Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Philae Temple

Dovolenka Egypt Philae Temple


Egypt je krajina bohatá na kultúrnu dedičinu a pamiatky, z ktorých jednou z najkrajších a najvýznamnejších je Philae Temple. Táto starobylá pyramída je obklopená krásnými vodopádmi a zelenými palmami, vďaka čomu táto lokalita dýcha s relaxou a romantiku. Ide o ideálnu destináciu pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie Egypta a sú zároveň zanietení prírodnými krásami.

Philae Temple sa nachádza na ostrove Philae, ktorý bol po mnohé stáročia domovom pre posvätné chrámy a kamenné stavby. Chrám Philae sa datuje do obdobia Ptolemaiovcov a rímskej éry, kde sa uctievala bohyňa Ísis, manželka boha Osirisa. Vďaka záznamom na stenách chrámu si môžeme predstaviť nádherné slávnosti a obete, ktoré sa tu konali.

Avšak, nie všetko bolo pre Philae Temple ružové. V roku 1970 sa začala budova Asuanského priehrady, ktorá mala slúžiť na kontrolu toku rieky Níl. Tieto práce ohrozili mnohé pamiatky na ostrove Philae, vrátane chrámu Philae. V roku 1980 UNESCO začalo kampane na záchranu chrámu a presun týchto pamiatok na iný ostrov, Agilkia Island.

Philae Temple bol zachránený a dnes si môžeme vychutnať jeho krásu a históriu. Pri prechádzke ostrovom únavu zahnú vodopády a zelené svahy paliem. Pohľad na chrám Philae spôsobuje dojatia a úctu k tomuto výnimočnému miestu.

Odporúča sa navštíviť Philae Temple počas rána alebo večera, kedy sa teploty znížia a turistov je menej. Vstupné lístky sa dajú zakúpiť priamo na ostrove a k dispozícii sú anglicky hovoriaci sprievodcovia, ktorí dokážu zaujímavo popričítať históriu a význam chrámu.

Ak hľadáte pokojné miesto, kde sa môžete odpočinúť a zároveň vnímať krásu a históriu Egypta, Philae Temple je tou správnou voľbou. Navyše, mnohé hotely a reštaurácie v okolí umožňujú vychutnávať si krásy ostrova po celý deň. V noci Philae Temple svieti farebnými svetlami, čo vytvára nezabudnuteľnú atmosféru.

Egypt je krajina, ktorá ponúka mnohé zaujímavé pamiatky a Philae Temple sa jednoznačne radí k najkrajším a najvýznamnejším. Ponúka mix starobylých kultúrnych pamiatok a krásneho prírodného prostredia. Výlet na Philae Temple je preto určite zážitkom, na ktorý nezabudnete.


Letenka Egypt Philae Temple


Egyptský chrám Philae Temple je jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě. Tento chrám se nachází na ostrově Philae, který se nachází v blízkosti Asuánu, v oblasti známé jako Horní Egypt.

Philae Temple, přezdívaný „Královský chrám“ je výsledkem více než tisíciletého úsilí, bojů mezi egyptskými dynastiemi, kdy byl chrám postupně rozšiřován, přestavován a rekonstruován. Dnes je chrám Philae Temple vnímán jako průvodce k základům egyptské civilizace. Jeho krásné reliéfy a umělecké dílo ukazují mnoho bájných scén a bohů.

Chrám Phileae byl postaven na ostrově, který byl důležitým místem uctívání bohyně Isis, a proto byl i chrám věnován této bohyni. Široké nádvoří stavené z písku, kamene a hliněné malty zdobené hieroglyfy, podkrývá úžasnou architekturu chrámu.

Jeden z nejvýraznějších prvků tohoto chrámu je jeho obřadní síně, která je považována za jednu z nejlepších příkladů egyptského umění. Je vysoká asi 18 metrů a zdobí ji sloupy a reliéfy s hledisňovými scénami. Jsou na nich vyobrazeni králové, bohové a další mytologické postavy.

V chrámu se nachází také jeden z nejkrásnějších průjezdů v Egyptě. Tento průjezd je vytvořen ze dvou symetrických půlkruhů spojených centrálou. Na každé z okruhů se nachází zbytky původních dekorativních prvků, včetně symbolů zvířat a gotických ornamentů. Přestože mnoho z původních památek je zničeno, dokážeme si představit, jak krásný tento průjezd kdysi býval.

Kromě krásné architektury, kterou chrám Philae Temple nabízí, je také fascinující jaké důležité místo tento chrám v historii Egypta zaujímá. I když byl chrám časem zaplaven, byl nakonec v roce 1970 přesunut na vyšší místo, aby nebyl zaplaven vodou. Dnes je chrám Philae Temple turistickým lákadlem a jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších chrámů v Egyptě.


Ubytovanie Egypt Philae Temple


Egypt Philae Temple ubytovanie ponúka jedinečný zážitok pre cestovateľov, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť pri návšteve Egypta. Temple Philae, bývalý duchovný a kultový centrum starovekého Egypta, sa nachádza na ostrove Agilkia, ktorý bol presunutý z pôvodného miesta na južnom konci Nílu kvôli výstavbe Asuánskej priehrady.

Ubytovanie v Egypt Philae Temple ponúka rôzne možnosti podľa preferencií hostí. V blízkosti chrámu sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré sa zameriavajú na luxusné ubytovanie a ponúkajú nádherný výhľad na chrám a okolitú krajinu. Pozoruhodné ubytovanie prináša komfort, ktorú hľadajú cestovatelia, ktorí sa vrátia po dni preskúmavania chrámu a jeho okolia.

Okrem hotelov sú k dispozícii aj ubytovacie možnosti v priestranných stanoch s trávnatou záhradou alebo na člnoch, ktoré sa nachádzajú na Níle a ponúkajú jedinečný pohľad na chrám z vody. Ubytovanie v týchto prírodných scenériách je ideálne pre cestovateľov, ktorí hľadajú jednoduchší a autentickejší spôsob, ako spoznať krajinu Egypta.

Okrem ubytovania je chrám Philae plný histórie a kultúry, ktorá sa datuje do obdobia antického Egypta. Tento nádherný chrám bol zostavený v období Ptolemaiov na ostrove Philae a neskôr prenesený na ostrov Agikilia. Tento chrám je považovaný za jeden z najkrajších predstaviteľov egyptského stylu a je plný fascinujúcich reliéfov vyjadrujúcich obožúvanie bohov a rôznych symbolov, ktoré boli dôležité pre život starovekého Egypta.

Navštívenie chrámu Philae v noci je zážitkom, ktorý sa nezabudne. Chrám je totiž osvetlený do červena, farebné svetlá šplhajú na stĺpy a poháňajú sa popri každej jednej soche a reliéf. Odborný sprievodca návštevníkov prevedie chrámom a postupne približuje zaujímavosti Egypta a jeho históriu.

Ak hľadáte niečo netradičné na vašej cestovaní, ubytovanie pri chráme Philae by malo byť na Vašom zozname. Ponúka Vám jedinečný zážitok a jedinečnú príležitosť prebudiť sa uprostred jedného z najkrajších miest starovekého Egypta.


Počasie Egypt Philae Temple


Egypt je známy svojimi pamiatkami, ale aj nekonečným horúčavami počas roku. Philae Temple je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Egypte a je obklopená krásnou prírodou.

Philae Temple, ktorá sa nachádza v severnom Egypte na ostrove Agilika, je miestom, kde návštevníci pocítia hlbšie pocity k bohu slnka a vojny, Horovi. Chrám bol postavený egyptskými faraónmi Ptolemaiovcami v období od 300 do 200 pred n.l. Archeológovia odhalili časti chrámu z kopcov, kde sa pôvodne postavil pred tisícročiami.

Keď prídu návštevníci na Philae Temple, okamžite pocítia horúčavy, ktoré panujú v Egypte. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 43 stupňov Celzia. Je to dôvod, prečo turisti navštevujú chrám skoro ráno alebo neskoro večer. Ale aj vtedy je veľa turistov, pretože vidieť Philae Temple v noci je aspoň tak adventúrou ako vidieť ju počas dňa.

Voda, ktorá obklopuje chrám, sa používala na zavlažovanie okolitých polí. Chrám bol kedysi posvätený bohyne Isis, a preto bolo veľa miestností v chráme vyhradených na modlitby a obety pre bohyňu.

Aj keď Philae Temple nebola pôvodne postavená na ostrove Agilika, táto lokalita chrámu sa dnes stala jedným z obľúbených miest turistov. Okrem chrámu si turisti môžu tiež pozrieť farebné kvetinové záhrady, ktoré sú v okolí chrámu.

Phila Temple je krásnym príkladom starovekého umenia a architektúry. Počas svojho pobytu v Egypte sa nezabudnite vybrať na tento úžasný miesto a okúsiť atmosféru, ktorá sa na Philae Temple skrýva. Aj keď budete musieť zniesť horúčavy, určite to stojí za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Philae Temple


1. Čo je to Egypt Philae Temple?

Egypt Philae Temple je malý ostrov, ktorý sa nachádza v Núbii pri hranici Egypta a Sudánu. Ostrov je domovom chrámu bohyne Isis, a je známy pre svoje antické ruiny a nádherné staroveké kamenné a architektonické prvky.

2. Kedy bol chrám Isis postavený?

Chrám bol vybudovaný v období Ptolemaiovské dynastie, v rokoch 380 - 362 pred Kristom.

3. Aké sú hlavné prvky Egypt Philae Temple?

Najdôležitejšie prvky chrámu Isis zahŕňajú chrámovú bránu, chrámovú sieň a svätyňu, v ktorej boli umiestnené sochy bohyne Isis, Osirisa a ich syna Hóra.

4. Aké sú dôvody, prečo sa Egypt Philae Temple považuje za veľmi dôležitú národnú pamiatku?

Egypt Philae Temple je považovaný za dôležitú národnú pamiatku, pretože predstavuje jednu z najlepšie zachovaných príkladov ptolemaiovského chrámu v Egypte. Jeho relikty nám poskytujú jedinečný pohľad do histórie náboženstva a architektúry starovekého Egypta.

5. Môžem navštíviť Egypt Philae Temple dnes?

Áno, dnes si môžete navštíviť Egypt Philae Temple a obdivovať jeho krásy. Chrám Isis je prístupný širokému publiku a je otvorený pre návštevníkov počas celého roka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky