Objavte lety za najlepšie ceny

Bolívia Amboró National Park

Letenka Bolívia Amboró National Park


Pokiaľ sa zaujímate o cestovanie a máte radi dobrodružstvá, Bolívia by mohla byť ideálnym miestom pre váš nasledujúci výlet. Bolívia sa nachádza v srdci Južnej Ameriky a ponúka množstvo nádherných miest na objavovanie. Medzi tieto miesta patrí aj Amboró National Park.

Amboró National Park sa nachádza medzi mestami Santa Cruz a Cochabamba a je považovaný za jeden z najdivokejších a najrozmanitejších parkov v Južnej Amerike. Park má rozlohu 4 425 kilometrov štvorcových a je domovom pre množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín.

Ak čakáte na dobrodružstvo vo voľnej prírode, Amboró National Park by mal byť na vašom zozname miest na návštevu. Pre vstup do parku je potrebné mať platnú letenku do Bolívie, najlepšie do Santa Cruz, ktorý je najbližším mestom.

Po príchode do parku môžete vidieť niektoré z najvýznamnejších druhov vtáctva a zvierat, vrátane jaguárov, tapírov, jaguarundí, opíc a mnohých ďalších. Mnoho týchto zvierat je zriedkavých a chránených, takže cestovatelia by mali byť veľmi obozretní a dodržiavať pravidlá parku.

Park ponúka aj množstvo turistických trás, ktoré vedú do srdca parku. Najobľúbenejšie trasy sú Senda del Cóndor a Senda del Agua, ktoré ponúkajú úžasné scenérie a krásne výhľady na okolité hory a lesy.

Ak sa radi potápate, v parku sú k dispozícii aj niektoré rieky a jazerá, kde je možné sa kúpať a potápať. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré z miestnych dedín, kde máte možnosť spoznať miestne kultúry a tradície.

V Amboró National Park je možné stráviť celý týždeň v ceste do prírody, plnej dobrodružstva a objavovania. A aby ste si svoju cestu naplánovali správne, odporúčame si rezervovať letenky do Bolívie a ubytovanie v blízkosti parku v predstihu.

Pri návšteve Bolívie a Amboró National Park budete mať možnosť vidieť niektoré z najúchvatnejších scenérií a prírodných krás Južnej Ameriky. Tak neváhajte a naplánujte si svoju cestu už teraz.


Počasie Bolívia Amboró National Park


Bolívia je známa svojou rozmanitosťou a krásou prírody, a Amboró National Park nie je výnimkou. Park ponúka návštevníkom neuveriteľný zážitok vďaka svojej rozmanitosti a prírodnej kráse. V tomto článku sa pozrieme na počasie v Amboró National Park a ako ho najlepšie využiť.

Amboró National Park sa nachádza v oblasti Cordillera Oriental v Bolívii a zahŕňa plochu 1874 kilometrov štvorcových. Park sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške, v ktorom vládne podnebie chladného dažďového pralesa. Toto podnebie zahŕňa dážď po celý rok s vyššou mierou zrážok v letných mesiacoch (december až február) a nižšou mierou zrážok v zimných mesiacoch (jún až august). Priemerná teplota v parku sa pohybuje od 18 ° C do 22 ° C, s teplotou klesajúcou až na 10 ° C v noci.

Najlepšie časové obdobie na návštevu Amboró National Park je v zimnom období od júna do augusta, pretože počasie je suchšie a teploty sú miernejšie. Okrem toho, tento čas je ideálny pre pozorovanie vtákov a iných druhov zvierat, ktoré sú jasne viditeľné v období sucha.

Ak sa rozhodnete navštíviť park počas letných mesiacov, buďte pripravení na obilie prívalov a horúce a vlhké podnebie. Vyberte si oblečenie z lehkých, dýchatelných materiálov a nezabudnite si obliecť topánky s dobrou trakciou.

Ak plánujete návštevu parku, nezabudnite si so sebou priniesť ochranné krémy na slnko, repelenty na hmyz a pitnú vodu, pretože v parku nie sú ľahko dostupné obchody alebo zdroje vody. Okrem toho, v parku sa nachádza niekoľko vodopádov, jaskýň a rieky, ktoré sú ideálne na kúpanie.

V Amboró National Park sa nachádza množstvo turistických chodníkov s rôznymi obtiažnosťami, ktoré sú vhodné pre rôzne zručnosti trekovania. Turisti môžu využiť prenájom skútrov a horských bicyklov na preskúmanie parku.

Amboró National Park je jedným z najkrajších prírodných parkov v Bolívii a ponúka neuveriteľný zážitok pre všetkých, ktorí sa rozhodnú ho navštíviť. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci by mali byť pripravení na rôzne počasie a druhých zvierat a rastlín, ktoré sa v parku nachádzajú. V Amboró National Park si určite nájdete nezabudnuteľný zážitok z prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Amboró National Park


1. Čo je Amboró Národný Park a kde sa nachádza?
Amboró Národný Park je jeden z najväčších chránených prírodných oblastí v Bolívii. Nachádza sa východne od mesta Santa Cruz de la Sierra.

2. Čo nájdeme v Amboró Národnom Parku?
V parku nájdete rôzne druhy tropických rastlín a zvierat ako napríklad tapíra, jaguára a ocelota. Park je tiež domovom mnohých druhov vtákov a rýb.

3. Je potrebné mať vstupenku na návštevu parku?
Áno, pre vstup do parku potrebujete vstupenku, ktorá sa dá získať v informačnom centre parku.

4. Ako sa dostať do Amboró Národného Parku?
Najlepšie je sa dostať do mesta Santa Cruz de la Sierra a odtiaľ si zorganizovať dopravu do parku. Sú k dispozícii rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú transfer do parku.

5. Aké aktivity môžete robiť v parku?
V parku si môžete vychutnať prechádzky po chodníkoch, pozorovanie vtákov a zvierat, navštíviť vodopády a dokonca prejsť cez mosty nad korunami stromov.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu parku?
Najlepšou dobou na návštevu parku je obdobie od mája do septembra, keď je suché počasie a teploty sú mierne. Avšak, park môžete navštíviť aj počas zvyšku roka.

7. Je bezpečné navštíviť park?
Áno, park je relatívne bezpečný, ale ako v každej oblasti, ktorú navštívite, odporúča sa byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Ubytovanie Bolívia Amboró National Park


Bolívia Amboró National Park: skvost prírody a dokonalé miesto na oddych

Ak hľadáte miesto na oddych, kde sa môžete ponořiť do poriadne divokej prírody a relaxovať v príjemnom prostredí, určite by ste mali zvážiť návštevu Bolívia Amboró National Park, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Bolívie. Tento park, pokrývajúci plochu 4 425 km², sa nachádza v pohorí Andes a zahŕňa sa do neho dva rovnobežníky - jednu z najväčších pralesov na svete a najjužnejšiu dažďovú púšť na svete.

Park patrí medzi najvýznamnejšie prírodné atrakcie Bolívie a poskytuje množstvo možností pre turistov. Jedným z najdôležitejších aspektov navštívenia parku je prehliadka jeho širokej škály fauny a flóry. Park je domovom pre veľké množstvo zvierat, ako sú jaguáre, pumy, vlci, opice, tapíry, preletky, anacondy, kajmany a mnoho ďalších druhov. Nájdete tu aj približne 830 druhov vtákov a mnoho druhov hmyzu, rýb a obojživelníkov, ktoré zahrnúva dažďový prales.

Okrem ohromujúcej flóry a fauny, je park tiež obklopený mnohými jedinečnými miestami, ktoré určite stojí za to vidieť. Medzi ne patria vodopády, jaskyne, rybníky a hory, ktoré zaplavujú okolie. Návštevníci môžu stráviť celý deň prechádzaním parkom, vychutnávajú si skrášlenú krajinu a počasie, ktoré je tu vždy slušne, ale aj užívať si rôzne aktivity k dispozícii, ako sú jazda na koni, turistika, canyoning, rafting alebo sklená kôňka.

Ak hľadáte ubytovanie v Bolívia Amboró National Park, máte niekoľko možností. V skutočnosti existujú niektoré kempy a motely v parku, ktoré poskytujú základné možnosti ubytovania pre turistov. Existujú tiež niektoré luxusné hotely v blízkom okolí, ktoré ponúkajú všetko, čo si turista môže priať: od bazénov po wellnes služby s mnohými zaujímavolosťami, ktoré takéto hotely ponúkajú.

Návštěva Bolívia Amboró National Park je jedinečným zážitkom. Pre tých, ktorí hľadajú mierumilovný pobyt v prírode, jeden krok od dokonalé divočiny, nemôže byť tento park iný ako ideálnou destináciou. Mnoho návštevníkov sa tu prechádza s fotoaparátmi v ruke, aby zachytili jedinečné zábery z tohto neuveriteľného miesta. Bez ohľadu na to, ktorý druh ubytovania si zvolíte, každá návšteva tohto parku zanechá v pamäti trvalý dojem na každého návštevníka.


Dovolenka Bolívia Amboró National Park


Ak ste dobrodruh a milovník prírodných krás, Bolívia Amboró National Park by mohla byť ideálnym miestom pre Vašu nasledujúcu dovolenku. Nachádza sa na severe Bolívie v departemente Santa Cruz, kde sa stretávajú horstvá Andes a Amazonia. Tento národný park ponúka návštevníkom rovnováhu obidvoch svetov a ponúka úplne iný zážitok ako tradičné turistické destinácie.

Amboró National Park je jedným z najrozmanitejších miest na svete, pretože na dosah ruky poskytuje návštevníkom rôznorodé ekosystémy, ako sú horské dažďové pralesy, suché črepníkové lesy a vodné ekosystémy. Na ploche viac ako 4 400 kilometrov štvorcových môžete objavovať rôzne druhy rastlín, zvierat a vtákov.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, existuje mnoho horských trás, ktoré sú vhodné pre skúsených a začínajúcich turistov. Cesty sú označené, aby sa návštevníci nenachádzali vo zbytočných nebezpečenstvách. Národný park ponúka aj riečne jazdy a rýchlostné člny, kde si môžete užiť adrenalínový zážitok.

Ak si radi pozriete zvieratá, Amboró National Park ponúka útočisko pre mnoho druhov, ako sú jaguary, opičky, tapíry a svište. Je to jedno z mála miest na svete, kde si môžete vychutnať pohľad na ohrozované druhy. V národnom parku takisto nájdete množstvo rôznych druhov vtákov, obojživelníkov a plazov.

Pre tých, ktorí cestujú do Amboró National Park s najlepšou kvalitou, ponúka sa využitie rôznych druhov ubytovania, ako sú horské chaty alebo stanové kempe. Dôležité je si uvedomiť, že v tomto parku nie sú žiadne luxusné hotely, alebo iné moderné vybavenia, pretože jeho hlavnou funkciou je chrániť prírodu a jej ekosystémy podľa prísnych pravidiel.

Dôležité je mať na pamäti aj to, že Amboró National Park leží v oblasti, kde sa celoročne vyskytujú silné dažde, takže je potrebné venovať pozornosť predpovedi počasia a spoznať, kedy je najvhodnejší čas na návštevu.

Amboró National Park ponúka prírodné krásy, ktoré vás očaria a poskytnú Vám nezabudnuteľné zážitky. Je to ideálne miesto pre dobrodružnú, ale aj ekologickú dovolenku, kde si užijete a zároveň ochránite prirodzené dedičstvo tejto krajiny.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky