Objavte lety za najlepšie ceny

Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)

Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Otázky:

1. Kde sa nachádza Blue Nile Falls?
2. Ako sa dostanem k Blue Nile Falls?
3. Ako veľké sú Blue Nile Falls?
4. Kedy je najlepšie navštíviť Blue Nile Falls?
5. Je potrebné mať víza pre návštevu Etiópie?
6. Môžem sa na mieste najesť a ubytovať?

Odpovede:

1. Blue Nile Falls sa nachádza v Etiópii, v blízkosti mesta Bahir Dar.
2. Na miesto sa môžete dostať autobusom, taxíkom alebo prenájom vozidla.
3. Výška vodopádu je približne 45 metrov a šírka približne 400 metrov.
4. Najlepšie je navštíviť Blue Nile Falls v období dažďov od júla do septembra, keď sú najplnšie.
5. Áno, pre vstup do Etiópie je potrebné mať platné vízum.
6. V blízkosti Blue Nile Falls sa nachádzajú hotely a reštaurácie, ktoré ponúkajú stravovanie a ubytovanie.


Letenka Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia, krajina známa svojou úchvatnou prírodou a históriou, je domovom jedného z najkrajších vodopádov na svete - Blue Nile Falls alebo Tis Issat, ako sa nazýva miestne. Tento nádherný prírodný úkaz sa nachádza v blízkosti mesta Bahir Dar na juhu krajiny.

Blue Nile Falls sú mohutný vodopád, kde rieka Níl sa zrúti zo výšky asi 45 metrov do priepasti. Kvôli svojej mohutnosti a kráse sa tento vodopád stal jedným z najpopulárnejších turistických atrakcií v Etiópii.

Pre tých, ktorí sa chystajú navštíviť Tis Issat, najlepším obdobím je obdobie dažďov, ktoré trvá od júna do septembra. To je obdobie, keď je prítok vody vo vodopáde najväčší a tvar a veľkosť vodopádu sa menia v závislosti od množstva zrážok.

Návšteva vodopádu je zvyčajne zahrnutá v zájazdoch do Bahir Dar, kde sa turisti môžu rozhodnúť pre prehliadku po okolí, napríklad pre krátky trek okolo oblasti vodopádu, čo umožní bližší pohľad na kľukaté rieky a malebnú prírodu.

Prístup k Blue Nile Falls je možný cestou z Bahir Dara, prípadne aj z dediny Tis Abay ktorá sa nachádza na druhej strane rieky. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať k vodopádu, ale najčastejšie sa používa loď, čln, alebo pešou turistikou.

Pri návšteve Blue Nile Falls sa turisti môžu tešiť na malebné scenérie a pôsobivé zážitky. Vodopády sú obklopené zelenými lesmi a údolím, kde sa nachádza množstvo prírodných jazier a vodných tokov. Okolo vodopádu sú mnohé miesta, kde sa dá posedieť a relaxovať, alebo si zobrať krásne fotografie.

Väčšina návštevníkov popisuje Blue Nile Falls ako fascinujúce miesto, ktoré je rovnako prekrásne ako aj zaujímavé. Turisti by si nemali nechať ujsť túto oblasť a mali by dodať, že Etópia ako krajina s bohatou históriou, kultúrou, prírodou a gastronómiou, je ideálnym miestom nielen pre relaxujúcu dovolenku, ale aj pre objavovanie nových kultúr a zaujímavých miest.


Počasie Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia bola po mnoho rokov známa ako krajina, ktorá má často problémy s nedostatkom vody a suchom. Blue Nile Falls ale ukazujú, že krajina sa môže pochváliť aj veľmi impozantnými vodopádmi a zaujímavým počasím.

Blue Nile Falls, známy aj ako Tis Issat, sú umiestnené v oblasti Amharska, v severnej Etiópii. Vodopády sú vysoké 45 metrov a sú okrem Victoria Falls v Afrike najväčšou atrakciou pre turistov. Blue Nile Falls sú súčasťou modrej Níly, ktorá preteká z Etiópie cez Sudán až do Egypta.

Počasie v tejto oblasti Etiópie sa vyznačuje tropickým, vlhkým klimatom so slnečnými zimami a daždivými letami. Zvyčajne sú teploty stále vysoké, v priemere okolo 27 stupňov Celzia cez celý rok. Najteplejšia doba je od apríla do mája, kedy sa teploty v popoludňajších hodinách môžu vyšplhať až na 35 stupňov.

Ak sa tu ale chcete vidieť vodopády v ich najväčšej kráse, musíte si prísť na návštevu počas dažďového obdobia v júni až septembri. V tomto období sa totižto voda hromadí a vodopád sa rozrastie na svoju plnú krásu.

Ak hľadáte skvelú destináciu v Etiópii, kde sa môžete popritom aj ochladiť pri pohľade na impozantné vodopády, Blue Nile Falls sú skutočne šikovnou voľbou. Okrem toho, že si môžete pozrieť jedny z najväčších vodopádov Afriky, môžete sa v tejto oblasti Etiópie tiež naučiť niečo o živote a kultúre miestnych obyvateľov.


Dovolenka Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia je africká krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok. Medzi najznámejšie miesta patrí Blue Nile Falls, tiež známe ako Tis Issat. Tieto vodopády sú umiestnené asi 30 km juhozápadne od Bahir Dar a sú jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine.

Blue Nile Falls sú zaujímavé nielen pre svoju krásu, ale aj preto, že sú považované za zdroj najdlhšej rieky na svete - Níl. Sú celkom vysoké s výškou 45 metrov a šírkou 400 metrov a sú veľmi obľúbené medzi návštevníkmi, ktorí sa radi vydajú na turistický výlet.

Najlepším časom na návštevu Blue Nile Falls je obdobie dažďov, kedy sú vodopády ešte väčšie a majestátnejšie. Na druhej strane, ak plánujete návštevu v období sucha, potom sa pripravte na vyschnuté koryto a menej impozantné vodopády.

Prístup k Blue Nile Falls si vyžaduje niekoľko kilometrov čakania na autobus, ktorý si turisti prenajímajú z Bahir Dar. Po príchode na miesto návštevníci absolvujú krátky výlet na kanoe, ktorý im umožní dostať sa bližšie k vodopádom. V týchto kanoe sa viac ako dobrou dostanete blízko k vodopádom a môžete si ich od málopriazdného zorného uhla pozrieť.

Cestou k vodopádom narazíte aj na niekoľko miest, kde na vás čakajú miestni obyvatelia, ktorí vám radi predajú svoje produkty ako sú rôzne handmade suveníry, v modeskom prevedení, ale aj rôzne keramické výrobky, či drevorezby.

Okolie Blue Nile Falls ponúka návštevníkom množstvo miest na turistiku a treking. Najlepšou možnosťou je prechod spomedzi vodopádov, kde môžete zažiť nielen krásu prírody, ale aj adrenalín a iné veci, ktoré vám takýto zážitok ponúka.

Celkovo je Blue Nile Falls perfektným miestom pre turistov, ktorí hľadajú prírodné krásy a dobrodružstvo. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto lokalitu a zvládnu túto cestu, určite nebudú ľutovať a budú si vracia spomienky na tento krásny kúsok Afriky.


Ubytovanie Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia je krajina plná nádherných prírodných krás, medzi ktoré patrí aj Vodopád Blue Nile (Tis Issat) nachádzajúci sa vo vzdialenosti asi 30 km od mesta Bahir Dar. Tento vodopád je hodný pozornosti vďaka svojej veľkosti a kráse, ktorá upútava mnohých turistov a cestovateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Blue Nile Falls a chcete tu zostať niekoľko dní, budete potrebovať informácie o ubytovaní v okolí. V samotnom Bahir Dare nájdete mnoho hotelov a „guesthouses“, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania. Od útulných a lacných rodinných penziónov až po luxusné hotely s výhľadom na jezero Tana, ktoré je najväčším jazerom v Etiópii.

Ak by ste však preferovali ubytovanie bližšie k samotnému vodopádu, môžete sa ubytovať v blízkych dedinkách, ktoré nájdete v okolí. Jednou z možností je napríklad dedina Tis Abay, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od Blue Nile Falls. V tejto dedine sa nachádza niekoľko malých hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie za prijateľné ceny.

Ďalšou možnosťou sú kempovacie miesta, ktoré sú rovnako ako dediny v okolí Blue Nile Falls. Tieto kempovacie miesta sú však zvyčajne ponúkané len lokálnymi turistickými spoločnosťami. Preto sa vyplatí kontaktovať niekoľko spoločností a porovnať ponuky, ktoré Vám budú ponúkať.

Ak hľadáte ubytovanie v tichej a príjemnej atmosfére, môžete sa ubytovať v neďalekom meste Awasa, ktoré nájdete v juhovýchodnej časti Etiópie. V tomto meste nájdete mnoho hotelov a do mesta Bahir Dare sa môžete dostať autobusom.

Etiópia je krajina úžasných prírodných krás a Blue Nile Falls (Tis Issat) je určite jednou z nich. Ak sa rozhodnete navštíviť tento vodopád, nezabudnite si vybaviť aj ubytovanie, ktoré Vám umožní relaxovať a užiť si tieto krásy v plnej nádhere. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, vychutnávajte si krásu tohto miesta a užívajte si svoj pobyt v Etiópii!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky