Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Telč

Počasie Česko Telč


Česko, konkrétne mesto Telč, je známe pre svoju krásu a unikátnu architektúru. Avšak, ak sa chystáte navštíviť toto krásne miesto, nezabudnite sledovať aj počasie.

V Telči sa nachádza mierny kontinentálny podnebný pás, čo znamená, že tu môže byť pomerne studené počas zimy a horúce počas leta. Priemerná teplota v Telči sa pohybuje v rozmedzí od -2°C v januári až po 20°C v júli.

Zimy v Telči sú typické pre krátky deň a dlhú noc, pretože sa nachádza na severnej pologuli a blízko k arktickému kruhu. Počas zimy tu môže byť dosť chladno a sneh sa často očakáva v období od decembra do februára. Priemerné sneženie v Telči je približne 60cm ročne.

Je jar v Telči krásna a kvety sú v plnom rozkvete. Jarné mesiace sú typické pre dostatočné množstvo dažďa, ktorý pomáha roznecovať a rásť kvety a lesy v Telči. Priemerná teplota v apríli a máji je asi 10 až 18 stupňov.

Leto v Telči má prevažne slnečné dni a teploty sú príjemné. Priemerná teplota v júni, júli a auguste je asi 20 až 24 stupňov. Letné mesiace sú veľmi dôležité pre turistov, ktorí sa chcú obdivovať krásu tohto miesta.

Jeseň v Telči má prevažne teplé dni a chladné noci. Jeseň tu môže byť dosť veterná a prší tu dosť často. Priemerná teplota v septembri a októbri je asi 15 až 19 stupňov.

V zásade platí, že ak chcete navštíviť Telč, najlepšie obdobie na návštevu je od júna do septembra. Môžete očakávať príjemné teploty, živé kvety a krásne panorámy. Ak sa rozhodnete navštíviť Telč v zime, zabezpečte si dostatočnú ochranu pred chladom, aby ste si mohli užiť všetky zážitky, ktoré tento nádherný kúsok Česka ponúka.


Ubytovanie Česko Telč


Česká republika je známa svojou krásnou prírodou, množstvom historických miest a kultúrneho dedičstva. Medzi tieto zaujímavé destinácie patrí aj telčská oblasť, ktorá vďaka svojmu historickému centru, je zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Telč je malé mesto, ktoré sa nachádza približne 150 kilometrov juhovýchodne od Prahy a je obľúbenou destináciou pre návštevníkov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť toto jedinečné miesto, zistite si viac o ubytovaní v Telči.

Výber ubytovania v Telči nie je veľmi rozmanitý, avšak nájdete tu množstvo zaujímavých a kvalitných možností. Základnou formou ubytovania sú hotely a penzióny, ktoré sú rozmístene v celom meste. Pre tých, ktorí preferujú príjemné a útulné prostredie, sú možné aj ubytovacie kapacity v historických budovách, ktoré boli zrekonštruované a poskytované pre turistov.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, v Telči nájdete niekoľko fajnšmekrovských hotelov s vysoko kvalitnými službami a luxusným vybavením. Okrem hotela, Telč ponúka aj množstvo penziónov, ktoré zaručujú kvalitu za rozumné ceny. Penzióny sú obvykle rodinnými firmami, ktoré sa snažia ponúknuť návštevníkom príjemné a domáce prostredie.

Tí, ktorí preferujú netradičné formy ubytovania, môžu využiť možnosti záhradného ubytovania, kde môžete byť ubytovaný vo svojom stanu alebo karavane. Táto zaujímavá možnosť je vhodná pre tých, ktorí sa cítia komfortne v prírode a milujú kemping.

Ďalšou alternatívou je ubytovanie v súkromí. Súkromné izby alebo byty ponúkajú návštevníkom útulné prostredie a možnosť cítiť sa ako doma. Ak si chcete užiť prírodu v plnej miere, môžete sa ubytovať v penziónoch a hoteloch mimo mesta, v blízkosti jazier alebo turistických trás.

Zhrnutie

Rezerváciou vhodného ubytovania v Telči môžete urobiť Váš pobyt jedinečný. Mesto ponúka množstvo rôznych možností, od luxusných hotelov po súkromné izby. Čaká Vás jedinečné historické centrum s množstvom kultúrnych pamiatok, krásne prírodné oblasti a vyžaduje si pečlivú plánovanie, ak sa chcete dôkladne oboznámiť s touto jedinečnou oblasťou Českej republiky. Zistite si viac o ubytovaní v Telči a rezervujte si miesto na nezabudnuteľný pobyt.


Dovolenka Česko Telč


Česká republika je krásna krajina na strednej Európe, ktorá ponúka rôznorodé turistické atrakcie a miesta na relaxáciu a oddych. Medzi týmito miestami patrí aj mesto Telč, ktoré sa nachádza na juhu Moravy.

Mesto Telč je známe hlavne pre svoju historickú architektúru a krásnu starú časť mesta. Toto mesto patrí medzi najkrajšie a najzachovalejšie historické mestá v Českej republike a je od roku 1992 zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Stará časť mesta je plná krásnych drevených a kamenných domov, sú tam tiež fontány, kaviarne a reštaurácie, ktoré sú obľúbeným miestom turistov aj miestnych obyvateľov.

Jedným z najvýznamnejších miest v Telči je námestie Zachariáša z Hradce, ktoré je dominantou mesta. Na tomto námestí sa nachádza viacero krásnych domov a kaštieľov, ktoré sú postavené v originálnom renesančnom štýle. Námestie je tiež obklopené súborom vodných kanálov, ktoré vytvárajú dokonalú fotografickú zápletku.

Ďalšou obľúbenou atrakciou pre turistov v Telči je hrad a zámok Telč. Tento hrad sa nachádza na kopci nad centrom mesta a predstavuje veľmi pekný výhľad na mesto. Sú tam tiež rôzne výstavy, alebo akcie, ktoré sú organizované celý rok.

V letných mesiacoch sa na námestí Zachariaša z Hradce konajú rôzne podujatia a akcie, ktoré pritiahnu veľa návštevníkov. Medzi týmito akciami patria napríklad Telčská slávnosť Telč, Telčské loutkářské slavnosti (loutkárstvo je miestna tradícia), špeciálne trhy, alebo výstavy a koncerty.

Celkovo, Telč je perfektným miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú skutočné historické klenoty, ale aj oddych a relax. Okolie Telči ponúka tiež možnosti pre cykloturistov a turistov, ktorí hľadajú prekrásne krajiny a prírodu.

V Telči sú k dispozícii ubytovacie kapacity pre rôzne druhy turistov z hotela, apartmánov až po súkromné domy. Ceny sú zvyčajne prístupné a kvalita je vysoká.

Ak chystáte dovolenku v Českej republike hľadajúce skutočné historické klenoty, Telč vám natoľko odporúčam navštíviť. Bude to určite nádherný zážitok.


Letenka Česko Telč


Pokud se chystáte na romantický výlet do historického města Telč, můžete si naplánovat příjemnou cestu letadlem z Česka. Výhodou letadla je především rychlost a komfort cesty, který ocení většina cestovatelů. Pokud nechcete trávit hodiny cestováním autem či vlakem, letadlo je jistě nejlepší řešení.

Z Česka se můžete vydat do okolních měst, kde najdete letiště. Nejblíže k Telči jsou letiště v Brně a Vídni. Z Brna do Telče je to asi 90 kilometrů, z Vídně pak asi 150 kilometrů. V každém případě byste se měli optimálně připravit a naplánovat si trasu, abyste v Telči strávili co nejvíce času a co nejméně času cestováním.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do těchto destinací. Většinou se jedná o nízkonákladové společnosti, jako jsou Ryanair, Wizz Air nebo SmartWings. Při výběru společnosti si dejte pozor na cenu, ale také na dodatečné poplatky za příruční zavazadlo či odbavení zavazadel. Před nákupem letenky si také zkontrolujte, zda je v ceně odbavení letenky.

Po příletu na letiště si můžete zařídit pronájem auta či si objednat místní taxislužbu, která vás do Telče dopraví za přijatelnou cenu.

S letenkou z Česka do Telče si můžete užít romantické procházky po starobylém městě a navštívit tamní zámek, který patří k nejvýznamnějším barokním památkám v Česku. Podmanivá atmosféra Telče vás zaručeně okouzlí a pobyt v tomto malebném městě bude velmi příjemnou záležitostí.

Stojí za to pořídit si letenku do Telče a prožít příjemný výlet do jednoho z nejkrásnějších měst České republiky.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Telč


Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Telča z Prahy?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Telča z Prahy, je vlakom alebo autobusom. Cesta trvá približne 2-3 hodiny.

Otázka: Koľko stojí vstupenka do Telčského zámku?
Odpoveď: Cena vstupenky do Telčského zámku závisí od sezóny. Vstupné sa pohybuje medzi 70 a 140 Kč.

Otázka: Kde sa nachádza parkovisko vo meste Telč?
Odpoveď: V meste Telč existuje niekoľko parkovísk na rôznych miestach. Najväčšie parkovisko sa nachádza pri Telčskom námestí.

Otázka: Ktoré hotely sú najlepšie v Telči?
Odpoveď: V Telči je niekoľko skvelých hotelov, vrátane Hotelu Celerin, Hotelu U Černého Orla a Hotelu U Hrabenky.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Telča?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Telča je na jar alebo na jeseň, keď mesto nie je príliš preplnené turistami a počasie je príjemné. Letné mesiace sú veľmi rušné a horúce, zatiaľ čo zimné mesiace sú obvykle studené a menej atraktívne pre turistov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky