Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Drukgyel Dzong

Ubytovanie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután sa nachádza v južnej Ázii a je známy svojou unikátnou kultúrou, krásnou prírodou a malebnými horskými dedinkami. Ak hľadáte ubytovanie v Bhutáne, skúste sa pozrieť na Drukgyel Dzong.

Drukgyel Dzong je starobylá pevnosť nachádzajúca sa v oblasti Paro v Bhutáne. Táto pevnosť bola postavená v roku 1649 a bola kedysi dôležitým miestom pre ochranu kráľovstva Bhután pred nepriateľskými silami. Dnes je to nádherná pamiatka a turistická atrakcia.

Všetky izby v Drukgyel Dzong sú elegantne zariadené a majú výhľad na krásne okolité hory. Ubytovanie je k dispozícii po celý rok a hostia sa môžu tešiť na pohodlné a nadštandardné zariadenia.

Hostia môžu tiež využiť širokú škálu služieb a zariadení, vrátane reštaurácie, spoločenskej miestnosti s krbom a kaviarne. Všetky tieto zariadenia a služby sú starostlivo navrhnuté tak, aby zabezpečili maximálnu pohodlnej pre hostí.

Okolie Drukgyel Dzong je plné turistických atrakcií a aktivít, vrátane túr po miestnych dedinách, prechádzok po prírodnom parku, plávania v jazerách a rieke, a mnohé ďalšie.

Ak hľadáte útulné a nádherné ubytovanie v Bhutáne, Drukgyel Dzong je pre vás tou správnou voľbou. S výbornými zariadeniami a úžasným okolím vás sem určite privábia krásy Bhutánu a nezabudnuteľné zážitky, ktoré tu na vás čakajú.


Letenka Bhután Drukgyel Dzong


Letenka do Bhutánu je vynikajúcou príležitosťou na to, aby ste si užili a objavili túto krásnu krajinu, ktorá je ukrytá medzi Himalájami. Pravým skvostom Bhutánu je hrad Drukgyel Dzong, ktorý sa nachádza v údolí Paro, asi 13 kilometrov severo-západne od letiska Paro.

Drukgyel Dzong bol postavený na ochranu Paro proti inváziám z Tibeťanov v 17. storočí a je dnes jedným z najdôležitejších historických pamiatok Bhutánu. Názov Drukgyel Dzong znamená "hrad víťazstva nad drakom" a pamiatku skutočne náležite charakterizujú jej patričné monumentálne rozmery.

Hrad bol vybudovaný na skalnatej vyvýšenine, umiestnenej nad údolím, ktoré je obklopené riečkou Paro Chu. Jeho veľkolepé múry a veže sú obklopené rozlehlým nádvorím, kde návštevníci môžu bezpečne prechádzať okolo hradu a užívať si jeho architektúru a pôsobivé panoramatické výhľady na okolie.

Dnes sa v budove hradu nachádza iba značka histórie, pretože poškodenie pri zemetraseniach vo 20. storočí si vyžiadalo kompletnú obnovu. Napriek tomu však hrad Drukgyel Dzong zostáva jedným z najikonickejších a najfotogenickejších miest v Bhutáne.

Ak chcete navštíviť tento úžasný kúsok historickej architektúry, prvým krokom je získať letenku do Bhutánu. Pred príchodom si už však musíte získať povolenie na pobyt v krajine. To zabezpečí vstupenka permit, ktorú musíte získať skôr, než sa vôbec dostanete na palubu lietadla.

Ak máte letenku a vstupenku permit, benátaji len zistiť, ako sa dostať do údolia Paro, kde sa nachádza hrad Drukgyel Dzong. Môžete sa rozhodnúť pre prechádzky v ružovom údolí, máte na výber cyklistické túry alebo sa môžete rozhodnúť pre horské treky. Všetky tieto možnosti vám umožnia spoznať krásu Bhutánu a objaviť jeho bohatú históriu a kultúru.

V každom prípade, nechápte si možnosť návštevy hradu Drukgyel Dzong v Bhutáne ujsť. Budete môcť zažiť skutočne úžasný zážitok a vidieť vlastnými očami, ako dokázali starí Bhutančania postaviť naozaj majestátny kúsok architektúry. Samozrejme, nie je potrebné zabudnúť, že v súčasnosti ide o chránenú pamiatku, preto je potrebné s ňou zaobchádzať s potrebnou opatrnosťou.


Dovolenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach a je známa pre svoje nádherné scenérie, spirituality a jedinečnú kultúru. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na úplne inom mieste, Drukgyel Dzong v Bhutáne by mohol byť práve to, čo hľadáte.

Drukgyel Dzong je povesťou malebné mestečko v Bhutáne, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Thimphu. Má dokonale zachovalý stan Himalájí v pozadí, kľudné kláštory a nádherné okolité scenérie. Drukgyel Dzong je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné miesto na dovolenku. Ako jedno z najmalebnejších miest v krajine, ponúka turistom jedinečný zážitok s miestnou kultúrou a prírodou.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Drukgyel Dzong, sú kláštory. Bhután je plný nádherných kláštorov a Drukgyel Dzong nie je výnimkou. Medzi najznámejšie kláštory v meste patria významný Taktsang Lhakhang, ktorý je známy aj ako Tiger's Nest a Tashichho Dzong, ktorý je oficiálnou rezidenciou kráľovského dvoru.

Okrem kláštorov môžu turisti v Drukgyel Dzong vidieť aj nádherné scenérie, ktoré opúšťajú z dychu. Z jednej strany je mestečko obklopené nádhernými pohoriami, zatiaľ čo z druhej strany sa nachádza údolie s nádhernými ekosystémami a tými najväčšími riekami v Bhutáne. Toto miesto je pre turistov ideálne na prechádzky a turistiku. Okolo je mnoho turistických chodníkov, ktoré prechádzajú mestom, cez kopce a údolia.

Jedným zľahčujúcich momentov Drukgyel Dzong je, že mesto sa nachádza v tichom a klidnom prostredí a má okolo celoročne príjemné podnebie. To znamená, že turisti môžu navštíviť tento región kedykoľvek v roku a mať príjemné zážitky, bez ohľadu na ročné obdobie.

Záverom možno povedať, že navštíviť Drukgyel Dzong v Bhutáne by malo byť na vašom zozname, ak chcete objaviť jedinečný svet Bhutánu. S svojimi kláštorami, scenériami a kultúrou je to fantastické miesto na relaxácii, obdivovanie prírody a turistiku. Do mesta môžete prísť po ceste z hlavného mesta Thimphu, alebo sa môžete dostať tam lodou z pobrežia. V každom prípade sa určite nebudete nudiť a určite odovzdáte nepoznané zážitky.


Počasie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, oficiálnym názvom Kralovstvo Bhután, sa nachádza v južnej Ázii na východnom úpätí Himalájí. Bhután je známy ako krajina Dukhyel Dzong, ktorý je historickej pevnosti, nachádzajúcej sa východne od dnešného hlavného mesta, Thimphu.

Počasie v Bhutáne sa môže líšiť v závislosti od nadmorskej výšky a obdobia roka. Boli by sme radi, ak by sa k nám pridal niekto zo skutočnosti, ktorý už niekedy v Bhutáne bol a vie o tom viac.

Bhután má monzónne podnebie, s dažďami približne od júna do septembra. Toto obdobie je charakteristické ťažkými dažďami, ktoré môžu spôsobiť záplavy a zosuvy pôdy. Teploty sa v tomto období pohybujú od 15 do 25 stupňov Celzia.

V období jesene (október a november) môžu návštevníci očakávať suchšie počasie a vyššie teploty, ktoré sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež obdobím osláv a festivalov v Bhutáne, vrátane Festivalu tigra v Paro.

Zima (december až február) je chladná a suchá. Teploty sa môžu pohybovať od -5 do 15 stupňov Celzia, najmä v horských oblastiach. V niektorých oblastiach sa môžete stretnúť s mrazom a snežením.

Jar (marec až máj) naznačuje návrat mokrého počasia v Bhutáne. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 do 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež charakteristické kvitnúcimi kvetmi a zeleňou.

Celkovo možno povedať, že Bhután má celoročne príjemné počasie na cestovanie, s výnimkou obdobia dažďov. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú zúčastniť festivalov a pozrieť si krásne scenérie, sa odporúča navštíviť Bhután v období jesene a jari. Ak hľadáte zimné športy, môžete si vybrať zimné obdobie.

V Bhutáne nájdete aj mnoho iných miest a aktivít, ako je horolezectvo, turistika a stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Nech už sa rozhodnete navštíviť Bhután v akomkoľvek období, užite si jedinečnú kultúru a scenérie, ktoré krajina ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Drukgyel Dzong


Otázka: Čo je Bhután Drukgyel Dzong?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong je historická pevnosť v Bhutáne, ktorá sa nachádza v oblasti Paro.

Otázka: Aké je významné miesto Bhutánu Drukgyel Dzong?
Odpoveď: Drukgyel Dzong je významnou historickou pevnosťou v Bhutáne, ktorá sa stala súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Má významnú kultúrnu, historickú a náboženskú hodnotu pre Bhután.

Otázka: Kedy bol Bhután Drukgyel Dzong postavený?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bol postavený v roku 1649 ako ochrana pred tibetskými nájezdníkmi.

Otázka: Prečo bola Bhután Drukgyel Dzong zničená?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bola poškodená počas požiaru v roku 1951 a nakoniec bola v rokoch 2017 a 2019 zničená požiarmi.

Otázka: Bol Bhután Drukgyel Dzong obnovený?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bol obnovený v roku 2020 po zostavení plánu obnovy od vlády Bhutánu.

Otázka: Je Bhután Drukgyel Dzong prístupný pre turistov?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong je prístupný pre turistov ako súčasť celodenných výletov v oblasti Paro v Bhutáne.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky