?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je použiť MHD autobus, ktorý premáva pravidelne od letiska do centra mesta.

2. Kde sa nachádza najlepší trh s potravinami v Dijone?
Odpoveď: Najlepší trh s potravinami v Dijone sa nachádza v Les Halles centrálnom trhovisku.

3. Kde sa dá v Dijone najlepšie ochutnať morské plody?
Odpoveď: Najlepšie morské plody v Dijone si môžete vychutnať v reštaurácii Chez Léon.

4. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Dijone?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nakupovanie v Dijone sú Pasaje Darcy a Rue de la Liberté, kde nájdete množstvo obchodov s odevmi a módnymi doplnkami.

5. Kde sa nachádza najlepšie víno v Dijone?
Odpoveď: Najlepšie víno v Dijone si môžete ochutnať v miestnych vinárstvách, ako sú Maison Joseph Drouhin a Domaine Leroy.

6. Ako môžem navštíviť palác Ducal v Dijone?
Odpoveď: Palác Ducal sa nachádza v histórickej časti Dijonu a je otvorený pre verejnosť. Môžete sa tam dostať pešo alebo MHD autobusom.

7. Kde sa dajú v Dijone najať bicykle na prehliadku mesta?
Odpoveď: Bicykle si môžete prenajať v mnohých pôžičovniach, ako sú Inter Cycles a Standa.

8. Aký je najlepší spôsob prehliadky histórickej časti Dijonu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je prehliadka pešo alebo na bicykli, ktorý vám umožní vidieť najkrajšie miesta a pamiatky v meste.


Počasie Francúzsko Dijon


Francúzske mesto Dijon, hlavné mesto departementu Côte-d'Or v regióne Burgundsko-Franche-Comté, má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Počas celého roka sa tu môžu vyskytnúť dažďové zrážky.

Začnime teda ročným obdobím, ktoré väčšinou považujeme za najideálnejšie pre návštevu tohto krásneho mesta - leto. Teploty sú v júli a auguste najvyššie s priemernou maximálnou teplotou v rozmedzí 25 - 26 °C. Avšak, teploty sa môžu pohybovať aj v rozmedzí 30 - 35 °C. Letné dni sú väčšinou dostatočne slnečné a suché.

Jeseň, ktorá nastáva v septembri, so sebou prinesie ochladenie, ale pretože Dijon leží bližšie k juhu Francúzska, teploty v tomto období môžu byť stále pohodlné. Stredná teplota sa pohybuje okolo 15 °C, avšak v noci môžu teploty klesnúť aj na 5 °C. Opadavé listy stromov dávajú mesto nádherné jesenné farby.

Zima je tu mierna a väčšinou sa pohybuje v rozmedzí 0 - 8 °C. Decembrové dni sú dané pripomínačmi sviatkami a najvyššia nameraná teplota je okolo 5 °C. Na druhej strane, január a február sú najchladnejšími mesiacmi s nameranými teplotami okolo -1 °C. Virtuálne žiadne snehové zrážky sa nevyskytujú v Dijon, s výnimkou niekoľkých dní koniec januára alebo začiatkom februára.

Ako sme si už spomenuli, počasie v Dijon je pomerne mokré po celý rok, kde dosahuje ročne až do 192 dní počas ktorých prší. Avšak, máte možnosť nájsť suchšie obdobia v apríli a v septembri, kedy vyše dvoch týždňov neprší.

Celková ročná množstvo zrážok v Dijon dosahuje asi 665 mm, čo znamená

Francúzske mesto Dijon je výborným miestom k návšteve počas celého roka. V lete máte príležitosť užiť si dlhé dni so slnečným počasím, jeseň prichádza s krásnymi farbami a chladnejšími teplotami, zima je miernej a jarné mesiace sú ozdobené kvitnúcimi záhradami. Jednoducho povedané, Dijon ponúka každé obdobie počasia so svojimi vlastnými krásami.


Letenka Francúzsko Dijon


Francúzsko, krajinou mnohých kultúr a nádhernej histórie, ponúka cestovateľom množstvo miest, ktoré by mali navštíviť. Jedným z takýchto miest je aj mesto Dijon, situované v severo-východnej časti Francúzska.

Dijon je známe svojou kuchyňou a architektúrou a pritiahne množstvo turistov každý rok, pretože každý, kto sem príde, zažije nezabudnuteľný zážitok. Ak plánujete navštíviť toto nádherné mesto, musíte rezervovať letenku. Letenky do Dijonu sú v súčasnosti dostupné pre turistov z celého sveta a sú široko dostupné na internete.

V dôsledku súčasnej doby, v ktorej žijeme, si môžete ľahko zohnať vynikajúce ponuky leteniek, ak robíte rezervácie dostatočne vopred. Ak chcete využiť túto výhodu v rezervácii svojej letenky do Dijonu, odporúčame si preštudovať webové stránky, ktoré ponúkajú vynikajúce ponuky a zľavy na letenky. Väčšina z nich taktiež prináša aktuálne ceny leteniek a ponúka porovnanie cien leteniek od rôznych leteckých spoločností.

Ak už máte nakúpenú letenku, potom čas priblíženie vašej cesty je blízko. Mesto Dijon je obklopené mnohými krásnymi historickými pamiatkami a kultúrnymi centrami. Priamo na námestí v centre mesta, turisti nájdu Gotický kostol sv. Michala a moderné múzeum, ktoré ponúka návštěvníkom cestu do histórie mesta a krajiny.

Ďalšou atrakciou mesta Dijon je Palais des Ducs et des États de Bourgogne (Palác vévodcov a štátov Burgundska). Tento nádherný palác je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v meste a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na námestie.

Okrem toho môžete navštíviť aj múzeá v meste Dijon. Múzeum krásnych umení ponúka vynikajúce zbierky umenia od rôznych umelcov a múzeum šťavy z hrozna je miestom pre záujemcov o víno, ktorí chcú vidieť, ako sa vyrába a prezierajú medzinárodné vína v Dijone.

Takže, ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve, ktoré zahrňuje plno historických miest, prezerania múzeí a skúšaní fantastického jedla, potom nie je lepšie miesto k návšteve ako Dijon. Rezervujte svoju letenku a pripravte sa na nádherný zážitok v históriou nabitém meste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky