Objavte lety za najlepšie ceny

Bielorusko Nesvizh

Počasie Bielorusko Nesvizh


Nesvizh je jedno z najdôležitejších miest v Bielorusku a návštevníci sa sem pravidelne vydávajú, aby si vychutnali krásu miestnych pamiatok a pamätníkov. Pokiaľ plánujete navštíviť Nesvizh, potom sa vám určite bude pozerať aj na rôzne klimatické faktory.

Klimatické podmienky v Nesvizhu sú zvyčajne mierne a vlhké, hoci môžete počítať aj s priemernými zimami a letami. V lete teploty v Nesvizhu dosahujú v priemere 19 až 23 stupňov Celzia, s maximom až 27 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace v Nesvizhu sú júl a august, ktoré sú obvykle pomerne slnečné a suché s nízkou vlhkosťou vzduchu.

V zime sa teploty v Nesvizhu pohybujú v rozmedzí -3 až -5 stupňov Celzia, pričom často môžete zažiť aj extrémne mrazy. Najmrzutějšie mesiace sú január a február, ktoré si vyžadujú, aby navštívite miesto dobre oblečený a s vhodnou obuvou.

Pokiaľ ide o zrážky, v Nesvizhu sa očakáva približne 600 mm ročne, s maximom v júni až auguste. Pričom apríl a máj sú obdobím premenlivého počasia, s mnohými dažďami a občasnými búrkami.

Na záver, Nesvizh je kúzelné miesto, kde môžete zažiť pekné a mierne počasie a užiť si bohatú históriu a kultúru. Ak plánujete cestu do Nesvizhu, nezabudnite si pripraviť oblečenie a vybavenie podľa aktuálneho počasia v danom období.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Nesvizh


1. Ako sa dostanem do Nesvizh?

Najlepší spôsob ako sa dostať do Nesvizhu je cestou vlastným autom alebo autobusom. Z Minsku je to asi 120 km a cesta trvá približne dve hodiny.

2. Aké sú vstupné poplatky do hradu a paláca Nesvizh?

Vstupné poplatky závisia od sezóny a typu vstupenky. Pre dospelých sa cena pohybuje od 7 do 12 eur, pre študentov a deti od 3 do 6 eur, a pre deti do 7 rokov je vstup zdarma.

3. Aké sú otváracie hodiny hradu a paláca Nesvizh?

Hrad a palác sú otvorené denne od 10:00 do 18:00, okrem pondelka.

4. Kedy sa konajú zaujímavé podujatia v Nesvizhu?

Nesvizh je známy pre svoje množstvo festivalov a podujatí počas celej sezóny. Medzi najväčšie patrí Nesvizhski Karaliovski Zamak, ktorý sa koná v júli a auguste.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v Nesvizhu?

V Nesvizhu je možné nájsť rôzne typy ubytovania, vrátane hotela, hostelu a apartmánov. Je však odporúčané si ubytovanie zarezervovať vopred, najmä počas sezóny.

6. Aké sú najlepšie miesta, ktoré by som mal navštíviť v Nesvizhu?

Najlepšie miesta v Nesvizhu sú hrad a palác, františkánsky kláštor, katedrála Sv. Márie a zámok Radziwiłł. Navyše, môžete navštíviť aj Hasičské múzeum a múzeum Nesvizhu.

7. Aké potraviny sú typické pre Bielorusko a Nesvizh?

Typické potraviny pre Bielorusko zahŕňajú draniki (zemiakové placky), kalduny (plnené varené knedle) a borsch (cuketová polievka). V Nesvizhu si môžu návštevníci vychutnať aj miestne pochúťky, ako sú kolacky, pirohy a klinčeky.


Dovolenka Bielorusko Nesvizh


Bielorusko je rozprávková krajina plná zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z nich je aj mestečko Nesvizh, ktoré sa nachádza len zopár kilometrov od Minska, hlavného mesta Bieloruska. Nesvizh je jedným z najkrajších miest na Bielorusku, ktoré vám ponúka možnosť objaviť bohatú históriu a kultúru tohto úžasného kúsku zeme.

Pôvod mestečka Nesvizh siaha až do 12. storočia, keď tu stála pevnosť, ktorej pozostatky sú dodnes viditeľné. Keď v roku 1569 Bielorusko vstúpilo do Zväzu troch štátov spolu s Poľskom a Litvou, Nesvizh sa stal reprezentatívnym miestom pre významných šľachtických rodín, ktoré tu mali svoje sídla. Aj preto je mestečko plné nádherných budov, kde môžete obdivovať baroko, klasicizmus, renesanciu a iné historické architektonické štýly.

Okrem toho, Nesvizh ponúka aj zopár vyhľadávaných turistických atrakcií, ktoré návštevníkom umožňujú okúsiť trochu aj z miestnej kultúry. Jednou z nich je Nemorsky palác, ktorý je známy tým, že ide o jediný pamiatkový objekt na svete, ktorý má akustiku podobajúcu sa katedrále. Ďalej by ste si nemali nechať ujsť hradnú baštu, ktorá je najvyššou budovou mestečka, alebo kostol Najsvätejšej Panny Márie, ktorý je chránený UNESCO.

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii a kultúre mestečka, navštívte Národné historické a kultúrne múzeum. V ňom nájdete unikátne exponáty, doklady histórie a tradícií miestnych obyvateľov.

Samozrejme, Nesvizh nie je len o pamiatkach. Môžete si tu užiť aj peknú prechádzku po okolí, pretože mestečko je obklopené múrmi a krásnym parkom. Pre rodiny s deťmi sú tu pripravené zopár zábavných parkov, kde si deti môžu zahrať, a dospelí relaxovať.

V Nesvizhu sa nachádza aj mnoho skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať skvelé miestne jedlá a nápoje. Nezabudnite ochutnať miestnu klobásu, ktorá je známa v celej krajine.

Celkovo, Nesvizh je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú objavovať kultúru a históriu Bieloruska, ale zároveň si užiť aj trochu prírody a relaxu. Nie je preto prekvapením, že toto miesto privíta ročne tisíce turistov z celého sveta.


Letenka Bielorusko Nesvizh


Bielorusko môže byť pre mnohých turistov neznámou a zároveň neobvyklou zemiou, no práve v tom je kúzlo jeho turistických atrakcií. Jedným z takýchto skvostov krajiny je Nesvizh, mesto plné histórie, kultúry a architektonických pamiatok.

Ak túžite zažiť niečo originálne, zaujímavé a jedinečné, letenka do Nesvizhu by mohla byť tou správnou voľbou. Letecká spoločnosť Belavia ponúka rôzne možnosti letov z mnohých krajín a miest, vrátane napríklad z Prahy alebo Viedne.

A čo vás čaká v Nesvizhu? Ťažko opísať krásy tohto miesta iba slovami, no pokúsime sa vám priblížiť jeho najväčšie poklady.

Hrad Nieśwież

Hrad Nieśwież je dominantou mesta a jednou z najvyhľadávanejších atrakcií. Bol postavený v 16. storočí, no v priebehu histórie prešiel mnohými prestavbami a dodnes sa dochoval v nádhernom stave. Jeho architektúra je kombináciou renesancie, baroka a klasicizmu, čo mu dodáva skutočne neopakovateľnú atmosféru.

Park Radziwiłł

Park Radziwiłł je ideálnym miestom pre romantickú prechádzku či piknik. Je situovaný hneď vedľa Hradu Nieśwież a predstavuje zachovalý príklad anglického parku z 18. storočia. Jeho rozloha presahuje dokonca 3 km², takže určite nájdete miesto, kde si oddýchnete a načerpáte nové sily.

Palác Radziwiłłovcov

Palác Radziwiłłovcov je ďalšou zaujímavou stavbou v meste. Počas svojej histórie slúžil mnohým účelom, od sídla veľmožov po múzeum až po výrobu elektromotora. Dnes sa v ňom nachádza múzeum Radziwiłłovcov, takže si môžete vychutnať okrem histórie aj krásne expozície.

Lubuzhanský zámok

Ak sa vám podarí zohnať si prenájom vozidla, nezmeškajte návštevu Lubuzhanského zámku. Nachádza sa asi 30 km od Nesvizhu a postavený bol v 19. storočí v neorománskom štýle. Okolie zámku je taktiež veľmi pekné, takže si môžete užiť príjemné popoludnie v obklopení prírody.

Spomaliť v Nesvizhu

Nesvizh je malé a pokojné mesto, ktoré vám poskytne príležitosť spomaliť a zažiť niečo skutočne originálne. Netýka sa to len jeho pamiatok a parkov, ale aj mnohých miestnych obchodov, kde si môžete kúpiť autentické suveníry, alebo lokálnych reštaurácií, kde ochutnáte miestne špeciality.

Ak túžite po tomto druhu dovolenky, je letenka do Nesvizhu tou správnou voľbou. Pokiaľ máte radi históriu a kultúru, ale zároveň si radi užívate kľudného prostredia, určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Bielorusko Nesvizh


Bielorusko je krajina plná historických pamiatok a krásnych miest, ktoré by určite nemali chýbať v itinerári cestovateľa. Jedným z týchto miest je aj Nesvizh, mesto na juhu Bieloruska, ktoré je známe svojou bohatou históriou a pamiatkami.

V srdci tohto krásneho miesta sa nachádza Nesvizhský zámok, ktorý patrí do zoznamu UNESCO svetového dedičstva. Zámok bol postavený na začiatku 16. storočia rodinou Radziwillovcov a slúžil im ako hlavné sídlo a rezidenčná budova. V roku 1584 tu vznikla aj prvá knižnica v Bielorusku, ktorá obsahovala vzácne knihy a rukopisy.

Dôležitým miestom zámku je aj jeho kaplnka, ktorá je vzácnym príkladom barokovej architektúry z 18. storočia. Okrem toho sa tu nachádza aj záhrada s fontánami a sochami, ktorá bola zrekonštruovaná na základe náčrtov z 18. storočia.

Ak si chcete vychutnať atmosféru historického mesta, určite by ste mali uvažovať o ubytovaní priamo v centre mesta. V Nesvizhu sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Medzi najlepšie hotely v meste patrí Hotel Complex Tourist, ktorý sa nachádza v blízkosti zámku a ponúka kvalitné izby s moderným vybavením.

Alternatívou je ubytovanie v súkromí. V Nesvizhu je niekoľko apartmánov, ktoré sú dostupné pre turistov za rozumné ceny. Tieto apartmány sú ideálny spôsob, ako cestovať v skupine alebo s rodinou a užiť si maximálne súkromie a pohodlie.

Okrem návštevy zámku a mesta samotného si na vašej cestovateľskej trase v Bielorusku nenechajte ujsť ani návštevu miestnych kaviarní a reštaurácií, kde sa môžete ochutnať miestne špeciality a pochutiny.

V Nesvizhu si určite užijete skvelý čas a zážitky, ktoré si budete pamätať na dlhé roky. S príjemným ubytovaním sa budete môcť odpočinúť a zároveň si vychutnať všetky krásy tohto jedinečného mesta.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky