Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika Samaná

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Samaná


1. Aké je počasie v Samaná výletnej sezóne?
Odpoveď: Počas výletnej sezóny (december-august) je počasie v Samaná väčšinou teplé a vlhké, s vysokými teplotami a menej daždivými obdobiami.

2. Aké aktivity sú k dispozícii v Samaná?
Odpoveď: V Samaná nájdete mnoho aktivít, ako sú potápanie, kajakovanie, jazda na koni, prechádzky po prírode, plávanie s delfínmi, surfovanie, rybačka, a mnoho ďalších.

3. Aké je v Samaná obvyklé jedlo?
Odpoveď: V Samaná okrem typicky dominikánskych jedál vynikajú morské plody a čerstvá ovocie a zelenina.

4. Aké sú najlepšie pláže v Samaná?
Odpoveď: Najlepšie pláže v Samaná sú Playa Rincon, Playa Moron, Playa Cosón a Playa El Valle.

5. Ako sa dostať z letiska do hotela v Samaná?
Odpoveď: Preprava od letiska do hotela v Samaná môže byť uskutočnená taxíkom alebo shuttle servisom. Pred odletom si môžete objednať prepravu priamo s vašim hotelom.

6. Aké možnosti ubytovania nájdete v Samaná?
Odpoveď: V Samaná nájdete mnoho typov ubytovania, od luxusných rezortov až po menšie hotely a penzióny.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu Samaná?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Samaná závisí od vašich preferencií. Ak preferujete menej turistov, lepšie počasie a menej daždivé obdobie, odporúča sa návšteva v období december – apríl.

8. Ako je to s bezpečnostou v Samaná?
Odpoveď: Bezpečnosť v Samaná sa zlepšuje, avšak stále je potrebné dodržiavať opatrenia týkajúce sa osobnej bezpečnosti, ako sú opatrnosť pri nočných prechádzkach a ponechanie cenností v seifo vo vašom ubytovaní.

9. Aké je miestne hospodárske odvetvie v Samaná?
Odpoveď: Hospodárske odvetvie Samaná sú cestovný ruch, poľnohospodárstvo, rybolov a priemysel.

10. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Samaná?
Odpoveď: Najlepšie turistické atrakcie v Samaná sú El Limón Waterfall, Los Haitises National Park, Playa Rincon, Whale Museum of Samaná a mnohé ďalšie.


Ubytovanie Dominikánska republika Samaná


Domincikánska republika sa nachádza v Karibiku a patrí medzi najnavštevovanejšie destinácie v tejto oblasti. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť pri ceste do Dominikánskej republiky, je Samana.

Samaná je región nachádzajúci sa na severovýchode krajiny, s krásnymi plážami, ktoré patria medzi najkrajšie na svete. Preto nie je prekvapujúce, že Samaná patrí medzi najpopulárnejšie turistické miesta v Dominikánskej republike. Ak však hľadáte ideálne ubytovanie, musíte si vybrať pozorne.

V Samaná nájdete širokú škálu ubytovacích možností, od hotelov po apartmány a bungalovy. Ak sa vám páči tradičné a klasické ubytovanie, môžete si zvoliť all-inclusive hotel alebo niekoľko plážových rezortov.

Pokiaľ však hľadáte lacnejšie, menej náročné alebo viac prírodné ubytovanie, môžete sa ubytovať buď v penzióne alebo bungalove. Toto druhé by mohlo byť ideálne, ak máte radi prírodu alebo plávate s veľrybami. Táto skúsenosť sa stala populárnou medzi turistami v Samaná po celom svete.

Preto, ak máte radi rezorty a hotely, Samaná má pre vás mnoho možností. Ak hľadáte kultúrne zážitky, nezabudnite navštíviť staromódne mestečká Las Terrenas, Las Galeras alebo Caramom olj. V nich nájdete kaviarne, reštaurácie, trhy a múzeá.

Súhrn

Ak hľadáte krásne miesto na odpočinok a relax v Dominikánskej republike, Samaná je ideálna voľba. Sú tu nielen jedny z najkrajších pláží na svete, ale aj šikovné možnosti ubytovania a výber rôznych kulturálnych zážitkov. Nech už si zvolíte akýkoľvek druh ubytovania, vaša dovolenka v Samaná určite bude neskutočná.


Letenka Dominikánska republika Samaná


Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli relaxovať pod palmami, užívať si slnečné počasie a vychutnať si krištáľovo čisté vody Karibského mora, Dominikánska republika by mohla byť vašou vysnívanou destináciou. A v prípade, že sa zamilujete do Samaná, nezabudnite si zakúpiť letenku do tohto rajského kúta.

Samaná sa nachádza na severe Dominikánskej republiky a pýši sa dlhými bielymi plážami, ktoré sú obklopené nádhernými kokosovými palmami. Toto miesto je tiež známe svojimi úchvatnými horami a prírodnými pamiatkami. Preto, ak plánujete dovolenku v Dominikánskej republike, Samaná určite musí byť na vašom zozname.

Z Bratislavy alebo Viedne môžete letieť priamo do letiská El Catey v mestečku Samaná. Let trvá zhruba 11 hodín a po prílete si môžete vychutnať krásy tejto oblasti.

Jednou z najväčších turistických atrakcií Samaná sú veľké korytnačie pláže, kde môžete vidieť a dokonca sa aj kúpať s ohrozenými korytnačkami. Turisti tiež radi využívajú možnosť navštíviť Río San Juan, ktorý sa nachádza v blízkosti priehrady Caño Hondo, kde možno vidieť dravé vtáky a iné zvieratá.

Ďalšou obľúbenou atrakciou je návšteva pláže Las Galeras. Táto chránená zátoka je obklopená zelenými lesmi a počas plávania v morskej vode si môžete užívať nádherný výhľad na okolitú prírodu. Okrem toho môžete tiež ísť na prechádzky do hornej časti pláže, kde si môžete vychutnať krásnu panorámu.

Bez ohľadu na to, čo robíte, Samaná ponúka skvelé zážitky. Ak milujete prírodu, kúpanie v oceáne alebo len relaxovanie pod palmou, táto destinácia určite nechá vaše srdce zaplnené krásou Dominikánskej republiky. A ak si zakúpite letenky do Samaná, môžete sa stať svedkom jedného z najkrajších miest sveta.


Dovolenka Dominikánska republika Samaná


Dovolenka v Dominikánskej republike v oblasti Samaná je snom mnohých cestovateľov. Táto časť krajiny ponúka nádherné pláže, prírodné rezervácie, ktoré stoja za návštevu, a nezabudnuteľné zážitky.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Samaná, určite sa nebudete nudiť. Miestne pláže, ako sú Las Terrenas, Playa Rincon a Playa Bonita, čakajú na vás a kúpanie v týchto turisticky atraktívnych oblastiach je povinnosťou. Potápači si tiež môžu užiť svoju dovolenku v Dominikánskej republike, pretože tu je mnoho rýchlo sa rozvíjajúcich potápačských miest.

Samaná okrem pláží ponúka aj mnoho iných prírodných krás. Napríklad El Limón Waterfall je úchvatný vodopád s výškou okolo 50 metrov a nachádza sa v rámci národnej parku Los Haitises. A práve tento národný park je skutočným skvostom tejto oblasti, kde môžete vidieť rôzne druhy vtákov a zaujímavých zvierat.

Aby ste však mohli plne vychutnať dovolenku v Samaná, musíte si zvoliť ubytovanie, ktoré bude pre vás vhodné. Samaná ponúka všetky typy ubytovania, od luxusných hotelov po lacné ubytovanie v hosteli či penzióne. Las Terrenas je obzvlášť známe svojimi malými penziónmi a bungalovmi, ktoré poskytujú kúsok neba nad Zemou.

Dovolenka v oblasti Samaná bude pre vás jedným z najlepších zážitkov v Dominikánskej republike. Táto oblasť je skutočne unikátna a ponúka návštevníkom krásy, ktoré sa len ťažko nájdu inde na svete. Pláže, príroda a pozornosť miestnych ľudí budú sprevádzať váš pobyt a zanechajú vám nezabudnuteľné spomienky na vašu dovolenku.


Počasie Dominikánska republika Samaná


Dominikánska republika sa môže pýšiť nevšednou rozmanitosťou krajiny a klimatických zón, ktoré ju zdobia. Jednou z týchto oblastí je aj Samaná, ktorá sa nachádza na severe juhoamerického ostrova Hispaniola.

Táto exotická oblasť je zahrnutá medzi jednu z najtropických zón na svete, čo znamená, že teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 25 - 30 stupňov Celzia. Samaná sa vyznačuje množstvom zaujímavých historických a kultúrnych zaujímavostí ako aj krásnymi plážami a horskými vrchmi.

Väčšina turistov túži navštíviť Samaná práve počas obdobia horskej sezóny, ktorá prebieha v priebehu leta. Teploty sa vtedy mierne skrášľujú na hranici 22 - 27 stupňov Celzia. Ak sa však rozhodnete navštíviť Samaná počas obdobia dažďov, ktoré prebieha od mája do októbra, pripravte sa na to, že sa budete musieť vyrovnať s množstvom zrážok.

Napriek tomu, že dažde môžu byť občas prudké a silné, ponúknu vám možnosť vidieť Samaná v takej podobe, akú neuvidíte počas obdobia horskej sezóny. Zelené a kvitnúce záhrady, rozmanité ovocie a zemdlievajúce vodopády sú práve v tomto období najkrajšie.

Samaná leží pri Atlantickom oceáne, kde vlny kolíšu do výšky okolo 2,5 metra. Ak sa budete chcieť vydať do samotného oceánu, je nutné dávať pozor na príliv a odliv, ktorý je tu veľmi výrazný. Vyzývame vás preto, aby ste pri tejto činnosti dbali všetky bezpečnostné opatrenia a dodržiavali pokyny oceánskej služby.

V neposlednom rade by sme vám radi poradili, že najlepším časom pre návštevu Samaná je medzi decembrom a marcom, kedy prevládajú suché a teplé dni.

Samaná je nádhernou oblasťou, ktorá ponúka neopakovateľný zážitok pre všetkých návštevníkov. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete túto oblasť navštíviť, určite si ju nikdy nebudete môcť vynachváliť.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky