Objavte lety za najlepšie ceny

Ekvádor Otavalo Market

Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Otavalo Market


1. Čo je Otavalo Market?
Otavalo Market je najväčší trh v Ekvádore, ktorý sa každý týždeň koná vo meste Otavalo. Trh ponúka širokú škálu produktov, ako sú odevy, šperky, keramika, kože, drevo, káva a mnoho ďalších.

2. Kedy sa koná Otavalo Market?
Trh sa koná každý týždeň v sobotu.

3. Kde sa nachádza Otavalo Market?
Trh sa nachádza vo meste Otavalo, ktoré sa nachádza približne 2 hodiny južne od hlavného mesta Quito.

4. Môžem sa tam dostať verejnou dopravou?
Ano, je možné sa dostať do Otavala autobusom z hlavného mesta Quito alebo iných miest v Ekvádore.

5. Ako sa treba pripraviť na návštevu trhu?
Je vhodné sa pripraviť na dlhý deň strávený na trhu. Odporúča sa obliecť sa teplejšie, pretože Otavalo môže byť v chladných mesiacoch pomerne chladné. Dôležité je tiež mať dostatok peňazí na nákupy.

6. Aké produkty môžem zakúpiť na trhu?
Na trhu nájdete rôzne produkty, ako sú odevy, šperky, keramika, kože, drevo, káva, kože, mäso, ovocie a zelenina.

7. Je možné získať zľavy na trhu?
Áno, je možné získať zľavy na trhu, najmä ak ste dobrý obchodník a dokážete dobre vyjednávať.

8. Ako sa treba vyjednávať na trhu?
Je dôležité začať s nízkou cenou a pomaly sa pohybovať hore. Vyjednávanie by malo byť priateľské a nič moc agresívne.

9. Existujú nejaké dobré reštaurácie na trhu?
Áno, trh ponúka mnoho reštaurácií a stánkov s tradičným ekvádorským jedlom, ako sú ceviche, grilovaná mäsová špíza a tradičná polievka z bôbov.

10. Aké sú prísne kontroly na trhu?
Trh má prísne kontroly týkajúce sa kvality a bezpečnosti produktov. Väčšina stánkov musí mať povolenie a kontrolu hygieny a čistoty. Počas prechádzky trhom sú aj policajti, ktorí kontrolujú trhovcov a návštevníkov.


Počasie Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je krajina plná rôznych klimatických zón, vďaka čomu sa počasie na rôznych miestach od seba výrazne líši. Jednou z najznámejších destinácií pre turistov je Otavalo, ktoré má svoje vlastné specifiká počasia.

Otavalo sa nachádza v severnej časti Ekvádora, v nadmorskej výške 2 532 metrov. Táto oblasť má mierny a vlhký podnebí, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 9°C do 24°C v závislosti od ročného obdobia.

V januári a februári je najteplejšie a suššie obdobie v roku, kedy sa denné teploty dostávajú až k 24°C. Avšak, v tomto období sa tiež vyskytuje zvýšené riziko lesných požiarov a sucha. V mesiacoch marci a apríli sa počasie mení na miernejšie, s teplotami okolo 20°C a interspersiou dážďov.

Máj a jún sú najmokrejšími mesiacmi v Otavale, s teplotami okolo 18°C – 19°C. V júli, auguste a septembri sa zase vracia suchšie obdobie, kedy sa teploty dostávajú na 20°C až 22°C, no mierne teplejšie než v marci a apríli.

V októbri a novembri sa počasie opäť mení a sú chladnejšie mesiace, s teplotami pohybujúcimi sa okolo 16°C a 17°C. V decembri sa teploty opäť postupne zvyšujú.

Pri plánovaní návštevy trhu Otavalo, ktorý je známy svojimi klenotmi z rukami vyrobenými domorodcami, odporúča sa pozrieť si predpoveď počasia a zabezpečiť oblečenie, ktoré zodpovedá konkrétnemu počasiu v období, kedy cestujete.

Celkovo vzaté, Otavalo má mierny a vlhký podnebí, ktoré je odlišné od ostatných oblastí v Ekvádore. Pre turistov je však oblasť atraktívna a môže ponúkať mnoho možností na aktivity v prírode, kultúrne zážitky a kúpu suvenírov na trhu.


Ubytovanie Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v Južnej Amerike. Je slávna kvôli svojej prírodnej kráse, rozmanitosti kultúr a tradícií, ktoré ešte stále pretrvávajú v mnohých oblastiach krajiny. Jedno z najpopulárnejších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť, keď sa ocitnete v Ekvádore, je Otavalo Market.

Otavalo Market je tradičný trh, ktorý je jedinečný svojou pestrosťou a bohatstvom miestnej kultúry. Nachádza sa v meste Otavalo, ktoré sa nachádza približne 2 hodiny severne od hlavného mesta Quita. Tento trh je jedným z najväčších trhov v Južnej Amerike a navštíviť ho môžete každý piatok, keď sa koná.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Otavalo Market, máte na výber niekoľko možností. Jednou z najlepších možností je ubytovať sa v meste Otavalo, aby ste sa mohli ľahko dostať na trh a užiť si jeho atmosféru aj počas večerných hodín. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od tradičných hotely až po hostely a penzióny.

Jeden z najlepších hotelov v meste Otavalo je Hacienda Pinsaqui, ktorá sa nachádza iba niekoľko minút od trhu. Táto hacienda z 18. storočia ponúka luxusné izby a apartmány, v ktorých sa môžete cítiť ako na dovolenke. Hacienda má aj vlastnú reštauráciu, ktorá ponúka tradičné jedlá z Ekvádoru a medzinárodnú kuchyňu.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete sa rozhodnúť pre hostel alebo penzión. Hostal el Indio ponúka základné ubytovanie za rozumné ceny a je situovaný iba pár blokov od trhu. Hotel Doña Esther je inou možnosťou, ktorá ponúka jednoduché izby s výhľadom na okolitú prírodu a jazierko s kachnami.

Otvorený trh Otavalo Market ponúka množstvo tradičných výrobkov, vrátane poťahov na stôl, kobercov, náramkov a mnoho ďalších produktov z vlny. Mnohé z týchto výrobkov sú ručne vyrobené a predávané priamo od lokálnych obyvateľov. Okrem toho na trhu nájdete aj množstvo stánkov s jedlom, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá, ako sú churrasco, ceviche a empanadas.

Otavalo Market je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý by ste určite nemali premeškať pri návšteve Ekvádoru. Mesto Otavalo a jeho okolie ponúkajú mnoho ubytovacích možností pre každého, od luxusných haciend až po jednoduché hostely. Či už hľadáte luxus alebo niečo skromnejšie, uistite sa, že sa zaregistrujete na piatkový Otavalo Market a užijte si jedinečné zážitky z miestnej kultúry.


Letenka Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je malebná krajina, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Ponúka nádherné scenérie, vzrušujúce výlety a zaujímavé miesta, ktoré iba čakajú na to, aby ich každý objavil. Jedným z týchto miest je Otavalo Market, ktorý je obľúbeným cieľom turistov, hlavne pre jeho tradičné a farebné trhy.

Otavalo Market, nachádzajúci sa v provincii Imbabura v Ekvádore, je považovaný za jeden z najväčších trhov v Latinskej Amerike. Trhy sa nachádzajú v mestečku s rovnakým názvom Otavalo a poskytujú turistom úžasné zážitky, ktoré stoja za to zažiť v prvej rade kvôli autenticite a tradícii miestnych. Otavalo Market ponúka návštevníkom množstvo farebných a tradičných textílií, ktoré sú ručne vyrobené z miestnych materiálov. Okrem toho môžete zakúpiť aj kovové a drevené remeslá, keramiku, šperky, domáce lieky a veľa ďalších produktov, ktoré sú v Ekvádore populárne.

Začiatok trhov sa datuje späť do čias Inkov a dnes trh funguje každý deň, ale najlepší čas na návštevu trhov je v sobotu, kedy sa konajú tradičné rituály a prezentácie kultúry, tanec ochrancov a dokonca sa organizujú aj sochárske súťaže.

Ak plánujete návštevu trhov, ideálne je vziať si hotovosť v miestnej mene a začať svoj nákup skoro ráno, pred tým, než sa trh začne napĺňať turistami. Smeľte sa vyjednávať, pretože to je súčasťou kultúry tejto oblasti a môžete získať dobré zľavy.

Ak hľadáte jedinečný zážitok, navštívte Otavalo Market. Letenky na tento úžasný trh sú k dispozícii z mnohých krajín sveta, takže sa neváhajte vybrať na tento farebný a tradičný trh a zažiť jedinečnú kultúru Ekvádoru.


Dovolenka Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je krásna juhoamerická krajina s bohatou históriou a kultúrou. V rámci tejto krajiny sa nachádza mesto Otavalo, ktoré je známe svojím tradičným trhom. Tento trh je pre mnohých turistov dôvodom, prečo sa rozhodnú navštíviť Ekvádor.

Otavalo Market sa nachádza približne dve hodiny jazdy od quitoského letiska. Trh sa koná každý deň v týždni, ale piatok a sobota sú najrušnejšie dni, keď sa sem súdia aj domáci obchodníci z okolia. Na trhu nájdete všetko, od klasických upomienok, cez odevy a obuv až po ručne vyrábané šperky a umelecké diela.

Okrem trhu má mesto Otavalo aj iné atrakcie pre turistov. Napríklad krásne pokojné jazero San Pablo, kde môžete relaxovať, oddýchnuť si a vychutnať si pohľad na okolitú prírodu. Zaujímavosťou je tiež monument Mojanda, ktorý sa nachádza v blízkosti jazera Lagunas de Mojanda. Monument skladá zo série veľkých kamenov v tvare pyramídy a je považovaný za miesto s duchovnou energiou.

Okrem miesta samotného, Ekvádor je tiež krajina s veľkým počtom prírodných parkov, zaujímavých miest a historických pamiatok. Hlavné mesto Quito je považované za jedno z najkrajších a najzachovalejších koloniálnych miest v Južnej Amerike. Taktiež nie je ďaleko od známeho Cotopaxi, ktorý je jedným z najvyšších aktívnych sopiek na svete a môžete si ho prezrieť z blízka.

V každom prípade, Ekvádor je krajina plná zaujímavostí a ak ste ešte návštevníkom a chcete sa oboznámiť s juhoamerickou kultúrou a história, neváhajte navštíviť mesto Otavalo a jeho trh. Táto oblasť vás určite ohromí svojou krásou a bohatou kultúrou, a stane sa jednou z vašich nezabudnuteľných dovoleniek.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky