Objavte lety za najlepšie ceny

Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque

Ubytovanie Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


Omar Ali Saifuddien Mosque, je jednou z najkrajších mešít na svete a je považovaná za klenot kráľovstva Brunej. Jej nádherná architektúra v tvare lotosu, stelesnenie umenia a náboženskej tradície, fascinuje každého návštevníka. Nachádza sa na brehu Kampong Ayer, známejákvoľne ako "Benátky Východu" a stojí na umelom ostrove v jazere.

V roku 1954 bola postavená na počesť sultanovho otca a vyhláseného národného hrdinu, Sultána Mohameda Džameela, ktorý bol zasa podporovateľom modernizácie a rozvoja kráľovstva. Mešita bola navrhnutá talianskym architektom a zdobená umelcami z Itálie, Španielska, Egypta a Jemenu. Veľkolepý nádvorí, ponúka zachádzajúce a vychádzajúce slnko a šum kaskád umožňuje relaxačné prostredie pre miestnych aj návštevníkov.

Vstup do mešity je pre verejnosť povolený a nie je to už odpoveď na otázky uctievanie Boha, ale aj prehliadka západnej kultúry, súkromí a respektu k náboženským kultom. Návštevníci sú vítaní a majú prístup k jej nádheri až do 22:00 hod. Smeľo si prejdite fascinujúci nádvorí, súkromné miestnosti na modlitby a zaujímavosti ako je napríklad bibliotéka a múzeum, kde sú zachované cenné artefakty vezme rukou posvätených písmen. Návšteva mešity Omar Ali Saifuddien je príležitosťou na pochopenie kultúry a náboženstva ale aj na oddych a uvoľnenie.

Ak plánujete cestu do Bruneja, nenechajte si ujsť túto úžasnú krásu, ktorá vám dá radosť ako návštevníkovi. Omar Ali Saifuddien Mosque je miesto, kde si môžete nájsť pokoj a harmóniu vo večernom svite. Takže, zrealizujte svoje plány a užite si krásu tohto miesta a prežite zážitok na celý život.


Počasie Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque je nádherný islamský chrám, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších chrámov na svete. Tento chrám bol postavený v roku 1958 na počesť národného hrdinu sultan Omar Ali Saifuddiena III. Tento impozantný chrám má vysoký minaret, ktorý je vysoký viac ako 50 metrov a má celkovú výšku takmer 60 metrov.

Brunej je tropická a vlhká krajina, s priemernou teplotou 27°C počas celého roka. V mesiacoch máj až október sa očakáva najvyššia teplota s priemernými teplotami od 28°C do 32°C. V zime od decembra do februára počas dňa uvidíte teploty v rozmedzí od 26°C do 28°C. V noci sa teploty znižujú o niekoľko stupňov a pohybujú sa okolo 22°C počas celého roka.

Brunejský Omar Ali Saifuddien Mosque je otvorený pre návštevníkov počas celého roka. Ak sa rozhodnete navštíviť Brunej v daždivom období v mesiacoch novembra až apríla, môžete sa stretnúť so zrážkami. V týchto mesiacoch sa očakáva vysoká vlhkosť, čo môže viesť k pocitu nepohodlia.

Keď sa rozhodnete navštíviť Brunej, nezabudnite si so sebou priniesť oblečenie, ktoré je vhodné na horúce a vlhké počasie. Odporúča sa vybrať si vzdušné oblečenie zo svetlých farieb a ochranné okuliare a klobúky. Ak sa rozhodnete navštíviť chrám Omar Ali Saifuddien Mosque, odporúčame vám navštíviť ho v čase, keď je slnko vysoko na oblohe, aby ste mohli vidieť krásu chrámu v celej jej nádhere.

Zhrnutie

Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque je nádherný chrám, ktorý je vždy otvorený pre návštevníkov. V Bruneji panuje tropické a vlhké podnebie s priemernou teplotou 27°C. Ak plánujete navštíviť Brunej, odporúča sa vybrať si vhodné oblečenie na horúce a vlhké podnebie a vybrať sa na návštevu chrámu v čase, keď je slnko vysoko na oblohe.


Letenka Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


V Bruneji sa nachádza jedna z najkrajších mešít na svete, ktorá sa volá Omar Ali Saifuddien Mosque. Táto mešita je nie len náboženským miestom, ale aj kultúrnym a turistickým centrom, ktoré priláka tisíce návštevníkov z celého sveta.

Mešita bola postavená v 50. rokoch 20. storočia a jej architektonický štýl je zmesou tradičných islamských a moderných európskych prvkov. Celá stavba je z mramoru a zlata a zdobí ju veľkolepá kopula, ktorá sa zrkadlí v jazierku pred mešitou.

V rámci mešity sa nachádza aj knižnica, múzeum a vzdelávacie centrum, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a kultúre Bruneja. Najväčšou atrakciou mešity je ale bezpochyby veža, z ktorej sa otvára úchvatný výhľad na celé mesto.

Najlepším časom na návštevu Omar Ali Saifuddien Mosque je počas islamského svätku Eid al-Fitr alebo počas Veľkej noci, kedy sa mešita rozžiari tisícami sviečok a lampiónov a vytvorí tak magickú atmosféru.

Ak plánujete navštíviť túto nádhernú mešitu, nezabudnite si na letenky do Bruneja. Lietajte s renomovanými leteckými spoločnosťami ako Qatar Airways alebo Emirates, ktoré vám zabezpečia pohodlnú a príjemnú cestu. A ak máte radi exotiku a rôznorodosť, nezabudnite navštíviť aj iné krásy Bruneja, ako sú napríklad posvätná rybárska dedina Kampong Ayer alebo kráľovský palác Istana Nurul Iman.

Výnimočná architektúra, nádherné priestory a bohatá história a kultúra robia z Omar Ali Saifuddien Mosque jednu z najkrajších mešít na svete. Vrátite sa z nej s mnohými nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami, ktoré budete v priebehu celého života chcieť opakovane zažiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


1. What is the Brunie Omar Ali Saifuddien Mosque?

Brunie Omar Ali Saifuddien Mosque is a prominent Islamic mosque located in Bandar Seri Begawan, the capital city of Brunei.

2. Who built the Brunie Omar Ali Saifuddien Mosque?

The mosque was built by the late Sultan Omar Ali Saifuddien III in the 1950s.

3. Is it open to non-Muslim visitors?

Yes, it is open to non-Muslim visitors. However, visitors are required to dress modestly and remove their shoes before entering the mosque.

4. Are there any entrance fees?

No, there are no entrance fees to visit the mosque.

5. What are the opening hours of the mosque?

The mosque is open to visitors daily from 8:00am to 6:00pm, except during prayer times.

6. Is there a guided tour available?

Yes, there are guided tours available for visitors who wish to learn more about the mosque and its history.

7. Are there any restrictions on photography?

Yes, visitors are not allowed to take photos inside the mosque. However, photography is allowed outside the mosque.

8. Can visitors attend prayers at the mosque?

No, visitors are not allowed to attend prayers at the mosque unless they are Muslim and have proper Islamic attire.


Dovolenka Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque - nádherná stavba na dovolenku!
Brunej je malý štát na ostrove Borneo v juhovýchodnej Ázii, ktorý je známy svojimi luxusnými hotelmi a fascinujúcou kultúrou. Je tu však jedna budova, ktorá stojí nado všetkými ostatnými a je tou najnavštevovanejšou pamiatkou Brunej, Omar Ali Saifuddien Mosque.

Táto nádherná stavba bola postavená v polovici 20. storočia a pojmenovaná po sultánovi Omar Ali Saifuddienovi III. Je to jedna z najväčších mešít v juhovýchodnej Ázii a je považovaná za jeden z najkrajších moslimských chrámov na svete.

Už od daleka zaujme svojimi vysokými minaretmi a svojou veľkoleposťou. Na celom komplexe sa nachádza množstvo okrasných záhrad, fontán a štvorholíkov, ktoré symbolizujú štyri základné prvky prírody - vodu, oheň, zem a vzduch.

V interiéri Omar Ali Saifuddien Mešity je zasa na prvý pohľad vidieť množstvo prvkov náboženskej symboliky, ktoré vás dostanú ešte viac do atmosféry. Medzi nimi sú výzdoby s motívmi koberca, vzory na čelách oltára a kráľovskej stolice, ako aj zvýraznenie náboženskej témy počas každodenných modlitieb.

Pre turistov a návštevníkov sú k dispozícii aj prehliadky Omar Ali Saifuddien Mosque, ktoré sú vhodné pre každého, kto má záujem o duchovnú stránku sveta a chce vidieť, ako sa zachováva náboženská kultúra.

Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque je určite miesto, ktoré sa oplatí navštíviť na dovolenke a to nielen pre svoju architektúru a pamiatky, ale tiež pre skúsenosť byť súčasťou kultúry a tradícií tohto štátu. Navštívte Omar Ali Saifuddien Mosque na svojej nasledujúcej dovolenke a zažite fascinujúci kúsok Ázie!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky