Objavte lety za najlepšie ceny

Burundi Bujumbura (hlavné mesto)

Počasie Burundi Bujumbura (hlavné mesto)


Burundi je malá africká krajina, ktorá sa nachádza vo východnej Afrike. Hlavným mestom Burundi je Bujumbura, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v blízkosti hraníc s Tanzániou a Rwandou.

Počasie v Bujumbure je ovplyvnené klimatickým režimom týchto krajín a vysokou nadmorskou výškou, ktorá dosahuje v priemere okolo 800 metrov nad morom. Podnebie je subtropické, s horúcimi a suchými letami, a mierne chladnými zimami.

V období od decembra do februára sa zvyčajne nachádza suché obdobie so slnečným, horúcim a suchým počasím. Teploty môžu dosahovať až 30°C. Na druhej strane, v marci sa počasie mení a začína pršíť. Toto obdobie býva známe ako „kráľovský mesiac“ a trvá až do konca maja, počas ktorého sa objavuje aj mierna chladná teplota, ktorá sa pohybuje okolo 20°C.

Od júna do augusta sa počasie stáva veľmi suchým s vysokými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 28°C až 30°C. V tomto období často prší a potom sa počasie rýchlo mení na veľmi horúce a suššie.

V septembri začína obdobie dažďov opäť, s vyššími množstvami zrážok a nižšími teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 20°C. October a november bývajú tiež veľmi mokré, s pravdepodobnosťou častejších búrok a zrážok.

Všeobecne platí, že najlepším obdobím na návštevu Bujumbura je v období od júna do augusta. Cestovatelia by mali byť pripravení na horúce počasie, ktoré môže byť veľmi intenzívne a vyžadovať si patričnú starostlivosť o hydratáciu.

Celkovo by sme mohli povedať že Burundi je zeme s množstvom zaujímavých miest, no na to aby ste tieto miesta mohli obdivovať spokojne, nie je vhodné cestovať v období veľkého množstva zrážok a búrok. V každom prípade, nech už je vaším cieľom akokoľvek zahľadnuté Burundi, mali by ste sa vždy riadiť aktuálnymi stavmi počasia, aby vás prívetivá atmosféra nespodila a pokazila vašu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Burundi Bujumbura (hlavné mesto)


Otázky a odpovede ohľadom Burundi a jeho hlavného mesta Bujumbura môžu byť:

1. Čo je Burundi?
Burundi je krajina v strednej Afrike, ležiaca na východnom brehu jazera Tanganika. Má rozlohu 27 834 km² a približne 11,2 milióna obyvateľov.
2. Čo je hlavné mesto Burundi?
Hlavné mesto Burundi je Bujumbura.
3. Aké je v hlavnom meste počasie?
Bujumbura má subtropické podnebie so stálymi teplotami počas celého roka. Prší tu najmä od marca do mája a od septembra do novembra.
4. Aké je hlavné mesto Burundi?
Bujumbura je najväčšie mesto v Burundi a jeho politické, administratívne a ekonomické centrum.
5. Aká je v hlavnom meste kultúra a gastronómia?
Burundská kultúra má rôzne prvky, vrátane zvykov a tradícií Arabov, Belgičanov a domorodých kmene. Burundská kuchyňa je založená na ryži, fazuli a mäse a často sa používajú exotické ovocie a zelenina.
6. Aké pamiatky a turistické atrakcie má Bujumbura?
Bujumbura má niekoľko pamiatok a turistických atrakcií, napríklad Národný park Rusizi, jazero Tanganika, múzeum v Bujumbure, katedrálu sv. Pavla ap. či Umuco Palace.
7. Aké sú hlavné problémy s bezpečnosťou v Bujumbure?
Bujumbura má v minulosti často bojovala s politickými a etnickými konfliktmi, ktoré viedli k násiliu a iným bezpečnostným problémom. Od občianskej vojny v roku 1993 bola situácia v krajine stabilizovaná, ale stále sa vyskytujú izolované prípady násilia a krádeže.
8. Aké jazyky sa v Bujumbure a Burundi používajú?
Oficiálnymi jazykmi v Burundi sú kirundi a francúzština, čo sa odzrkadľuje v niektorých anglických názvoch v meste. V Bujumbure sa však používa aj angličtina v turistických priestoroch.


Ubytovanie Burundi Bujumbura (hlavné mesto)


Burundi, krajina v Afrike, ktorá dokázala prekonať mnoho výziev, sa po pomalých krokoch snaží rozvíjať svoj cestovný ruch. Aj napriek svojim výsledkom, návštevníkom ponúka krásne scenérie a kultúru, ktoré sa musia vidieť. Hlavné mesto, Bujumbura, ponúka ubytovanie pre turistov, ktorí si radi poobzerajú mesto a jeho okolie.

Bujumbura je jedno z najmenších hlavných miest v Afrike, s populáciou presahujúcou 700 000 ľudí. Mesto leží na brehu Tanganiky, jedného z najväčších a najhlbších jazier na svete.

Pre turistov, ktorí by mohli navštíviť Bujumburu, je tu niekoľko hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú ubytovanie. Upscale Hotel Kigobe Palace v poslednej dobe získal veľkú popularitu medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi kvôli svojej výnimočnej polohy a luxusnému dizajnu. Hotel Kigobe Palace sa nachádza v blízkosti letiska a ponúka služby ako výlety a reštaurácie s miestnou kuchyňou.

Niekoľko ďalších hotelov, ktoré sú tiež populárne v Bujumbure, sú Hotel Dolce vita, Hotel Club du Lac Tanganyika a Safari Gate Hotel. Všetky tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti centrálneho poschodia a ponúkajú veľa technických služieb. Taktiež sú pomerne cenovo dostupné.

Pre turistov, ktorí sú radi v prírode a záujem o pobyt v malých rodinných penziónoch, sú k dispozícii Chambre d'hôtes à Bujumbura a penzión v meste Bujumbura. Tieto penzióny sú lacnejšie ako niektoré ostatné možnosti ubytovania a ponúkajú uvoľnenú atmosféru, ktorá je charakteristická pre Tanganiku.

Ak hľadáte niečo rozpočtovejšie, než sú hotely a penzióny, môžete sa pokúsiť o ubytovanie v kempingu. Existuje niekoľko kempingov a chatiek v okolí Bujumbury. Pri ceste do Bururi nájdete Vlobe Camp. Forêt Ombrière v blízkosti Kigwishu, asi 30 minút od Bujumbury, kde nájdete zuborsko a lesovoj druh obojživelníkov. Konečne, u vstupe do Národného parku Kibira, Camping Amizero, kde musíte absolvovať prechod cez Burundi High Range.

Burundi a jeho hlavné mesto Bujumbura môžu ponúknuť turistom mnoho. Výstavba infraštruktúry sa ešte nejaký čas odkladá, ale nevzdávajte sa, pretože toto krásne mesto má veľa ponúknuť. Ubytovanie je k dispozícii pre každého turistu, ktorý hľadá pohodlie a kultúru zároveň.


Letenka Burundi Bujumbura (hlavné mesto)


Letenka do Bujumbury, hlavného mesta Burundi, môže byť pre mnohých cestovateľov príležitosťou objaviť malý, no nádherný kúsok Afriky. Burundi leží v srdci Afriky, na pobreží Tanganiky, a je známe predovšetkým pre svoje divoké zvieratá a netknutú prírodu.

Ak plánujete cestu do Bujumbury, najlepšou možnosťou je kúpiť si letenku na letisko Bujumbura International Airport. Letiskové spojenie s inými časťami Afriky a sveta sa zvyšuje a rokmi sa zlepšuje, takže nájsť dobrú letenku do Bujumbury by dnes nemal byť problém.

Mesto Bujumbura je sídlom mnohých vládnych inštitúcií a domovom mnohých kultúrnych, histórických a náboženských pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najdôležitejšie pamiatky patrí Katedrála Notre-Dame de l'Assomption, Národné múzeum Burundi a Palác prezidenta.

Burundi je známe aj pre jeho krásnu prírodu a národné parky. Najlepšou voľbou je navštíviť Národný park Rurubu, kde môžete objaviť rôzne druhy zvierat ako napríklad opice, slony a krokodíly. Tento park je aj ideálnym miestom na prechádzky a pikniky.

Burundská kuchyňa nie je taká rozvinutá ako v iných afrických krajinách a tí, ktorí plánujú zašportovať v meste Bujumbura, môžu navštíviť centrá športu ako je štadión Prince Louis Rwagasore alebo Tenisové centrum v Bujumbura.

Inak ale, bezpečnosť vo väčšine častí Burundiovo nie je ideálna a preto pred cestou krajini treba dôkladne zvažovať ich plánovanie a aktuálne bezpečnostné informácie od zdrojov s ktorými cestovatel dôveruje.

Cesta do Burundi a Bujumbury vás zavedie do jednej z najkrajších destinácií vo vnútrozemí Afriky a vám poskytne nezabudnuteľný zážitok. Tak neváhajte a plánujte svoju cestu už teraz.


Dovolenka Burundi Bujumbura (hlavné mesto)


Dovolenka v Burundi Bujumbura: Objavte tajomstvá tohto malého afričského štátu

Burundi, krajina v južnej časti Afriky, je možno jednou z najmenej návštevných štátov na tomto kontinente. Napriek tomu sa mesto Bujumbura, hlavné mesto Burundi, stalo stále populárnejším miestom pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy Afriky.

Dovolenka v Bujumbure môže byť skutočným dobrodružstvom pre tých, ktorí hľadajú niečo neobvyklé a autentické. Budete prekvapení, aké množstvo zaujímavých miest a aktivít na vás čaká v tomto meste a jeho okolí.

Jedným z najlepších miest na návštevu je Musée vivant. Toto miesto je jedinečné tým, že tu nájdete niekoľko druhov zvierat a rastlín, ktoré sa vyskytujú iba v Burundi. Okrem toho tu môžete tiež vidieť, ako miestni ľudia tradične pestujú plodiny a ako používajú miestne rastliny na liečbu.

Pre tých, ktorí sú záujem o históriu a kultúru, je krásne národné múzeum v meste istotne must-see. Múzeum je jedným z najstarších múzeí v Afrike a zaoberá sa nielen históriou Burundi, ale aj celou Afrikou.

Ak chcete vidieť nejakú prírodnú krásu, určite by ste nemali premeškať možnosť navštíviť Kibira Národný park. Park sa nachádza blízko mesta a je domovom mnohých druhov zvierat vrátane goril a levov. Okrem toho tu nájdete aj zaujímavé miesta na prechádzku, ako napríklad vodopády a jazery.

Pre tých, ktorí hľadajú zábavu a akciu, mesto ponúka množstvo možností. Môžete sa napríklad vydať na surfovanie na jazere Tanganika alebo sa vybrať na prechádzku po meste a ochutnávať miestne jedlá a drinky.

Ak ste odvážni a radi objavujete nové veci, môžete sa vydať na trh v meste a vyskúšať niektoré z miestnych jedál a nápojov. Tu nájdete množstvo miestnych druhov ovocia a zeleniny, ktoré by ste nemali premeškať.

Okrem toho, ak ste nadšenci športu, môžete sa zapojiť do niektorého z miestnych tímov a skúsiť si futbal alebo basketball.

Dovolenka v Burundi Bujumbura je pre tých, ktorí hľadajú malé, ale autentické kúsky Afriky. Dúfame, že tento článok Vám pomohol pri plánovaní vašej nasledujúcej dovolenky!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky