Objavte lety za najlepšie ceny

Fidži Ovalau Island

Letenka Fidži Ovalau Island


Fidži je jedinečný ostrovný štát, ktorý ponúka návštevníkom nespočetné množstvo krásnych miest na preskúmanie. Z týchto miest najväčšiu obľubu získala malá koralová ostrovček Ovalau s malebnou dedinkou Levuka. Letenky na Fidži sú už dnes dostupné a môžeš sa tešiť z letu na tento exotický ostrov.

Ostrov Ovalau sa nachádza len 20 km od Fidži, a je známy svojou krásnou koralovou bariérou, ktorá obklopuje celý ostrov. Môžeš si užiť výlety do tropických lesov, vyležiavať sa na slnečných plážach a vidieť množstvo divokého života. K dispozícii sú tu veľké množstvo rekreačných aktivít, vrátane potápania, plávania, rybolovu a pri rodacom sa živote sa tu zažije unikátne zážitky.

Levuka bola nekdejšou koloniálnou metropolou Fidži, dnes je to pokojná dedina, ktorá si zachováva svoj starý koloniálny pôvab a ponúka návštevníkom historické prehliadky a prehliadky tradičnej kultúry ostrova.

Ak cestuješ s deťmi, návšteva pláže, kde príroda vytvorila malú fontánu s morskou vodou, určite oceníte. Na plavbu lodiou môžeš vidieť úžasnú faunu a flóru a ak máš šťastie, uvidíš aj malé delfíny, veľryby a morské korytnačky.

Pri výbere letenky do Fidži sa musíš rozhodnúť, ktorý čas je pre teba na ostrov najlepší. Letenky môžeš kúpiť v rôznych letoviskách, v závislosti od toho, aké plány máš s návštevou.

Nebeské pláže, azúrové vody a pohostinní ľudia robia z Fidži úžasné miesto na dovolenku. Vyber si najlepšiu letenku na Fidži a urobia si dovolenku nezabudnuteľnou. Ostrov Ovalau a okolie nechajú tebe hlavu plnú krásnych zážitkov a spomienok.


Počasie Fidži Ovalau Island


Fidži je ostrovná krajina v juhozápadnom Tichomorí, kde vládne subtropické počasie s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Na ostrove Ovalau, ktorý sa nachádza východne od hlavného mesta Fidži, Suva, panuje takisto subtropické podnebie s miernymi teplotami a vyššou vlhkosťou v letnej sezóne.

Letná sezóna na Fidži trvá od novembra do apríla, s teplotami medzi 25 a 30 stupňov Celzia. Táto doba roka je charakterizovaná vyššou vlhkosťou, zrážkami a občasnými cyklónami. Cyklóny môžu zasiahnuť ostrovy so silnými vetrami, zrážkami a prílivovými vlnami, takže je dôležité byť pripravený a sledovať aktuálne počasie.

Zimná sezóna na Fidži trvá od mája do októbra, s miernymi teplotami okolo 20 až 25 stupňov Celzia. Tento obdobie má nižšiu vlhkosť a menej zrážok ako v lete, čo znamená, že návštevníci môžu očakávať priaznivejšie počasie pre turistiku a rôzne aktivity v exteriéri.

Ovalau sa nachádza v oblasti, kde sa cyklóny vyskytujú najmenej často, takže je to dobrá destinácia pre turistov, ktorí chcú využiť príležitosť na návštevu ostrova Fidži v bezpečnejších podmienkach. Počas celého roka sa na tomto ostrove dajú očakávať nejaké zrážky, avšak počas zimy sú tieto zrážky kratšie a menej časté.

Celkovo je počasie na Fidži veľmi priaznivé pre návštevníkov, ktorí majú radi teplejšie podnebie. Návštevníci môžu očakávať výrazný rozdiel v teplote a vlhkosti medzi letom a zimou, takže je dôležité byť pripravení a sledovať aktuálne počasie počas dovolenky. Avšak s miernymi teplotami a krásnymi výhľadmi na ocean, Fidži je skutočne ideálnym miestom na dovolenku.


Ubytovanie Fidži Ovalau Island


Fidži je skutočne krajina snov, ktorá ponúka nádherné pláže, jasnú tyrkysovú vodu a tropickú vegetáciu. Jedným z miest, ktoré turisti v poslednej dobe objavili, je ostrov Ovalau. Tento ostrov je súčasťou skupiny Lomaiviti, čo znamená "hlava národa". Nachádza sa v juhovýchodnej časti Fidži a je domovom mnohých nádherných pláží a malých dediniek, ktoré zachovávajú tradície a históriu tohto miesta.

Vzhľadom na rozvoj turizmu na ostrove Ovalau sa odtiaľ našlo množstvo ubytovacích miest, ktoré sa snažia spolupracovať s miestnymi dedinami a zachovať pôvodný charakter ostrova. Ak hľadáte niečo jednoduché a uvoľnené, môžete si vybrať z množstva možností.

Ak chcete zažiť autentický fidžijský život, skúste "guesthouses". Sú to malé bungalovy, kde sa nachádza izba a základné vybavenie. Hostia tu môžu ochutnať tradičnú fidžijskú kuchyňu, zoznámiť sa s miestnymi ľuďmi a zažiť ich tradície a kultúru. Niektoré z týchto bungalovov sa nachádzajú priamo na pláži, takže máte výhľad na nádherný oceán a môžete sa každý deň prebudiť do úžasnej atmosféry.

Ak hľadáte trochu viac súkromia, sú tu aj hotelové izby, ktoré sú väčšinou dostupné v strednej a vyššej cenovej kategórii. Tieto izby sú väčšinou vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou a priestrannejšími kúpeľňami. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú hostiam možnosť plávať v tej jasne tyrkysovej morskej vode.

Nie je však všetko o plážiach a ubytovaní. Ostrov Ovalau ponúka aj množstvo aktivít a zážitkov, ktoré si môžete vychutnať. Môžete navštíviť trhy v dedinkách a nakúpiť si typické fidžijské remeslá a keramiku. Tí, ktorí hľadajú dobrodružstvo, sa môžu zúčastniť raftingu a potápania, kde si môžu vychutnať úžasný podvodný svet, ktorý sa skrýva pod hladinou oceánu.

Krátko povedané, ubytovanie na ostrove Ovalau je skutočným rajiom pre turistov, ktorí hľadajú miesto na oddych a súkromie, ale zároveň chcú zažiť tradície a kultúru miestnych ľudí. So svojimi úžasnými plážami, krásnym oceánom a pestrou ponukou aktivít a zážitkov, Ovalau nie je miesto, ktoré by ste mali vynechať pri návšteve Fidži.


Dovolenka Fidži Ovalau Island


Fidži je známa ako raj na zemi a je to dokonalé miesto na relaxáciu, oddych a nabitie batérií. Ak chcete získať jedinečný zážitok na tejto krásnej ostrovné krajine, navštívte Ostrov Ovalau.

Ovalau je ostrov nachádzajúci sa vo východnej časti Fidži. Tento malý ostrov má všetko, čo by ste mohli žiadať pri dovolenke. Má krásne pláže, zdravé koralové útesy a nádhernú prírodu. Okrem toho, tu nájdete aj malé dedinky s tradičnou fidžijskou kultúrou.

Keďže Ovalau je relatívne neznámy ostrov, nečakajte tu turistický ruch, ktorý by ste našli na západnej časti Fidži. Tento ostrov ponúka veľkolepú prírodu, relaxačnú atmosféru a pokoj od rušných mestských ulíc.

Na Ostrove Ovalau si môžete vychutnať nádherné miesta na potápanie a šnorchlovanie. V tejto oblasti sú zachované zdravé koralové útesy, ktoré ponúkajú útočisko pre množstvo druhov morských živočíchov. Ak máte radi rybárčenie, môžete si tu skúsiť postrúhať niektoré z druhov, ktoré sú miestnymi obyvateľmi lovené.

Ovalau je tiež domovom takmer 10 tisíc obyvateľov, ktorí sú vždy pripravení privítať turistov od každého kúta sveta. Odmäkčujúce úsmevy miestnych obyvateľov a ich tradičná fidžijská kultúra Vám ponúknu autentickú skúsenosť a možnosť učiť sa nové veci o ich zvykoch a tradíciách.

Ovalau tiež ponúka množstvo historických pamiatok, ktoré sú súčasťou odkazu koloniálneho obdobia Fidži. Tu nájdete mnoho starých budov, z ktorých niektoré sú už vybudované z koreňov stromov. Bavte sa prechádzkou po ich dlhých chodbách a učte sa o histórii ostrova.

Keďže Ovalau nie je tak populárny ako niektoré iné miesta v Fidži, môžete sa tešiť na presný pocit pokojného ostrova. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú odpočinok od chaosu mestského života.

Vysoký stupeň pohodlia a pohodlia Vám ponúka The Wakaya Club & Spa, ktorý je jedným z najluxusnejších rezortov na Ostrove Fidži. Zaujímavou alternatívou je aj hostel Ovalau Holiday Resort, ktorý doplní vaše dobrodružstvá na tomto ostrove.

Vzhľadom na to, že je Ovalau oddelený od väčšej časti Fidži, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je lodou z ostrova Navua. Je to skúsenosť, ktorú určite stojí za to zažiť, keďže sa dostávate na ostrov, ktorý je obklopený nekončiacim modrým oceánom.

Dovolenka na Ostrove Ovalau je skutočná oáza pre tých, ktorí si potrpia na krásu a pokoj v súkromí. Táto nezabudnuteľná skúsenosť Vám poskytne príležitosť objaviť jedinečné kultúrne poklady a skúsiť nové dobrodružstvá. Navštívte Ostrov Ovalau a urobte si dovolenku plnú spomienok, ktoré budú s Vami navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Fidži Ovalau Island


Otázky:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Ovalau Island?
2. Vyhovuje Ovalau Island náročným cestovateľom alebo je to destinácia pre oddych a relax?
3. Kedy je najlepší čas na návštevu Ovalau Island?
4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu na Ovalau Island?
5. Aké sú možnosti ubytovania na Ovalau Island a aký je ich priemerný cenový rozsah?
6. Aké výlety alebo aktivity sa dajú robiť na Ovalau Island?
7. Potrebujem víza na návštevu Fidži a Ovalau Island?
8. Má Ovalau Island nejaké pláže vhodné na plávanie alebo šnorchlovanie?
9. Je bezpečné cestovať do Fidži a na Ovalau Island v súčasnej dobe?
10. Aké sú možnosti stravovania na Ovalau Island?

Odpovede:

1. Najlepší spôsob, ako sa dostať na Ovalau Island, je cez medzinárodné letisko Nadi v Fidži a potom pokračovať domácimi letmi alebo trajektom do Levuka na Ovalau Island.
2. Ovalau Island je skôr destináciou pre oddych a relax, ale ponúka aj niekoľko výletov a aktivít pre náročnejších cestovateľov.
3. Najlepší čas na návštevu Ovalau Island je od mája do októbra, keď je suché počasie a menej zrážok.
4. Najlepšie miesta na návštevu na Ovalau Island sú historické mesto Levuka, pláži na južnom pobreží a Kauvadra horu s úžasným výhľadom.
5. Možnosti ubytovania na Ovalau Island zahŕňajú hotely, hostely a bungalovy. Priemerné ceny sa pohybujú od 30 do 150 USD za noc.
6. Medzi najobľúbenejšie výlety a aktivity patrí potápanie, šnorchlovanie, turistika a prehliadka historických miest.
7. Pre občanov mnohých krajín vrátane Slovenska nie sú víza na návštevu Fidži potrebné na pobyt do 4 mesiacov. Viac sa dozviete na stránke vlády Fidži.
8. Ovalau Island má niekoľko pláži vhodných na plávanie a šnorchlovanie, najlepšie sú na južnom pobreží.
9. Všeobecne platí, že Fidži a Ovalau Island sú bezpečné pre návštevníkov, ale odporúča sa dodržiavať bežné opatrenia opatrnosti a byť obozretný.
10. Na Ovalau Island sú rôzne možnosti stravovania, vrátane reštaurácii, kaviarní a stánkov s pouličnou stravou, kde si môžete vychutnať miestne jedlá ako kokoda alebo lovo. Cena za jedlo sa pohybuje od 5 do 20 USD.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky